web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Česká spořitelna | 4. kvartál 2014 71,8


Miroslav Zeman

Česká spořitelna začala čtvrté čtvrtletí nabídkou v oblasti hypoték. Klienti České spořitelny si tak mohou sjednat hypotéku s garantovanou sazbou 2,29 % s fixací na 5 ale také až 10 let. Klienti banky si tak mohou zafixovat úrokové sazby na nízkých hodnotách po dobu dlouhých 10 let, což je velmi dobré zajištění pro budoucí nárůst úroků u hypoték.

Stejně jako v druhém čtvrtletí se banka také zviditelnila v rámci soutěže TOP Odpovědná firma. V této soutěži se ČS umístila na 2. až 3. místě v kategorii Firma vstřícná OZP 2014. Toto ocenění potvrzuje i výsledky naší soutěže Nejvstřícnější banka - Handicap Friendly, kde Česká spořitelna dlouhodobě dominuje.

Když už jsme u soutěží, tak musíme také ocenit ČS jako bankovního inovátora. Odborná porota soutěže Best Innovator 2014 ocenila přístup České spořitelny k inovacím a vyhlásila ji Největším překvapením soutěže.

 

ČS  se také opět více přiblížila klientům s bankovními telefony s windows. Od 16. prosince 2014 mohou i lidé využívající ve svém mobilu operační systém windows ovládat i bankovní účet u České spořitelny SERVIS 24 Mobilní.

Bedřich Danda
Petr Kučera
Otakar Schlossberger
Olga Ortová Šeflová

Affinity platební karta české spořitelny patří mezi vlašťovky českého bankovního trhu a rozhodně pomáhá dobré věci. Její hypotéka na facebooku je určitě novinkou, obchodní podmínky všech úvěrových produktů nejsou však atraktivní. Stále nelze tuto banku hodnotit jako klientsky přívětivou.

 

(0 bodů)

Martina Hedvičáková

ČS vstoupila do posledního čtvrtletí pozitivně a umožňuje vedení Osobní účet ČS II zdarma, musíte ale splnit určité podmínky. Dále Česká spořitelna uvádí na trh osobní bankovnictví pod samostatnou značkou BLUE. Pomocí aplikace Lískomat se lze pohodlně objednat do poboček nebo si v ní také vyhledat nejbližší pobočku, zobrazit otevírací dobu a další kontaktní údaje.

Klienti České spořitelny si mohou sjednat hypotéku s garantovanou sazbou 2,29 % s fixací na 5 ale také až 10 let.

Klienti ČS se také musí vypořádat s podvody na Facebooku a další verzí phishingu.

 

 

Markéta Grušáková

Česká spořitelna v posledním čtvrtletí loňského roku umožnila svým klientům platit na některých místech v Praze MHD bezkontaktní kartou. Služba, sice potěší zejména turisty, ale ze strany banky je to rozhodně krok správným směrem. Od konce roku také ČS zavedla povinnost systému 3D Secure pro všechny, kteří chtějí platit kartou přes internet. Omezení klientů v tomto směru je však žádoucím, rozhodně tak bude docházet k méně zneužitím. 

Vladislav Flek

Aktivity směřující k větší angažovanosti v oblasti osobního bankovnictví. Přední umístění jako firma vstřícná OZP. Dlouhodobá fixace nízkoúročených hypoték. Nadační aktivity. Ocenění jako Největší překvapení (???) v soutěži Best Innovator 2014. Ocenění jako Společnost přátelská rodině. Nová mobilní aplikace k obsluze účtu. Na druhé straně z hlediska běžného klienta (zejména pak seniorů a osob s nižším vzděláním, kde de facto nehrozí odliv klientů ke konkurenci) dlouhodobě přetrvává řada problémů a relativně vysoké finanční i nefinanční náklady – fronty na pobočkách (odtud idea zavedení systému Lístkomat, ovšem není zřejmé, zda je ve větší míře používán) nebo předražený a zastaralý produkt Sporožiro. Souběh poplatků za vedení účtu, telefonního bankovnictví a internetového bankovnictví. Tyto aspekty nezahrnuty v předchozích hodnoceních. 


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři