web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Air bank | 4. kvartál 2013 69,7


Otakar Schlossberger

Banka, která působí na trhu ČR poměrně krátce. Má pouze omezený počet obchodních míst. Banka nemá širokou škálu produktů, ale zařadila již také možnost poskytování půjček klientům. Banka však stále nerozlišuje segmenty trhu, což může být záměrem. Je srovnatelná spíše s větší družstevní záložnou v této etapě rozvoje nebo se ZUNO bankou. Nicméně její internetové stránky působí velmi dobře, jsou přehledné a příjemné na „oko“. Výběr zelené barvy považuji za výbornou volbu! (jako Sberbank). O bance bylo velmi slyšet v TV spotech s příjemnou neurážlivou reklamou. Stále „vymýšlí“ nové produkty pro mladé lidi, možnost výběru hotovosti v terminálech Sazky nebo aplikace pro chytré mobily. Proto zvyšuji hodnocení v I. části o jeden bod.

 

Banka se, bohužel, prozatím nevěnuje společensky potřebným aktivitám, proto hodnocení ponechávám na stávající úrovni. 

Dalibor Z. Chvátal

Běžný standard.

Bedřich Danda
Martina Hedvičáková

Air Bank už letos získala 100 000 nových klientů, celkově jich má 190 000. Air Bank získala během prvních dvou let na trhu přes 200 000 klientů.

V půli prosince vydala Air bank nové obchodní podmínky.

 

Air Bank meziročně snížila ztrátu za tři čtvrtletí o 83 % na 66,2 mil. Kč.

Miroslav Zeman

Air Bank byla ve druhém a třetím čtvrtletí velmi silná, což také korespondovalo s jejím nejlepším hodnocením. Čtvrté čtvrtletí už banka spíše odpočívala a chlubila se dosaženými výsledky, například dosažením mety 200 tisíc klientů.

Jan Klička

Konec roku byl u AirBank také ve znamení kulaté oslavy. Za dva roky má finanční ústav už 200 tisíc klientů. Zásadní produktovou novinku banka v posledním kvartálu sice nepředstavila, zato slíbila klientům zlepšit internetové bankovnictví, a to s jejich pomocí

Olga Ortová Šeflová

Značný nárůst počtu klientů, svědčí o její vstřícnosti (atraktivní je též bezplatný výběr hotovosti na všech terminálech Sazky). Jinak nic významně inovativního konec roku v této bance nepřinesl. (0 bodů)

Petr Kučera

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři