web
První klientský rating bank v České republice


Raiffeisenbank 63,7

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2010
1. čtvrtletí
2010

Raiffeisenbank a. s.
Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4
Tel.: 225 541 111
E-mail: info@rb.cz, www.rb.cz

Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2011 NAN
Otakar Schlossberger

Banka patří se svou šíří produktů a služeb stále k nejvýraznějším na trhu. Už po delší čas má velmi viditelnou reklamu jak v TV, tak periodikách. Reklama je zaměřena jak na depozita, tak na poskytování hypotéčních a dalších služeb za celkem příznivé úrokové sazby. Vůči spotřebiteli pokračuje silná reklama založena na motto: „První banka, která ze vedení účtu platí vám“. Je úderná a celkem vstřícná. Trochu komplikovaná je však situace s tzv. e-konem a  původním kontem RBCZ. Pro klienta jsou to „dva rozdílné světy“ se dvěma rozdílnými sazebníky, ne zcela průhlednými. Jsem jejím klientem a  sám jsem se neorientoval, jaký účet vlastně mám. Bohužel se na mém hodnocení odráží moje diskuse s bankou ve věci oživení platební karty. Ani pracovník banky mi nebyl schopen sdělit, zda mám e-konto nebo jiné konto. Já osobně to už dnes ani nevím......

 

Banka však nedisponuje takovým počtem prodejních míst jako konkurence, ale lze to nahradit celkem dobře fungujícími službami elektronických distribučních kanálů, zejména internetové bankovnictví a telefonní bankovnictví.

 

Internetové strunky banky jsou celkem přehledné, dobře dostupné jsou jak údaje vyplývající z informační povinnosti banky, tak údaje o hospodaření banky.

 

Samostatnou kapitolou banky je její společenská odpovědnost. zaměřená nejen pro potřebné, ale také vůči zaměstnancům, což je třeba také ohodnotit.  

 

Do mého hodnocení se odrazí negativně moje osobní zkušenost, která je vstřícnosti banky docela vzdálena, proto v I. části snižuji o bod, druhou ponechávám na úrovni minulého hodnocení.

Martina Hedvičáková

Mezi aktivnější patřila v I. kvartálu 2011 i Raiffeisenbank.

Raiffeisenbank spouští nový koncept privátního bankovnictví. Tento segment bude v následujících letech nejrychleji rostoucím na trhu, Raiffeisenbank nabízí privátním klientům ojedinělou kvalitu obsluhy založenou na zahraničních zkušenostech a chce se stát jednou ze tří nejvýznamnějších bank v privátním bankovnictví na českém trhu.

Raiffeisenbank nově na spořicím účtu eKonto Flexi nabízí úrok až 2,5 % p.a. Zároveň spouští nový produkt prémiového bankovnictví Kombi vklad, jehož jedinečnost je dána spojením výhod termínovaných vkladů a investic do podílových fondů.

Majitelé eKonta si mohou ke svému účtu nově zřídit i úrazové pojištění od pojišťovny Uniqa. Raiffeisenbank se tak stala první bankou, která nabízí propojení účtu a úrazového pojištění. Klientům splňujícím věrnostní podmínky Extra nebo Prémium kryje cenu pojištění bonus zasílaný bankou, mohou tak mít pojištění prakticky zcela zdarma.

Raiffeisenbank umožní uživatelům eKonta jednou měsíčně vybírat hotovost na přepážkách banky zdarma. Banka tak reaguje na fakt, že poplatek za výběr hotovosti se pravidelně umísťuje mezi poplatky, které klienti nejvíce odmítají.

Raiffeisenbank rekordně rychle vyprodala novou emisi hypotečních zástavních listů. Banka proto připravila další emisi v objemu jedné miliardy korun, která nabízí roční výnos 2,80 %.

Raiffeisen Bank International kupuje 70% podíl v Polbank. Kupní cena činí 490 milionů euro, Polbank ideálně doplňuje portfolio dosavadní Raiffeisen Bank Polska. Spojená banka bude 6. největší na polském trhu a bude obsluhovat více než milion klientů.

Raiffeisenbank v loňském roce zaznamenala výrazný nárůst zájmu o hypotéky, objem nově poskytnutých úvěrů meziročně vzrostl o 40 procent. Zároveň se zvýšila i průměrná výše úvěru. Klienti nejčastěji volí tříletou fixaci, nejvíce hypotéky využívají na koupi nemovitosti.

Bedřich Danda

Velmi důležitý je směr, kterým se tato banka začíná vydávat a to je posílení privátního bankovnictví. Banka se tak vydává cestou zkvalitňování a zlepšování služeb pro svou privátní klientelu, což je jistě důležitý segment. Banka také ohlásila snížení úrokových sazeb u podnikatelských úvěrů. Jakékoliv snížení úrokových sazeb lze posuzovat pouze pozitivně. Jakékoliv snížení nákladů podnikatelé a živnostníci oceňují.

Helena Kadlecová

Oblast poplatků:

- ve I. čtvrtletí roku 2011 nedošlo k žádné úpravě poplatků za bankovní služby

Oblast úrokových sazeb:

- došlo k růstu úrokových sazeb u hypotečních úvěrů

Inovace  a novinky:

 - banka představila nový Kombi vklad

 - majitelé eKonta si mohou ke svému účtu nově zřídit i úrazové pojištění od pojišťovny Uniqa

 - pro podnikatele banka připravila Podnikatelské dny. V rámci těchto dnů je  sníženo úročení podnikatelských úvěrů, které jsou zároveň nabízeny bez poplatku za zpracování

Marketingové aktivity, komunikace:

- klienti byli prostřednictvím zpráv v internetovém bankovnictví informováni o nových Produktových podmínkách, platných od 1.4.2011

-  pokračující TV kampaň na bankovní služby banky

Miroslav Zeman

Raiffeisenbank se stále ještě hledá. Loni touto dobou se stala Raiffeisenbank nejvstřícnější bankou za I. čtvrtletí roku 2010. Od té doby však vstřícnost této banky stagnuje a je to škoda. Banka by určitě měla na víc. Pokud by se banka inspirovala kroky GE Money Bank a tyto kroky posílila svými nejnápaditějšími aktivitami a nápady mohla by zaútočit na vedoucí pozice.

Banka se pochlubila růstem objemu hypotečních úvěrů. Raiffeisenbank v loňském roce zaznamenala výrazný nárůst zájmu o hypotéky, objem nově poskytnutých úvěrů meziročně vzrostl o 40 procent. Zároveň se zvýšila i průměrná výše úvěru. Klienti nejčastěji volí tříletou fixaci, nejvíce hypotéky využívají na koupi nemovitosti.

Raiffeisenbank ukazuje svou vstřícnou tvář i podnikatelům. Raiffeisenbank se stala prvním a v současné době jediným českým autorizovaným poradcem pro vstup společností na polskou burzu New Connect. Právě Raiffeisenbank tak pomáhá podnikatelům ve vstupu na polskou burzu.

Mimo to banka prezentovala zvýhodnění úvěrů pro podnikatele. Raiffeisenbank v rámci Podnikatelských dnů snižuje úročení podnikatelských úvěrů, které zároveň nabízí bez poplatku za zpracování. Nabídka Raiffeisenbank přichází v době rostoucí poptávky po úvěrech související mj. s blížícím se termínem pro podání daňových přiznání.

Banka se také snaží rozhýbat trh spotřebitelský úvěrů. Připravila tak pro své poctivé klienty zajímavý bonus. Raiffeisenbank a.s. s účinností od dnešního dne snižuje úrokové sazby spotřebitelských úvěrů. Bude rovněž odměňovat ty klienty, kteří své úvěry bez potíží splácí. Zájem o spotřebitelské úvěry v posledních měsících opět začíná růst.

V oblasti charity funguje u Raiffeisenbank spolehlivě eKonto. Prostřednictvím eKonta od Raiffeisenbank již na charitativní projekty dorazilo přes milion korun.

Výběr hotovosti zdarma? I s tímto přišla v prvním čtvrtletí Raiffeisenbanka. Raiffeisenbank umožní uživatelům eKonta jednou měsíčně vybírat hotovost na přepážkách banky zdarma. Banka tak reaguje na fakt, že poplatek za výběr hotovosti se pravidelně umísťuje mezi poplatky, které klienti nejvíce odmítají.

Bankovní poplatky 1Q 2011 NAN
Bankovní poplatky.com

Raiffeisenbank patřila v minulém roce mezi ty aktivnější banky (vedle GE Money a Poštovky). V I. čtvrtletí nového roku k žádným strukturálním poplatkovým změnám nedošlo. Hodnocení ponecháváme beze změn.

Nový sazebník platí od 7.7.2010 a od té doby banka k větším změnám nepřistoupila. Změnu sazebníku chystá k 1.4.2011 a bude se týkat vesměs úvěrových nástrojů – kreditních karet, hypoték a spotřebitelských úvěrů. K nim se vrátíme v následujícím čtvrtletí. Banka tak v aktuálním čtvrtletí například zlevnila úvěry pro podnikatele, které nabízí bez poplatku za jejich zpracování. Vzhledem k tomu, že již druhé čtvrtletí po sobě nedochází k výraznějším poplatkovým změnám, snižujeme v této části hodnocení o 0,5 bodu.

Sazebník nedoznal žádných grafických změn a patří tak k těm přehlednějším a klienti by se v něm mohli lépe orientovat. Lépe je poznat, co všechno patří do preferovaného eKonta. V rámci posledního čtvrtletí se podoba sazebníku nezměnila.

Q Report Scott & Rose nezaznamenal žádné změny proti předchozímu čtvrtletí. eKonto (buď Premium nebo Extra) se pravidelně umisťuje na hranici první pětky nejlevnějších bankovních účtů.

19. 09. 2019  09:12
Здравствуйте друзья! Есть такой замечательный сайт для заказа бурения скважин на воду. Бурение скважин в Минске компанией АКВАБУРсервис – полный комплекс качественных и разумных по цене услуг. скважина на воду,бурение скважин, скважина минск,скважина на воду цена,бурение скважин в минской области,ремонт скважин и бурение скважин минск. Мы бурим любые виды скважин.У нас доступная ценовая политика, рассрочка на услуги и оборудование.Заказывайте скважину для воды в АКВАБУРсервис – получите доступ к экологически чистой природной воде по самым выгодным в Минске ценам! От всей души Вам всех благ! http://forum.do-auto.ru/members/kaprioluaz.104/ http://initialcloudflare.aadharcarduid.com/forum.aadharcarduid/memberlist.php?mode=viewprofile&u=18022 http://doctorwho.uk.com/memberlist.php?mode=viewprofile&u=472334 http://fb2books.pw/user/kapriolfaf/ http://forum.cncprovn.com/members/25646-kaprioljtp
Veřejnost 1Q 2011 NAN
Josef Marcián
Petr Suchanka
Petra Zaspalová
Daniela Pekařová
car dardar
Jan Komár

Raiffka, banka která umí dobře zacílit

Miroslav Kvasnica

V poslední době se dost zhoršila a není o ní ani moc slyšet

Iveta Krejslerová
jirka jirka

Dobrá banka.

Petr Beránek

Tiskové zprávy Raiffeisenbank

Na dovolené plaťte klidně kartou. Na zmrzlinu si ale nechte drobné

Na dovolené plaťte klidně kartou. Na zmrzlinu si ale nechte drobné

Platit kartou na dovolené v zahraničí je už běžná věc. V restauraci nebo v hotelu stačí vytáhnout kartu a hotovost není třeba řešit. Při placení menších položek je ale hotovost ještě často nutná.

celý článek
Skupina UniCredit získala ocenění „Nejlepší banka“ ve třech kategoriích v oblasti financování

Skupina UniCredit získala ocenění „Nejlepší banka“ ve třech kategoriích v oblasti financování

Skupina UniCredit byla oceněna v soutěži Best Bank Awards, kterou každoročně vyhlašuje časopis Global Finance. Banka zvítězila v kategoriích:

 

 

  • Nejlepší banka ve střední a východní Evropě
  • Nejlepší banka v Bulharsku

 

  • Nejlepší banka v Chorvatsku
celý článek
Mladým lidem chybí peníze, proto zůstávají bydlet u rodičů

Mladým lidem chybí peníze, proto zůstávají bydlet u rodičů

Přestože by se chtěli osamostatnit, nemohou si to dovolit. Nemají dost peněz na koupi nemovitosti, ani na pronájem bytu, a to i v případě, že si už sami vydělávají. Řeč je o mladých lidech, nejkritičtější situace je přitom u věkové kategorie 25–34 let, kdy kvůli financím zůstává s rodiči 70 % odrostlých „dětí“.

celý článek
Vstřícná banka: Dejte Raiffeisenbank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka: Dejte Raiffeisenbank své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla mBank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
Raiffeisenbank: Raiffka si proti II. čtvrtletí polepšila

Raiffeisenbank: Raiffka si proti II. čtvrtletí polepšila

Jak si banky vedou z pohledu výše poplatků a přehlednosti sazebníků? Postupně vám přinášíme hodnocení všech bank v této kategorii. Porovnání bank si pak můžete vyhledat na serveru prvního klientského ratingu bank VSTŘÍCNÁ BANKA - www.VstricnaBanka.cz

celý článek
Raiffeisenbank natočila další TV spoty k podzimní kampani

Raiffeisenbank natočila další TV spoty k podzimní kampani

Raiffeisenbank připravila další televizní spoty k nadcházející podzimní kampani na Rychlou půjčku a Podnikatelský účet. 

celý článek
Pro ukládání peněz Češi nejvíce využívají spořicí účty

Pro ukládání peněz Češi nejvíce využívají spořicí účty

Podle průzkumu Raiffeisenbank spoří až 86 % Čechů ve věku 25 až 55 let. Ke spoření využívají primárně spořicí účet a penzijní připojištění, nejčastějším důvodem  ke spoření je pak vytvoření finanční rezervy a spoření na důchod.

celý článek
Za první pololetí 2018 vykázala Raiffeisenbank  zisk ve výši téměř 1,7 miliardy korun

Za první pololetí 2018 vykázala Raiffeisenbank zisk ve výši téměř 1,7 miliardy korun

Z důvodů implementace standardu IFRS9 byla pro potřeby meziročního srovnání data
za první polovinu roku 2017 zpětně přepočtena dle této nové metodiky.

celý článek
Vstřícná banka: Dejte Raiffeisenbank své vysvědčení - III. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka: Dejte Raiffeisenbank své vysvědčení - III. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla mBank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
Polovina mladých lidí neví, kolik jejich rodiče platí za bydlení

Polovina mladých lidí neví, kolik jejich rodiče platí za bydlení

Nájem, hypotéka, zálohy na energie či vodu – to je pouhá část výdajů, které lidé musí platit za své bydlení. Právě domácnost je položka, která Čechy stojí každý měsíc nejvíce peněz, mnoho mladých lidí si však tuto skutečnost neuvědomuje nebo se o tyto věci nezajímá.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři