web
První klientský rating bank v České republice


UniCredit Bank 71,4

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2011
4. čtvrtletí
2011

UniCredit Bank Czech Republic, a. s. (dříve HVB Bank a Živnostenská banka)
Na Příkopě 858/20, 111 21 Praha 1
Tel.: 221 112 111
E-mail: info@unicreditgroup.cz, www.unicreditbank.cz

Ohodnoťte banku

Porota 4Q 2016 68,2
Miroslav Zeman

UniCredit Bank je ač středně velká, velmi výrazná banka. Banka se již tradičně drží na velmi dobrém hodnocení našeho klientského ratingu Vstřícná banka. Za rok 2014 obhájila tato banka bronzovou třetí příčku.

Banka umí velmi dobře pracovat s profesními i cílovými skupinami. Umí podchytit jejich očekávání i potřeby. Následně pak pro ně sestavit takový produkt, který může velkou část těchto skupin oslovit a přivést do skupiny klientů této banky. Tuto spolupráci umí banka podchytit i podporou zaštiťujících organizací těchto skupin, nabídkou zvýhodněných produktů apod. Velmi tak banka bodovala například u advokátů či notář. Velká část z nich využívá především účty úschov u této banky a s nimi spojené bezplatné účty osobní i firemní. To samé umí banka u doktorů, znalců a dalších skupin.

S čím přišla banka v IV. čtvrtletí 2016

UniCredit Bank se nemůže co se novinek a aktivit týče měřit s mnohem většími bankami. Nicméně jí na druhé straně výrazně konkurují nízko nákladové banky jako Fio nebo Air Bank, které jsou mnohem více vidět a při současné dynamice pak tuto tradiční banku velmi brzy doženou. I čtvrté čtvrtletí bylo ve znamení stejného rozsahu aktivit. Novinkou bylo snad jen lákání na výhodné refinancování půjčky s dárkem – mobilem, o čem si myslíme své.

UniCredit Bank: UniCredit Bank se znovu zapojí do Black Friday. O 20 % výhodnější půjčky a další slevy připravila na celé dva týdny

Tak abychom si v tom udělali jasno. Být bankou či jejím zástupcem, bál bych se jakéhokoliv spojování jména a značky banky s něčím takovým jako je „černý pátek“. Je jedno, zda je pojem nyní vnímán jako den totálních slev, které vůbec tak zajímavé jak se prezentují nejsou. V mém povědomí a povědomí mnoha lidí je černý pátek dnem krachu na burze, je to symbol krize a problémů a to i v případě bank. Laciné spojování značky banky s tímto termínem není úplně v pořádku, ale to je především odpovědnost marketingových odborníků banky. Otázkou je zda pár poskytnutých půjček navíc v souvislosti s často zdánlivými a formálními slevami stojí bance za to, prezentovat se ve spojení s tímto černým termínem.

UniCredit Bank: UniCredit Bank spouští nový Online Banking s finančním plánováním

Tak to vypadá, že budeme i díky UniCredit Bank finančně plánovat přímo ve svém internetovém či mobilním bankovnictví. Faktem je, že nejde vůbec o nic nového. Vkládání nových služeb do internetového bankovnictví je nyní v módě a jedná se o platformu a způsobem, který může bankám a jejich klientům přinést úplně nové možnosti využívání bankovních služeb. U Air Bank tak najdeme pomocníka jménem Šanon, který řeší nejen plánování, ale i třídění, přehled a uchovávání scanů účtenek, u České spořitelny zase máme produkt moje rodinné finance, které se zabývají poradenstvím klientům a pomáhají řídit výdaje a nakládat s příjmy apod. UniCredit už se tak k tomuto trendu připojuje. Uvidíme konkrétně v čem bude originální a úplně jiný proti konkurenci.

UniCredit Bank: Nižší splátky a telefon zdarma? Převeďte si své půjčky k UniCredit Bank a prodlužte jejich splatnost nově až na 8 let

Co tam zase dělá ten telefon? To si banka není vůbec jistá svým produktem, který chce nabízet a jeho parametry? Proč nemůže být produkt přitažlivý pro nové klienty i bez nízkonákladového mobilního telefonu? To jsou dary, které stejně při nejbližší příležitosti dáme někomu k narozeninám nebo svátku a sami to ani nepoužijeme. Chybí mi zde prostě ta čistota produktové nabídky a parametrů. Skvělý produkt se přeci bude prodávat sám, protože ho lidé budou chtít proto jaký je a ne proto, že k němu dostanou úplatek v podobě levného telefonu, nebo tabletu. Bance by tedy mělo jít prioritně o zájem o produkt, než o udání telefonu. Škoda, že to celé působí takto úplně jinak. K samotným nižším splátkám upozorňujeme zájemce, aby věnovali pozornost do jaké míry je nižší splátka způsobena skutečně nižší RPSN, nebo naopak prodloužením splatnosti úvěru. Pokud hlavně tím prodloužením termínu pro splacení, tak o žádné terno nepůjde.

Olga Ortová Šeflová

UniCredit Bank nabízí zajímavou úrokovou sazbu (včetně dárku v podobě mobilního telefonu) klientům, kteří si do banky převedou více úvěrů (včetně kontokorentů a kreditních karet) a sloučí do jedné PRESTO Půjčky. Velmi atraktivní může být pro klienty UCB běžný účet, který unikátně garantuje obchodní podmínky na deset let (např. výběry ze všech bankomatů na celém světě zdarma).

Martina Hedvičáková

UniCredit Bank získala ocenění za nejlepší účet roku 2016 od Fincentra.

Petr Kučera

Má solidní nabídku, ale přinejmenším marketingově v tomto roce zaostávala za konkurencí... Stačí se podívat třeba na Twiitter – opravdu tam nemá co říci? Přitom na podzim spustila třeba nový online banking s ambicemi pomáhat při finančním plánování. Na Twitteru se nepochlubila ani tím, že její U konto získalo titul Účet roku v soutěži Fincentrum Banka roku. 

Miroslav Škvára
Bankovní poplatky 4Q 2016 75
Bankovní poplatky.com

UniCredit aktuálně významně neměnila svoji poplatkovou politiku a proto ponecháváme hodnocení v této části na stejné úrovni jako minule.

Banka žádné významné změny neučinila. Pro čtvrté čtvrtletí roku 2016 jsme se proto rozhodli ponechat hodnocení na stejné úrovni jako minule.

UniCredit před časem rozšířila možnost prezentace sazebníku - dříve byl k dispozici jen v jednom dokumentu, nově banka rozdělila sazebník na logických 14 kapitol, které je možné ovládat samostatně. Zároveň ale umožňuje sazebník stáhnout v jednom pdf formátu, kde je hlavní tabulka se všemi nabízenými konty a podobně jako u KB i s cenou služby mimo balíčkový účet. V aktuálním IV. kvartále vysoké hodnocení z minula nemáme důvod měnit.

V Q Reportu Scott & Rose tentokrát vzhledem ke klidnému průběhu čtvrtletí nedošlo k žádným pohybům a tak i nadále standardní klient zaplatí ročně 613 Kč a aktivní klient 6.175 Kč. Hodnocení neměníme.


Tiskové zprávy UniCredit Bank

všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři