web
První klientský rating bank v České republice


UniCredit Bank 68

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2011
4. čtvrtletí
2011

UniCredit Bank Czech Republic, a. s. (dříve HVB Bank a Živnostenská banka)
Na Příkopě 858/20, 111 21 Praha 1
Tel.: 221 112 111
E-mail: info@unicreditgroup.cz, www.unicreditbank.cz

Ohodnoťte banku

Porota 4Q 2013 NAN
Miroslav Zeman

UniCredit Bank je banka, která dokáže překvapit. Ve čtvrtém čtvrtletí však banka nepřekvapovala. Banka se tak spíše pochlubila svými dosavadními úspěchy a umístěním jako nejlepší banka v Cash managementu, kterou získala tato skupina i v dalších pěti zemích Evropy.

Bedřich Danda
Martina Hedvičáková

UniCredit Bank a UniCredit Leasing podpoří expanzi českých firem na nové trhy.

Privátní bankéři UniCredit Bank a Morningstar budou spolupracovat na finančním vzdělávání drobných investorů.

UniCredit Bank Czech Republic vykázala za první tři čtvrtletí roku 2013 čistý zisk ve výši 2 479 milionů Kč. Celkový čistý zisk meziročně vzrostl o 9 % a to díky většímu objemu obchodů a nárůstu počtu klientů.

 

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. vydala hypoteční zástavní listy v hodnotě 800 milionů eur.

Petr Kučera
Olga Ortová Šeflová

UniCredit Bank mnoho novinek ve svém působení v České republice na konci loňského roku moc nepřipravila, i když se ji ekonomicky daří (0 bodů)

Bankovní poplatky 4Q 2013 NAN
Bankovní poplatky.com

UniCredit výrazně změnila svůj sazebník minulý rok. Nicméně v aktuálním IV. čtvrtletí banka na svou předchozí aktivitu navázala a nabídla několik poplatkových změn. Ani tyto změny ovšem nezměnily základní poplatkovou strukturu a strategii banky, kterou UniCredit postavila na nabídce osobních balíčkových kont - Expresní, Aktivní, Perfektní a Premium. Proto ponecháváme hodnocení v této části na stejné úrovni jako minule.

UniCredit se tentokrát činila a k 1. 12. 2013 připravila několik zajímavých a pozitivních poplatkových změn. U Expresního konta zrušila poplatek za příchozí platby z jiné banky (dříve 6 Kč), u Aktivního konta jsou nově zdarma všechny příchozí platby i odchozí platby přes internetbanking včetně plateb SIPO a inkasa (dříve prvních 10 v měsíci zdarma). U Perfektního konta je nově 1 výběr hotovosti na pobočce zdarma a u konta Premium pak 2 výběry hotovosti na pobočce zdarma. UniCredit také doplnila do sazebníku u hypoték položku vyhodnocení rizik spojených se zástavou nemovitosti. Na druhé straně banka zdražila například výpis z účtu zaslaný poštou u podnikatelských účtů z dřívějších 30 Kč na 50 Kč. A v polovině září přišla s novým kontem PRO PODNIKATELE za 119 Kč měsíčně. Pokud ovšem klient splní během měsíce jednu z podmínek (bezhotovostní kreditní obrat 15 000 Kč nebo průměrný zůstatek běžného účtu větší než 100 000 Kč) je vedení účtu zdarma (sleva z měsíčního poplatku 100 %). Vzhledem k pozitivním změnám a rušení některých poplatků jsme se rozhodli zvýšit hodnocení banky v této části o 0,5 bodu.

UniCredit měnila významně podobu svého sazebníku již v roce 2012. Banka rozšířila možnost prezentace sazebníku - dříve byl k dispozici jen v jednom dokumentu, nově banka rozdělila sazebník na logických 14 kapitol, které je možné ovládat samostatně. Zároveň ale umožňuje sazebník stáhnout v jednom pdf formátu (aktuálně na 22 stranách), kde je hlavní tabulka se všemi nabízenými konty a podobně jako u KB i s cenou služby mimo balíčkový účet. V aktuálním IV. kvartále vysoké hodnocení z minula nemáme důvod měnit.

 

V Q Reportu Scott & Rose tentokrát vzhledem k výše popsaným změnám došlo k logickým posunům směrem dolů, takže standardní klient nově zaplatí ročně 1.503 Kč (minule 1.638 Kč) a aktivní klient 6.175 Kč (minule 7.495 Kč). Vzhledem k těmto viditelným pohybům zvyšujeme hodnocení banky v této části.

Veřejnost 4Q 2013 NAN
Jan Komár
Ladislav Mika
Libuše Nechvátalová
Petr Vít

Hodnotím banku z pohledu užívání MULTIKONTO, ale jako zákazník od AXA.

+ hodně bankomatů, tím pádem dobře dostupná hotovost bez poplatků, zabezpečení 3D secure

+ kombinace osobního a spořícího účtu, ale jen 5 odchozích plateb zdarma

Nevýhody: připisování úroků čtvrtletní, úročení průměrné. Není důvěra, že tyto výhody dlouho vydrží v této bance.


Tiskové zprávy UniCredit Bank

Skupina UniCredit získala ocenění Excellence Awards

Skupina UniCredit získala ocenění Excellence Awards

Renomovaný finanční časopis Euromoney udělil během slavnostního večera v Londýně skupině UniCredit pět prestižních ocenění Awards for Excellence. Skupina tak získala ocenění Nejlepší banka v Itálii, Nejlepší banka v Chorvatsku, Nejlepší banka v Srbsku, Nejlepší banka pro správu majetku v regionu střední a východní Evropy a Nejlepší banka pro transakční služby v regionu střední a východní Evropy.

celý článek
Teploty stoupají, hypoteční sazby naopak klesají. V UniCredit Bank máte 2 měsíce prázdnin za 2,22 % p.a.

Teploty stoupají, hypoteční sazby naopak klesají. V UniCredit Bank máte 2 měsíce prázdnin za 2,22 % p.a.

Využijte volné letní dny a splňte si svůj sen o novém bydlení. S UniCredit Bank během léta získáte nejen výhodnou úrokovou sazbu hypoték 2,22 % p.a., ale díky oblíbenému konceptu „vše za cenu jedné“ můžete mít nižší měsíční splátku u jakékoliv z nabízených fixací. 

celý článek
Skupinu UniCredit vyhlásil časopis Global Finance jako nejlepší  sub-custodian v regionu střední a východní Evropy a v šesti samostatných zemích

Skupinu UniCredit vyhlásil časopis Global Finance jako nejlepší sub-custodian v regionu střední a východní Evropy a v šesti samostatných zemích

Prestižní časopis Global Finance ocenil skupinu UniCredit titulem „Best Sub-custodian 2019“ v regionu střední a východní Evropy. Ocenění je udělováno bance s nejlepšími službami v oblasti správy a úschovy cenných papírů. Bankovní skupina získala kromě regionálního také prvenství v České republice, Rakousku, Bulharsku, Maďarsku, Srbsku a Slovinsku.

celý článek
UniCredit podpořila účast šesti společností v síti ELITE

UniCredit podpořila účast šesti společností v síti ELITE

  • UniCredit ELITE CEE Lounge podporuje rychle rostoucí společnosti v regionu střední a východní Evropy.
  • Platforma ELITE podporuje zlepšování obchodních modelů a zprostředkování kontaktů mezi společnostmi v celé síti skupiny UniCredit v zemích střední a východní Evropy.
  • Dvě společnosti ze dvou zemí regionu střední a východní Evropy – z Bulharska a Srbska – se dnes zapojily do deváté skupiny UniCredit CEE Lounge. Další čtyři malé a střední podniky se mohly připojit k platformě ELITE, a to díky spolupráci UniCredit Hungary s burzou cenných papírů v Budapešti (Budapest Stock Exchange).
celý článek
UniCredit Leasing spouští nový e-shop s výhodnou nabídkou referenčních  a ojetých vozů

UniCredit Leasing spouští nový e-shop s výhodnou nabídkou referenčních a ojetých vozů

UniCredit Leasing přichází s novinkou. Svým zákazníkům nabídne možnost vybrat si vozidlo z druhé ruky na svém e-shopu. V nabídce jsou desítky referenčních a ojetých vozidel UniCredit Fleet Management a UniCredit Leasing s prověřenou minulostí. Kompletní nabídku najdou zákazníci na stránkách www.ucleshop.cz

celý článek
Skupina UniCredit získala ocenění jako nejlepší distributor investičních certifikátů v Rakousku, Německu, v Itálii a na Slovensku

Skupina UniCredit získala ocenění jako nejlepší distributor investičních certifikátů v Rakousku, Německu, v Itálii a na Slovensku

Na každoročním udělování cen v tomto odvětví byla skupina UniCredit oceněna za svoje výjimečné výsledky jako distributor na klíčových trzích i jako nejlepší privátní banka v Evropě.

celý článek
Skupina UniCredit zahájila iniciativu Social Impact Banking

Skupina UniCredit zahájila iniciativu Social Impact Banking

Po úspěšném prvním roce provozu v Itálii se schváleným financováním projektů se sociálním dopadem (tzv. impact financing) ve výši 72,9 milionů eur bude tato iniciativa v roce 2019 zavedena v rámci deseti dalších trhů. Start projektu podpoří i prodej uměleckých sbírek v Itálii, Německu a v Rakousku.

celý článek
V průzkumu časopisu Euromoney v oblasti privátního bankovnictví a správy majetku je UniCredit lídrem na trhu privátního bankovnictví a správy majetku v roce 2019.

V průzkumu časopisu Euromoney v oblasti privátního bankovnictví a správy majetku je UniCredit lídrem na trhu privátního bankovnictví a správy majetku v roce 2019.

Průzkum časopisu Euromoney v oblasti privátního bankovnictví a správy majetku oceňuje přední poskytovatele služeb v oblasti privátního bankovnictví, přičemž v tomto roce se jej zúčastnilo 2 230 respondentů v daném odvětví.

celý článek
Založte si U konto od UniCredit Bank online z pohodlí domova

Založte si U konto od UniCredit Bank online z pohodlí domova

UniCredit Bank přichází s možností založit si účet U konto online přímo na webových stránkách www.unicreditonline.cz odkudkoliv, například přímo z pohodlí domova. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je mobilní telefon a e-mail, existující bankovní účet, váš občanský průkaz a druhý doklad totožnosti.

celý článek
Čtvrtina Čechů dnes platí převážně kreditkou, lidé však často neznají její výhody, ukázal průzkum UniCredit Bank

Čtvrtina Čechů dnes platí převážně kreditkou, lidé však často neznají její výhody, ukázal průzkum UniCredit Bank

Nejvýznamnější sezóny pro obchodníky – Vánoce a následné novoroční výprodeje, jsou téměř u konce. U platebních terminálů přitom rychle roste popularita kreditních karet, ukazují data UniCredit Bank. Výhradně kreditkou dnes podle průzkumu banky platí až čtvrtina respondentů. Mnoho Čechů přitom nezná všechny hlavní výhody kreditních karet. Podívejte se na rady odborníku z UniCredit Bank, jak s kreditní kartou nakupovat pohodlně, bezpečně a navíc ušetřit.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři