web
První klientský rating bank v České republice


Expobank hostila předávání cen APLAUS

20. 05. 2015

Asociace pomáhající lidem s autismem (APLA) již potřetí rozdala své výroční ceny za přínos v oblasti autismu. Udílení cen APLAUS se uskutečnilo v předvečer Světového dne autismu v prostorách kopule Expobank CZ, generálního partnera asociace APLA, na Václavském náměstí.

Expobank CZ se každoročně účastní slavnostního večera předávání výročních cen APLAUS za přínos v oblasti podpory osvěty problematiky autismu. Ceny jsou udělovány v kategoriích dospělí, dospělí s poruchou autistického spektra, děti a instituce.

 

Jsem rád, že toto ocenění existuje a pomalu začíná získávat tradici. Měl jsem možnost předat cenu Marku Čtrnáctému v kategorii Dospělí s PAS a zároveň se seznámit s osudy a prací ostatních nominovaných. Je obdivuhodné kolik síly a odhodlanosti v sobě lidé naleznou, aby čelili osudu nebo pomohli ostatním,“ říká Māris Avotiņš, předseda představenstva Expobank CZ.

 

Marek Čtrnáctý byl oceněn za své vystupování v řadě dokumentů a reportáží, díky kterým získává veřejnost hlubší povědomí o problematice poruchy autistického spektra. Marek Čtrnáctý je zároveň úspěšným překladatelem knih a překládá i při akcích tematicky zaměřených na autismus.

 

V rámci večera také vystoupil houslista Pavel Šporcl, nový patron APLA Praha, Střední Čechy. Na závěr se kopule budovy Expobank CZ rozsvítila na následující dva dny modrou barvou, a tím se zapojila do celosvětové akce „Light It Up Blue“, na podporu lidí s autismem. Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři