web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení ČSOB | 2. kvartál 2010 59,8


Jana Klemová
Marie Krajčová
Jaromír Klacek
Hynek Muller
Tomáš Boháč

Otravná

Petra Heltová
Miloš Matoušek
Pavel Kolář
Antonín Svoboda

Pobočky nekvalifikovaní zaměstnanci, chyby v jejich práci, slušné poplatky to nezachrání, slíbí, že zavolají a nic

Eva Šafránková
Josef Klejna
Ales Kodat

Nepruzny post-komunisticky kolos s naprosto nekonzistentni image a komunikaci vuci zakaznikum. Velke mnozstvi dcerinych spolecnosti nabizeji nejasne produkty a zcela spatne je cili na konecne zakazniky. Celkove - orientace na zakaznika a marketingova komunikace jsou dost ubohe!

Pavel Svoboda
Pavel Vank
Martin Šuba
Květa Sadílková
Mar Růž
Radoslav Magera
Helena Holubová

S touto bankou nemám žádné zkušenosti, takže ji nemůžu posoudit.

Eliška Sládková
Miroslav Kvasnica
Petr Jonák

Využívám studentské konto a čerstvě jsem si zřídil spořící účet s prémií.

Obecně jsem s produkty banky spokojen (pokud se člověk nenechá na pobočce "ukecat" a nepodepíše co vám na pobočce nabídnou,). Velká spokojenost s internetovým bankovnictvím. Zde hodnotím 9/10.

S čím jsem však silně nespokojen jsou zaměstnanci banky na pobočce Hollarova, Ostrava. Na sekci hotovostní operace je to ještě v pořádku, ale pokud potřebuji navštívit někoho ze sekce "účty, karty, úvěry" čeká mne vždy horor. Člověk si vytiskne pořadové číslo a pak desítky minut sedí uprostřed haly a pozoruje zaměstnance, jak koukají do monitorů, jen aby se vám nemuseli věnovat a čekají, až některý z jejich 5-6 kolegů "vytuhne" a milostivě si vás zavolá. Tuto situaci jsem zažil pokaždé, kdy jsem pobočku musel navštívit (za poslední rok cca. 3x). Pokud bych tuto pobočku neměl kousek od bydliště, okamžitě bych měnil, proto zde hodnotím max. 2/10.


Celkově tedy 6/10

Vratislav Charvát
Alexander Chylík

Široká nabídka produktů za poněkud vyšší poplatky. Vhodné produkty pro družstva a společenství vlastníků.

silvie smrkovská

ucet u CSOB mam dlouho, banka prekonala ruzne problemy a presto mam takovy naky pocit duvery, nejcasteji pouzivam elektronicke bankovnictvi a to za kazdy ukon vyzaduje penize a samozrejme penize za vedeni uctu, coz mi moc nevyhovuje a penize za posilani vypisu, ktery nepotrebuji a jen tim plnim odpadkovy kos. nicmene nechala jsem si ucet na placeni hypoteky a najmu, odchazi bez problemu, mohu se spolehnout.

Lukáš Kosatík
Kristýna Drsová
Jitka Čechovská
Klára Zemanová
Lucie Trnečková
Petra Hailova

Moje rodina ma u ni ucet a nemuzu ji chvalit a ani rict nic spatneho... Takovy normal.

Helena Cardova
Petr Lénert
Kamila Krausová

U banky ČSOB mám účet již pěkných pár let.Nevím sice jak je to v jiných bankách ale např. poplatek za vklad peněz  na svůj vlastní účet na přepážce je pro mě vrchol!!!Celkem pozitivně hodnotím Internet banking a přístup zaměstnanců v bance.

Laura Ondřejová

Příjemné jednání, můj zaměstnavatel zde vede účet, takže znám internetové bankovnictví. Je velice příjemné. Podpora na telefonu také. Jediná nevýhoda (i když je to vlastně i výhoda), že bez certifikátu, karty a USB čtečky karty se na účet z jiného počítače připojit nedá. Nevýhoda, pokud si majitel potřebuje převést peníze např. z domova a účet si vede na počítači v kanceláři. Výhoda je ale ta, že je zde vysoké zabezpečení. Výpisy přehledné. Poplatky mi přijdou pro firmu vysoké, někdy až moc (cca 300Kč/měs.). Neměla by spíš banka platit mému zaměstnavateli za to, že tam má dosti peněz a banka je může využívat?

Zdeněk Fekar

Jsem klientem teprve krátce, přešel jsem od Raiffky, kterou jsem všude chválil. Dneska se divím, že jsem neodešel dřív, služby se nedají vůbec srovnat.

Jana Rádlová
Věra Hubená

Vyhovovala by mi delší provozní doba v mé pobočce a samozřejmě bych byla ráda, kdyby se zrušila řada poplatků, např. za výběr hotovosti na přepážce apod.

Petr Škrob
Dagmar Jasmína Pražáková

hm ty poplatky to jste si teda pomohli:-( hlavně když tam je za pultem moje kamarádka tak to mám bez poplatku to mi vysvětlete ?,

Radek Klouda
Kamila Damaská
Stanislav Zitterbart
Andrea Křížová

u této banky mám účet, vcelku jsem spokojená se službami a informacemi, jen mi vadí, že dávají penále bez předchozí upomínky a to ve výši 200 Kč za den

Marek Kolář
Jiří Cíl
Rudolf Bares
katka matuškovičova

velice sou přijemni a vyndou střic

Vlaďka Sofková
Miroslava javorkova

Dobry den, s Vasi bankou jsem velice spokojena. Už pri vstupu je v ni prijemne prostredi, ochotní usmevaví personal, ochotní vždy pomoci a víjít v ustrety svým klientum. S vaši bankou som dosud nemela žádne potíže a nesrovnalosti. Když se lidi nevedí rozhodnout, vetsinou im doporučim CSOB.

Preji Vam hodne uspechu at se banke dari a raste k dokonalosti.

S pozdravem
Bc. Miroslava Javorková

Zdena Dzvoníková

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři