web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Air bank | 3. kvartál 2013 83,8


Bankovní poplatky.com

Druhá retailová banka s českými vlastníky (vedle Fio banky). Air Bank razantně vstoupila na český trh s několika poplatkovými a nabídkovými unikáty. Unikátní záležitostí je možnost odmítnout poplatek v případě, že je klient nespokojen se službou banky. V aktuálním III. čtvrtletí nedošlo po minulých převratných změnách, k žádným pohybům, takže naše hodnocení tentokrát neměníme.

Pokud jde o vývoj v poplatkové politice banky, nedošlo ve III. čtvrtletí k žádným změnám. A je to logické, Air Bank si revoluční změny odbyla v minulém kvartálu (od 1. 4. 2013), kdy zrušila několik bankovních poplatků. Banka ale například oznámila, že prodlužuje dobu, po kterou si budou moci klienti vybírat peníze z terminálu Sazka bez poplatků a to do konce letošního roku. Toto čtvrtletí bylo tedy v porovnání s tím předešlým naprosto klidné a nemáme důvod měnit naše hodnocení v této části.  

Sazebník patří stále mezi ty nejjednodušší a nejpřehlednější. Včetně vysvětlujících textů se vešel pouze na jednu A4. Jednoduchý sazebník se v prvních měsících působení nové banky stal její předností. Je srozumitelný, nenajdete v něm žádné hvězdičky, písmenka ani vysvětlivky pod čarou. Bankovní klient jistě ocení informaci, že ceny v sazebníku jsou stejné pro všechny druhy kanálů – ať už klient využije služeb pobočky, internetbankingu či telebankingu. Sazebník se nezměnil ani ve III. čtvrtletí a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme.

Z Q Reportu Scott & Rose tentokrát logicky vyplývá, že se postavení banky proti II. čtvrtletí vůbec nezměnilo. Roční náklady standardního klienta zůstaly na velmi pěkných 339 Kč, čímž se banka drží na 3. místě. Hodnocení neměníme.

Air Bank prodloužila vratky poplatků za výběry u Sazky z konce září až na konec r. 2013, 20. 8. 2013

 

Klienti si tak budou moci novou službu zkoušet zdarma o tři měsíce déle.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři