web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Česká spořitelna | 1. kvartál 2010 0


Robert Rödling

1) polatky na cokoliv.

2) v době, kdy jsem u nich byl, bez možnosti úročení úspor na běžném účtu.

3) platil jsem i za vyrobení karty, ze které měli provizi při platbě u obchodníků.

Lukáš Elbl

lichvářská banka

Nik Jeff
Martin Holšán
Hana Mavalová
Josef Klejna
Ladislav Ehrenberger

ČS jsem vloni opustil, protože si brala peníze z každého vkladu. 

Petr Pika

Hotovostní styk.

Jaromír Klacek
Zdeněk Vach
Petr Kovarik

Poplatky, poplatky, poplatky, Platil jsem v prumeru 2000 rocne = nehorázné.

Marcela Kučerová

Ne všichni pracovníci rozumějí své práci, dělají chyby a ještě se tváří, že chyby jste udělali vy.

jan pelikan

nejvetsi lichari vsech dob.

nechapu jak tu muze mit nekdo ucet

Martin Bok

Dotaz na půjčku, chtěl jsem příklad pokud si půjčim určitou částku a budu přesně takto splácet kolik přibližně zaplatím celkem za to období navíc. Dostal jsem odpověď: To my nevíme, to ví počítač.

Honza Bártek

Až nechutně velké zisky z poplatků

Miloslav Hamřík

ČS účet jsem měl asi tři roky. PEKLO, PEKLO, PEKLO. To nešlo online, k tomu jste musel jít na určitou pobočku a když jsem účet nepoužíval, po roce jsem byl v mínusu...

Jan Čermák

Nenabízí jako jedna z mála online účet bez poplatků.

Jako plus hodnotím její přístup k HSBC klientům.

Martin Řípa
Michaela Zemanová

 

Asi smůla na zaměstnance.. nikdy nevyšli vstříc, a tak jsem přešla k jiné bance, kde mi udělali konsolidaci půjček i půjčku na auto s možnostní nastavení splátek, předčasného splacení a celkem bez zbytečných poplatků.

Jaroslav TÍNEK

pozitiva- široká síť poboček

negativa- poloprofesionální přístup některých zaměstnanců( na stejný problém různé postupy řešení)

Proto jsem účet zrušil

Milan Schläfer
Stojan Jakotič

- fronty u bankomatů

- velmi vysoká cena produktů

- nesmyslnost některých produktů

Zdeněk Tůma

Vysoké poplatky, na pobočkách dlouhé fronty, navíc na některých přepážkách vám určité věci nezařídí a pak  vás pošlou do jiné fronty u jiné přepážky (přitom jsou všechny označeny stejně). Navíc zřejmě každý pracovník má jiné oprávnění, protože se vám opět stane, že vás pošlou k jinému pracovníkovi, samozřejmě i s odstojením další nové fronty.

Jose Jannis

zbytečné poplatky, dlouhé fronty, banka zamrzla v devadesátých letech, vůbec se nepřizpůsobuje potřebám klientů

petra králová
pavel hanslicek
Martin Kupka
Jirka Prokeš
Vladimír Pražák
Petr Vít
Tomáš Jireček

Neprůhlené bankovní poplatky, jejich neúměrná výše, omezené možností nastavení účtu přes internetové bankovnictví, nemožnost některých běžných služeb netýkajících se přímo nějaké transakce.

Zbyněk Štěpánek
Mar Růž
Dana Riegerová

Opravdu velmi dráhé vedení účtu, myslím si, že zde zneužívají hodně důvěřivých lidí, protože dříve nebyl takový výběr bank a starší lidé neradi mění i svou banku. Snad vše změní mladší a doufám, že to bude brzy, protože používat naše peníze a ještě si za to nechat platit, no posuďte sami, není to hrozné?Jinak je vše, co potřebuji OK.  Děkuji za možnost přispět. Přeji všem hezký den! ...

Jiří Tomeš

Velmi dráhé vedení účtu

Josef Bunes
Kvasnička Lukáš
Pavel Veseý
Zdeněk Erben
Simona Kovarikova
Lucie Janečková
Karel Kavička

Kdo si nezaloží osobní účet a zůstane u staršího (např. Komplexní program), má úročen zůstatek na účtě jen 0,01%!! To je skandální vztah ke klientům, hraničící až s vydíráním.

Hunady Hunady
Petr Novák

Banka nabízí sice všechny produkty, ale s tou cenou to není zas až tak příjemné pro běžného klienta

Lucie Nalepová

Česká spořitelna stále hodně profituje z toho, že byla "první" na českém trhu a lidé ji zůstavají věrni většinou pouze z lenosti převádět všechny své transakce do banky jiné. Určitě má velké množství zajímavých produktů a služeb, které může klientům nabízet.

Jan Hanák

nesmyslný fronty - u půlky "okýnek" slečny zívají nudou ale vy si stejně musíte počkat klidně i půl hodiny (a někdy i víc)  až vám "pípne" vaše číslo a vy smíte jít k okýnku která je naprosto totožně označená jako ta kde není ani noha

Lukas Kutner
Radek ŠOLTYS

Jsem klientem České spořitelny dobrých 15 let. V zásadě jsem spokojen se službami na pobočkách. S čím jsem již spokojen méně a co mi vadí je např: například poplatky za výběr z bankomatu (nad určitý počet operací), výše úrokové sazby u poskytovaných úvěrů (u takto dlouhodobého klienta jako jsem já a s výbornou platební morálkou), minimální úroková sazba na vkladech (bez ohledu na aktuální sazby ČNB jsou úroky z vkladů dlouhodobě minimální), akce typu "úroková sazba 6% - za dva roky" a jisté připomínky mám i k pravidlům na internetovém bankovnictví.

Jiří Kovanský
Pavla Hřebíčková

Banka s největší pobočkovou sítí a tedy i možným velkým potenciálem vstřícnosti ke klientům, s možností pokrýt kompletní potřeby klienta, na což bohužel banka zčásti hřeší.

 

Své služby se sice snaží zpřehledňovat a nabízet klientům jen ty, které využijí, poplatky za vedení účtů jsou však stále vysoké.

 

Relativně nový produkt šikovné spoření se bance také příliš nepovedl - mnoho úrokových pásem, složitý postup, jak nejlépe vkládat, aby bylo co nejrychleji dosaženo maximálního výnosu, není pro klienty příliš vstřícný.

 

Spíš odradí, než přesvědčí k vkladu volných finančních prostředků. V soutěži o nejsložitější bankovní produkt by se jistě umístil na čelním místě žebříčku.

Dana Straková
Karel Kopeček

Dle mého názoru v současné době „nejvštřícnější“ banka na českém bankovním trhu. Tento subjektivní pohled vznikl na základě snahy banky o informovanosti veřejnosti a jejímu přístupu především ke stálím klientům. Obecně se dá říct, že právě stálé klienty, na kterých banka vzhledem k historickým souvislostem staví, považuje banka za jakési rodinné stříbro.

Jako velmi pozitivní vnímám také fungování internetového bankovnictví. Byť nebyla služba Servis 24 v minulosti odborníky hodnocena z hlediska bezpečnosti kladně, je přehledná, pro klienta snadno ovladatelný a v současné době by měla splňovat i jistá bezpečnostní kritéria.

 

Aby té chvály nebylo příliš je třeba připomenout „neučesanou“ politiku bankovních poplatků, kde Česká spořitelna zase jednoznačně svého postavení na trhu zneužívá.

Viktorie Babičková
Otakar Schlossberger

Vstřícnost banky je dána na první pohled její informační dostatečností. Banka poskytuje celou šíři finančních produktů celkem přehlednou formou, i když se jeví na první pohled stránky trošku „přeplácané“. To je ale dáno právě velikostí banky a šíří informací, které klient obdrží při prvním kontaktu.

 

Sazebník je přehledný, ale nelze některé sazby za služby považovat za vstřícné. Já osobně nemám v oblibě položku „příchozí platba z jiné banky“, která je za poplatek (náklady s takovou položkou jsou totiž téměř nulové, neboť se v ČR vše zpracovává automaticky bez dotyku lidské ruky). Také expresní příplatek není příznivý. Banka má jednu z nejširších distribučních sítí všemi směry – pobočky, elektronické distribuční kanály, ATM.

 

Osobně velmi oceňuji nápad na komunikaci s veřejností ve vazbě na reklamu 365 důvodů, proč být klientem České spořitelny. Je to velmi nápadité a mně to velmi zaujalo. Tato reklama je podle mého názoru nevtíravá a decentní.

Dále je nutno ocenit uveřejnění Kodexu chování mezi bankou a klientem a existenci bankovního ombudsmana, což jistě zvyšuje důvěru klienta v banku.

 

Banka se dlouhodobě věnuje sponzoringu celé řády významných kulturních akcí a podpory sociální povahy. Může si to dovolit, neboť má v poslední době velmi výrazné pozitivní hospodářský výsledek.

 

Z hlediska vstřícnosti lze hovořit o tom, že banka je minimálně dobrá.

František Pavelka

Osobně ji považuji za jedničku v oblasti retailového bankovnictví. Disponuje velkou sítí snadno dostupných poboček (téměř 650), obhospodařuje více jak 1 100 bankomatů poskytujících řadu on-line služeb.

 

V nabídce jsou prakticky všechny druhy přímého bankovnictví, nechybí téměř žádná z klasických i speciálních produktových nabídek pro spotřebitele.

 

Česká spořitelna jako jedna z prvních zavedla ombudsmana. Na pobočkách zavádí samoobslužné koutky umožňující rychlejší přímé vyřízení požadavků klienta.

 

Objem obchodů i její zisk trvale roste. V její dynamice se doposud odráží vliv legendárního GŘ Jacka Stacka.

 

Webové stránky jsou přehledné, je možné získat vyčerpávající přehled o nabídce a podmínkách obchodní činnosti banky. (Pokud ale chcete najít Výroční zprávy, je nutné použití ne příliš logický vstup „ke stažení“).

 

Negativem je, že si dodnes účtuje některé poplatky vyhlášené v anketě o nejabsurdnější bankovní poplatek jako absurdní.

Bedřich Danda

Považuji ji za velmi dobrou v oblasti retailového bankovnictví.Má velkou síť snadno dostupných poboček (téměř 650), obhospodařuje více jak 1 100 bankomatů poskytujících řadu on-line služeb. V nabídce jsou prakticky všechny druhy přímého bankovnictví. Pobočky mají samoobslužné koutky umožňující rychlejší přímé vyřízení požadavků klienta. Objem obchodů i její zisk trvale roste. Byla zřejmě dobře připravena již dnes neznámým generálním ředitelem Kohoutkem.

Webové stránky jsou přehledné,  je možné získat vyčerpávající přehled o nabídce a podmínkách obchodní činnosti banky. Bohužel si dodnes účtuje některé vysoké poplatky.

Eva Poláchová

ČSP je z hlediska počtu klientů největší tuzemskou bankou nejen pro retailové bankovnictví s významným tržním podílem, výročními zprávami udávaný počet klientů v posledních letech se v podstatě nijak výrazně nemění. V porovnání se základnou v roce 2004 se sice celkový udávaný počet klientů snížil, ale zejména v segmentu aktivních karet získala ČSP důvěru více jak půl milionu klientů. 

 

Z pohledu nabízených produktů a služeb jednoznačně patří mezi banky nejuniverzálnější, jako jedna ze tří z celkového počtu hodnocených bank, nabízí jak běžné, vkladové, podnikatelské i studentské účty, úvěry hypotéční, spotřebitelské, podnikatelské, karty, investice, stavební spoření, penzijní připojištění i pojištění jako takové.

Šíře portfolia a možnost jeho využití z pohledu klienta na jednom místě je rozhodně předností banky.

Výše poplatků je hodnocena na jiném místě, ale pravdou je, že sazebník poplatků je velmi přehledný a transparentní, najdou se samozřejmě poplatky, které jsou diskutabilní a mohou být pro klienta zavádějící (např. poplatek za udržování pojištění úvěru, které de facto zdražuje pojištění a kdy rozdíl mezi měsíčním pojistným a tímto poplatkem je zanedbatelný).

    

Úrokové sazby hypotéčních produktů jsou konkurenční, i když z pohledu klienta jsou opět uváděni sazby minimální pro tzv. standardní produkty, reálné sazby bývají rozdílné. U spořicích účtů je tržní úročení nižší (vyjma Perfektního vkladu, kde je ovšem minimální vklad 100 000Kč).

ČSP nabízí i bonusový program pro své klienty ve formě Chytré karty, kde vedle garance ceny zboží a ochrany nákupu má i non-stop přístup k informacím o kartě prostřednictvím služby Servis 24.

Na stránkách banky je mnoho užitečných informací obecně – o bezpečnosti internetového bankovnictví obzvlášť, což je rozhodně dáno i některými negativními případy v loňském roce, stránky jsou přehledné, v anglické mutaci, i když rozsáhlé – jsou zde napojeny téměř všechny bankou poskytované produkty, navíc i ekonomické analýzy pro zájemce z řad odborníků. Nicméně případnou zhoršenou orientaci vyvažuje banka velmi kvalitně fungující infolinkou pro občany. 

 

O dostupnosti banky a bankomatů není třeba pochybovat. ČSP je rozhodně bankou z nejdostupnějších, včetně víkendové provozní doby ve vybraných městech. Nadstandardem či zvláštností jsou bankomaty pro nevidomé a mobilní bankomaty.

Aktuální a komunikované novinky se většinou týkají úrokových sazeb, jejich zvýhodnění a změn v bonusovém programu. Vzhledem k šíři poskytovaných služeb je složité přijít s významnou inovací, to je daň velikosti, známosti a jisté míry monopolity.

Ekonomickou stabilitu banky nelze hodnotit jinak než kladně. Na jedné straně meziročně roste zisk, oba ukazatele ROE i ROA patří mezi nejlepší, v objemu úvěru a klientských vkladu je ČSP leaderem trhu, minimální hodnotu kapitálové přiměřenosti 8% banka s přehledem splňuje.

Vladimír Čadek
Dalibor Z. Chvátal

Spořka se může pochlubit kvalitními službami a vstřícným a přátelským postoj ke klientovi. Je to skutečná banka s lidskou tváří. Když máte s touto bankou problém, dá se s ní domluvit a najít společně řešení.

 

Je vám k dispozici na všech svých pobočkách, nedívá se přitom, kde jste účet založili. Pro své prověřené klienty má lepší podmínky a úroky, než v propagačních materiálech.

 

Faktem je, že spořka Čechům rozumí nejlépe a služby má zmáknuté na jedničku. České (to přídavné jméno je důležité) obchodní podmínky vám garantují spravedlivý přístup při řešení nestandardních situací.

 

Umí se dobře postarat i o podnikatele a třeba v oblasti akceptace karet má hodně dobré nabídky. Kdo má účet ve spořce, nic víc nepotřebuje, banka vám dá skoro vše (a co nedá, zajistí). Se spořkou můžete i twitrovat. Spořka je prostě boží.

 

Ptáte se, kde je háček? Spořka stále hodně vsází na to, že je na českém trhu největší a že změnit banku se jen tak každému nechce. Jenže to dnes už není velký problém a její přímá konkurence umí nabídnout stejně kvalitní služby a za nižší cenu.

 

A pro většinu lidí stačí jen normální účet, na který přijde výplata a ze kterého odejdou příkazy. Spořka je sice kvalitní bankou, ale vysoko nastavená poplatková politika dokáže hodně jejich klientů natolik naštvat, že raději oželí komplexní nabídku služeb a vezmou si je jinde. Možná ne najednou v balíčku „all inclusive“, ale levněji.

Karel Novák
Karel Plánička

Vysoce profesionální přístup, plnění dohod.

Kritizuji někdy příliš nízké sebevědomí úředníků banky s ohledem na to, jakou profesionalitu předvádějí.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři