web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Banka Creditas | 4. kvartál 2018 43,3


Miroslav Zeman

Banka Creditas je spolu s Hello Bank nejmladšími hodnocenými bankami na tuzemském trhu. Původně poskytovaly pouze půjčky. Nyní nabízejí i další služby spojené s retailovým bankovnictvím. Zatím se banky hledají a usazují se na trhu. A my je pečlivě sledujeme.

Umožňujeme ovládat přes internet banking účet České spořitelny

Banka CREDITAS neustává v inovacích v otevřeném bankovnictví. Nově umožňujeme přes své internetové bankovnictví ovládat účty vedené u České spořitelny. Jde již o čtvrtou banku (po Fio bance, Equa bank, Air Bank), kterou lze takto integrovat. Nově můžou klienti také zadávat a potvrzovat přímo z IB CREDITAS platby z účtu u Air Bank.

Nic nového, ale je to milé. Takto malá banka je aktivní v tom, aby mohli klienti přes její rozhraní a z jejího internetového bankovnictví ovládat své bankovní účty u jiných bank. Je to asi dobrá cesta. Nabídkou klientům větších bank něco navíc, a k tomu jim umožnit ovládání jejich účtů u jiných bank, kde už to navíc nemají. Spíše by nás ale zajímalo jaké množství klientů možnost ovládat své účty u jiných bank využívá a o jaký podíl z celkového počtu klientů se jedná.

Otevřeli jsme novou pobočku v Prostějově

První návštěvníky jsme dnes přivítali v naší nové prostějovské pobočce. Ve městě a okolí máme velký počet klientů, kteří za námi až dosud dojížděli do Olomouce. Ode dneška mohou využívat pobočku v centru Prostějova na adrese Kostelní 4644/12.

I taková malá banka, která je ještě v plenkách rozšiřuje svou pobočkovou síť. Nejedná se sice o žádné závratné tempo a růst bude spíše jen velmi postupný a mírný, ale jedná se stále o trend. Zatímco větší banky svou síť poboček optimalizují, rozuměj ruší některé pobočky, naopak malé a mladší banky počet poboček rozšiřují. A je to chytrá cesta. Dostávají se tak blíže svým klientům. A klienti potřebují svou banku alespoň někdy vidět.

Překročili jsme hranici 50 000 klientů

23. října 2018 jsme dosáhli další významné mety – počet našich klientů poprvépřekročil 50 tisíc. V posledních měsících se navíc zájem o naše produkty výrazně zvýšil a nárůst počtu klientů dosahuje více jak trojnásobku oproti první polovině letošního roku.

Toto číslo mě velmi zajímalo. Na konci roku 2018 měla banka Creditas 50 tisíc klientů. Nárůst počtu klientů se navíc dle informací banky výrazně zrychluje. K 900 tisícům klientů jako má Fio, má Banka Creditas ještě daleko, ale i zde se objevuje růstový trend, což je v pořádku. I pro ty mladší banky typu Fio, či Air Bank, nebo Equa Bank se jedná o další konkurenci, která může i


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři