web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Česká spořitelna | 3. kvartál 2014 69,8


Bedřich Danda
Petr Kučera
Miroslav Zeman

Českou spořitelnu musíme pochválit za podporu osob se zdravotním postižením, což je také jedna z důležitých součástí našeho hodnocení. Nadace České spořitelny tak vyhlásila cenu Floccus. Ta ocení jednotlivce i organizace zabývající se pomocí lidem vyloučeným ze společnosti.

V této souvislosti také oceňujeme umístění banky v soutěži TOP odpovědná firma, kde se banka umístila na 2 až 3 místě, jako banka bez bariér a banka vstřícná k OZP.

 

Oceněn byl i zajímavý nápad hypotéky přes facebook, kde banka zaregistrovaným osobám do určitého počtu zajistila nižší úrokové sazby a výhodnější podmínky u následně uzavřených hypoték. Zajímavý nápad jak motivovat klienty, aby se aktivně zajímali o produkty banky.

Martina Hedvičáková

České spořitelně se ohledně poplatků příliš nevedlo. Pro snížení nákladů u její novinky iÚčet musíte splnit podmínky pro aktivní využití účtu. Vymezením aktivity je zde platba kartou 7 000,- Kč a více měsíčně a vyhýbání se pobočkovým operacím. Dále se jí týká překvapivé zdražení několika položek, především poplatek 5 Kč (místo 2 Kč) za platební příkaz přes SERVIS 24 Internetbanking, Telebanking - automat, GSM banking, Mobilní banku, PLATBU 24. O 5 Kč se zdražuje i platební příkaz přes telefonního bankéře, přes sběrný box a poštu. Zdražení se týká i dalších operací, především specifických forem vkladů, což ale není součástí námi standardně monitorovaných služeb. Jedinou dobrou zprávou z České spořitelny je symbolické zlevnění o korunu pro platební příkaz a výběr uskutečněný přes bankomat. 

Olga Ortová Šeflová

Česká spořitelna je v současnosti z hlediska její obchodní politiky a klientské profilace pro odbornou i laickou veřejnost méně čitelnou bankou. Její bonusové akce oslovují vždy jen velmi malý počet klientů. Rozhodně je pozitivní, že se dlouhodobě věnuje charitativní práci, nabízí např. i affinity platební kartu. Snaží se zvýšit standard osobního bankovnictví pod značkou BLUE, nabízí speciálně profilované mobilní bankovnictví pro korporátní klienty. Její poplatková politika jde však proti proudu bankovního trhu v ČR. Nejvíce stížností běžných klientů pak vyplývá z malé ochoty a veliké neodbornosti řady zaměstnanců poboček této banky. Není proto jasné, zda už rezignovala na obsluhu retailové klientely. Rozhodně nelze tuto banku hodnotit jako klientsky přívětivou (-1 bod)

Markéta Grušáková

Česká spořitelna se ve třetím čtvrtletí snažila svým klientům vyjít vstříc. Zřejmě si je vědoma, že předchozí zvýšení poplatků popularitě nepřispěly. Její inovace se jí povedly. Zavedla například možnost objednání do pobočky přes mobilní aplikaci, přichystala novinky v oblasti podnikatelských účtů, otevřela unikátní pobočku, kde se bude testovat, jak lépe obsloužit klienty. A v neposlední řadě se intenzivně věnovala charitě. Po celé České republice podpoří více než třicet projektů. Ve třetím čtvrtletí si Česká spořitelna rozhodně zaslouží pozitivní hodnocení.

Vladislav Flek

Nepříliš nových aktivit; mírný pokles čistého zisku, nadační projekty. 3D Secure karta nebo expanze zájmu o hypotéky na Facebooku již promítnuty v hodnocení za předchozí čtvrtletí.

Otakar Schlossberger

Původní klasická banka, která snad poskytuje vůči spotřebitelům všechny dostupné služby, které si lze představit. Pracuje nejen s klasickými pobočkami, kterých má velké množství, ale nabízí také formy elektronického bankovnictví, množství bankomatů k výběru hotovostí. Bohužel však může působit poněkud „nepružně“, a to snad už z důvodu své velikosti.

Její hospodářský výsledek za rok byl 2014 se opět očekává velmi dobý. Nicméně staví na stálé klientele, pro kterou je však celkem drahá. Banka provedla změnu sazebníku, ale úplně dobře jej marketingově pojala. Z pohledu do něj lze dovodit, že pro běžného spotřebitele jsou ceny (zatím) srovnatelné s ostatními bankami s výjimkou bank nízkonákladových. Sazebník je konstruován klasicky. Reklama na produkty banky není agresivní a nepříjemná. Poslední dobou jsem zaznamenal zvýšenou aktivitu v oblasti propagace spotřebitelských úvěrů za celkem příznivé RPSN a velmi výhodnou úrokovou sazbu z hypotéčního úvěru. Stále platí, že při realizaci platebního styku není schopna i nadále zpracovat platbu v rámci zemí EHP podle zákona a zaměňuje přeshraniční platbu s platbou zahraniční. „Nutí“ klienty platit jen v EUR do zemí EHP.

Ve III. čtvrtletí banka zahájila akvizici klientů na poměrně výhodnou úrokovou sazbu ve vazbě na hypotéční úvěry.

Banka byla zařazena mezi tzv. systémově významné banky v rámci ČR, což může ve své podstatě znamenat to, že může dále produkty „zdražovat“, aby si zajistila prostředky na příslušnou tvorbu povinných rezerv, na druhou stranu to může přesvědčit další potencionální klienty o tom, že banka v případě problémů „nepadne“ a bude ji pomoženo.

Internetové stránky působí  relativně moderně a současně. Cekem dobře se v nich lze zorientovat.

 

Hodnocená banka je velmi silně provázána na společenskou angažovanost, podporu potřebným a je známa svou podporou kultury, ale i sportu. Tato banka v rámci českých podmínek snad už nemůže mít více společenských aktivit. Výši hodnocení ponechávám na stávající úrovni. 


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři