web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Česká spořitelna | 3. kvartál 2015 NAN


Martina Hedvičáková

Třetí čtvrtletí bylo pro Českou spořitelnu ve znamení festivalů (Colours of Ostrava, Kefír) a zlepšování služeb u bankomatů, kde ČS vylepšila grafiku a také vkladové bankomaty. A v neposlední řadě podporou různých nadací a programů.

Servery www.vstricnabanka.cz a www.bankovnipoplatky.com ocenily ČS jako Zelenou banku.

Dobrá zpráva je, že od října budou SEPA platby rychlejší a jednodušší.

Miroslav Zeman

Česká spořitelna má vynikající název. Odkazuje se na to, že je Česká, a že v ní můžou široké masy lidí spořit. I služby České spořitelny jsou orientovány na masy klientů, kteří jsou největší hodnotou této velké banky. Postupně se však snaží banka prosazovat i své prémiové produkty, které nabízí movitějším a bohatším klientům. Banka se snaží poskytovat i služby na míru. Tyto služby však stále mají nádech masovosti a efektivity tak, aby je mohlo využívat vždy co nejvíce lidí. Stále však lidé, kteří hledají skutečně individuální a osobní přístup a nové možnosti nesvazované přísně určenými parametry produktů naleznou lepší přístup v bankách jako UniCredit Bank či Raiffeisenbank.

Banka patří mezi tři největší tuzemské banky a je také z hlediska poboček a bankomatů a jejich orientace nejdostupnější. Tato výhoda znamená pro banku jistotu klientů, kteří jsou na pobočkách a bankomatech, které jsou často jediné v malých či středně velkých obcích závislí.

A co nového banka přinesla ve třetím čtvrtletí 2015:

Česká spořitelna už potřetí poskytla 1 000 000 korun pro neziskové projekty. O granty žádalo téměř 100 organizací, které přihlašují výhradně dobrovolníci, kteří pro ně pracují.

Česká spořitelna se také v srpnu stala historicky první GEEN Zelenou bankou. Porota ocenila zejména ekologické aktivity banky, které byly velmi rozsáhlé a efektivní.

Banka také zkvalitnila a zlepšila SEPA platby. SEPA platby v eurech v rámci Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru se počínaje měsícem říjen staly jednodušší, navíc zrychlilo jejich zpracování. Je jen škoda, že banka také nepřistoupila ke snížení ceny této služby, což by její klienti zcela určitě ocenili.

Banka se také pochlubila zmodernizováním svých stránek jak platit kartou, kde propaguje používání platebních karet a dává svým klientům návody a informace o různých bonusech možnostech a výhodnosti placení kartou.

Česká spořitelna: Účet zdarma od České spořitelny má již půl milionu klientů

Česká spořitelna se rozhodla odměňovat za věrnost. Pokud klient využívá služeb této banky dlouhodobě a je jí věrný, má možnost získat účet zdarma, tedy bez poplatků. Je zajímavé, že účet zdarma získají klienti spořitelny až po té, co jí v průběhu mnoha let napumpovali tisíce korun na poplatcích. Stejnou službu a profit přitom mohou získat všichni klienti, včetně těch nových u nízkonákladových bank. Účet zdarma a někde i bez podmínek je tam standardem. Stranou ponechme, že zmíněný pán, který byl oceněn za svou věrnost, získal kromě bezplatného účtu i věcné dary.

Bedřich Danda
Miroslav Škvára
Markéta Grušáková

Opravdu velkou pochvalu si zaslouží ČS za vkladové bankomaty. Místo dlouhého čekání na pobočce, případně na poště, jednoduše přes bankomat vložit peníze, je opravdu krok kupředu!

Olga Ortová Šeflová

Česká spořitelna vylepšuje jak grafiku, tak zjednodušuje a zpříjemňuje získávání informací (a to na webu i v bankomatech), ale kromě zrychlení zvýhodněných SEPA plateb, mnoho novinek z hlediska produktové nabídky, změny obchodních podmínek či způsobů obsluhy nepřinesla. Ve značném rozsahu se věnuje ekologickým aktivitám a charitativní činnosti (záslužná je podpora univerzitních studentů, neziskových projektů, hudebních festivalů apod.)  


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři