web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení ČSOB | 1. kvartál 2011 64,5


Bedřich Danda

Podnikatelé mohou ocenit zisk titulu Nejlepší banka pro zahraniční obchod, kterou na začátku roku ČSOB získala. Oceněny byly především kvalitní služby této banky v oblasti zahraničního obchodu. Cenu získala banka již po čtvrté. Potěšující je také rozšíření pobočkové sítě, kdy ČSOB otevřela novou pobočku v Brně.

V oblasti poplatků za služby zde výraznější posun na začátku roku nevidím.

Dalibor Z. Chvátal

ČSOB opět spustila nové podílové fondy, tato banka to si investováním drobných střadatelů myslí vážně. Potěšila absence poplatku za schválení tzv. valentýnské hypotéky. Všechny takové poplatkové akce jsou pěkné, jenže člověk potřebující hypotéku stejně nečeká na nějakou akci, a jakmile ji potřebuje, řeší, kde ji sežene (i bez akce). Banka si přihřála polívčičku na problémech Sazky, když nabídla stávající a funkční alternativu dobíjení přes vlastní platební terminály. Banka prodloužila bezúročné období u kreditní karty na 55 dnů, tj. o 10 dnů, zároveň však zvýšila úroky. Holt, zadarmo to nebude. Jinak šlo o běžnou klasiku, nic mimořádného.

Martina Hedvičáková

V sazebníku ČSOB také nedošlo k výrazným změnám, i přesto patřila k aktivnější skupině.

Banka zavedla nové služby se zaměřením na elektronické transakce a výběry z bankomatů, které klienti preferují nejvíce. Od té doby se stále více klientů ČSOB přiklání k Aktivnímu kontu a v posledním čtvrtletí loňského roku si toto konto zvolilo více než dvě třetiny nových klientů.

 

Nejpozitivněji hodnotím, že ČSOB vychází vstříc potřebám klientům a od 1. ledna 2011 přechází téměř 60 % poboček ČSOB na novou otevírací dobu. Jednotlivé pobočky mají nyní možnost flexibilně upravit pracovní dobu tak, aby lépe vyhovovala zvykům a potřebám lokálních klientů.

ČSOB opět obhájila prvenství mezi tuzemskými bankami na poli služeb pro zahraniční obchod.

Zajištěné fondy jsou specialitou ČSOB a zároveň jednou z nejzajímavějších forem investování, která je dostupná každému. Každý měsíc ČSOB aktualizuje svoji nabídku možností, jak zhodnotit volné finanční prostředky prostřednictvím investic do fondů. Do březnové nabídky ČSOB zařadila jak kombinaci životního pojištění a investice, tak nové zajištěné fondy.

Od března ČSOB nabízí svým klientům Optimum fund ČSOB Růstový fix 1, který je vhodnou součástí portfolia pro budoucí očekávaný vývoj na finančních trzích a zároveň odráží jejich požadavky. Těm, kteří chtějí mít své peníze neustále po ruce, se nabízí možnost investic do další řady výnosově úspěšných fondů Portfolio Pro.

Maximal Invest ČSOB Duo Bonus 1 a Maximal Invest ČSOB Prémiový fond 10, které prodává banka a pojištění Triumf Invest, které nabízí distribuční síť ČSOB Pojišťovny, si od začátku tohoto roku pořídilo přes 7 300 klientů.

Ze vzrůstající obliby využívání informací z internetu, ČSOB Pojišťovna spustila nové webové stránky. Reaguje tím na nejnovější statistická zjištění a výsledky průzkumů, které jasně říkají, že klienti se o nákupu finančních produktů stále více rozhodují na základě informací z internetu a chtějí je touto cestou i nakupovat.

Také ČSOB zareagovala na trend snižování úroků z hypoték. Banky nabízejí nejnižší úroky od května 2007, developeři snižují ceny nemovitostí a přicházejí se zajímavými nabídkami, lidé se vzpamatovávají z dopadů ekonomické recese. Pro získání hypotéky předchází komplexní posouzení příjmů žadatele. Navíc v pondělí 14. února ČSOB spustila akční nabídku hypotečních úvěrů, která nese název Valentýnská hypotéka. Předmětem této akce je odpuštění poplatku za zpracování úvěru. Nabídka platí pro všechny typy fixací. Klienti, kteří si v průběhu trvání akce zažádají o hypoteční úvěr, tak mohou ušetřit až 18 tisíc korun. Akce je platná až do odvolání.

Obliba online nakupování vánočních dárků na internetu rok od roku stoupá. Svědčí o tom také množství provedených plateb pomocí služby PaySec. Během posledních dvou let se počet uskutečněných transakcí v předvánočním období více než zdvojnásobil. Češi také stále častěji upřednostňují platby pomocí platební karty namísto výběru z bankomatů. Tento fakt dokládá především nárůst počtu transakcí v obchodech hrazených platební kartou za poslední rok o 15,5 % na více než 224 milionu transakcí.

Největší výnos v roce 2010 zaznamenal ČSOB Akciový fond – Střední a Východní Evropa. Z 20 otevřených fondů ČSOB jich v loňském roce 19 vzrostlo, z toho 14 o více než 3 % a 4 fondy o více než 10 %.

ČSOB Pojišťovna vytvořila v roce 2010 čistý zisk ve výši 902,6 milionu korun. Velmi dobré hospodaření společnosti v roce 2010 potvrdily i její obchodní výsledky, kde je hlavním ukazatelem předepsané pojistné.

ČSOB Pojišťovna zvítězila v soutěži Zlatá pecka v kategorii Multimediální a internetová prezentace se svojí letní kampaní na cestovní pojištění „Pošli méďu“.

ČSOB a Era podporují regiony.

Helena Kadlecová

Oblast poplatků:

- ve sledovaném období byly provedeny změny u hypotečních úvěrů – přibližně 12 změn

Oblast úrokových sazeb:

- banka zvýšila sazby u spořicího účtu v EUR

- došlo k poklesu úrokových sazeb u hypotečních úvěrů

Inovace  a novinky:

 - banka připravila speciální nabídku hypotečních úvěrů, která nese název Valentýnská hypotéka. Předmětem této akce je odpuštění poplatku za zpracování úvěru. Nabídka se nevztahuje na americkou hypotéku, předhypoteční úvěr a hypotéku do 100 % zástavní hodnoty nemovitosti.

Marketingové aktivity, komunikace:

- klienti byli informováni o připravovaných změnách u kreditních karet, které začnou platit od dubna 2011

 - vybraným klientům byla zaslána nabídka s investicí do zajištěných fondů ČSOB

František Pavelka

ČSOB se snaží o vstřícnější opatření v provozu svých poboček. Což lze hodnotit pozitivně. Jinak ale úspěchy jsou, podobně jako u Komerční banky vidět spíše u členů skupiny.

Pavla Hřebíčková

ČSOB byla na novinky v prvním čtvrtletí roku poměrně chudá.

Trvale propagovala své zajištěné fondy, příp. fondy kombinované s pojištěním.

Hypotéky, které jsou co do výše úrokových sazeb, na svém minimu za poslední téměř 4 roky, se snaží podpořit hypotékou osvobozenou od poplatků.

Tisková zpráva o změně otvírací doby byla pro mne poněkud zklamáním – konstatování, že otvírací doba bude minimálně 40 hodin týdně a jediná pražská pobočka bude mít otevřeno do 18 hodin, by měl být standardem a ne předmětem na tiskové prohlašení.

Jan Klička

Banka v lednu přišla se zajímavým průzkumem o počtu multimilionářů v ČR, v témže měsíci banka mírně vylepšila otevírací dobu některých poboček. Banka pokračuje ve chvályhodné podpoře různých CSR projektů, například regionálních grantů

Miroslav Zeman

ČSOB se snažila začít I. čtvrtletí roku úpravou otevírací doby svých poboček. Od 1. ledna 2011 přešlo téměř 60 % poboček ČSOB na novou otevírací dobu. Jednotlivé pobočky mají nyní možnost flexibilně upravit pracovní dobu tak, aby lépe vyhovovala zvykům a potřebám lokálních klientů – tolik citace banky. Toto opatření však nelze hodnotit pouze pozitivně. Z uvedeného totiž vyplývá,že některé pobočky svou otevírací dobu také omezí, resp. ji pouze posunou. Vyloženě kladné hodnocení, které bychom mohli udělit v případě prodloužení otevírací doby poboček tak udělit nemůžeme.

Banka také obhájila v prvním čtvrtletí svou pozici jednoznačného vítěze nejlepší banky pro zahraniční obchod. Na tento segment se banka dlouhodobě specializuje a tato dlouhodobě stabilní pozice ji činí zajímavou pro podnikatele  a firmy.

Velmi pozitivně musíme hodnotit dlouhodobou podporu banky tuzemským regionům a projektům. I v prvním čtvrtletí roku 2011 tak banka pokračovala v podpoře tohoto segmentu. Pod novým názvem ČSOB a ERA pro podporu regionů vstoupil 7. února projekt společenské odpovědnosti – program podpory regionů – do svého v pořadí pátého pokračování.

Hypoteční úvěry je další ze služeb, které se banka snažila zatraktivnit a udržet si tak zájem klientů o tento produkt. V pondělí 14. února ČSOB spustila akční nabídku hypotečních úvěrů, která nese název Valentýnská hypotéka. Předmětem této akce bylo odpuštění poplatku za zpracování úvěru. Nabídka platila pro všechny typy fixací. Klienti, kteří si v průběhu trvání akce zažádali o hypoteční úvěr, tak mohli a mohou ušetřit až 18 tisíc korun. Akce je platná až do odvolání.

ČSOB také rozšířila dostupnost svých služeb a otevřela v Brně svou novou pobočku.

Banka také posílila svou pozici v oblasti investování. ČSOB nabídla svým klientům Optimum fund ČSOB Růstový fix 1, který je vhodnou součástí portfolia pro budoucí očekávaný vývoj na finančních trzích a zároveň odráží jejich požadavky. Těm, kteří chtějí mít své peníze neustále po ruce, se nabízí možnost investic do další řady výnosově úspěšných fondů Portfolio Pro.

Otakar Schlossberger

Další velká banka.......stále patří a bude patřit mezi největší peněžní ústavy v ČR s širokou nabídkou služeb pokrývající celý finanční trh.

 

Klient je schopen poměrně jednoduše nalézt základní informace o hospodaření banky v rámci tzv. informační povinnosti bank, kterou má banka vůči veřejnosti. Banka má příznivé hospodářské výsledky. Co se reklamy týká, tak jsem v tomto hodnotícím čtvrtletí nezaregistroval nic významného.. Alespoň takto jsem to vnímal já osobně. Jako spotřebitel jsem nezaznamenal žádný výrazný nový inovativní produkt. Banka disponuje širokou nabídkou prodejních míst a všemi možnostmi elektronické komunikace. Tudíž z tohoto pohledu je možné hovořit o slušné vstřícnosti banky vůči klientům

Hlavní internetové stránky banky jsou celkem přehledné, i když ne tak zdařilé z hlediska designu jako u konkurence (stále).  Nicméně lze se v nich orientovat dobře.

 

Banka se přihlásila ke společenské odpovědnosti a svými sponzoringovými programy podporuje celou řadu aktivit. V této činnosti banka pokračovala i ve sledovaném čtvrtletí.

Hodnocení pro toto čtvrtletí ponechávám i nadále stejné, neboť se v rámci banky neobjevilo nic, co by mne výrazně zaujalo.

Eva Poláchová

Kladně hodnotím rozšíření služeb k ČSOB Aktivnímu kontu – více transakcí zdarma a možnost dokoupení Transakčního balíčku s neomezeným počtem transakcí zdarma pro aktivní klienty. Ti si mohou pohodlně spočítat na stránkách banky, který balíček je pro ně nejvýhodnější. Pokud banka oslovuje aktivně stávající klienty nabídkou výhodnějšího konta podle skutečné kalkulace, tak je to určitě veskrze pozitivní. Jako klient banky bych takový krok ocenila.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři