web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Air bank | 3. kvartál 2014 73,9


Otakar Schlossberger

Banka, která působí na trhu ČR poměrně krátce ve srovnání s konkurencí. Má pouze omezený počet obchodních míst. Banka nemá širokou škálu produktů, ale zařadila již také možnost poskytování půjček klientům. Banka však stále nerozlišuje segmenty trhu, což může být záměrem. Je srovnatelná spíše s větší družstevní záložnou v této etapě rozvoje nebo se ZUNO bankou. Nicméně její internetové stránky působí velmi dobře, jsou přehledné a příjemné na „oko“. O bance bylo velmi slyšet v TV spotech s příjemnou neurážlivou reklamou. Ta už ale opadla. Stále „vymýšlí“ nové produkty pro mladé lidi, možnost výběru hotovosti v terminálech Sazky nebo aplikace pro chytré mobily.

 

Banka se, bohužel, prozatím nevěnuje společensky potřebným aktivitám, proto hodnocení ponechávám na stávající úrovni. 

Vladislav Flek

Růst počtu klientů, zisk za 1. pol. 2014.

Bedřich Danda
Martina Hedvičáková

Další změny se udály především v SEPA platbách u Fio a Airbank, kdy v prvním případě přišlo zlevnění a ve druhém možnost využívat SEPA režim.  

Miroslav Zeman

Air bank oznámila vývoj svého nového produktu - refinancování hypotečního úvěru. Banka tak v nejbližší době nabídne možnost refinancování hypotéky u cizí banky. Pro banku to znamená další milník jejího rozvoje a vstupu do dalšího segmentu bankovních služeb.

K říjnu loňského roku také banka oznámila získání již 300 000 klientů. Jedná se o výrazný úspěch této banky. Nedá se nic dělat. Banka je hodně vidět, je dynamická, energická, nese si image banky pro mladé klienty. Právě mladí klienti jsou lidé, kteří neváhají změnit bez nostalgie starou banku za novou, lepší.

 

Banku také musíme pochválit za oblast vzdělávání a podpory vzdělávání v oblasti bankovnictví a finanční gramotnosti. V prosinci byly vyhlášeny výsledky a předány ceny v soutěži Ideální banka 21. století, která zaznamenala rekordní účast studentů i škol. Partnerem projektu byla právě Air Bank. Soutěže se aktivně zúčastnilo 172 studentů a 15 středních a vysokých škol. Soutěž pak korunoval večer s předáním cen a vyhlášením výsledků, kde vystoupili i herci z reklamy na Air Bank.  

Markéta Grušáková

Air banka své klienty láká na účty bez poplatků. Její strategie je pro klienty jistě lákavá. 

Olga Ortová Šeflová

Air Bank pozvolna, ale kvalitně rozšiřuje portfolio nabízených služeb pro retailovou klientelu (vylepšení mobilního bankovnictví, SEPA platby). Také u depozitních produktů drží své slovo a patří k těm atraktivnějším. Zvýhodnění klientů s dobrou platební morálkou při splácení spotřebitelských úvěrů je nejvýraznější na českém bankovním trhu. Klienti však stále nejvíce oceňují u této banky její vstřícnost a přívětivost při jednání na pobočkách.  (+2 body)

Petr Kučera

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři