web
První klientský rating bank v České republice


UniCredit Bank 68,5

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2011
4. čtvrtletí
2011

UniCredit Bank Czech Republic, a. s. (dříve HVB Bank a Živnostenská banka)
Na Příkopě 858/20, 111 21 Praha 1
Tel.: 221 112 111
E-mail: info@unicreditgroup.cz, www.unicreditbank.cz

Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2013 NAN
Bedřich Danda

Hodnocení ponechávám

Petr Kučera
Dalibor Z. Chvátal

ČSOB: Potěšilo rozšíření akceptace všech karet ČSOB v oddílech České pošty, už tak nejsou jen doménou ERA/PS. Teď ještě další krok k akceptaci všech karet bez ohledu na vydavatele.

GE: GE Money Manager je příjemný grafický nástroj pro osobní finance, potěšilo, že si už rozumí s transakcemi kreditními a debetními kartami.

 

 

Je vidět, že banky postupně začaly ustupovat od poplatků za vedení hypotéky, jiné jej stále drží, ale jeho existenci zvýhodňují úrokovou sazbou. Stoupá počet spotřebitelských soutěží. Ty mají jednak udržet stávající klienty a naučit je používat služby banky, ale zároveň výrazně levnějším způsobem (od standardní reklamy) sehnat nové klienty.

Martina Hedvičáková

Podobně jako ostatní banka zacílila i UniCredit Bank na trh s hypotéky a zatraktivnila s novou jarní kampaní ještě více svou nabídku. Banka poskytne od počátku dubna hypotéky s tříletou fixací od 2,74 % p. a. Převratnou hypotéku, tedy hypotéku s variabilní sazbou, banka nabídne dokonce jen za 2,2 % p. a. Hypotéky za účelem koupě nemovitosti, rekonstrukce či refinancování úvěru jsou určené pro všechny stávající i nové klienty. Neméně zajímavé sazby jsou i pro 5leté fixace. UniCredit Bank se stává lídrem v oblasti nabídky atraktivních úrokových sazeb u hypoték a navíc poskytuje odborné poradenství ve všech pobočkách po celé ČR.

Od 23. května zrušila UniCredit Bank u Cool konta PRO MLADÉ 40korunový poplatek za zadání tuzemského trvalého příkazu, souhlasu s inkasem a SIPO zadané na papírovém formuláři. Cena za tuto službu je nově zavedena v měsíčním poplatku za vedení konta.

UniCredit Bank Czech Republic vykázala za první tři měsíce roku 2013 čistý zisk ve výši 552 milionů Kč.

 

V každoročně pořádané soutěži Zlatá koruna, která hodnotí nejlepší finanční produkty nabízené v České republice, si letos odnesla ocenění za druhé místo v kategorii Hypotéky za svou „hypotéku FLEXI“ a novinka „Presto Půjčka – Optimalizace úvěrů“ skončil na třetím místě v kategorii Úvěry. V soutěži letos bylo více než 600 produktů.

Jan Klička

Je to jejich téma – hypotéky. A také ve druhém kvartále je UniCredit jedním z tahounů, kteří sazby tlačí na historická minima. K tomu ale UniCredit přidala možnost optimalizace úvěrů a pokračuje v rozvíjení bezkontaktní platební technologie. Jako sympatický bonus nabídla banka zákazníkům postiženým povodněmi odložení splátek až o půl roku.

Bankovní poplatky 2Q 2013 NAN
Bankovní poplatky.com

UniCredit výrazně změnila svůj sazebník minulý rok. Aktuální II. čtvrtletí bylo viditelně klidnější a navázalo na klidný počátek letošního roku. Po minulé změně konceptu banky, kdy UniCredit nabídla nová osobní balíčková konta (Expresní, Aktivní, Perfektní a Premium), nedošlo ve II. kvartále k žádným podstatným poplatkovým změnám. Proto ponecháváme hodnocení v této části na stejné úrovni jako minule.

UniCredit prodloužila dobu, po kterou nevybírá poplatek za vedení hypotečního účtu do konce srpna 2013 (původně do konce května 2013). Od 23. 5. 2013 pak banka zrušila u Cool konta PRO MLADÉ 40korunový poplatek za zadání tuzemského trvalého příkazu, souhlasu s inkasem a SIPO zadané na papírovém formuláři. Cena za tuto službu je nově zavedena v měsíčním poplatku za vedení konta. Vedení nového Spořicího účtu MULTI konto pro klienty AXA Bank je zdarma. V rámci účtu klient získává jednu embossovanou platební kartu VISA Basic, neomezený počet výběrů z bankomatů UniCredit Bank doma i v zahraničí, internetové bankovnictví, všechny příchozí platby a 5 odchozích transakcí zadaných elektronicky měsíčně zdarma. Hodnocení zatím v této části měnit nebudeme, ale budeme pečlivě sledovat další vývoj.

UniCredit měnila významně podobu svého sazebníku v roce 2012. Banka rozšířila možnost prezentace sazebníku - dříve byl k dispozici jen v jednom dokumentu, nově banka rozdělila sazebník na logických 15 kapitol, které je možné ovládat samostatně. Zároveň ale umožňuje sazebník stáhnout v jednom pdf formátu, kde je hlavní tabulka se všemi nabízenými konty a podobně jako u KB i s cenou služby mimo balíčkový účet. V aktuálním II. kvartále tedy vysoké hodnocení z minula neměníme.

V Q Reportu Scott & Rose tentokrát nedošlo k žádným změnám a tak i nadále standardní klient zaplatí ročně 1.638 Kč a aktivní klient pak 7.495 Kč. Vzhledem k tomu není důvod měnit naše minulé hodnocení.

UniCredit Bank prodloužila u hypoték a půjček poplatkovou dovolenou až do konce srpna, 30. 5. 2013

 

I během letních měsíců si klienti budou moci sjednat půjčku či úvěr s nulovými poplatky za jejich vedení. UniCredit Bank tak reaguje na velký zájem o tyto produkty ze strany klientů, zejména pak v oblasti hypotečních a spotřebitelských úvěrů. Banka v měsíci březnu oznámila, že v letošním roce by o refinancování mělo mít zájem až 6 z 10 Čechů, kteří si v minulosti vzali hypotéku, a tato predikce se hned v prvních jarních měsících potvrdila.

Veřejnost 2Q 2013 NAN
Peter Bramak
Jana Kovačiková

hodnotím spíše pozitivně

Hodnotím banku z pohledu užívání MULTIKONTO, ale jako zákazník od AXA.

+ hodně bankomatů, tím pádem dobře dostupná hotovost bez poplatků

+ kombinace osobního a spořícího účtu

Tím končí výpis čímž se banka může chlubit z mého pohledu.

Nevýhody: připisování úroků čtvrtletní, obava ze zpoplatnění, jen 5 odchozích plateb zdarma.

Jan Komár
Miloš Nohavica

Zajímavá banka, která však není mé kafe

Antonín Svoboda

banka, která se snaží, osobní docela dobrá dojem s jednáním s touto bankou, porovnání s Českou spořitelnou, ČSOB a KB


Tiskové zprávy UniCredit Bank

Skupina UniCredit získala ocenění Excellence Awards

Skupina UniCredit získala ocenění Excellence Awards

Renomovaný finanční časopis Euromoney udělil během slavnostního večera v Londýně skupině UniCredit pět prestižních ocenění Awards for Excellence. Skupina tak získala ocenění Nejlepší banka v Itálii, Nejlepší banka v Chorvatsku, Nejlepší banka v Srbsku, Nejlepší banka pro správu majetku v regionu střední a východní Evropy a Nejlepší banka pro transakční služby v regionu střední a východní Evropy.

celý článek
Teploty stoupají, hypoteční sazby naopak klesají. V UniCredit Bank máte 2 měsíce prázdnin za 2,22 % p.a.

Teploty stoupají, hypoteční sazby naopak klesají. V UniCredit Bank máte 2 měsíce prázdnin za 2,22 % p.a.

Využijte volné letní dny a splňte si svůj sen o novém bydlení. S UniCredit Bank během léta získáte nejen výhodnou úrokovou sazbu hypoték 2,22 % p.a., ale díky oblíbenému konceptu „vše za cenu jedné“ můžete mít nižší měsíční splátku u jakékoliv z nabízených fixací. 

celý článek
Skupinu UniCredit vyhlásil časopis Global Finance jako nejlepší  sub-custodian v regionu střední a východní Evropy a v šesti samostatných zemích

Skupinu UniCredit vyhlásil časopis Global Finance jako nejlepší sub-custodian v regionu střední a východní Evropy a v šesti samostatných zemích

Prestižní časopis Global Finance ocenil skupinu UniCredit titulem „Best Sub-custodian 2019“ v regionu střední a východní Evropy. Ocenění je udělováno bance s nejlepšími službami v oblasti správy a úschovy cenných papírů. Bankovní skupina získala kromě regionálního také prvenství v České republice, Rakousku, Bulharsku, Maďarsku, Srbsku a Slovinsku.

celý článek
UniCredit podpořila účast šesti společností v síti ELITE

UniCredit podpořila účast šesti společností v síti ELITE

  • UniCredit ELITE CEE Lounge podporuje rychle rostoucí společnosti v regionu střední a východní Evropy.
  • Platforma ELITE podporuje zlepšování obchodních modelů a zprostředkování kontaktů mezi společnostmi v celé síti skupiny UniCredit v zemích střední a východní Evropy.
  • Dvě společnosti ze dvou zemí regionu střední a východní Evropy – z Bulharska a Srbska – se dnes zapojily do deváté skupiny UniCredit CEE Lounge. Další čtyři malé a střední podniky se mohly připojit k platformě ELITE, a to díky spolupráci UniCredit Hungary s burzou cenných papírů v Budapešti (Budapest Stock Exchange).
celý článek
UniCredit Leasing spouští nový e-shop s výhodnou nabídkou referenčních  a ojetých vozů

UniCredit Leasing spouští nový e-shop s výhodnou nabídkou referenčních a ojetých vozů

UniCredit Leasing přichází s novinkou. Svým zákazníkům nabídne možnost vybrat si vozidlo z druhé ruky na svém e-shopu. V nabídce jsou desítky referenčních a ojetých vozidel UniCredit Fleet Management a UniCredit Leasing s prověřenou minulostí. Kompletní nabídku najdou zákazníci na stránkách www.ucleshop.cz

celý článek
Skupina UniCredit získala ocenění jako nejlepší distributor investičních certifikátů v Rakousku, Německu, v Itálii a na Slovensku

Skupina UniCredit získala ocenění jako nejlepší distributor investičních certifikátů v Rakousku, Německu, v Itálii a na Slovensku

Na každoročním udělování cen v tomto odvětví byla skupina UniCredit oceněna za svoje výjimečné výsledky jako distributor na klíčových trzích i jako nejlepší privátní banka v Evropě.

celý článek
Skupina UniCredit zahájila iniciativu Social Impact Banking

Skupina UniCredit zahájila iniciativu Social Impact Banking

Po úspěšném prvním roce provozu v Itálii se schváleným financováním projektů se sociálním dopadem (tzv. impact financing) ve výši 72,9 milionů eur bude tato iniciativa v roce 2019 zavedena v rámci deseti dalších trhů. Start projektu podpoří i prodej uměleckých sbírek v Itálii, Německu a v Rakousku.

celý článek
V průzkumu časopisu Euromoney v oblasti privátního bankovnictví a správy majetku je UniCredit lídrem na trhu privátního bankovnictví a správy majetku v roce 2019.

V průzkumu časopisu Euromoney v oblasti privátního bankovnictví a správy majetku je UniCredit lídrem na trhu privátního bankovnictví a správy majetku v roce 2019.

Průzkum časopisu Euromoney v oblasti privátního bankovnictví a správy majetku oceňuje přední poskytovatele služeb v oblasti privátního bankovnictví, přičemž v tomto roce se jej zúčastnilo 2 230 respondentů v daném odvětví.

celý článek
Založte si U konto od UniCredit Bank online z pohodlí domova

Založte si U konto od UniCredit Bank online z pohodlí domova

UniCredit Bank přichází s možností založit si účet U konto online přímo na webových stránkách www.unicreditonline.cz odkudkoliv, například přímo z pohodlí domova. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je mobilní telefon a e-mail, existující bankovní účet, váš občanský průkaz a druhý doklad totožnosti.

celý článek
Čtvrtina Čechů dnes platí převážně kreditkou, lidé však často neznají její výhody, ukázal průzkum UniCredit Bank

Čtvrtina Čechů dnes platí převážně kreditkou, lidé však často neznají její výhody, ukázal průzkum UniCredit Bank

Nejvýznamnější sezóny pro obchodníky – Vánoce a následné novoroční výprodeje, jsou téměř u konce. U platebních terminálů přitom rychle roste popularita kreditních karet, ukazují data UniCredit Bank. Výhradně kreditkou dnes podle průzkumu banky platí až čtvrtina respondentů. Mnoho Čechů přitom nezná všechny hlavní výhody kreditních karet. Podívejte se na rady odborníku z UniCredit Bank, jak s kreditní kartou nakupovat pohodlně, bezpečně a navíc ušetřit.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři