web
První klientský rating bank v České republice


UniCredit Bank NAN

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2011
4. čtvrtletí
2011

UniCredit Bank Czech Republic, a. s. (dříve HVB Bank a Živnostenská banka)
Na Příkopě 858/20, 111 21 Praha 1
Tel.: 221 112 111
E-mail: info@unicreditgroup.cz, www.unicreditbank.cz

Ohodnoťte banku

Porota 3Q 2013 NAN
Otakar Schlossberger

Banka střední až větší velikosti na poměry ČR. Je universální a poskytuje v podstatě všechny služby, které si lze pro spotřebitele představit. Informace na internetových stránkách jsou přehledné a docela příjemně sestavené. Lze se dobrat celkem jednoduše všem potřebným informacím. Banka je také vidět na reklamních plochách. Podprahově na mne působila jen značka. Banka však patří mezi inovativní banky. Poměrně výrazná reklama na tzv. „optimalizátor úvěrů“…..

Sazebník poplatků je strukturován do 15-ti kategorií, které se dají jednoduše rozkliknout, ale i tato banka se nevyhnula odkazům v sazebníku na jiné části.

Banka se věnuje všem druhům společenské odpovědnosti – charitativní aktivity, kultura i sport. Dále se angažuje v protikorupční politice.  Za to je ji nutno pochválit.

 

Hodnocení v první části zvyšuji o bod, ve druhé nechávám na maximálním hodnocení s ohledem na výše uvedené. 

Olga Ortová Šeflová

UniCredit Bank nadále nabízí velmi atraktivní produkty hypotečního bankovnictví, které jsou klienty také oceňovány. Ve své úvěrové činnosti nezapomíná ani na malé a střední podniky, kde přináší atraktivní úroky na úvěry zajištěné ČMZRB díky výhodným zdrojům získaným od Evropské investiční banky. Dobře zvládá projektové financování, ale běda klientům, kterým se nedaří splácet včas. Snaží se oslovovat zejména mladší klientelu všemi možnými moderními prostředky. Její projekt nabídky restrukturalizace spotřebitelských úvěrů již přináší bohaté ovoce. (+3 body)

Martina Hedvičáková

Třetí čtvrtletí bylo u UniCredit Bank ve znamení moderních technologií. Banka poskytla další zabezpečení online transakcí pomocí 3DSecure a na Facebooku Vás virtuální bankéřka osloví Vaším jménem a v simulovaném hovoru poskytne nejenom odbornou radu, ale i vhodný produkt podle potřeb klienta. Kromě toho budou mít návštěvníci pobočky možnost kdykoli živě přejít na online chat s pracovníkem zákaznického centra nebo si službu přes internet rovnou objednat prostřednictvím bankovního UniCredit Shopu.

Dále se banka zaměří na malé a střední firmy, kterým bude nabízet výhodné úvěry.

Pro ostatní klienty snižuje sazbu u Převratné hypotéky - hypotéky s variabilní úrokovou sazbou, na 2,09 % p.a.

Skupina UniCredit je nejlepší bankou pro financování projektů a zároveň nejlepší bankou pro řízení finančních toků ve střední a východní Evropě. Celkem získala pět ocenění za vynikající výsledky udělované časopisem Euromoney, jedním z prestižních celosvětových magazínů zaměřených byznys.

 

UniCredit Bank Czech Republic vykázala za první pololetí roku 2013 čistý zisk ve výši 1,4 miliardy Kč (provozní zisk dosáhl 4,8 miliardy Kč).

Hana Fojtová

Banka zavedla další zabezpečení plateb kartami 3D secure. Od září bude platba v e-shopech navíc potvrzena autorizačním kódem, který držitel karty obdrží SMS zprávou. Stačí zaregistrovat číslo svého mobilního telefonu na kterékoliv pobočce banky, nebo prostřednictvím klientské linky.  Tento způsob placení obecně lze využívat ale jen v těch internetových obchodech, které to podporují. V těch ostatních to bude stále bez kódu. Je potěšitelné, že se zabezpečení zvyšuje. Zavedla ve 3.kvartálu také GE Money Bank.

 

U hypoték se sazby od září mírně zvýšily. Nejlevněji lze získat hypotéku s fixovanou sazbou od 2,89 % p.a., a to s fixací na 3 roky. Na 5 let od 3,29 % p.a. Stále trvá akce  - bez poplatku za vedení účtu. Refinancování bez poplatku za vyřízení.

Miroslav Zeman

Jak jinak začít než umístěním v mezinárodní anketě. Skupina UniCredit je nejlepší bankou pro financování projektů a zároveň nejlepší bankou pro řízení finančních toků ve střední a východní Evropě. Celkem získala pět ocenění za vynikající výsledky udělované časopisem Euromoney, jedním z prestižních celosvětových magazínů zaměřených byznys. Ceny „Award of Excellence“ časopisu Euromoney pro rok 2013 byly vyhlášeny včera večer na slavnostním ceremoniálu v Londýně.

Co je však pro klienty mnohem pozitivnější a zajímavější je další zkvalitnění ochrany platebních karet při platbě na internetu. Každá platební karta UniCredit Bank má od září k dispozici novou ochranu před zneužitím při nákupech v internetových obchodech. Platba v e-shopech bude navíc potvrzena autorizačním kódem, který držitel karty obdrží SMS zprávou. Klienti banky tak budou mít okamžitý přehled o všech platbách kartami a získají navíc ochranu při platbách na internetu.

Výrazně nízkou sazbu hypotečního úvěru představila ve třetím čtvrtletí právě UniCredit Bank. UniCredit Bank snížila sazbu Převratné hypotéky - hypotéky s variabilní úrokovou sazbou, na pouhých 2,09 % p.a. Pevné úrokové sazby víceletých hypoték na trhu postupně rostou a nepředpokládá se, že by se tento trend měl v nejbližší době změnit. UniCredit Bank tak vychází vstříc všem zájemcům o novou hypotéku nebo refinancování a poskytne atraktivní nabídku hypotéky s variabilní sazbou.

 

Aktivita banky se ve třetím čtvrtletí zvýšila a také charakter novinek a opatření banky jsou pro klienty poměrně zajímavé a využitelné.

Bankovní poplatky 3Q 2013 0
Veřejnost 3Q 2013 NAN
Jiří Křídlo
Jan Komár
David Stříbrsky

Tiskové zprávy UniCredit Bank

Skupina UniCredit získala ocenění Excellence Awards

Skupina UniCredit získala ocenění Excellence Awards

Renomovaný finanční časopis Euromoney udělil během slavnostního večera v Londýně skupině UniCredit pět prestižních ocenění Awards for Excellence. Skupina tak získala ocenění Nejlepší banka v Itálii, Nejlepší banka v Chorvatsku, Nejlepší banka v Srbsku, Nejlepší banka pro správu majetku v regionu střední a východní Evropy a Nejlepší banka pro transakční služby v regionu střední a východní Evropy.

celý článek
Teploty stoupají, hypoteční sazby naopak klesají. V UniCredit Bank máte 2 měsíce prázdnin za 2,22 % p.a.

Teploty stoupají, hypoteční sazby naopak klesají. V UniCredit Bank máte 2 měsíce prázdnin za 2,22 % p.a.

Využijte volné letní dny a splňte si svůj sen o novém bydlení. S UniCredit Bank během léta získáte nejen výhodnou úrokovou sazbu hypoték 2,22 % p.a., ale díky oblíbenému konceptu „vše za cenu jedné“ můžete mít nižší měsíční splátku u jakékoliv z nabízených fixací. 

celý článek
Skupinu UniCredit vyhlásil časopis Global Finance jako nejlepší  sub-custodian v regionu střední a východní Evropy a v šesti samostatných zemích

Skupinu UniCredit vyhlásil časopis Global Finance jako nejlepší sub-custodian v regionu střední a východní Evropy a v šesti samostatných zemích

Prestižní časopis Global Finance ocenil skupinu UniCredit titulem „Best Sub-custodian 2019“ v regionu střední a východní Evropy. Ocenění je udělováno bance s nejlepšími službami v oblasti správy a úschovy cenných papírů. Bankovní skupina získala kromě regionálního také prvenství v České republice, Rakousku, Bulharsku, Maďarsku, Srbsku a Slovinsku.

celý článek
UniCredit podpořila účast šesti společností v síti ELITE

UniCredit podpořila účast šesti společností v síti ELITE

  • UniCredit ELITE CEE Lounge podporuje rychle rostoucí společnosti v regionu střední a východní Evropy.
  • Platforma ELITE podporuje zlepšování obchodních modelů a zprostředkování kontaktů mezi společnostmi v celé síti skupiny UniCredit v zemích střední a východní Evropy.
  • Dvě společnosti ze dvou zemí regionu střední a východní Evropy – z Bulharska a Srbska – se dnes zapojily do deváté skupiny UniCredit CEE Lounge. Další čtyři malé a střední podniky se mohly připojit k platformě ELITE, a to díky spolupráci UniCredit Hungary s burzou cenných papírů v Budapešti (Budapest Stock Exchange).
celý článek
UniCredit Leasing spouští nový e-shop s výhodnou nabídkou referenčních  a ojetých vozů

UniCredit Leasing spouští nový e-shop s výhodnou nabídkou referenčních a ojetých vozů

UniCredit Leasing přichází s novinkou. Svým zákazníkům nabídne možnost vybrat si vozidlo z druhé ruky na svém e-shopu. V nabídce jsou desítky referenčních a ojetých vozidel UniCredit Fleet Management a UniCredit Leasing s prověřenou minulostí. Kompletní nabídku najdou zákazníci na stránkách www.ucleshop.cz

celý článek
Skupina UniCredit získala ocenění jako nejlepší distributor investičních certifikátů v Rakousku, Německu, v Itálii a na Slovensku

Skupina UniCredit získala ocenění jako nejlepší distributor investičních certifikátů v Rakousku, Německu, v Itálii a na Slovensku

Na každoročním udělování cen v tomto odvětví byla skupina UniCredit oceněna za svoje výjimečné výsledky jako distributor na klíčových trzích i jako nejlepší privátní banka v Evropě.

celý článek
Skupina UniCredit zahájila iniciativu Social Impact Banking

Skupina UniCredit zahájila iniciativu Social Impact Banking

Po úspěšném prvním roce provozu v Itálii se schváleným financováním projektů se sociálním dopadem (tzv. impact financing) ve výši 72,9 milionů eur bude tato iniciativa v roce 2019 zavedena v rámci deseti dalších trhů. Start projektu podpoří i prodej uměleckých sbírek v Itálii, Německu a v Rakousku.

celý článek
V průzkumu časopisu Euromoney v oblasti privátního bankovnictví a správy majetku je UniCredit lídrem na trhu privátního bankovnictví a správy majetku v roce 2019.

V průzkumu časopisu Euromoney v oblasti privátního bankovnictví a správy majetku je UniCredit lídrem na trhu privátního bankovnictví a správy majetku v roce 2019.

Průzkum časopisu Euromoney v oblasti privátního bankovnictví a správy majetku oceňuje přední poskytovatele služeb v oblasti privátního bankovnictví, přičemž v tomto roce se jej zúčastnilo 2 230 respondentů v daném odvětví.

celý článek
Založte si U konto od UniCredit Bank online z pohodlí domova

Založte si U konto od UniCredit Bank online z pohodlí domova

UniCredit Bank přichází s možností založit si účet U konto online přímo na webových stránkách www.unicreditonline.cz odkudkoliv, například přímo z pohodlí domova. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je mobilní telefon a e-mail, existující bankovní účet, váš občanský průkaz a druhý doklad totožnosti.

celý článek
Čtvrtina Čechů dnes platí převážně kreditkou, lidé však často neznají její výhody, ukázal průzkum UniCredit Bank

Čtvrtina Čechů dnes platí převážně kreditkou, lidé však často neznají její výhody, ukázal průzkum UniCredit Bank

Nejvýznamnější sezóny pro obchodníky – Vánoce a následné novoroční výprodeje, jsou téměř u konce. U platebních terminálů přitom rychle roste popularita kreditních karet, ukazují data UniCredit Bank. Výhradně kreditkou dnes podle průzkumu banky platí až čtvrtina respondentů. Mnoho Čechů přitom nezná všechny hlavní výhody kreditních karet. Podívejte se na rady odborníku z UniCredit Bank, jak s kreditní kartou nakupovat pohodlně, bezpečně a navíc ušetřit.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři