web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Česká spořitelna | 3. kvartál 2013 60


Bankovní poplatky.com

Banka zaměřená na retailové klienty s obrovskou výhodnou velkého klientského kmene z dřívějších dob. ČS pravidelně přichází s poplatkovými změnami či novými službami, ale v tomto čtvrtletí přišla rovnou s novým účtem - Osobní účet České spořitelny II. Banka jej doprovází titulkem – „jeden účet na celý život“. ČS tak zřejmě opouští svůj doposud zavedený zvyk nabízet samostatné balíčky pro děti, studenty či seniory. Základní balíček je pro všechny stejný a stojí 69 Kč měsíčně, pro seniory je to pak 59 Kč a pro děti a studenty do 30 let je zdarma. Základní nabídková struktura banky se evidentně v tomto kvartále změnila, zatím je ovšem brzy hodnotit, jakým směrem posuneme naše hodnocení v této části. Každopádně to na první pohled vypadá jako přehlednější nabídka, než doposud. Balíčkový účet ČS budeme podrobně sledovat s výhledem pozitivní změny v dalším čtvrtletí.

Banka připravila od července svůj zcela nový balíčkový účet - Osobní účet České spořitelny II s cenou 69 Kč za měsíc (pro seniory 59 Kč, pro děti a studenty do 30 let zdarma). Součástí balíčku jsou až 2 výpisy z účtu, platební karta Visa Classic s vlastním obrázkem, měsíčně 2 výběry z bankomatů ČS, všechny příchozí platby, všechny změny PINu a limitů ke kartě. Banka také nabízí doplňkové služby a to za příplatek 29 Kč (za každou službu), klient si může vybrat, co by na svém účtu potřeboval rozšířit – všechny odchozí platby v Kč, všechny výběry z bankomatů ČS, kontokorent, 25 informačních sms, všechny výběry z bankomatů v zahraničí v rámci skupiny Erste zdarma a z ostatních za výhodnou cenu, zvýhodněné zahraniční platby v EUR či další platební karta. ČS zároveň s novým balíčkem zrušila od 1. 7. 2013 v rámci Programu výhod možnost si sjednat slevu z měsíční ceny Osobního účtu ČS, Osobního účtu ČS Student a Osobního účtu ČS Junior. Vzhledem k čerstvým změnám a vysokému hodnocení banky v této části, nebudeme prozatím měnit hodnocení v této části.

Banka s novým balíčkovým účtem přišla i se změnou podoby sazebníku. Nový Osobní účet České spořitelny II. je tak jen v jednom dokumentu, který se vešel na 4 strany. Je zde zřetelně vidět, z čeho se balíček skládá, co si lze připlatit a jaké další služby banka nabízí. Je sice pravda, že i nadále má banka část služeb zvlášť v dalších dokumentech – přímé bankovnictví, platební karty, platební styk – nicméně sazebník se vydal směrem k větší přehlednosti. Tudíž jsme se rozhodli zvýšit hodnocení banky v této části a to po třech letech o 0,5 bodu.

Z údajů Q Reportu Scott & Rose pak logicky vyplývá, že se postavení ČS vlivem nového balíčkového účtu změnilo a to oběma směry. Standardní klient nově zaplatí 2.161 Kč (minule 2.145 Kč) ročně a aktivní klient pak 4.006 Kč (minule 5.038 Kč) ročně. Vzhledem k jen mírnému zvýšení nákladů u standardního klienta, ale zato znatelného snížení (o více než 20%) u aktivního klienta, jsme se rozhodli zvýšit hodnocení v této části o 0,5 bodu.

Česká spořitelna odmění řádně splácející klienty snížením úrokové sazby o 1 % ročně, 20. 9. 2013

Česká spořitelna přichází s podzimní marketingovou akcí, která klientům přináší hned několik zvýhodnění. Klienty, kteří si u České spořitelny od 23. září do 31. prosince 2013 sjednají jakoukoliv půjčku, odmění banka za každý rok řádného splácení snížením úrokové sazby o 1 %. Pokud si klient zvolí půjčku např. na sedm let, může mu Česká spořitelna v průběhu splácení snížit úrok až o 6 %. Další zvýhodnění (bez časového omezení) pak přináší speciální balíček služeb (odklad, snížení, zvýšení a změna splátky), který se týká nejen nových půjček, ale i konsolidací. Do konce roku navíc stále platí poplatkové prázdniny u úvěrů, kdy si klienti mohou sjednat nový hotovostní a spotřebitelský úvěr nebo hypotéku bez poplatku za správu úvěru.

 

 


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři