web
První klientský rating bank v České republice


UniCredit Bank 70,3

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2011
4. čtvrtletí
2011

UniCredit Bank Czech Republic, a. s. (dříve HVB Bank a Živnostenská banka)
Na Příkopě 858/20, 111 21 Praha 1
Tel.: 221 112 111
E-mail: info@unicreditgroup.cz, www.unicreditbank.cz

Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2011 NAN
Bedřich Danda

Tato banka je jednoznačnou jedničkou pro mnoho skupin podnikatelů, živnostníků, resp. svobodných povolání. Na této skutečnosti se nic nezměnilo ani ve druhém čtvrtletí.

Banka se tak tradičně profiluje jako specializovaná banka právě na tyto skupiny. V podobném duchu se i odvíjely kroky banky a novinky, které ve druhém čtvrtletí banka představila.

Jan Brázda

Banka je v posledních čtvrtletí relativně aktivní a to nejenom v oblasti korporátní klientely ale i běžného detailu. Unicredit se dlouhodobě daří zejména s produktem Převratné hypotéky, která byla dokonce oceněna Zlatou korunou za nejlepší hypoteční úvěr v ČR. Spousta klientů slyší na historicky nejnižší sazbu hypoték (již od 2,5 % p.a.), nicméně dle mého názoru (a vlastní zkušenosti) banka příliš nezdůrazňuje rizika jaké tato variabilní sazba s sebou nese v případě zvýšení sazby PRIBOR v budoucnu. Na druhou stranu pro sofistikovanější klienty oceňuji, že některá z českých bank tuto variantu vůbec nabízí.

Martina Hedvičáková

UniCredit Bank přichází po úspěšném červeném designu karty Maestro již s druhou „Červenou kartou, která Vás vrací do hry“. Nyní se ke kartě Maestro přidávají všechny nově vydané debetní karty MasterCard Standard s motivem Ligy mistrů UEFA.

UniCredit Bank přichází s výhodným a unikátním principem SPLATKOMAT.CZ pro všechny držitele půjček, kontokorentů a kreditních karet.

UniCredit Bank nabízí až do konce května historicky nejnižší úrokovou sazbu hypotečního úvěru v ČR – 2,5 % p.a.

UniCredit Bank společně s Českou pojišťovnou vyplatila v roce 2010 dotace z fondů Evropské unie a státního rozpočtu v celkové výši 18,3 mld. Kč. Od začátku roku 2007 tedy bylo prostřednictvím UniCredit Bank vyplaceno již více než 81 mld. Kč.

V rámci iniciativy „Daruj úsměv dítěti“ má nová aplikace „KIDSMILE-ME“ pro iPhone získat nadšence pro grafiku z řad uživatelů iPhonu, kteří teď mohou vložit fotografii se svým úsměvem, a tu pak za pomoci 3D aplikace upravit do veselé podoby „dětského úsměvu“ - KidSmile.

UniCredit Bank ponechává nadále u Převratné hypotéky, která byla dnes oceněna Zlatou korunou za nejlepší hypoteční úvěr v ČR, historicky nejnižší variabilní sazbu od 2,5 % p.a.

Čtvrtá největší banka na tuzemském trhu UniCredit Bank otevřela již 89. obchodní místo a pokračuje tak v plánované pobočkové expanzi v České republice. Ještě před prázdninami postupně zahajují svůj provoz tři nové pobočky v Blansku, Mělníku, Břeclavi a franšízová pobočka v Brandýse nad Labem.

Eva Poláchová

UniCredit Bank pokračuje v rozšiřování pobočkové sítě do menších měst. Její převratná Hypotéka se sazbami  od 2,5% p.a. je  podle mého názoru velmi dobrý produkt. Po snížení úrokové sazby od dubna bez problémů obstojí i před Variabilní hypotékou GE Money Bank. Konkurence přinesla klientům pozitivní snížení cen i poplatků.Také byla ceněna Zlatou korunou za nejlepší hypoteční úvěr v ČR.

František Pavelka

Je to k nevíře, jak Unicreditbank vytrvale pokračuje ve svém progresivním postupu. Stala se nejlepší bankou roku, podepsala novou smlouvu o spolupráci s EIB o poskytování úvěrů SME atd.

Bankovní poplatky 2Q 2011 NAN
Bankovní poplatky.com

Banka, která se v poslední době aktivně prezentuje zejména u výhodných hypotečních nabídek. V aktuálním čtvrtletí nedošlo k žádným změnám v sazebníku.

UniCredit Bank změnila výrazně sazebník k 15.3.2011. Od té doby k žádným změnám nedošlo, což se projevilo i v nezměněné pozici banky v různých průzkumech a analýzách. Ve II. čtvrtletí byla banka aktivní v oblasti hypoték a to zejména nabídkou nejnižší úrokově sazby v historii (od 2,5%). Hodnocení proto v této části ponecháváme.

Sazebník byl výrazně změněn již v I. čtvrtletí a je nyní jednoznačně přehlednější a pro klienty vlídnější. Banka se vydala směrem k vytvoření jedné přehledné tabulky, kde jsou všechny druhy kont (podobně jako u KB). Součástí tabulky je i sloupec, kde klient najde ceny služby mimo nabízené balíčkové účty, což jistě ocení. Aktuálně se podoba sazebníku nezměnila.

Ani v Q Reportu Scott & Rose, ani v Kalkulátoru bankovních poplatků nedošlo ke změně výše bankovních poplatků a tak hodnocení v této části ponecháváme na stejné hodnotě.

Veřejnost 2Q 2011 NAN
Tomáš Kučera
Petr Netopil
Lucie Janečková

Italská banka, která si polepšila, ale stále má na čem pracovat.

Alfa steel
Axel Wolf

Slušné úrokové sazby :)


Tiskové zprávy UniCredit Bank

Skupina UniCredit získala ocenění Excellence Awards

Skupina UniCredit získala ocenění Excellence Awards

Renomovaný finanční časopis Euromoney udělil během slavnostního večera v Londýně skupině UniCredit pět prestižních ocenění Awards for Excellence. Skupina tak získala ocenění Nejlepší banka v Itálii, Nejlepší banka v Chorvatsku, Nejlepší banka v Srbsku, Nejlepší banka pro správu majetku v regionu střední a východní Evropy a Nejlepší banka pro transakční služby v regionu střední a východní Evropy.

celý článek
Teploty stoupají, hypoteční sazby naopak klesají. V UniCredit Bank máte 2 měsíce prázdnin za 2,22 % p.a.

Teploty stoupají, hypoteční sazby naopak klesají. V UniCredit Bank máte 2 měsíce prázdnin za 2,22 % p.a.

Využijte volné letní dny a splňte si svůj sen o novém bydlení. S UniCredit Bank během léta získáte nejen výhodnou úrokovou sazbu hypoték 2,22 % p.a., ale díky oblíbenému konceptu „vše za cenu jedné“ můžete mít nižší měsíční splátku u jakékoliv z nabízených fixací. 

celý článek
Skupinu UniCredit vyhlásil časopis Global Finance jako nejlepší  sub-custodian v regionu střední a východní Evropy a v šesti samostatných zemích

Skupinu UniCredit vyhlásil časopis Global Finance jako nejlepší sub-custodian v regionu střední a východní Evropy a v šesti samostatných zemích

Prestižní časopis Global Finance ocenil skupinu UniCredit titulem „Best Sub-custodian 2019“ v regionu střední a východní Evropy. Ocenění je udělováno bance s nejlepšími službami v oblasti správy a úschovy cenných papírů. Bankovní skupina získala kromě regionálního také prvenství v České republice, Rakousku, Bulharsku, Maďarsku, Srbsku a Slovinsku.

celý článek
UniCredit podpořila účast šesti společností v síti ELITE

UniCredit podpořila účast šesti společností v síti ELITE

  • UniCredit ELITE CEE Lounge podporuje rychle rostoucí společnosti v regionu střední a východní Evropy.
  • Platforma ELITE podporuje zlepšování obchodních modelů a zprostředkování kontaktů mezi společnostmi v celé síti skupiny UniCredit v zemích střední a východní Evropy.
  • Dvě společnosti ze dvou zemí regionu střední a východní Evropy – z Bulharska a Srbska – se dnes zapojily do deváté skupiny UniCredit CEE Lounge. Další čtyři malé a střední podniky se mohly připojit k platformě ELITE, a to díky spolupráci UniCredit Hungary s burzou cenných papírů v Budapešti (Budapest Stock Exchange).
celý článek
UniCredit Leasing spouští nový e-shop s výhodnou nabídkou referenčních  a ojetých vozů

UniCredit Leasing spouští nový e-shop s výhodnou nabídkou referenčních a ojetých vozů

UniCredit Leasing přichází s novinkou. Svým zákazníkům nabídne možnost vybrat si vozidlo z druhé ruky na svém e-shopu. V nabídce jsou desítky referenčních a ojetých vozidel UniCredit Fleet Management a UniCredit Leasing s prověřenou minulostí. Kompletní nabídku najdou zákazníci na stránkách www.ucleshop.cz

celý článek
Skupina UniCredit získala ocenění jako nejlepší distributor investičních certifikátů v Rakousku, Německu, v Itálii a na Slovensku

Skupina UniCredit získala ocenění jako nejlepší distributor investičních certifikátů v Rakousku, Německu, v Itálii a na Slovensku

Na každoročním udělování cen v tomto odvětví byla skupina UniCredit oceněna za svoje výjimečné výsledky jako distributor na klíčových trzích i jako nejlepší privátní banka v Evropě.

celý článek
Skupina UniCredit zahájila iniciativu Social Impact Banking

Skupina UniCredit zahájila iniciativu Social Impact Banking

Po úspěšném prvním roce provozu v Itálii se schváleným financováním projektů se sociálním dopadem (tzv. impact financing) ve výši 72,9 milionů eur bude tato iniciativa v roce 2019 zavedena v rámci deseti dalších trhů. Start projektu podpoří i prodej uměleckých sbírek v Itálii, Německu a v Rakousku.

celý článek
V průzkumu časopisu Euromoney v oblasti privátního bankovnictví a správy majetku je UniCredit lídrem na trhu privátního bankovnictví a správy majetku v roce 2019.

V průzkumu časopisu Euromoney v oblasti privátního bankovnictví a správy majetku je UniCredit lídrem na trhu privátního bankovnictví a správy majetku v roce 2019.

Průzkum časopisu Euromoney v oblasti privátního bankovnictví a správy majetku oceňuje přední poskytovatele služeb v oblasti privátního bankovnictví, přičemž v tomto roce se jej zúčastnilo 2 230 respondentů v daném odvětví.

celý článek
Založte si U konto od UniCredit Bank online z pohodlí domova

Založte si U konto od UniCredit Bank online z pohodlí domova

UniCredit Bank přichází s možností založit si účet U konto online přímo na webových stránkách www.unicreditonline.cz odkudkoliv, například přímo z pohodlí domova. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je mobilní telefon a e-mail, existující bankovní účet, váš občanský průkaz a druhý doklad totožnosti.

celý článek
Čtvrtina Čechů dnes platí převážně kreditkou, lidé však často neznají její výhody, ukázal průzkum UniCredit Bank

Čtvrtina Čechů dnes platí převážně kreditkou, lidé však často neznají její výhody, ukázal průzkum UniCredit Bank

Nejvýznamnější sezóny pro obchodníky – Vánoce a následné novoroční výprodeje, jsou téměř u konce. U platebních terminálů přitom rychle roste popularita kreditních karet, ukazují data UniCredit Bank. Výhradně kreditkou dnes podle průzkumu banky platí až čtvrtina respondentů. Mnoho Čechů přitom nezná všechny hlavní výhody kreditních karet. Podívejte se na rady odborníku z UniCredit Bank, jak s kreditní kartou nakupovat pohodlně, bezpečně a navíc ušetřit.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři