web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Air bank | 4. kvartál 2015 80,1


Markéta Grušáková

Banka si pro své klienty připravila 2 hlavní novinky, a to praktickou platební bezkontaktní nálepku a službu Šanón, kde si můžou zákaznici udělat pořádek ve svých účtenkách a fakturách.

Milou novinkou je snížení úrokové sazby u spotřebitelských půjček a refinancování hypotéky. Počet klientů nestále roste, v posledním čtvrtletí jich bylo již 400 tisíc.

Martina Hedvičáková

Air bank předběhla ostatní banky a  vyslyšela potřeby klientů všech bank a na podzim spouští ve svém internetovém bankovnictví novinku, která vám pomůže udělat si pořádek ve vašich účtenkách a fakturách. Bude se jmenovat Šanon a stejně jako Přehledy ji najdete v internetovém bankovnictví i mobilní aplikaci.Jak už samotný název Šanon napovídá, budete si do něj moci snadno ukládat veškeré platební doklady a třídit si je tak, abyste se v nich dobře vyznali. Nahrané faktury pak rovnou zaplatíte nebo je propojíte s platbami, které jste už udělali. Šanon vám pomůže i při reklamacích. Žádné účtenky už nemusíte složitě schovávat. Všechny raz dva vyhledáte podle fotky nebo klíčového slova.

Air Bank od 10. října snížila úrokové sazby u spotřebitelské půjčky i pro refinancování hypotéky. U spotřebitelské půjčky mohou klienti při řádném splácení nově získat i nižší sazbu než současných 9,9 %, například 8,9 %, 7,9 % nebo 6,9 %.

Otevřeli jsme pro vás už třicátou pobočku. Navíc jen od začátku letošního roku získala přes 80 tisíc nových klientů a celkově jich už má teď více než 400 tisíc. Růst počtu klientů Air Bank se navíc v průběhu letošního roku zrychluje. Air Bank za tři čtvrtletí zvýšila zisk o 3 % na 322 milionů Kč.

Air Bank začala v listopadu nabízet bezkontaktní nálepky. Klienti si je mohou nalepit třeba na telefon nebo klíčenku a platit s nimi všude, kde jsou bezkontaktní terminály. Těch je v Česku už více než 125 tisíc. První nálepku nabízí Air Bank svým klientům úplně zdarma.

Air bank nabízí zřízení pojištění také v internetovém bankovnictví nebo po telefonu.

Bedřich Danda
Miroslav Škvára
Olga Ortová Šeflová

Air bank postavila svoji obchodní strategii na zajímavých službách (i když jí některé sofistikovanější ještě scházejí), na přehledném sazebníku poplatků a odměn a především na novém způsobu komunikace s klienty na pobočkách s velmi otevřeným přístupem. To ji spolu s rozšiřováním pobočkové sítě na 30 bankovních míst, přináší neustálý nárůst počtu klientů až na 400 tis. S tím souvisí i nárůst ziskovosti banky. V produktové nabídce se objevily nálepky pro bezkontaktní platby, které nabídla Air bank zdarma.

Miroslav Zeman

Air Bank je jednou z nejúspěšnějších nízkonákladových bank. Dle posledních informací o nárůstu počtu klientů se banka zařadila mezi středně velké banky. Banka je velmi aktivní a velmi pečlivě pracuje s názory a náměty svých klientů.

Air Bank je také veřejností vnímána jako dynamická a energická banka, která přináší zajímavé inovace a rychle je také dokáže zavést do praxe. Svou významnou roli pro růst banky má i její úspěšný a viditelný marketing a reklama. Jednoduchý, snadno zapamatovatelný námět a vtipné scénky ztotožňují banku se srozumitelností, jednoduchostí a férovostí.

Cílem Air Bank je ve střednědobém horizontu získat vedoucí a suverénní postavení mezi nízkonákladovými bankami. Následně pak může efektivněji zaútočit na pozice zavedených středně velkých bank. Potenciál a schopnosti na to tato banka zcela jistě má.

S čím přišla banka ve IV. čtvrtletí 2015

Air Bank přebírá žezlo vlády nad inovacemi po GE Money Bank. Můžeme tak sledovat jak tato banka přichází s novými a novými nápady, které navíc umí vhodně zavést do praxe. Po velmi žhavé novince svých hypotečních úvěr, resp. refinancování s možností kdykoliv mimořádně splatit úvěr i v době fixace, přinesla i ve čtvrtém čtvrtletí tato banka několik zajímavých novinek.

První novinkou je šanon. Služba spočívá v tom, že si klienti Air Bank mohou snadno ukládat do elektronického šanonu veškeré platební doklady a třídit si je tak, abyste se v nich dobře vyznali. Nahrané faktury pak rovnou zaplatí nebo je propojí s platbami, které už udělali. Šanon pomůže i při reklamacích, protože nebude nutné žádné účtenky už složitě schovávat. Velmi praktická a užitečná služba.

Po zajímavé novince přišla banka i s vylepšením svých dosavadních služeb. Air Bank od 10. října snížila úrokové sazby u spotřebitelské půjčky i pro refinancování hypotéky. U spotřebitelské půjčky mohou klienti při řádném splácení nově získat i nižší sazbu než současných 9,9 %, například 8,9 %, 7,9 % nebo 6,9 %.

Banka také otevřela svou již třicátou pobočku. Jubilejní pobočka se otevřela ve Frýdku - Místku. Air Bank je tak zase pro své klienty o něco dostupnější. Hlavně pro ty co nepracují s internetem.

Air Bank nezvyšuje jen počet poboček, ale stále se jí daří i nabírat nové klienty. Jen od začátku roku 2015 získala přes 80 tisíc nových klientů a celkově jich už má teď více než 400 tisíc. Růst počtu klientů Air Bank se navíc v průběhu letošního roku zrychloval.

V listopadu si klienti Air Bank mohli také začít pořizovat nové platební nálepky. Klienti si je mohou nalepit třeba na telefon nebo klíčenku a platit s nimi všude, kde jsou bezkontaktní terminály. Těch je v Česku už více než 125 tisíc. První nálepku nabízí Air Bank svým klientům úplně zdarma.

A tím jsme se dostali až k hospodaření banky. I v roce 2015 banka zvýšila svůj zisk. Air Bank za první tři čtvrtletí roku 2015 vykázala čistý konsolidovaný zisk 322 milionů Kč.

Na konci roku pak přišla Air Bank s další možností jak zlepšit přístup klientů ke svým službám. Kromě běžného a spořicího účtu, půjčky nebo převodu hypotéky mohou klienti žádat také o dva druhy pojištění. Vyřídit jste si je mohli zatím ve všech pobočkách. Nově je možné uzavřít pojištění i z pohodlí domova, a to přímo v internetovém bankovnictví nebo po telefonu.

Petr Kučera

Uspěla v dalším ročníku studie Navigátor bezpečného úvěru 2015.

Stále výborná je komunikace směrem ke klientům – i nečekaně delší výpadek služeb omluvila tak, jak na trhu není zvykem.

Nadále jde příkladem ohledně možnosti předčasného splacení hypotéky, zatímco ostatní banky čekají, až jim to od jara nařídí nový zákon.

Podobně jako konkurence začala nabízet také bezkontaktní platební nálepky.

Zajímavým pokusem je sužba Šanon, která umožní uchovávat účtenky v elektronické podobě atd. Jsem zvědav, kolik lidí to ale využije v praxi.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři