web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení ČSOB | 1. kvartál 2010 60,1


Jaroslav Hüttl

Za několik let nebyla ČSOB banka schopna mi nabídnout účet, kde nebudu platit za příchozí platby, i když by mne to zruinovalo. Máme s manželkou internetový obchůdek, kde máme velmi malou marži a když mi z příchozích peněz sebere banka 6 korun, tak je to pro mne nehoráznost!!!!!  Vím, že tento poplatek nemá jen ČSOB, ale ČSOB byla mojí velmi dlouholetou bankou a u ní se mi zdálo, vzhledem k dlouhodobé mé spolupráci, že by mohla banka vyjít vstříc postupně, ale ani to se nepodařilo, Vzhledem k tomu, že jsme měli až několik set položek na příchozích platbách, tak bych bance zaplatil na poplatcích  tolik peněz, že bych si za takové peníze mohl za rok ušetřit na velmi dobrou dovolenou!!! Problém je, že jsem s bankou spjatý ještě nějakými úvěry - teď už jen hypotéka, tak to nejde se rychle zbavit účtu, protože bych nesplnil smluvní ujednání, ale v blízké době budu raději refinancovat úvěr, abych se účtu u ČSOB mohl zbavit a odejít z banky co nejdříve úplně. 

Nik Jeff
Martin Holšán
Hana Mavalová
Petr Pika

Poplatky

Jaromír Klacek
jan pelikan

lichva podobne praktiky jako sporitelna

Martin Bok
Honza Bártek
Miloslav Hamřík

Pořídil jsem si účet ještě za dob IPB. Nejotřesnější banka co jsem kdy zkusil. Platební příkaz mi systém IB dal datum o měsíc později než aktuální datum. Zrušení tohoto příkazu šlo jen na pobočce. Cena asi 300Kč. Hodnocení na účtu nic moc a vnucený balíček "osobní konto" byl značně nevýhodný, ale to jsem zjistil až pár měsíců poté, co jsem po ujištění "osobní bankéřky", že se mi to určitě vyplatí, podepsal..

Jan Čermák

Opět banka bez online účtu zdarma, osobní zkušenost se studentským účtem. Poplatky za trvalé příkazy a sipo, inkaso.

Přes měsíc mi rušili kontokorent, a zrušení proběhlo na rukou psaném formuláři "Oznámení". To bych od takovéto banky nečekal.

Stojan Jakotič

velmi vysoká cena produktů

Josef Klejna
petra králová
pavel hanslicek
Simona Kovarikova

+ internetové bankovnictví, hodně poboček

- poplatky za výběry, za placení kartou (mělo by být pro studenty zdarma!)

Lucie Janečková
Jan Dovrtěl

dost nepřehledný ceník a pomalé služby

Hunady Hunady
Josef Bunes
Jan Hanák

s hrůzou jsem od této banky před několika lety utekl - moje platby za poplatky v té době běžně atakovali hranici 1000,- Kč měsíčně

Karel Plánička

Zkostnatělá, byrokratická.

Dana Straková
Milan Schläfer
Zbyněk Štěpánek

Nelíbí se mě - nízká úroková sazba běžných účtů, poplatky za vyběr hotovosti z vlastních automatů, diskriminace starších klientů pro vydání kreditní karty.

Jiří Kovanský
Štěpán Kirman

Největší problémy, jsem měl jako student se studentským účtem.

Každý rok se muselo prokazovat že jsem studentem, přitom ve smlouvě nic takového nepsalo, účet měl být do 26let veden zdarma nicméně mi jednou ročně posílali výpis který jsem nechtěl a účtovali si za něj snad 50Kč, jakmile jsem se neprokázal, že jsem studentem, tak mi stále účtovali 50Kč/měs poplatek za vedení účtu...

Při rušení účtu jsem si vybral všechny peníze, ale rušení účtu trvalo tuším další měsíc-2 už si nepamatuji, nicméně mi naúčtovali další poplatky za vedení, prostě hrůza!!!!

Nyní jsem mnohonásobně spokojenější s mBank kde neplatím nic...

Martin Řípa
Lukáš Elbl

Studenstký účet ok, pro běžného občana předražené. Hypotéka vždy nadprůměrně úročená

Mar Růž
Radek ŠOLTYS
Jirka Prokeš
Karel Kopeček

U ČSOB se projevuje zhýralost českého bankovního trhu v oblasti bankovních poplatků. Řada z nich je zce v rozporu se skutečnými náklady banky (automatické operace bez zásahu lidského faktoru).

 

Jinak se  však banka, dá se říci, odpovědnou součástí českého bankovního trhu. Dostatečný počet „kamenných poboček“, slušné internetové bankovnictví, síť bankomatů… Slušný je také sponzorský program – naposledy například Febiofest (bez podpory banky by se tento filmový festival zřejmě vůbec konat nemohl).

Robert Rödling

osobně neznám ale vím, že mají zajímavé produkty pro firemní financování

Petr Vít
Jaroslav TÍNEK

pozitiva- dobré renomé, profesionální jednání zaměstnanců

negativa - vybírání poplatků  i za činnosti,které slouží ke prospěchu banky( vklad na účet), a poplatky za změny příkazů přes IB, i když zaměstnanec ČSOB nemusí pohnout ani prstem.

Dalibor Z. Chvátal

ČSOB vsadila na investice a řekla si, že Čechy naučí investovat. To se jí úspěšně daří, investiční masáž dostane na její pobočce asi každý klient. Banka se umí o svého klienta postarat od účtu až po hypotéku, konečně v její finanční skupině jsou i pojišťovna, stavební spořitelna a hned dva penzijní fondy.

 

Rozdělení na Čobku modrou (všechny klasické pobočky ČSOB) a červenou (Poštovní spořitelna) se úspěšně podařilo. Modrou používá střední a vyšší třída, červenou ti ostatní a méně majetní. Pojmy ČSOB a Živnobanka byly kdysi symbolem prestiže, dnes je to však běžný standard.

 

Na služby banky si nelze stěžovat, fungují jak mají a běžný člověk je s bankou určitě spokojený. Slova „nikdy nepůjdeme cestou balíčků“, pronesena před třemi lety na jedné z tiskovek ČSOB už neplatí.

 

Čobka konečně pochopila, že jednoduše existují klienti, kteří chtějí zaplatit paušál a už neřešit poplatky za transakce. Oceňuji proto „příplatek“ 40 Kč k a Aktivnímu kontu, ze kterého se tak za celkem 140 Kč stane účet all inclusive: všechny tuzemské platby v ceně včetně výběrů z ATM ČSOB. Sice to trvalo, ale konečně jsme se dočkali.

 

Jenže „tu modrou“ ČSOB provázejí řadu let skandály, které ji na důvěře nepřidají. Ví se tak, že jde o banku, která využívá nekalé obchodní praktiky, nebojí se porušovat pravidla hry (nejen) v obchodním styku, je schopna investovat peníze do zničení své konkurence, pochybnosti o sobě zásadně nekomentuje, při přímé konfrontaci razí heslo „zatloukat, zatloukat, zatloukat“ a s výsledky soudních rozhodnutí zásadně nesouhlasí, protože má jiný právní názor, ale „respektuje je“. Jakou pak má záruku spotřebitel, že v případě svých problémů nebude jednou stát v beznadějné pozici před „mohutnou a nezničitelnou“ čobkou?

Lukas Kutner
Bankovní poplatky.com

Banka s extrémy. Na jedné straně má celou řadu kritizovaných poplatků a při pohledu na sazebník má klient pocit, že jsou poplatky spíše vyšší. Na straně druhé nabízí zajímavé alternativy, které se pak projeví třeba tím, že v kalkulátoru bankovních poplatků skončilo Exkluzivní konto, při splnění daných kritérií, na třetím místě z hodnocených bank.

Banka, která vždy aktivně přistupuje k poplatkové politice. Jinak tomu nebylo ani po 1. listopadu 2009, kdy, jak už bylo zmíněno výše, se banka vydala oběma směry. U změn, které se týkaly výpisů z účtu, vyšla ČSOB klientům vstříc a poplatek zrušila a dokonce snížila cenu konta s výpisy zasílanými elektronicky. Dále například zrušila poplatek za vedení studentského konta či za vedení kreditních karet. Na druhé straně banka zvýšila poplatky, které se vztahují k debetním platebním kartám (z 200 na 240, respektive z 500 na 540). Poplatky se ale nově neúčtují ročně, ale měsíčně.

Sazebník patří mezi ty přehlednější. Osobní konta jsou v jedné tabulce a je tak na první pohled zřejmé, co do balíčku patří a co nikoliv. Grafika přispívá ke srozumitelnosti, na druhé straně nevýhodou může být velké množství různých dodatkových informací a vysvětlujících písmenek. Službu, kterou určitě klienti ocení, je kalkulátor poplatků, kde si klient může snadno spočítat, jaký druh konta u ČSOB bude pro něj nejvhodnější.

Banka zaměřuje svoji pozornost na balíčkové účty Aktivní a Exkluzivní konto. Mimo balíčky (běžný účet) je účet pro klienty celkem nevýhodný, což se projevuje třeba tím, že pak najdeme v sazebníku všechny dosavadní nejabsurdnější bankovní poplatky. Z kalkulátoru vyplývá, že při splnění podmínek (průměrný zůstatek na účtu více než 1 milion), je zajímavé Exkluzivní konto, otázkou je, kolik klientů tuto podmínku splní. Do TOP 15 se ale vešlo ještě Aktivní konto. U nákladů průměrného klienta je ČSOB spíše ve druhé polovině pořadí. Náklady standardního bankovního klienta se podle Bankovní ročenky 2009 příliš neodchylují od obecného průměru (1966 Kč, 4% nad průměrem). U aktivního klienta jsou sice také nad průměrem (5603 Kč, 15% nad průměrem), nicméně z velké čtyřky jsou na tom jednoznačně nejlépe.

1.11.2009, ČSOB zlevňuje kreditní karty

ČSOB se zaměřila na úpravu cen celých kont, kde dochází ke zlevnění především z důvodu snižování či rušení poplatků, které určuje zákon o platebním styku. Některé účty jsou od poplatku zproštěny úplně. Jedná se zejména o zvýhodněné účty pro studenty a děti. Studenti tak mohou od listopadu ušetřit na poplatku za bankovní účet měsíčně 30 korun, rodiče s dětmi pak mohou ušetřit i 50 korun. Další výraznou položkou, které se změny poplatků u této banky dotkly nejvíce, jsou platební karty. Místo ročního zpoplatnění totiž ČSOB zavádí zpoplatnění měsíční. Do tohoto měsíčního zpoplatnění však banka skryla poměrně razantní zdražení poplatku až o 20 procent. Místo 200 korun u karty Visa Elektron nově zaplatí klienti této banky 20 korun měsíčně, tedy 240 korun za rok. Namísto toho však banka ruší zpoplatnění kreditních karet. Toto opatření je zřejmě motivováno snahou zatraktivnit tyto lukrativní úvěrové služby.

4.3.2010, Hypotéka bez poplatků

ČSOB si pro své klienty, kteří uvažují o hypotéce, na jarní měsíce připravila výhodnou nabídku. Pro každého, kdo si od 1. března do 7. dubna sjedná hypotéku do 85 % zástavní hodnoty s pětiletou a delší fixací, připravila ČSOB bonus ve formě nulových poplatků za zpracování hypotéčního úvěru.

 

Otakar Schlossberger

Banka patří mezi největší peněžní ústavy v ČR s nejširší nabídkou služeb pokrývající celý finanční trh. V současné době jsem však nezaznamenal nějaký výrazně nový inovativní produkt. Pokud je zřejmá reklama, je spíše obecná, anebo zaměřená do divize Poštovní spořitelny (viz dále). Banka, ač se přihlásila ke Kodexu chování mezi bankou a klientem, tak tento kodex na internetu klient nenalezne a dokonce vyhledávač, který je zde nabízen, oznamuje, že není v této chvíli funkční (bylo zkoušeno několikrát).

 

Sazebník banky je celkem přehledný, ale tak jako u konkurence, se mi jeví výše některých poplatků neadekvátní jejich nákladům (např. opět položky došlé platby z jiné banky nebo příplatek za expresní položku přesahující mnohonásobně náklady na ni).

 

Banka disponuje širokou škálou kamenných provozoven a všemi možnostmi elektronické komunikace. Tudíž z tohoto pohledu je možné hovořit o slušné vstřícnosti banky vůči klientům

 

Banka se přihlásila ke společenské odpovědnosti a svými sponzoringovými programy podporuje celou řadu aktivit. Klient je schopen také celkem jednoduše nalézt základní informace o hospodaření banky v rámci tzv. informační povinnosti bank, kterou má banka vůči veřejnosti.

František Pavelka

Československá obchodní banka patří podle mého názoru mezi nejdravější banky na českém bankovním trhu. Stále je velmi dobrá, co se týká financování zahraničního obchodu a operací s nimi spojenými. Po získání bankovních domů skupiny bývalé Investiční a poštovní banky se začala v podstatně větší míře zaměřovat i na retailové bankovnictví.

 

Svými 250 pobočkami a 820 bankomaty nabízí poměrně rozsáhlé možnosti kontaktů se svou klientelou. Ve spojení s Poštovní spořitelnou je v počtu kontaktních míst bezkonkurenční.

 

Byla a je průkopníkem některých forem přímého bankovnictví (např. TV-banking). Jako první zavedla i cash back.

 

Webové stránky jsou vcelku přehledné, nejzajímavější údaje (pro mne), jako úroky a poplatky, jsou relativně rychle zjistitelné. Výjimku představují úroky z kreditních karet, které se řídí podle úroků Poštovní spořitelny.

 

Podle serveru bankovnípoplatky.com patří mezi ty, které ještě neodbouraly poplatek za příchozí platby. Dá se očekávat, že banka bude nadále pokračovat v dynamickém vývoji.

Pavla Hřebíčková

Banka s velkou pobočkovou sítí a tedy i možným velkým potenciálem vstřícnosti ke klientům, s kompletní nabídkou bankovních služeb.

 

Nabízí nepřeberné a nepřehledné množství běžných účtů a balíčků, kterým banka „konkuruje“ další z největších bank na trhu, a to Komerční bance.

 

Celkem 12 druhů účtu – opravdu všechny účty klienti poptávají a využijí a rozliší mezi sebou?

 

V důsledku toho nepříliš přehledný sazebník s množstvím nejrůznějších poplatků, dokonce i za výběr z bankomatu vlastní banky.

 

Banka nabízí velmi dobře úročený spořicí účet s prémií, jeden z nejlépe úročených na trhu, až 2%. Otázkou však je, zda ho klient v množství dalších produktů banky vůbec nalezne, což je škoda.

Miroslav Zeman

Banka, kterou klienti chápou spíše jako banku pro horních deset tisíc, tedy pro vysoce příjmové skupiny lidí. Banka si tuto pověst může dovolit, protože práci pro dolních deset milionů za ní odvádí její divize Poštovní spořitelna, která má naopak silnou pozici u drobných střadatelů.

Rozdělení úkolů mezi těmito dvěma ústavy je tak poměrně logické. Na druhou stranu to brání ČSOB skutečně zaujmout pozici jednoznačné jedničky a nejvstřícnější banky.

Personální politika je standardní a plně zajišťuje dobrou pověst i funkčnost banky ve vztahu ke klientům.

Internetové stránky jsou velmi přehledné, zaměřené na produkt a jeho rychlé a stručné představení, což je pro klienta to nejdůležitější. Snadno a inovativně si tak klient najde na stránkách veškeré informace, které může potřebovat. Vyhledávání je snadné, logické a přehledné.

Sazebník banky je poměrně přehledný, i když zbytečně rozsáhlý a strukturovaný.

Potenciál k větší vstřícnosti a komplexnosti je omezen tříštěním sil a úkolů mezi ČSOB a Poštovní bankou.

Filip Macko

Líbí se mi že ke studentskému účtu je internetové bankovnictví zdarma. Nelíbí se mi vklad na přepážce a to že mi chodí později peníze z brigády.

Michaela Zemanová

 

Zdá se mi příliš vysoký poplatek za vedení účtu pro podnikatele. Ale jinak internet-banking přehledné, platby se dají platit i hromadně, dobře se vyplňují políčka. U některých bank musíte platit po jednom, což není zrovna příjemné při větším množství plateb. Zkušenosti s bankéři dobré, velice dobré zabezpečení intern.banky - klíč a karta. Sice nepřenosné, za to ale pro podnikatele bezpečné.

Zdeněk Erben
Jiří Tomeš

jejich pracovníci někdy ani neví o čem mluvíte

Kvasnička Lukáš
Petr Novák

V poslední době mi přijde, že se zlepšuje a více vychází vstříc klientům. To je pozitivní směr, i když ne všechno je ideální.

Lucie Nalepová

Banka ač přes své momentální obtíže v zahraničí stále nabízí stejné kvalitní služby. Občas pokulhává obsluhování klientů na velkých pobočkách, kde je vyvolávací systém (mnohokrát se bankéři bavili jen mezi sebou a klienti seděli jako trubky a čekali, jestli náhodou někde nevyblikne jejich číslo, aby mohli řešit to co chtějí)

Eva Poláchová

ĆSOB je opět bankou s širokou nabídkou produktů, kromě studentských úvěrů jako samostatného produktu nabízí běžné, vkladové i podnikatelské, úvěry hypotéční, spotřebitelské, podnikatelské, karty, investice, stavební spoření, penzijní připojištění i pojištění jako takové.  Otázkou je, pokud se potvrdí spekulace o prodeji divize pojištění, zda si tento full servis banka udrží. 

 

Internetové stránky (též v anglické mutaci) jsou velmi obsáhlé – vedle standardu ale nabízejí zajímavý videokomentář k vývoji trhů a ekonomické informace z medií. Velmi vstřícná je možnost nastavení vlastní stránky, kde si klient může nastavit oblasti, které jsou pro něj důležité a zajímavé a usnadňují mu následně orientaci. Což je rozhodně dobře, protože např.  Sazebník poplatků není přístupný jednoduše pod odkazem z hlavní stany.

Poplatky vůbec byly velmi diskutovanou záležitost a asi stále budou – vkladové poplatky, poplatky za vklady tržeb, nejednotný přístup bankovních poradců apod., nicméně je potřeba uvést, že letos na jaře je např. poplatek za zpracování jednoho z typů hypotéčního úvěru nulový.    

 

Přidanou hodnotou je možnost sestavení Klíčového plánu s možností propojení penzijního připojištění, spoření, investování a pojištění.

 

Úrokové sazby na spořicích účtech jsou nízké navíc minimální vklad, oproti jiným bankám, je vyšší.

 

Dostupnost banky z hlediska počtu poboček a bankomatů je výborná, slabší je to s víkendovým provozem, Call centrum pracuje nonstop.

 

Slabinou banky je opravdu nejednotný přístup bankovních poradců ke klientům anebo provedení změn až po opakovaných urgencích. Konkrétní zkušenost se týká studentských účtu, kdy na jedné pobočce vyžaduje bankovní poradce potvrzení, na druhé to není potřeba.

 

Velmi zarážející je též skutečnost, že existuje vnitřní nařízení banky, které upravuje činnosti v jedné oblasti její činnosti a týká se vnitřní distribuce. Samo o sobě je toto nařízení pravděpodobně potřebné a správné, nicméně konkrétní bankovní poradce si to vyloží tak, že toto nařízení vztáhne na klienta a odmítne mu realizovat službu.

Veronika Hudec Magátová
Vít Matějovský

účty: dobrý, ale vadí mi poplatky za vedení účtu a výběr z vlastního bankomatu

investice: výborný, dobré jsou zajištěné fondy, pravidelně investuji do akciových fondů

hypotéky, úvěry: výborný, jen bych mírně snížil úrokové sazby u spotř. úvěrů, hypotéky OK

Vladimír Čadek
Radovan Stancel
František Králík
Pavel Hnízdil
Tomáš Černický
Zdeněk Vach

...

Jan Lukeš

Pro studenty účet v podstatě zadarmo. Velmi spolehlivý a dobře zabezpečený internet banking, GSM banking zdarma. 


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři