web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení ČSOB | 4. kvartál 2011 66,3


Bankovní poplatky.com

Aktivní banka i v tomto čtvrtletí. ČSOB změnila sazebník k 1.11.2011, nicméně jeho struktura se v tomto čtvrtletí nezměnila, takže po předchozím zvýšení, tentokrát necháváme beze změn.
ČSOB mění sazebník pravidelně každé čtvrtletí. Naposledy se tak stalo k 1.11.2011 a změny to byly oběma směry. Mimochodem další změny nás čekají již od 1.2.2012. Banka ve IV. čtvrtletí konečně zrušila poplatek za zrušení jednorázového a trvalého příkazu přes internetbanking (dříve 6 Kč). Naopak zvedla poplatek za vložení prostředků na účet třetí osobou z 50 Kč na 70 Kč či měsíční vedení úvěrového účtu z 50 Kč na 59 Kč. ČSOB se v tomto čtvrtletí zaměřila především na pojištění karet proti ztrátě či zneužití a pro klienty to byly a jsou změny veskrze pozitivní – zaprvé se zvedly pojistné limity u všech variant karet a zadruhé se snížila cena tohoto pojištění. I přesto vzhledem k vysokému základu hodnocení a změnám, které nebyly jen o snižování poplatků, hodnocení v této části ponecháváme na stejné výši.
Sazebník ČSOB patří i nadále mezi ty spíše přehlednější. Osobní konta jsou v jedné tabulce a je tak na první pohled zřejmé, co do balíčku patří a co nikoliv a to použitím malých barevných ikonek. Pozitivní je také fakt, že je sazebník na webových stránkách banky snadno k nalezení, stejně, jako třeba obchodní podmínky. Hodnocení pro toto čtvrtletí neměníme.
ČSOB nezaznamenala v různých porovnáních Q Reportu Scott & Rose i Kalkulátoru bankovních poplatků za IV. čtvrtletí žádné znatelné posuny. Hodnocení tedy v této části ponecháváme beze změny.
 


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři