web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Banka Creditas | 2. kvartál 2019 66,2


Miroslav Zeman

Banka Creditas je spolu s Hello Bank nejmladšími hodnocenými bankami na tuzemském trhu. Původně poskytovaly pouze půjčky. Nyní nabízejí i další služby spojené s retailovým bankovnictvím. Zatím se banky hledají a usazují se na trhu. A my je pečlivě sledujeme.

Zavádíme platby mobilem pomocí Google Pay

Banka CREDITAS umožňuje od 21. května svým klientům využívat službu Google Pay. K aktivaci stačí zaregistrovat jakoukoliv platební kartu banky CREDITAS do mobilní aplikace Google Pay. Mobilním telefonem pak můžete platit na bezmála 190 tisících prodejních místech v Česku. Služba Google Pay je dostupná i pro držitele Richee karet.

Je třeba ocenit že i Banka Creditas se přidala k hlavnímu proudu zavádění této novinky, která umožňuje klientům komfortně platit mobilem. Banka tak umí držet krok i s mnohem většími bankami a pro současné nízkonákladové banky může přestavovat vážnou konkurenci. A to i z hlediska růstového potenciálu nárůstu klientů, který může ubírat dynamiku nárůstu u starších nízkonákladových bank.

Bankovní poplatky.com

II. čtvrtletí 2019 (8, 7, 8, 10) = 9

Banka Creditas patří k bankám, které vstoupily na trh jako poslední. Lze ji hodnotit jako typicky nízkonákladovou banku s nízkými poplatky a omezeným rozsahem nabízených služeb. Je zřejmé, že banka se i nadále orientuje především na poskytování spotřebitelských úvěrů, a možnost otevření běžného čtu je zde jako jakýsi bonus.

Jako výchozí hodnotu poplatkové změny nastavujeme 7 bodů, banka tak má prostor pro změny ve své poplatkové politice a pozitivní změny v tomto hodnocení.

Sazebník se nachází na třech stránkách a stejně jako v případě Hello Bank je rozdělen do několika kategorií, které si musíte dohledat a samostatně otevřít (běžný účet, úvěry apod.). I zde musíme kritizovat těžší a náročnější dohledatelnost sazebníku na webových stránkách banky, kdy musíte opět hledat v sekci dokumenty a sazebníky si zde pro jednotlivé produkty vyhledat a otevřít. Určitě přehlednější a vhodnější by bylo mít všechny poplatky uvedeny v jednom sazebníku, kde by lidé vše našli. Hodnocení v této části tak udělujeme na 8 bodů.

V Q Reportu Scott & Rose standardní klient zaplatí ročně – 286 Kč, takže se banka umístila v tomto žebříčku na prvním místě. Hodnocení ponecháváme.

 


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři