web
První klientský rating bank v České republice


GEEN Vstřícná banka: Dejte Equa Bank své vysvědčení - II. čtvrtletí 2017

19. 06. 2017

GEEN Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla Equa Bank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

Equa Bank je nízkonákladová banka, která je stále trošku ve stínu agresivnější Air Bank, nebo Fio banky. I tak však banka zaznamenává úspěchy v podobě zvyšujícího se počtu klientů a zájmu o produkty této banky. Banka postupně zaznamenává, že největší konkurentem na trhu jsou právě banky, které si budují stejné image nízkonákladových bank. Právě úspěch v této konkurenci umožní malé bance vystoupat k dalším metám.

Equa Bank zaznamenala umístění i v anketě o nejlepší přístup pracovníků banky ke klientovi, v rámci průzkumu společnosti Databank.

TUTO BANKU MŮŽETE OHODNOTIT PŘÍMO ZDE!

GEEN_vstricna

S čím přišla banka v I. čtvrtletí 2017

Aktivita této banky byla ve IV. Čtvrtletí poměrně slabá. Zejména pokud tuto aktivitu porovnáváme s přímými konkurenty této banky, tedy s Fio bankou a Air Bank. Equa Bank stále těží ze své stálé nabídky, kterou svým klientům nabízí a stále se veze na vlně přebírání klientů od velkých bank formou refinancování půjček.

Equa bank rozšiřuje běžný účet o výhodný kontokorent s unikátním pojištěním

Od dnešního dne mají klienti Equa bank možnost zřídit si kontokorent. Na svých účtech tak mohou mít povolený debet až do výše sto tisíc korun, a to za nejvýhodnějších podmínek na trhu. Bez poplatku za zřízení, vedení nebo využití, navíc s úrokovou sazbou, která patří k nejnižším na trhu. Výši kontokorentu je možné flexibilně měnit – zvyšovat nebo snižovat, a to prostřednictvím internetového bankovnictví. Ke kontokorentu lze navíc uzavřít unikátní pojištění schopnosti splácet.

Otázkou je, do jaké míry můžeme produkt jako kontokorent hodnotit jako výhodný. Samozřejmě ve srovnání s jiným kontokorenty se může jednat o kontokorent nejvýhodnější a je také pravda, že takový produktu užívá statisíce lidí. Na druhou stranu se jedná o produkt, podporující zadlužování lidí a záplatování nedostatku financí před výplatou a někdy dokonce na trvalé financování spotřeby, což není ideální. Ale nechme každému to, co mu vyhovuje.

Equa bank má přes čtvrt milionu klientů

Equa bank dosáhla dalšího významného milníku a překonala hranici čtvrt milionu klientů. Meziročně vzrostl počet klientů o 40 %, tři čtvrtiny z nich přitom využívají banku aktivně. Klienti u Equa bank oceňují především transparentní a férový přístup a bezplatné služby a produkty, které banka neustále rozšiřuje. Před pár dny například doplnila své téměř kompletní portfolio úvěrových produktů o výhodný kontokorent s unikátním pojištěním.

Čtvrt milionu klientů je pro Equa Bank jistě dobrou zprávou. Na druhou stranu banku předstihli její přímí konkurenti, kteří na trh vstupovali spolu s ní. Například Fio banka, která už ale měla, jako záložna, určitý náskok dosáhla v prvním čtvrtletí 700 000 klientů, tedy téměř třikrát více než Equa Bank a to samé platí o Air Bank. Naopak neúspěšná Zuno, bude letos v létě definitivně končit.

Equa bank snížila úrokovou sazbu u neúčelových hypoték na 3,59 % ročně

S platností od 1. února snižuje Equa bank úrokovou sazbu u neúčelových hypoték o 0,4 procentního bodu.  Nová sazba tak včetně pojištění schopnosti splácet činí 3,59 % ročně.

Ačkoliv se jedná o neúčelovou hypotéku, tedy jinak Americkou hypotéku, je pozitivní, že tato banka v době obecně nárůstu hypotečních úrokových sazeb, přistupuje naopak k jejich zlevňování. I to je dalším důkazem, že zvyšování úrokových sazeb, nemusí být vždy důvodné, respektive ne každá banka musí úroky z hypoték zvyšovat. Obecně však zvýšení úroků v současné době vidíme jako přiměřené řešení k ochladnutí hypotečního trhu, kde na druhé straně zatím není dostatek nemovitostí k tomu, aby dosavadní velký objem hypoték dokázal tento trh vstřebat.

Autor: Miroslav Zeman


Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři