web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Česká spořitelna | 3. kvartál 2016 66,7


Olga Ortová Šeflová

V poklidném letním období nepřipravila Česká spořitelna žádné technologické novinky, ani vylepšení modelů obsluhy pro své klienty, zato však zasáhla do obchodních podmínek. Je tedy s podivem, že banka, které počet klientů rozhodně neroste, si dovolí zvýšit některé poplatky a odůvodňuje to velmi nevhodně kritikou krátkozrakosti bezpoplatkové politiky konkurenčních bank. Také její plánovaná, a zřejmě z hlediska efektivnosti nezbytná, redukce počtu bankovních míst, tedy rušení některých poboček, rozhodně vstřícnost této banky k jejím klientům nezvyšuje. 

Petr Kučera
Martina Hedvičáková

V době letních prázdnin banky většinou nenabízejí tolik akcí a bonusů jako ostatní měsíce. Akce jsou především zaměřeny na cestování a výběry z bankomatů v zahraničí. Některé banky provádí pro klienty osvětu, aby se vyhnuli zbytečným poplatkům.

První čtvrtletí bylo ve znamení refinancování úvěrů a hypoték a získání co nejvyššího počtu nových klientů. K tomu i banky uzpůsobovaly svoji úrokovou míru u daných produktů. Tento trend pokračoval i ve druhém čtvrtletí 2016. Nicméně v době prázdnin banky nenabízely tolik akcí jako na jaře a začátkem léta. Došlo k mírné stagnaci, kdy v září opět dochází k oživení hypotečního trhu. Například v září UniCredit bank přišla s jednotnou úrokovou sazbu  od 1,29 % p. a

Dalším trendem pokračující z minulého roku je orientace na mobilní aplikace pro chytré telefony, které se banky snaží inovovat a modernizovat. Třetí čtvrtletí bylo většinou ve znamení bezkontaktních platebních nálepek.

Některé banky se zaměřily i na podporu českých olympioniků v Riu. 

Česká spořitelna v době prázdnin nebyla letos tak aktivní jako ostatní banky.

Markéta Grušáková
Bedřich Danda
Miroslav Zeman

Česká spořitelna má vynikající název. Odkazuje se na to, že je Česká, a že v ní můžou široké masy lidí spořit. I služby České spořitelny jsou orientovány na masy klientů, kteří jsou největší hodnotou této velké banky. Postupně se však snaží banka prosazovat i své prémiové produkty, které nabízí movitějším a bohatším klientům. Banka se snaží poskytovat i služby na míru. Tyto služby však stále mají nádech masovosti a efektivity tak, aby je mohlo využívat vždy co nejvíce lidí. Stále však lidé, kteří hledají skutečně individuální a osobní přístup a nové možnosti nesvazované přísně určenými parametry produktů naleznou lepší přístup v bankách jako UniCredit Bank či Raiffeisenbank.

Banka patří mezi tři největší tuzemské banky a je také z hlediska poboček a bankomatů a jejich orientace nejdostupnější. Tato výhoda znamená pro banku jistotu klientů, kteří jsou na pobočkách a bankomatech, které jsou často jediné v malých či středně velkých obcích závislí.

S čím přišla banka v III. čtvrtletí 2016

Česká spořitelna se svou službou SERVIS 24 Mobilní banka opět zabodovala v anketě Mobilní aplikace roku 2016, v kategorii Klientský servis se umístila na druhém místě a mezi bankovními aplikacemi byla nejlepší. Kvalitu aplikace hodnotila široká veřejnost, tedy přímo její uživatelé. SERVIS 24 Mobilní banka tak ještě o příčku vylepšila umístění z předchozích dvou let.

Česká spořitelna také zatraktivnila v srpnu své půjčky. Banka k nově sjednaným úvěrům odpouští až 15 posledních splátek namísto dosavadních 12. Touto nabídkou odměňuje ty, kteří úvěr pravidelně splácejí. Akce platí od 15. srpna 2016.

Česká spořitelna: Úvěry od České spořitelny teď ještě výhodněji: při řádném splácení odpustí až 15 splátek

Česká spořitelna se snaží být čím dál vstřícnější a to zejména v produktové oblasti. Namísto dosavadní 12 splátek odpustí ČS svým novým klientům až 15 splátek, pokud budou svou půjčku řádně a včas hradit. Odpuštění splátek jako benefit preferuje nejvíce klientů a není se co divit. Nejlepším benefitem jsou prostě peníze, nebo úspory. Žádné mobily, tablety nebo hračky. Banka se tak chce ve velké konkurenci prosadit v segmentu, který aktuálně je pro banky nejvýnosnější – spotřebitelské úvěry. Jestli to takto půjde dál, tak abychom se v budoucnu nedočkali odpuštění všech splátek úvěru, jako maximální možný bonus.

Česká spořitelna: Klienti České spořitelny již biometricky podepsali přes půl milionu dokumentů

Česká spořitelna chce být určitě opět Zelenou bankou. Proto také přichází s novými ekologickými aktivitami a produkty. Mezi poslední patří rozšiřování možnosti biometrických podpisů. Ačkoliv se může zdát, že se jedná o nepodstatnou věc, není tomu tak. Biometrické podpisy, díky malému zařízení Signpad, umožňují bankám šetřit v poměrně velkém měřítku náklady a šetřit hlavně životní prostředí. Úspora tun papírů ročně totiž zachrání mnoho stromů, které by jinak byly pokáceny, uspoří energii, která by musela být na jejich výrobu použita i pohonné hmoty, které by musely být vynaloženy na dopravu papíru do banky. Dále pak banka ušetří spoustu místa z důvodu nově digitálního archivování podepsaných dokumentů. Úspora je to i pro klienty. Zejména časová. Mít vše uložené na flash disku a nemuset si nosit domů k uskladnění stohy papíru je také velmi příjemná záležitost.

Česká spořitelna: Vydejte se na dovolenou s Českou spořitelnou, bez poplatků a bez starostí

Co se za takovým lákavým názvem či sloganem skrývá? Nic zázračného to není. V podstatě se jedná o jednu z akcí, které využívají a propagují i jiné banky. Tedy možnost vyměnit si cizí měnu zdarma a bez poplatků. Vše samozřejmě s využitím měnového kurzu stanoveného příslušnou bankou. Klient přitom musí použít k výměně prostředky ze svého účtu vedeného samozřejmě u České spořitelny. Je to hezké, pro klienty této banky asi i příjemné, ale nic převratného to rozhodně není. Kritizovat toto opatření, ale rozhodně nemůžeme.

Česká spořitelna: Koupě bytu na investici se podle Realitní společnosti České spořitelny stále vyplatí

Koupě bytu na investici se určitě vyplatí, ale ne vždy a všude. Stačí si vzpomenout na kritický rok 2008, kdy k podobným koupím na investici vyzývaly nejrůznější instituce, a během několika měsíců praskla cenová bublina a cena nemovitostí spadla až o třetinu. A to jsme v ČR dopadli ještě z Evropy nejlépe. Jako u každé investice i při koupi bytu musíme posuzovat cenu nemovitosti, výši možného nájmu, kterého můžeme dosáhnout a to i možným rizikem neplacení, a možný vývoj ceny nemovitosti v budoucnosti. Jinak se také vyplatí pořízení bytu ve velkém městě a ve městě menším. Investovat a to i do nemovitostí je třeba s rozmyslem a k tomu odpovědný investor žádná podobná doporučení motivovaných co největším objemem prodejů nepotřebuje.

Česká spořitelna: Úvěr od Buřinky mohou klienti nově získat od 4,55 %

Kouzelní Pokustón vytahoval z klobouku králíky, Stavební spořitelna České spořitelny vytahuje z buřinky nízké úroky. Pokud tedy potřebujete vymalovat, nebo upravit dětem dětský pokojíček přijďte k Buřince, řekněte kouzelné zaklínadlo a Buřinka vám vyčaruje úvěr s úrokem od 4,55 %. Ve srovnání s cenou hypoték se jedná o velmi vysokou sazbu, ve srovnání se sazbami spotřebitelských úvěrů se ale jedná o sazbu velmi dobrou. Ale jako finančně gramotné klienty by nás zajímala také ta RPSN, kterou stále dokola učíme své čtenáře a nejen čtenáři, ale i banky nebo stavební spořitelny stále zásobují klienty informacemi o nízké úrokové sazbě, ale o výši RPSN se nic nedozvíme, nebo se tato informace krčí někde pod čarou.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři