web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Air bank | 3. kvartál 2013 NAN


Otakar Schlossberger

Banka, která působí na trhu ČR poměrně krátce. Má pouze omezený počet obchodních míst. Banka nemá širokou škálu produktů, ale zařadila již také možnost poskytování půjček klientům. Banka však stále nerozlišuje segmenty trhu, což může být záměrem. Je srovnatelná spíše s větší družstevní záložnou v této etapě rozvoje nebo se ZUNO bankou. Nicméně její internetové stránky působí velmi dobře, jsou přehledné a příjemné na „oko“. Výběr zelené barvy považuji za výbornou volbu! (jako Sberbank). O bance bylo velmi slyšet v TV spotech s příjemnou neurážlivou reklamou. Stále „vymýšlí“ nové produkty pro mladé lidi, možnost výběru hotovosti v terminálech Sazky nebo aplikace pro chytré mobily. Proto zvyšuji hodnocení v I. části o jeden bod.

 

Banka se, bohužel, prozatím nevěnuje společensky potřebným aktivitám, proto hodnocení ponechávám na stávající úrovni. 

Olga Ortová Šeflová

Air Bank pokračuje v značném růstu počtu klientů, za které sama provádí řadu operací souvisejících s migrací. V nabídce zhodnocení vkladů si, i přes značné snižování úroků, stále drží přední pozice.  Úspěšně se také zapojila do spotřebitelského úvěrování i do refinancování retailových úvěrů. Přichází také s novými aplikacemi pro mobilní bankovnictví. Rostoucí počet klientů a tím i zlepšování jejích ekonomických výsledků jsou produktem ojediněle pojaté vstřícnosti na českém trhu (+2 body)

Martina Hedvičáková

Air Bank překonala na konci června hranici 150 000 klientů. Jen za prvních šest měsíců letošního roku získala přes 63 000 klientů. Rostla tak ještě o 36 procent rychleji než ve stejném období loni. Nevýhoda pro stávající klienty je, že Air Bank snížila roční úrokovou sazbu TOP3 garance nejdříve na 1,6 % a od 1. října 2013 dokonce na 1,3 %.

Také Air bank se zaměřila na refinancování půjček. Dále Air Bank spustila mobilní aplikaci pro Android, vylepšila i verzi pro iPhone

 

Air Bank se daří i finančně, pololetní ztrátu snížila o 95 % na 15,1 mil. Kč.

Hana Fojtová

Air Bank zacílila s reklamou na klienty s půjčkami u jiných bank. Nabízí převedení půjčky do Air Bank s tím, že klient bude splácet méně a kratší dobu. Opět povedený reklamní spot se známými aktéry. Půjčka je bez poplatků a při řádném splácení je odpuštěno až 13 splátek a klient tak získá bonusovou sazbu 8,9 % p.a. Zajímavé je, že se jedná o převedení jedné půjčky, ačkoliv ostatní banky se orientují spíše na konsolidaci více půjček najednou. I na to se banka v budoucnu chystá. Myslí už také na nabídku kreditních karet a hypoték. Jak inovativně je nabízet.  Musím říct, že se především těším na zpracování reklamních spotů.

 

 Dle tiskových zpráv banky se jí daří. Snížila ztrátu. Do zisku se Air Bank plánuje dostat v roce 2015. Počet klientů vzrostl k 30. 6. 2013 meziročně o 223 % na více než 150 000. Největší zájem měli klienti o běžné účty. Počítám, že přibude i těch s půjčkami. Banka svoje výhody prezentuje velmi dobře.

Miroslav Zeman

Air bank jako klasická internetová banka vychází svým klientům vstříc a dále zdokonalila ovládání účtů přes mobilní telefony. Klienti Air Bank si mohou stáhnout na Google Play mobilní aplikaci pro telefony se systémem Android.

 

Pochváleny jsou i hospodářské výsledky banky, s výrazně nižší ztrátou oproti loňskému období.

Bedřich Danda
Petr Kučera
Dalibor Z. Chvátal

Air Bank začala refinancovat spotřebitelské úvěry. Úroková sazba je spravedlivá, podmínky rovněž, jde o očekávaný krok.

Jan Klička

Už to není jen líbivá banka z povedené televizní reklamy. AirBank z impéria skupiny PPF ohlásila 150 tisíc zákazníků. Investuje do chytrých telefonů (nové aplikace) a spustila projekt konsolidace půjček. Už to začíná být plnohodnotná banka. Tomu odpovídají i výsledky, banka maže náběhovou ztrátu nevídanou rychlostí.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři