web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Air bank | 4. kvartál 2015 85


Bankovní poplatky.com

Druhá retailová banka s českými vlastníky (vedle Fio banky). Air Bank razantně vstoupila na český trh s několika poplatkovými a nabídkovými unikáty. V aktuálním IV. čtvrtletí nedošlo k žádným pohybům, takže naše hodnocení neměníme.

Z důvodu, že dlouhodobě nedochází k žádným poplatkovým změnám, ponecháváme hodnocení na stejné úrovni, jako minule. Nově má klient k účtu kromě dvou platebních karet zdarma i jednu nálepku. Banka také snížila poplatek za vydání další karty nebo nálepky z 300 na 100 Kč.

 

Sazebník patří stále mezi ty nejjednodušší a nejpřehlednější. Včetně vysvětlujících textů se vešel pouze na jednu A4. Jednoduchý sazebník se v prvních měsících působení nové banky stal její předností. Je srozumitelný, nenajdete v něm žádné hvězdičky, písmenka ani vysvětlivky pod čarou. Bankovní klient jistě ocení informaci, že ceny v sazebníku jsou stejné pro všechny druhy kanálů – ať už klient využije služeb pobočky, internetbankingu či telebankingu. Sazebník se nezměnil ani v I. čtvrtletí a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme.

Z Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že se postavení banky proti III. čtvrtletí nezměnilo, takže roční náklady standardního klienta zůstaly v záporu – 12 Kč (dříve 108 Kč), čímž si banka upevnila 1. místo. Hodnocení ponecháváme na stejné výši. 


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři