web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Air bank | 3. kvartál 2015 82


David Stříbrský
Stále snižující se limit pro TOP3 garanci úročení
Bedřich Danda
Banka má jen základní bankovní produkty s přijatelnou cenovou politikou. Internetové bankovnictví je docela přehledné, personál příjemný. Kvalitní reklamní kampaň sráží především její nekonstantní TOP3 garance u spořicího účtu.
Martina Hedvičáková

Air Bank začala v ostrém provozu nabízet svou novou službu Převod hypotéky. Už od června si k ní mohli lidé převádět hypotéky na všech 26 pobočkách banky. Hypotéku lze převést i online

Air Bank dál vylepší svou nabídku pro všechny klienty, kteří ji často používají. Od září jim dá na běžném i spořicím účtu vyšší bonusové sazby. Peníze na běžném účtu do 100 tisíc Kč a na spořicím účtu do 250 tisíc Kč jim bude úročit sazbou 1,5 % a úspory nad 250 tisíc Kč sazbou 0,8 %.

I Air bank se zaměřila na mobilní bankovnictví a zavedla 3 novinky: zjistíte stav svého běžného účtu během pár vteřin,  jedním tahem si na něj přesunete našetřené peníze, v aplikaci si rovnou můžete upravit i limity pro platby v obchodě. 

Miroslav Škvára
Je to střední banka s těmi nejzákladnějšími produkty. Její velké mínus je bankomatová síť pouze v krajských městech. Ale personál je vstřícný.
Banka se stále lepší,ale pro možnost výběru ze všech bankomatů mám ještě stále druhý účet u EQUA
Markéta Grušáková

Air bank nabízí velmi zajímavé produkty. Účty se zajímavým zhodnocením, výhodné hypotéky, příjemné internetové prostředí. 

Olga Ortová Šeflová

Pro aktivní klienty nabízí banka v omezeném objemu na běžném a spořícím účtu atraktivní úrokové sazby. Dále nabízí převod hypotečních úvěrů od jiných bank, ale žádné další inovace nelze vysledovat.

 (0 bodů)

Bankovní poplatky.com

Druhá retailová banka s českými vlastníky (vedle Fio banky). Air Bank razantně vstoupila na český trh s několika poplatkovými a nabídkovými unikáty. V aktuálním III. čtvrtletí nedošlo po minulých převratných změnách, k žádným pohybům, takže naše hodnocení neměníme.

Z důvodu, že dlouhodobě nedochází k žádným poplatkovým změnám, ponecháváme hodnocení na stejné úrovni, jako minule.  

Sazebník patří stále mezi ty nejjednodušší a nejpřehlednější. Včetně vysvětlujících textů se vešel pouze na jednu A4. Jednoduchý sazebník se v prvních měsících působení nové banky stal její předností. Je srozumitelný, nenajdete v něm žádné hvězdičky, písmenka ani vysvětlivky pod čarou. Bankovní klient jistě ocení informaci, že ceny v sazebníku jsou stejné pro všechny druhy kanálů – ať už klient využije služeb pobočky, internetbankingu či telebankingu. Sazebník se nezměnil ani v I. čtvrtletí a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme.

Z Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že se postavení banky proti II. čtvrtletí změnilo, takže roční náklady standardního klienta se posunuly do záporu – 12 Kč (dříve 108 Kč), čímž si banka upevnila 1. místo. Hodnocení posunujeme o 0,5 bodu nahoru. 

Miroslav Zeman

Air Bank je jednou z nejúspěšnějších nízkonákladových bank. Dle posledních informací o nárůstu počtu klientů se banka zařadila mezi středně velké banky. Banka je velmi aktivní a velmi pečlivě pracuje s názory a náměty svých klientů.

Air Bank je také veřejností vnímána jako dynamická a energická banka, která přináší zajímavé inovace a rychle je také dokáže zavést do praxe. Svou významnou roli pro růst banky má i její úspěšný a viditelný marketing a reklama. Jednoduchý, snadno zapamatovatelný námět a vtipné scénky ztotožňují banku se srozumitelností, jednoduchostí a férovostí.

Cílem Air Bank je ve střednědobém horizontu získat vedoucí a suverénní postavení mezi nízkonákladovými bankami. Následně pak může efektivněji zaútočit na pozice zavedených středně velkých bank. Potenciál a schopnosti na to tato banka zcela jistě má.

A nyní se dostaneme k aktualitám za třetí čtvrtletí:

V únoru představila banka novou službu převedení hypotéky. Tato služba byla spuštěna v testovacím provozu u dvou poboček. Během července však banka splnila svůj slib a převést hypotéku je možné už na všech pobočkách Air Bank a rovnou také i on-line přímo z domova. Postupem času se ukazuje, že převod hypotéky k Air Bank skutečně dobře funguje.

Od 1. září získají klienti Air Bank, kteří používají pravidelně platbu kartou, bonusový úrok na svém účtu 1,5 procenta. Tento úrok patří mezi tři nejvýhodnější úroky na trhu. Bez uvedeného bonusu pak činí úrok zajímavých 1,1 procenta. Uvedené úroky se vztahují na vklady do 250 000 korun.

Jako třetí nejzajímavější opatření přinesla Air Bank na podzim svou aplikaci, která umožňuje mnohem lépe a hlavně pohodlně obsluhovat všechny účty v mobilním bankovnictví banky a dokonce jedním tahem prstu přesunovat finanční částky z účtu na účet. Velmi snadno lze také upravovat limity pro platbu kartou apod.

chybí kreditka a více bankomatů
Petr Kučera

Myslím, že z pohledu běžného klienta zatím nejlépe splňuje přívlastek „vstřícná“. Pak už ani není potřeba přicházet každé čtvrtletí s nějakou převratnou novinkou. 

Žádné poplatky, běžný účet. Dvě karty k jednomu manželskému účtu. Spokojenost
Jediná banka, která pro naš rodinný život nepředstavuje finanční zátěž. Nemění podmínky v čase v neprospěch klientů jako mBank. Moc jsem spokojenej
Maximální spokojenost. Mám bankou opravdu rád

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři