web
První klientský rating bank v České republice


UniCredit Bank 71,4

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2011
4. čtvrtletí
2011

UniCredit Bank Czech Republic, a. s. (dříve HVB Bank a Živnostenská banka)
Na Příkopě 858/20, 111 21 Praha 1
Tel.: 221 112 111
E-mail: info@unicreditgroup.cz, www.unicreditbank.cz

Ohodnoťte banku

Porota 4Q 2016 NAN
Miroslav Zeman

UniCredit Bank je ač středně velká, velmi výrazná banka. Banka se již tradičně drží na velmi dobrém hodnocení našeho klientského ratingu Vstřícná banka. Za rok 2014 obhájila tato banka bronzovou třetí příčku.

Banka umí velmi dobře pracovat s profesními i cílovými skupinami. Umí podchytit jejich očekávání i potřeby. Následně pak pro ně sestavit takový produkt, který může velkou část těchto skupin oslovit a přivést do skupiny klientů této banky. Tuto spolupráci umí banka podchytit i podporou zaštiťujících organizací těchto skupin, nabídkou zvýhodněných produktů apod. Velmi tak banka bodovala například u advokátů či notář. Velká část z nich využívá především účty úschov u této banky a s nimi spojené bezplatné účty osobní i firemní. To samé umí banka u doktorů, znalců a dalších skupin.

S čím přišla banka v IV. čtvrtletí 2016

UniCredit Bank se nemůže co se novinek a aktivit týče měřit s mnohem většími bankami. Nicméně jí na druhé straně výrazně konkurují nízko nákladové banky jako Fio nebo Air Bank, které jsou mnohem více vidět a při současné dynamice pak tuto tradiční banku velmi brzy doženou. I čtvrté čtvrtletí bylo ve znamení stejného rozsahu aktivit. Novinkou bylo snad jen lákání na výhodné refinancování půjčky s dárkem – mobilem, o čem si myslíme své.

UniCredit Bank: UniCredit Bank se znovu zapojí do Black Friday. O 20 % výhodnější půjčky a další slevy připravila na celé dva týdny

Tak abychom si v tom udělali jasno. Být bankou či jejím zástupcem, bál bych se jakéhokoliv spojování jména a značky banky s něčím takovým jako je „černý pátek“. Je jedno, zda je pojem nyní vnímán jako den totálních slev, které vůbec tak zajímavé jak se prezentují nejsou. V mém povědomí a povědomí mnoha lidí je černý pátek dnem krachu na burze, je to symbol krize a problémů a to i v případě bank. Laciné spojování značky banky s tímto termínem není úplně v pořádku, ale to je především odpovědnost marketingových odborníků banky. Otázkou je zda pár poskytnutých půjček navíc v souvislosti s často zdánlivými a formálními slevami stojí bance za to, prezentovat se ve spojení s tímto černým termínem.

UniCredit Bank: UniCredit Bank spouští nový Online Banking s finančním plánováním

Tak to vypadá, že budeme i díky UniCredit Bank finančně plánovat přímo ve svém internetovém či mobilním bankovnictví. Faktem je, že nejde vůbec o nic nového. Vkládání nových služeb do internetového bankovnictví je nyní v módě a jedná se o platformu a způsobem, který může bankám a jejich klientům přinést úplně nové možnosti využívání bankovních služeb. U Air Bank tak najdeme pomocníka jménem Šanon, který řeší nejen plánování, ale i třídění, přehled a uchovávání scanů účtenek, u České spořitelny zase máme produkt moje rodinné finance, které se zabývají poradenstvím klientům a pomáhají řídit výdaje a nakládat s příjmy apod. UniCredit už se tak k tomuto trendu připojuje. Uvidíme konkrétně v čem bude originální a úplně jiný proti konkurenci.

UniCredit Bank: Nižší splátky a telefon zdarma? Převeďte si své půjčky k UniCredit Bank a prodlužte jejich splatnost nově až na 8 let

Co tam zase dělá ten telefon? To si banka není vůbec jistá svým produktem, který chce nabízet a jeho parametry? Proč nemůže být produkt přitažlivý pro nové klienty i bez nízkonákladového mobilního telefonu? To jsou dary, které stejně při nejbližší příležitosti dáme někomu k narozeninám nebo svátku a sami to ani nepoužijeme. Chybí mi zde prostě ta čistota produktové nabídky a parametrů. Skvělý produkt se přeci bude prodávat sám, protože ho lidé budou chtít proto jaký je a ne proto, že k němu dostanou úplatek v podobě levného telefonu, nebo tabletu. Bance by tedy mělo jít prioritně o zájem o produkt, než o udání telefonu. Škoda, že to celé působí takto úplně jinak. K samotným nižším splátkám upozorňujeme zájemce, aby věnovali pozornost do jaké míry je nižší splátka způsobena skutečně nižší RPSN, nebo naopak prodloužením splatnosti úvěru. Pokud hlavně tím prodloužením termínu pro splacení, tak o žádné terno nepůjde.

Olga Ortová Šeflová

UniCredit Bank nabízí zajímavou úrokovou sazbu (včetně dárku v podobě mobilního telefonu) klientům, kteří si do banky převedou více úvěrů (včetně kontokorentů a kreditních karet) a sloučí do jedné PRESTO Půjčky. Velmi atraktivní může být pro klienty UCB běžný účet, který unikátně garantuje obchodní podmínky na deset let (např. výběry ze všech bankomatů na celém světě zdarma).

Martina Hedvičáková

UniCredit Bank získala ocenění za nejlepší účet roku 2016 od Fincentra.

Petr Kučera

Má solidní nabídku, ale přinejmenším marketingově v tomto roce zaostávala za konkurencí... Stačí se podívat třeba na Twiitter – opravdu tam nemá co říci? Přitom na podzim spustila třeba nový online banking s ambicemi pomáhat při finančním plánování. Na Twitteru se nepochlubila ani tím, že její U konto získalo titul Účet roku v soutěži Fincentrum Banka roku. 

Miroslav Škvára
Bankovní poplatky 4Q 2016 NAN
Bankovní poplatky.com

UniCredit aktuálně významně neměnila svoji poplatkovou politiku a proto ponecháváme hodnocení v této části na stejné úrovni jako minule.

Banka žádné významné změny neučinila. Pro čtvrté čtvrtletí roku 2016 jsme se proto rozhodli ponechat hodnocení na stejné úrovni jako minule.

UniCredit před časem rozšířila možnost prezentace sazebníku - dříve byl k dispozici jen v jednom dokumentu, nově banka rozdělila sazebník na logických 14 kapitol, které je možné ovládat samostatně. Zároveň ale umožňuje sazebník stáhnout v jednom pdf formátu, kde je hlavní tabulka se všemi nabízenými konty a podobně jako u KB i s cenou služby mimo balíčkový účet. V aktuálním IV. kvartále vysoké hodnocení z minula nemáme důvod měnit.

V Q Reportu Scott & Rose tentokrát vzhledem ke klidnému průběhu čtvrtletí nedošlo k žádným pohybům a tak i nadále standardní klient zaplatí ročně 613 Kč a aktivní klient 6.175 Kč. Hodnocení neměníme.


Tiskové zprávy UniCredit Bank

Skupina UniCredit získala ocenění Excellence Awards

Skupina UniCredit získala ocenění Excellence Awards

Renomovaný finanční časopis Euromoney udělil během slavnostního večera v Londýně skupině UniCredit pět prestižních ocenění Awards for Excellence. Skupina tak získala ocenění Nejlepší banka v Itálii, Nejlepší banka v Chorvatsku, Nejlepší banka v Srbsku, Nejlepší banka pro správu majetku v regionu střední a východní Evropy a Nejlepší banka pro transakční služby v regionu střední a východní Evropy.

celý článek
Teploty stoupají, hypoteční sazby naopak klesají. V UniCredit Bank máte 2 měsíce prázdnin za 2,22 % p.a.

Teploty stoupají, hypoteční sazby naopak klesají. V UniCredit Bank máte 2 měsíce prázdnin za 2,22 % p.a.

Využijte volné letní dny a splňte si svůj sen o novém bydlení. S UniCredit Bank během léta získáte nejen výhodnou úrokovou sazbu hypoték 2,22 % p.a., ale díky oblíbenému konceptu „vše za cenu jedné“ můžete mít nižší měsíční splátku u jakékoliv z nabízených fixací. 

celý článek
Skupinu UniCredit vyhlásil časopis Global Finance jako nejlepší  sub-custodian v regionu střední a východní Evropy a v šesti samostatných zemích

Skupinu UniCredit vyhlásil časopis Global Finance jako nejlepší sub-custodian v regionu střední a východní Evropy a v šesti samostatných zemích

Prestižní časopis Global Finance ocenil skupinu UniCredit titulem „Best Sub-custodian 2019“ v regionu střední a východní Evropy. Ocenění je udělováno bance s nejlepšími službami v oblasti správy a úschovy cenných papírů. Bankovní skupina získala kromě regionálního také prvenství v České republice, Rakousku, Bulharsku, Maďarsku, Srbsku a Slovinsku.

celý článek
UniCredit podpořila účast šesti společností v síti ELITE

UniCredit podpořila účast šesti společností v síti ELITE

  • UniCredit ELITE CEE Lounge podporuje rychle rostoucí společnosti v regionu střední a východní Evropy.
  • Platforma ELITE podporuje zlepšování obchodních modelů a zprostředkování kontaktů mezi společnostmi v celé síti skupiny UniCredit v zemích střední a východní Evropy.
  • Dvě společnosti ze dvou zemí regionu střední a východní Evropy – z Bulharska a Srbska – se dnes zapojily do deváté skupiny UniCredit CEE Lounge. Další čtyři malé a střední podniky se mohly připojit k platformě ELITE, a to díky spolupráci UniCredit Hungary s burzou cenných papírů v Budapešti (Budapest Stock Exchange).
celý článek
UniCredit Leasing spouští nový e-shop s výhodnou nabídkou referenčních  a ojetých vozů

UniCredit Leasing spouští nový e-shop s výhodnou nabídkou referenčních a ojetých vozů

UniCredit Leasing přichází s novinkou. Svým zákazníkům nabídne možnost vybrat si vozidlo z druhé ruky na svém e-shopu. V nabídce jsou desítky referenčních a ojetých vozidel UniCredit Fleet Management a UniCredit Leasing s prověřenou minulostí. Kompletní nabídku najdou zákazníci na stránkách www.ucleshop.cz

celý článek
Skupina UniCredit získala ocenění jako nejlepší distributor investičních certifikátů v Rakousku, Německu, v Itálii a na Slovensku

Skupina UniCredit získala ocenění jako nejlepší distributor investičních certifikátů v Rakousku, Německu, v Itálii a na Slovensku

Na každoročním udělování cen v tomto odvětví byla skupina UniCredit oceněna za svoje výjimečné výsledky jako distributor na klíčových trzích i jako nejlepší privátní banka v Evropě.

celý článek
Skupina UniCredit zahájila iniciativu Social Impact Banking

Skupina UniCredit zahájila iniciativu Social Impact Banking

Po úspěšném prvním roce provozu v Itálii se schváleným financováním projektů se sociálním dopadem (tzv. impact financing) ve výši 72,9 milionů eur bude tato iniciativa v roce 2019 zavedena v rámci deseti dalších trhů. Start projektu podpoří i prodej uměleckých sbírek v Itálii, Německu a v Rakousku.

celý článek
V průzkumu časopisu Euromoney v oblasti privátního bankovnictví a správy majetku je UniCredit lídrem na trhu privátního bankovnictví a správy majetku v roce 2019.

V průzkumu časopisu Euromoney v oblasti privátního bankovnictví a správy majetku je UniCredit lídrem na trhu privátního bankovnictví a správy majetku v roce 2019.

Průzkum časopisu Euromoney v oblasti privátního bankovnictví a správy majetku oceňuje přední poskytovatele služeb v oblasti privátního bankovnictví, přičemž v tomto roce se jej zúčastnilo 2 230 respondentů v daném odvětví.

celý článek
Založte si U konto od UniCredit Bank online z pohodlí domova

Založte si U konto od UniCredit Bank online z pohodlí domova

UniCredit Bank přichází s možností založit si účet U konto online přímo na webových stránkách www.unicreditonline.cz odkudkoliv, například přímo z pohodlí domova. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je mobilní telefon a e-mail, existující bankovní účet, váš občanský průkaz a druhý doklad totožnosti.

celý článek
Čtvrtina Čechů dnes platí převážně kreditkou, lidé však často neznají její výhody, ukázal průzkum UniCredit Bank

Čtvrtina Čechů dnes platí převážně kreditkou, lidé však často neznají její výhody, ukázal průzkum UniCredit Bank

Nejvýznamnější sezóny pro obchodníky – Vánoce a následné novoroční výprodeje, jsou téměř u konce. U platebních terminálů přitom rychle roste popularita kreditních karet, ukazují data UniCredit Bank. Výhradně kreditkou dnes podle průzkumu banky platí až čtvrtina respondentů. Mnoho Čechů přitom nezná všechny hlavní výhody kreditních karet. Podívejte se na rady odborníku z UniCredit Bank, jak s kreditní kartou nakupovat pohodlně, bezpečně a navíc ušetřit.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři