web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Air bank | 4. kvartál 2013 83,8


Bankovní poplatky.com

Druhá retailová banka s českými vlastníky (vedle Fio banky). Air Bank razantně vstoupila na český trh s několika poplatkovými a nabídkovými unikáty. V aktuálním IV. čtvrtletí nedošlo po minulých převratných změnách, k žádným pohybům, takže naše hodnocení neměníme.

Pokud jde o vývoj v poplatkové politice banky, nedošlo ve IV. čtvrtletí k žádným změnám. A je to logické, Air Bank si revoluční změny odbyla od 1. 4. 2013, kdy zrušila několik bankovních poplatků. Toto čtvrtletí bylo tedy v porovnání s těmi předešlými naprosto klidné a nemáme důvod měnit naše hodnocení v této části.  

Sazebník patří stále mezi ty nejjednodušší a nejpřehlednější. Včetně vysvětlujících textů se vešel pouze na jednu A4. Jednoduchý sazebník se v prvních měsících působení nové banky stal její předností. Je srozumitelný, nenajdete v něm žádné hvězdičky, písmenka ani vysvětlivky pod čarou. Bankovní klient jistě ocení informaci, že ceny v sazebníku jsou stejné pro všechny druhy kanálů – ať už klient využije služeb pobočky, internetbankingu či telebankingu. Sazebník se nezměnil ani ve IV. čtvrtletí a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme.

 

Z Q Reportu Scott & Rose by logicky vyplývalo, že se postavení banky proti III. čtvrtletí nezměnilo, nicméně Air Bank snížila úročení běžného účtu, takže se roční náklady standardního klienta posunuly z 339 Kč na 429 Kč, čímž se banka stále drží na 3. místě. Hodnocení neměníme. 


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři