web
První klientský rating bank v České republice


Hodnocení Air bank | 3. kvartál 2012 63,2


Otakar Schlossberger
Miroslav Zeman

 

Na první pohled se zdá, že v uplynulém čtvrtletí se Air bank nijak zvlášť neprojevila. Vyjma toho, že její mediální kampaň se stálou pravidelností vídáme na televizních obrazovkách, šlo o Air bank těžko něco zaslechnout. Alespoň co se týče nových produktů a nabídek pro klienty. Je to sice banka stále relativně nová, začínající, a tudíž nelze opomenout, že za svoji krátkou existenci má již přes 60 tisíc klientů. To je pozitivní. Přesto  však - v II. hodnoceném čtvrtletí byla oceněna jako druhá Nejvstřícnější banka OVB ratingu. Člověk by si tedy pomyslel, že pro udržení svého záviděníhodného postavení udělá trochu více.

Hana Fojtová

 

Má již 60 tisíc klientů. Tedy o 20 tisíc více oproti předcházejícímu hodnocení. V září oznámila snížení úroku na spořicím účtu o 0,1 %.  Odvíjí se od snížení základní sazby ČNB. Myslím, že i tak bude její spořicí účet pro klienty stále zajímavý. Osvědčená reklamní kampaň pokračuje. Je načase rozšířit nabídku produktů. Podle tiskových zpráv by to měly být půjčky.  Internetové bankovnictví je takové hravé. Vývoj zůstatku na účtu v grafu, možnost volit si obálky a sledovat, jak se plní. Vlastně je to zábava.  Jinak v posledním čtvrtletí celkem klid.

Bedřich Danda
Helena Kadlecová

 

Oblast poplatků:

 - ve III. čtvrtletí roku 2012 nedošlo k žádné úpravě poplatků za bankovní služby

Oblast úrokových sazeb:

- ve sledovaném období nedošlo k úpravě úrokových sazeb

Inovace  a novinky:

 - došlo ke změně Obchodních podmínek a Podmínek pro používání platebních karet

Marketingové aktivity, komunikace:

- klienti byli informováni o ke změně Obchodních podmínek a Podmínek pro používání platebních karet

- kampaň na bankovní služby banky

Jan Klička

Masivní kampaň s nabídkou tříměsíčního „pobytu“ v bance na zkoušku asi zaujala. Mezikvartální nárůst klientů o dvacet tisíc je kvůli penetraci na trhu úspěch. Celkem už jich banka ze skupiny PPF má 60 tisíc. Produktově se banka ve třetím kvartále nepředvedla, ale počkejme si na podzim.

Dalibor Z. Chvátal

 

Beze změn.

Daniela Čermáková

 

Nejjednodušší z jednoduchých bank na českém trhu je Air bank. Nejzajímavějším produktem je spořicí účet s top 3 garancí, který zaručuje, že úrok bude patřit mezi 3 největší na trhu. Vedle spořicího účtu nabízí i nízkonákladový běžný účet.

Petr Kučera

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři