web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Česká spořitelna | 4. kvartál 2010 70,6


Bedřich Danda

Česká spořitelna je u některých živnostníků poměrně oblíbená. Pozitivní je velké množství poboček, její dostupnost a velmi široký rozsahu služeb pro podnikatele. Nevýhodou jsou vysoké poplatky a další relativně vysoké náklady a ceny produktů.

Je třeba pozitivně ocenit nápad zřízení center pro movité klienty. Banka se dosud výrazně zaměřovala a profilovala se jako banka pro masy. Zaměření zájmu na bohatší klienty může zvýšit prestiž této banky u ekonomicky silnější části naší populace, mezi které patří i mnoho podnikatelů.

Pozitivně hodnotím také poměrně vysokou aktivitu banky. Hodnocení sráží skutečnost, že banka nijak nevychází vstříci svým klientům v oblasti snižování poplatků či snižování cen produktů.

Martina Hedvičáková

V září 2010 prodělal sazebník České spořitelny rozsáhlé změny. V posledním čtvrtletí 2010 z tohoto důvodu nedošlo k výrazným změnám.

Od října 2010 mají klienti s vyššími příjmy nebo velkým majetkem možnost diskrétní obsluhy ve vlastní pobočkové síti a základní nabídku produktů a služeb zdarma (osobní účet Premier).

Z marketingového hlediska i jako kritérium pro rozhodování pro budoucí / stávající klienty lze pozitivně hodnotit, že Česká spořitelna získala v soutěži Fincentrum Banka roku 2010 titul Banka roku, posedmé v řadě byla zvolena Nejdůvěryhodnější bankou roku a stala se i vítězem v nové kategorii Banka bez bariér. Česká spořitelna také bodovala v devátém ročníku soutěže WebTop100, která hodnotí kvalitu zpracování firemních internetových prezentací. V oborové kategorii Finance banka obsadila 2. místo a celkově se umístila na 7. místě.

Česká spořitelna se rozhodla zvýhodňovat aktivní klienty (např. u Ideální hypotéky).

Další výhoda pro klienty ČS je možnost zaplatit za doručené zboží společností PPL CZ kartou. Tyto platby jsou zdarma.

Provozní zisk České spořitelny se za první tři čtvrtletí 2010 meziročně snížil o 1,8 % na 19,86 mld. Kč (IFRS), konsolidovaný čistý zisk poklesl o 11,5 % na 8,54 mld. Kč.

Česká spořitelna prodloužila spolupráci s obecně prospěšnou společností Pražské jaro a bude generálním partnerem stejnojmenného festivalu v následujících třech ročnících, tzn. v letech 2011 až 2013. Pomocí bonus programu a svých klientů také přispívá obětem letošních záplav.

Pavla Hřebíčková

Ve 4. čtvrtletí přišla ČS s několika klientsky velmi zajímavými novinkami. První s nich byla nabídka privátní pobočkové sítě pro klienty s nadstandardními příjmy. Další pak možnost výběru hotovosti v cizině z některých vybraných bankomatů Erste Group za velmi nízký poplatek, což klienti zvláště v období zimních dovolených ocení. V neposlední řadě banka navázala na tradici svých mobilních bankomatů a zahájila spolupráci se společností PPL umožňující klientům ČS zaplatit za zboží doručené PPL „na dobírku“ platební kartou. Všechny zmíněné novinky považuji za vstřícné kroky směrem ke klientům.

Za zmínku stojí i možnost cestovního pojištění klientů ČS a jejich přímých rodinných příslušníků, pod čímž se skrývá i např. netradiční možnost prarodičů cestovně pojistit své vnuky.

Podpora hypoték v předchozích čtvrtletích přinesla ČS úspěchy, a to zvýšení objemu sjednaných hypoték ve 3. čtvrtletí.

Poslední čtvrtletí roku 2010 bylo u ČS ještě ve znamení personálních změn, které však budou mít dopad na výsledky banky a její vztah ke klientům až v roce 2011.

Helena Kadlecová

Oblast poplatků:

- ve sledovaném čtvrtletí banka provedla pouze několik  změn v oblasti poplatků a to zejména u běžných účtů,  platebních karet a úvěrů pro podnikatele. Byl ukončen prodej balíčku služeb  pro svobodná povolání.

Oblast úrokových sazeb:

 - došlo k poklesu sazeb u účtů pro municipality

 - u Firemního kontokorentu byla rozšířena úroková pásma

Inovace  a novinky:

- od poloviny listopadu začala banka nabízet novou Chytrou kartu ČS Plus, která je určena pro klienty penzijního fondu České spořitelny.

- Pojištění karty a osobních věcí bylo rozšířeno o variantu P90

- pro podnikatele byl připraven nový Firemní úvěr a Transakční balíček k Firemnímu účtu

Marketingové aktivity, komunikace:

- banka informovala své klienty, prostřednictvím bankovních výpisů, o výhodné úrokové sazbě u hypotečních úvěrů

Dalibor Z. Chvátal

Česká spořitelna v listopadu obhájila titul Banka roku od Fincentra. Můžeme si o soutěžích a anketách myslet svoje, ale z mého pohledu je to titul oprávněný. Chytrou kartu má už přes 300 000 spokojených majitelů, tvrdí tisková zpráva. Já bych nebyl tak optimistický se slovem „spokojených“ a spokojil se s konstatováním, že kreditku mají.  Banka během čtvrtletí nic zásadního nepředvedla, což není výtka, jednoduše pracuje jak má.

Jan Brázda

Česká spořitelna obhájila letos titul Banka roku, jež je udělován na základě hlasování veřejnosti. Stejně tak byla banka opětovně vítězná v anketě Nejdůvěryhodnější banka roku.

Nový web banky implementovaný v létě se dočkal prvního ocenění v soutěži WebTop100. Obecně lze web hodnotit jako povedený a uživatelsky přívětivý.

V oblasti orientace na exkluzivní klientelu je zajímavé nadále sledovat implementaci bývalé sítě klientů HSBC Premier. Banka po vzoru k HSBC zřídila dvě pobočky v Praze a v Brně a slibuje jejich další rozšíření. V případě podmínek zřízení účtu lze kladně hodnotit i splnění podmínkou posílání minimálního pravidelného příjmu a ne pouze požadavkem na minimální zůstatek na účtech. Tuto možnost žádná jiná banka v ČR u exkluzivních účtů nenabízí.

Hospodářské výsledky banky za 1. až 3. čtvrtletí roku 2010 jsou v meziročním srovnání horší u provozního zisku o 1,8% nicméně se meziročně zlepšil ukazatel poměru provozních nákladů k provozním výnosům. Největší změny dosáhly čisté příjmy z poplatků a provizí, které meziročně vzrostly o 8,1 %.  Negativní vliv na ziskovost banky měl zejména pokles čistého úrokového výnosu a tvorba opravných položek.

Miroslav Zeman

Česká spořitelna ve IV. čtvrtletí přišla s opatřeními, která trochu tlumí mírně hořký pocit z úpravy poplatků ve III. Čtvrtletí, které byly přijaty s rozpaky. Nicméně co bylo, to bylo, změny poplatků se promítly do hodnocení za třetí čtvrtletí a jaká opatření a vstřícné či nevstřícné kroky hodnotíme ve IV. čtvrtletí roku 2010?

Předně se banka poměrně silně chválí. Nutno podotknout, že ve většině případů i oprávněně, protože jako jedna z největších bank skutečně může bodovat množstvím a kvantitou.

Banka se tak pochlubila, že již dva miliony klientů využívá Osobní účet České spořitelny, který umožňuje individuální nastavení produktů a služeb podle přání a potřeb klienta. Z hlediska obdobných produktů konkurenčních bank se jedná o skutečně vysoké číslo.

Stejně tak se banka pochlubila, že klienti  České spořitelny používají již 300 000 chytrých platebních karet kreditního typu určených pro platby nákupů. Takto vysoký nárůst zaznamenal tento produkt za pouhé dva roky od svého zavedení.

Pozitivně hodnotím snahu o vzdělání svých klientů a skutečně kvalitní upozornění na nebezpečí skimmingu prostřednictvím videa. Toto video a doprovodné texty zveřejnila ČS na svých stránkách.

V oblasti hypoték si Česká spořitelna pochvaluje svoji Ideální hypotéku. Ideální hypotéka České spořitelny s úrokovým zvýhodněním 0,5 % za pětiletou fixaci a splatnost 20 let a dalším snížením 0,5 % za aktivitu na Osobním účtu České spořitelny má na trhu velký úspěch. Je nutné dodat, že bonusové zvýhodnění skutečně tento produkt výrazně zatraktivňuje.

Pozitivně hodnotím také zajímavý průzkum České spořitelny o ochotě lidí ke spoření. Podle průzkumu Erste Group 67 % obyvatel ČR pravidelně spoří, měsíčně v průměru 2 659 Kč. Podobnými projekty ČS totiž pokrývá nejen svůj vlastní zájem, ale zájem celé společnosti, kdy takto zajímavé informace mohou udávat směr pro vývoj souvisejících bankovních či jiných produktů v Česku.

Česká spořitelna se rozhodla více věnovat svým movitým klientům pro něž zřídila speciální kontaktní místa. ČS Premier České spořitelny nabízí movitějších klientům vlastní pobočky a produktovou nabídku na míru. Česká spořitelna se tak rozhodla více využít potenciál svých bohatších klientů, což je určitě velmi dobře.

Česká spořitelna bodovala v devátém ročníku soutěže WebTop100, která hodnotí kvalitu zpracování firemních internetových prezentací. K umístění v této prestižní soutěži nelze než ČS pogratulovat.

Zcela novou a velmi zajímavou službu přinesla ČS svým klientům v říjnu loňského roku. Česká spořitelna a expresní balíková služba PPL CZ úspěšně spustili službu, která příjemcům zásilek na dobírku umožní uhradit dodané zboží pomocí platební karty, a to bez poplatku. Klientům tak odpadají starosti s nutností obstarání hotovosti při dodávkách zboží společností PPL.

Poštovní spořitelna také přinesla nové odměny ve svém programu Bonus, což je bezesporu další vstřícný krok této banky vůči klientům.

Banka také přispěla další částkou ve výši půl milionů korun na oběti povodní. Stejně tak se bude banka další tři roky podílet na financování prestižní události Pražské jaro.

František Pavelka

Česká spořitelna podává po celý rok trvale spolehlivé výkony a dokonce se dlouhodobě drží na špici bank, pokud jde o různá ocenění v celostátních soutěžích.

Eva Poláchová

Tahounem pro úvěrový obchod byla jednoznačně Ideální hypotéka, která měla úrokové zvýhodněním 0,5 % za pětiletou fixaci a splatnost 20 let a dalším snížením 0,5 % za aktivitu na Osobním účtu České spořitelny.  Novinkou je služba ČS Premier, která nabízí movitějším klientům vlastní obsluhu a paletu služeb zdarma, nové odměny v rámci Bonus programu,  nová služba platební karty ČS a zejména možnost zaplatit za doručené zboží platební kartou bez poplatku.

V oblasti filantropické pak je vítanou aktivitou pomoc obětem záplav, kdy Česká spořitelna s pomocí klientů věnuje obětem záplav téměř půl mil. korun. Banka umožnila svým klientům dobrovolně se zapojit a prostřednictvím Bonus programu věnovat své věrnostní body na obnovu míst zpustošených velkou vodou.

V oblasti oceněné získala ČS umístění v devátém ročníku soutěže WebTop100, která hodnotila kvalitu zpracování firemních prezentací na internetu a zároveň ČS obhájila tituly banka roku a nejdůvěryhodnější banka roku.

 

 

Otakar Schlossberger

Banka patří mezi největší peněžní ústavy v ČR, proto poskytuje celou šíři finančních produktů celkem přehlednou formou. Banka pokrývá nabídkou produktů snad vše, co bankovní trh může nabízet. Občas se objeví i nový nebo inovovaný produkt, jako např. v oblasti hypotéčních úvěrů nebo možnost placení platebními kartami (naposledy možnost platit balíky dodané fy PPL kartou, pokud jsou na dobírku – to považuji za super službu!).

 

Základní internetové stránky doznaly rapidní změny, a to změny k lepšímu.Velmi dobře se v nich nyní orientuji a předpokládám, že to ocení i běžná klientela. Banka uvádí vše, co je nutné nebo možné zveřejnit a zprostředkovat. Uvádí průběžné zprávy o hospodaření banky, zabývá se sponzoringem a pomoci potřebným. Všechny informace lze opět nelézt na internetových stránkách. To, že banka přehledným způsobem uvádí produkty, ceny za služby a další údaje nutné pro jejich poskytování, je samozřejmé. Proto v části I. navyšuji hodnocení o jeden bod. 

 

Banka se dlouhodobě věnuje sponzoringu celé řády významných kulturních akcí a podpory sociální povahy. Může si to dovolit, neboť má stále velmi výrazné pozitivní hospodářský výsledek. Osobně oceňuji prodloužení smlouvy při sponzoringu tak prestižní kulturně-společenské aktivity jakým je Pražské jaro.

 

Reklamy v médiích jsou průběžné a působí pozitivně a neagresivně. Banku hodnotím jako velmi vstřícnou a přátelskou. Určitě má své „mouchy“ jako každý takto velký subjekt, ale podle mého názoru si banka vylepšila image nejen díky restrukturalizaci svých internetových stránek, ale také dalšími výše uvedenými aktivitami.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři