web
První klientský rating bank v České republice


UniCredit Bank 62,8

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2011
4. čtvrtletí
2011

UniCredit Bank Czech Republic, a. s. (dříve HVB Bank a Živnostenská banka)
Na Příkopě 858/20, 111 21 Praha 1
Tel.: 221 112 111
E-mail: info@unicreditgroup.cz, www.unicreditbank.cz

Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2010 NAN
Bedřich Danda

UniCredit bank velmi překvapila a přišla ve druhém čtvrtletí hned s několika novinkami namířenými na podnikatele. Ne vždy jsou však změny úplně pozitivní a praktické.

UniCredit Bank představila tzv. kombinovaným úvěr pro podnikatele. Podnikatelé tak mohou využívat hypoteční úvěr a k tomuto úvěru mají předschválenou určitou částku provozního úvěru, který následně mohou bez dalšího využívat. Uvedené opatření spíše působí jako že má motivovat podnikatele k využívání hypotečních úvěrů, než že by jim mělo přinést nějaké výrazné výhody.

 

Tato banka také přispěchala se snižováním úrokových sazeb u hypoték a podnikatelé ve stavebnictví a souvisejících oborech mohou doufat, že opatření bank v oblasti hypoték bude úspěšné a skutečně rozhýbá trh s nemovitostmi.

 

Dalibor Z. Chvátal

Že to s retailovými klienty myslí vážně a chce být dostupná pro každého UniCredit Bank dokázala hned několika novinkami. Banka snížila sazbu hypotéky pod nevídaných 4 % p.a., vzápětí na to reagovala i konkurence. Spolupráce s poradenskou společnosti Partners for Life má UniCredit posunout blíže lidem a přímo do domácností. Novinkou je i podpora cashbacku u platebních karet. Naoko vysoké sazby Unikátního spoření sice lákají ke vkladům, ale jde jen o chytrý marketingový tah, protože efektivní úrok až tak závratný není. UniCreditu se však podařilo rozvířit bankovní vody a dát o sobě vědět při zachování cenových parametrů.

Eva Poláchová

Na začátku dubna přišla banka se zvýhodněním hypoték pro fyzické osoby.  Jde o Převratnou hypotéku s pohyblivou sazbou. Začíná v červnu na 3,83%, přičemž nejde o fixované sazby. Ty jsou vyšší. Začínají na 4,24% p.a.  Při fixaci na 3 nebo 5 let nabízí banka zpracování zdarma – akce v červnu. Klienti ušetří min. 8.000,- Kč. (Ovšem mBank, RB a ČS dávají hypotéky bez poplatku normálně, VBCZ má akci sleva 50% z poplatku).

Zároveň zavedla banka kombinovaný úvěr pro podnikatele, v rámci kterého mohou podnikatelé čerpat hypoteční úvěr spolu s předschválenou částkou provozního úvěru, který může ve své podnikatelské činnosti využívat, přičemž využití tohoto produktu je bez poplatků.

Otakar Schlossberger

Banka poskytující na svých informačních stránkách přehled o základních produktech banky. Výtvarné řešení stránek je nové.

 Stránky banky jsou jednoduché, pro více informací je nutné další jejich rozbalování. Důležité jsou však přímé odkazy na úroky a sazby. Osobně jsem nějak nezaregistroval speciální reklamní akci na nějaký produkt. Pokud byla, tak asi mne neoslovila. Sazebník pro spotřebitele je dostupný a je celkem srozumitelný, některé ceny však patří mezi nejvyšší, co se konkurence týká

 

Banka disponuje určitou sítí kamenných distribučních míst, avšak jejich počet není tak široký jako u konkurence zaměřující se na spotřebitele. Nicméně dobře fungující elektronické bankovnictví může tento dílčí nedostatek nahradit.

 

Banka má na svých internetových stránkách základní informace o bezpečnosti elektronických distribučních kanálech a jsou dostupné také základní informace o hospodaření banky. Banka se hlásí ke společenské odpovědnosti a podílí se na sponzorování vybraných sportovních akcí a dlouhodobé sponzorské spolupráci potřebným.

Miroslav Zeman

UniCredit Bank byla ve II. čtvrtletí velmi aktivní, což je třeba ocenit. Její aktivita jen mírně zaostávala za největšími bankami. Velká část novinek sice souvisela s marketingovými a prestižními akcemi, nicméně banka stihla představit i mnoho novinek určených přímo svým klientům.

UniCredit Bank se pochlubila zajímavým kombinovaným úvěrem pro podnikatele. V rámci tohoto produktu mohou podnikatelé čerpat hypoteční úvěr spolu s předschválenou částkou provozního úvěru, který může ve své podnikatelské činnosti využívat. Využití tohoto produktu je bez poplatků. Otázkou je, do jaké míry je kombinace těchto možností pro podnikatele využitelná a zda tyto produkty spolu vůbec nějak souvisí.

Na začátku dubna přišla banka i se zvýhodněním hypoték pro ostatní klienty. Úroková sazba u hypoték tak byla snížena na 3,93 %. Dle tvrzení banky se jedná o nejvýhodnější sazbu na trhu. Na 3,83 % se snížila úroková sazba pro nové klienty u hypotečních úvěrů.

Banka také zmodernizovala a vylepšila své internetové bankovnictví. Nutno dodat, že oproti původní verzi došlo ke značnému posunu a zlepšení.

Banka se také velmi dobře umístila se svými produkty v anketě Zlatá koruna, kde získala dvě zlaté a dvě stříbrné koruny.

Bankovní poplatky 2Q 2010 NAN
Bankovní poplatky.com

Banka, která je v poslední době celkem aktivní. Počínaje spoluprací s Partners, nabídkou nového balíčkového účtu Konto Praktik (od 1.3.), rozšířením produktů (cashback) či novinkou v oblasti hypoték. Banka i nadále nabízí zajímavé balíčkové účty – zejména Konto Mozaika v sobě obsahuje množství nabízených služeb (možnost volby 9 produktů).

Banka připravuje změny sazebníku od 7. července. I přesto bylo možné zaznamenat některé pozitivní novinky už nyní. UniCredit tak navazuje na aktivní politiku poplatkových změn, které udělala v souvislosti s novým zákonem o platebním styku (1.11.2009). Banka například přišla s klientsky přívětivou nabídkou Převratné hypotéky, kde jako první banka nabídla úrok pod 4% a další služby. Úrokovou sazbu pak během tohoto čtvrtletí ještě jednou snížila. Banka také začala nově nabízet službu cashback a to až do konce srpna bez poplatků.

Sazebník zůstal i nadále přehledný. UniCredit sice nemá jednu hlavní tabulku s výčtem všech druhů kont a nabízených služeb, i přesto přehledně uvádí pod jednotlivými balíčkovými účty všechny služby, které jsou jejich součástí. Ostatní služby, které klient pod balíčky nenajde, jsou již za normální cenu dále v sazebníku. Sazebník je sice dlouhý, ale banka má celkem jednoznačně graficky rozdělené kapitoly, podkapitoly i jednotlivé služb.

Zajímavě to dopadlo při vzájemném srovnání Bankovní ročenky Scott & Rose, kde došlo u standardního klienta k mírnému snížení nákladů (z 2182 Kč na 1960 Kč) a kalkulátoru bankovních poplatků, kde naopak u všech sledovaných druhů kont došlo (na rozdíl od ostatních bank) k mírnému růstu.

Veřejnost 2Q 2010 NAN
Kamila Damaská
Eliška Sládková
Lucie Trnečková
Radek Klouda
Klára Zemanová
Jitka Čechovská
Kristýna Drsová
Marek Kolář
Andrea Křížová

s touto bankou nemám žádné bližší zkušennosti

Vlaďka Sofková

Tiskové zprávy UniCredit Bank

Skupina UniCredit získala ocenění Excellence Awards

Skupina UniCredit získala ocenění Excellence Awards

Renomovaný finanční časopis Euromoney udělil během slavnostního večera v Londýně skupině UniCredit pět prestižních ocenění Awards for Excellence. Skupina tak získala ocenění Nejlepší banka v Itálii, Nejlepší banka v Chorvatsku, Nejlepší banka v Srbsku, Nejlepší banka pro správu majetku v regionu střední a východní Evropy a Nejlepší banka pro transakční služby v regionu střední a východní Evropy.

celý článek
Teploty stoupají, hypoteční sazby naopak klesají. V UniCredit Bank máte 2 měsíce prázdnin za 2,22 % p.a.

Teploty stoupají, hypoteční sazby naopak klesají. V UniCredit Bank máte 2 měsíce prázdnin za 2,22 % p.a.

Využijte volné letní dny a splňte si svůj sen o novém bydlení. S UniCredit Bank během léta získáte nejen výhodnou úrokovou sazbu hypoték 2,22 % p.a., ale díky oblíbenému konceptu „vše za cenu jedné“ můžete mít nižší měsíční splátku u jakékoliv z nabízených fixací. 

celý článek
Skupinu UniCredit vyhlásil časopis Global Finance jako nejlepší  sub-custodian v regionu střední a východní Evropy a v šesti samostatných zemích

Skupinu UniCredit vyhlásil časopis Global Finance jako nejlepší sub-custodian v regionu střední a východní Evropy a v šesti samostatných zemích

Prestižní časopis Global Finance ocenil skupinu UniCredit titulem „Best Sub-custodian 2019“ v regionu střední a východní Evropy. Ocenění je udělováno bance s nejlepšími službami v oblasti správy a úschovy cenných papírů. Bankovní skupina získala kromě regionálního také prvenství v České republice, Rakousku, Bulharsku, Maďarsku, Srbsku a Slovinsku.

celý článek
UniCredit podpořila účast šesti společností v síti ELITE

UniCredit podpořila účast šesti společností v síti ELITE

  • UniCredit ELITE CEE Lounge podporuje rychle rostoucí společnosti v regionu střední a východní Evropy.
  • Platforma ELITE podporuje zlepšování obchodních modelů a zprostředkování kontaktů mezi společnostmi v celé síti skupiny UniCredit v zemích střední a východní Evropy.
  • Dvě společnosti ze dvou zemí regionu střední a východní Evropy – z Bulharska a Srbska – se dnes zapojily do deváté skupiny UniCredit CEE Lounge. Další čtyři malé a střední podniky se mohly připojit k platformě ELITE, a to díky spolupráci UniCredit Hungary s burzou cenných papírů v Budapešti (Budapest Stock Exchange).
celý článek
UniCredit Leasing spouští nový e-shop s výhodnou nabídkou referenčních  a ojetých vozů

UniCredit Leasing spouští nový e-shop s výhodnou nabídkou referenčních a ojetých vozů

UniCredit Leasing přichází s novinkou. Svým zákazníkům nabídne možnost vybrat si vozidlo z druhé ruky na svém e-shopu. V nabídce jsou desítky referenčních a ojetých vozidel UniCredit Fleet Management a UniCredit Leasing s prověřenou minulostí. Kompletní nabídku najdou zákazníci na stránkách www.ucleshop.cz

celý článek
Skupina UniCredit získala ocenění jako nejlepší distributor investičních certifikátů v Rakousku, Německu, v Itálii a na Slovensku

Skupina UniCredit získala ocenění jako nejlepší distributor investičních certifikátů v Rakousku, Německu, v Itálii a na Slovensku

Na každoročním udělování cen v tomto odvětví byla skupina UniCredit oceněna za svoje výjimečné výsledky jako distributor na klíčových trzích i jako nejlepší privátní banka v Evropě.

celý článek
Skupina UniCredit zahájila iniciativu Social Impact Banking

Skupina UniCredit zahájila iniciativu Social Impact Banking

Po úspěšném prvním roce provozu v Itálii se schváleným financováním projektů se sociálním dopadem (tzv. impact financing) ve výši 72,9 milionů eur bude tato iniciativa v roce 2019 zavedena v rámci deseti dalších trhů. Start projektu podpoří i prodej uměleckých sbírek v Itálii, Německu a v Rakousku.

celý článek
V průzkumu časopisu Euromoney v oblasti privátního bankovnictví a správy majetku je UniCredit lídrem na trhu privátního bankovnictví a správy majetku v roce 2019.

V průzkumu časopisu Euromoney v oblasti privátního bankovnictví a správy majetku je UniCredit lídrem na trhu privátního bankovnictví a správy majetku v roce 2019.

Průzkum časopisu Euromoney v oblasti privátního bankovnictví a správy majetku oceňuje přední poskytovatele služeb v oblasti privátního bankovnictví, přičemž v tomto roce se jej zúčastnilo 2 230 respondentů v daném odvětví.

celý článek
Založte si U konto od UniCredit Bank online z pohodlí domova

Založte si U konto od UniCredit Bank online z pohodlí domova

UniCredit Bank přichází s možností založit si účet U konto online přímo na webových stránkách www.unicreditonline.cz odkudkoliv, například přímo z pohodlí domova. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je mobilní telefon a e-mail, existující bankovní účet, váš občanský průkaz a druhý doklad totožnosti.

celý článek
Čtvrtina Čechů dnes platí převážně kreditkou, lidé však často neznají její výhody, ukázal průzkum UniCredit Bank

Čtvrtina Čechů dnes platí převážně kreditkou, lidé však často neznají její výhody, ukázal průzkum UniCredit Bank

Nejvýznamnější sezóny pro obchodníky – Vánoce a následné novoroční výprodeje, jsou téměř u konce. U platebních terminálů přitom rychle roste popularita kreditních karet, ukazují data UniCredit Bank. Výhradně kreditkou dnes podle průzkumu banky platí až čtvrtina respondentů. Mnoho Čechů přitom nezná všechny hlavní výhody kreditních karet. Podívejte se na rady odborníku z UniCredit Bank, jak s kreditní kartou nakupovat pohodlně, bezpečně a navíc ušetřit.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři