web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Air bank | 1. kvartál 2013 65,1


Otakar Schlossberger

 

Opět prozatím menší banka, která působí na trhu ČR poměrně krátce. Má pouze omezený počet obchodních míst. Banka nemá širokou škálu produktů, ale zařadila již také možnost poskytování půjček klientům. Banka však stále nerozlišuje segmenty trhu, což může být záměrem. Je srovnatelná spíše s větší družstevní záložnou v této etapě rozvoje. Nicméně její internetové stránky působí velmi dobře, jsou přehledné a příjemné na „oko“. Výběr zelené barvy považuji za výbornou volbu! O bance bylo velmi slyšet v TV spotech s příjemnou neurážlivou reklamou. Stále „vymýšlí“ nové produkty pro mladé lidi, možnost výběru hotovosti v terminálech Sazky nebo aplikace pro chytré mobily. Proto zvyšuji hodnocení v I. části o jeden bod.

Banka se, bohužel, prozatím nevěnuje společensky potřebným aktivitám. 

Bedřich Danda

 

Air Bank se prezentuje jako moderní banka 21. století s pobočkovou sítí i internetovým bankovnictvím nové generace. Své služby nabízí zákazníkům již od listopadu 2011. Je pro všechny, kteří využívají běžné bankovnictví a chtějí mít banku, která se k nim bude chovat otevřeně. V březnu překonala hranici 90 000 klientů. Plán na loňský rok překročila o téměř 20 000 klientů. 

Miroslav Zeman

 

Začátkem ledna dosáhla Air bank hranice 90 000 klientů. Plán na loňský rok překročila o téměř 20 000 klientů. Příčinou je nejen vstřícnost samotné banky, přijatelné ceny, novinky, mezi něž za leden patří bezkontaktní karty, ale reklamní spoty, jež stále vídáme na televizních obrazovkách. 

Hana Fojtová

 

Snižování sazeb se dotklo i klientů Air Bank. U spořicího účtu klesla úroková sazba za první kvartál dvakrát. V lednu z 2,4 na 2,1% p.a. a  od 19.3.na 1,8% p.a. Na druhou stranu toto úročení mohou získat od dubna i majitelé běžných účtů, pokud zaplatí svojí platební kartou alespoň pětkrát do měsíce, Do 31. července tohoto roku je však slíbeno všem bez této podmínky. Na zkoušku. Takto úročeny budou zůstatky  do 100 tis.Kč. Bance se daří získávat klienty velkých bank, které v úročení  obdobných účtů nejsou tak štědré.  Snahou je zvýšit počet aktivně využívaných běžných účtů,  tedy získat nové klienty i s jejich běžnými financemi. Jde o vztah trvalejšího charakteru, potenciál prodeje dalších produktů.   Počet klientů vzrostl na 90 tisíc. Banka neváhá zveřejnit, jaké procento od jakých bank k ní přešlo.  Určitě zajímavá informace pro zmíněné banky. I když v poměru k celkovému počtu jejich klientů to jistě není závratné číslo.  Air Banka ještě zdaleka nenabízí takový rozsah služeb jako tyto velké banky.  Svoji snahu o vylepšení podpořila banka  vydáváním bezkontaktních karet. Terminály se již v obchodní síti rozšiřují. Od dubna nás čekají ještě další novinky a rušení některých poplatků.  Pro spořivé klienty lákavé.

Helena Kadlecová

 

Oblast poplatků:

 - do Sazebníku poplatků přidány pouze 2 položky  a to poplatek za výběr hotovosti u Sazky

Oblast úrokových sazeb:

- došlo k poklesu sazby u spořicího účtu vedeného v Kč

Inovace  a novinky:

 - od ledna nabízí banka bezkontaktní karty

- bylo inovováno internetové bankovnictví – klienti si mohou k jednotlivým platbám přiřadit konkrétní kategorie ( např. doprava, bydlení, ..)  a tak lépe sledovat své příjmy a výdaje

Marketingové aktivity, komunikace:

- mailem byla klientům zaslána informace o snížení sazeb na spořicím účtu a byla jim nabídnuta časově omezená bezplatná výměna platební karty za kartu bezkontaktní

- reklamní kampaň na spotřebitelský úvěr Půjčka

Martina Hedvičáková

 

Klienti velkých bank konečně postupně začínají měnit svoje zvyklosti a aktivně se zajímají o výši průměrných měsíčních nákladů za vedení svého účtu.  Z tohoto důvodu Air bank vstoupila do Nového roku s počtem klientů vyšším než 90 000. Pro banku hraji i její vstřícný postoj k novým klientům, pro které slouží tzv. „kodex mobility“, kdy se klienti při změně banky nemusí o nic starat a banka za ně vyřídí veškerou administrativu včetně např. převodu všech trvalých příkazů či inkas.

Zajímavé jsou výhledy na další kvartál. Klienti Air Bank budou moci od dubna k výběru peněz využívat i 4300 míst Sazky. Air Bank také v dubnu spustí mobilní aplikaci pro telefony iPhone. Navíc chce Air bank úročit běžný účet stejnou sazbou jako spořicí účet.

Jan Klička

 

Banka pokračuje ve zdařilé televizní reklamě. A kromě toho hodila rukavici do bankovního ringu: začne i běžné účty úročit podobně jako je tomu u spořících účtů: klienti budou mít nárok na 1,8 procenta ročního zhodnocení. Zasloužila by si titul „inovátor kvartálu“, snad se tak dají do pohybu i konkurenční ústavy. K tomu Air Bank přidává i bezkontaktní platby. Zatím má banka 90 tisíc klientů, které láká o větších ústavů. Prostě dobrá strategie.

Petr Kučera
Dalibor Z. Chvátal

 

Koncem čtvrtletní Air Bank oznámila tři příjemné novinky: ruší nebo snižuje pár nesmyslných poplatků  (mimo jiné za odchozí platbu), spouští novou aplikaci mobilního bankovnictví a rozšiřuje dostup k penězům na místa s terminály Sazky. Výborný nápad.


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři