web
První klientský rating bank v České republice


Sberbank CZ 72,7

Kvartál
1 2 3 4

1. čtvrtletí
2014
Sberbank CZ, a. s.

Na Pankráci 1724/129, 140 00 Praha 4
Tel.: 221 969 911
E-mail: mail@sberbank.cz, www.sberbank.cz

Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2016 69,7
Olga Ortová Šeflová

Sberbank žádné změny v produktové nabídce, obchodních podmínkách služeb ani v modulech obsluhy klientů v posledním období nepřipravila.

Miroslav Zeman

Sberbank po převzetí tehdejší Volksbank výrazným způsobem oživila. Typicky zelená, ekologická barva je dobře vidět a je sympatická. Banka je také aktivnější. Je vidět, že se Sberbank snaží zachytit na novém trendu růstu nízkonákladových bank a zájmu o ně. To je také v této chvíli a situaci na trhu jediná možná cesta jak relativně rychlým způsobem dosáhnout posílení pozice na trhu.

V opačném případě by totiž banka, stejně jako její právní předchůdkyně upadla do zapomnění a nevýznamnosti. A tomu se bude chtít Sberbank určitě vyhnout. Důkazem oživení aktivity banky jsou i následující řádky hodnocení.

S čím přišla banka v II. čtvrtletí 2016

Sberbank: Sberbank CZ letos spadla do ztráty 9,8 milionu korun

Sberbank je jednou z mála bank, která se dostala v prvním čtvrtletí roku 2016 do ztráty. Pravda, ztráta není nijak závratná, ale pro banku je to jistě znepokojující údaj. Je pravda, že se Sberbank snaží, snaží se být vidět, snaží se i občas něco zajímavého nabídnout. Na druhou stranu ale se tato banka dosud nijak nevyprofilovala a to jí může škodit. U Sberbank nevíme, zda se jedná o tradiční, nebo spíše nízkonákladovou banku, nevíme jaký je vlajkový a super nejvýhodnější produkt této banky. Moc toho o té bance prostě nevíme a také nevím, zda je to chyba klientů, nebo spíše chyba této banky.

Od 1. července 2016 banka přistoupila k úpravě, tedy ke snížení úrokových sazeb  u spořících účtů pro fyzické osoby i podnikatele s obratem do 25 milionů korun ročně. K těmto úpravám však přistupují v podstatě všechny tuzemské banky.

Banka také oznámila rozšíření služeb u jejích účtů od 16. 5. 2016, kdy bude možné vedení účtů a provádění bezhotovostních plateb v měnách turecká lira, rumunský leu a čínský juan. Ne každý ale tuto novinku využije.

Banka také přistoupila ke snížení úrokových sazeb u svých hypoték a to od dubna. FÉR hypotéky snižují své úrokové sazby, které zažínají na 1,89 procenta ročně.

Od dubna také banka snížila úrokové sazby u FÉR půjček a FÉR konsolidací až na 5,99 procenta ročně. 

Markéta Grušáková
Bedřich Danda
Martina Hedvičáková
Bankovní poplatky 2Q 2016 76,3
Bankovní poplatky.com

Banka, která je v posledních letech aktivní, nejprve změnila název a poté i strukturu nabízených balíčkových účtů. Aktuálně ale nedošlo k zásadním změnám, proto ani my neměníme hodnocení banky v této části.

Výrazné poplatkové změny jsme ve druhém kvartále roku 2016 nezaznamenali.

Sberbank přejala podobu sazebníku Volksbank a tak i nadále nabízí přehledný seznam jednotlivých kapitol, který je pro klienty transparentní. Nicméně je možné celý sazebník stáhnout v pdf formátu, stejně jako jeho jednotlivé kapitoly. Hodnocení banky v této části jsme se rozhodli ponechat na stejné hodnotě, nicméně v příštích čtvrtletích budeme zřejmě naše hodnocení revidovat vzhledem k chystaným změnám podoby sazebníku.

V Q Reportu Scott & Rose nedošlo k žádným pohybům a tak i nadále standardní klient zaplatí ročně 901 Kč a aktivní klient pak 1.999 Kč. Hodnocení v této části nemáme důvod měnit. 

Veřejnost 2Q 2016 78
Velmi dobrý přístup ke klientu. Špatná a nepřehledná grafika - na internet.bankovnictví.
Michal Paclt

Tiskové zprávy Sberbank CZ

všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři