web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Air bank | 2. kvartál 2013 73,3


Hana Fojtová

Úroková sazba na spořicím účtu klesla na 1,6% p.a.  Air Bank však stále drží závazek být mezi třemi nejlepšími. Banka hodnotí svůj dosavadní vývoj dobře. Dosáhla určitých cílů dříve, než očekávala.  Zisk to zatím není. Je to běh na dlouhou trať. Snaží se získat klienty, pro které bude tou hlavní.  Z jejích 125 000 klientů je to nyní polovina. Významné novinky v uplynulém čtvrtletí nepředstavila.

 

Její běžný účet obsadil v soutěži Zlatá koruna druhé místo v kategorii účtů. 

Bedřich Danda
Martina Hedvičáková

Air Bank od 1. dubna zrušila u Malého tarifu pětikorunové poplatky za odchozí platby do jiných bank v České republice. Přestala také účtovat poplatek za výběr hotovosti při platbě v obchodě (CashBack) nebo poplatek za změnu PIN karty u bankomatu. Měsíční poplatek u Velkého tarifu snížila z původních 150 na 100 korun. U obou tarifů pak sníží z 200 korun na 100 korun poplatky za výběry z bankomatů mimo Evropskou unii a za zahraniční platby.

 

Bance má také nakročeno ke svému cíli, který si vytyčila při otevření v listopadu 2011, být v zisku již v roce 2015. Banka již má 125 000 klientů.

Dalibor Z. Chvátal

ČSOB: Potěšilo rozšíření akceptace všech karet ČSOB v oddílech České pošty, už tak nejsou jen doménou ERA/PS. Teď ještě další krok k akceptaci všech karet bez ohledu na vydavatele.

GE: GE Money Manager je příjemný grafický nástroj pro osobní finance, potěšilo, že si už rozumí s transakcemi kreditními a debetními kartami.

 

 

Je vidět, že banky postupně začaly ustupovat od poplatků za vedení hypotéky, jiné jej stále drží, ale jeho existenci zvýhodňují úrokovou sazbou. Stoupá počet spotřebitelských soutěží. Ty mají jednak udržet stávající klienty a naučit je používat služby banky, ale zároveň výrazně levnějším způsobem (od standardní reklamy) sehnat nové klienty.

Miroslav Zeman

Začátkem června dosáhla Air Bank hranice 125 000 klientů. Příčinou je nejen vstřícnost samotné banky, přijatelné ceny, novinky, mezi něž za leden patří bezkontaktní karty, ale poměrně vtipné reklamní spoty, jež stále vídáme na televizních obrazovkách.

Banka přišla s velkou inovativní novinkou, kterou je možnost klientů banky vybírat hotovost na více než 4 300 obchodních míst společnosti Sazka. Air Bank se díky tomuto opatření výrazně přiblížila svým klientům a stala se velmi dostupnou bankou.

 

Od dubna roku 2013 začala banka zhodnocovat běžné účty stejně, jako své spořící účty. Klienti banky tam mohou dosáhnout zhodnocení 1,8 procenta ročně. I díky poměrně velké aktivitě zvyšuji hodnocení Air Bank

Jan Klička

Banka nepřišla v druhém kvartále s žádnou produktovou novinku. Měnit hodnocneí nebudeme.

Petr Kučera

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři