web
První klientský rating bank v České republice


Raiffeisenbank 66,85

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2010
1. čtvrtletí
2010

Raiffeisenbank a. s.
Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4
Tel.: 225 541 111
E-mail: info@rb.cz, www.rb.cz

Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2017 66,3
Miroslav Zeman

Raiffeisenbank působí jako velmi profesionální banka, která má dobře propracovanou strategii vůči individuálním klientům a umí jim přizpůsobit svou nabídku. Raiffeisenbank je totiž středně velká banka, která na individuálním přístupu postavila svou politiku. Kromě individuálního přístupu také boduje RB nízkými poplatky a různými bonusy za používání svých produktů zejména účtu. Je pravdou, že jinou cestu ani tyto banky nemají. Velkým bankám nemohou masovostí klientely a produktů konkurovat, proto musí nabízet něco jiného, speciálního. Lze říci, že toto banka docela dobře umí.

Raiffeisenbanku si také velmi dobře pamatujeme jako úplně, historicky první Vstřícnou banku, kterou se stala za první čtvrtletí roku 2010.

S čím přišla banka v II. čtvrtletí 2017

Aktivita RB druhém čtvrtletí roku 2017, stejně jako v prvním čtvrtletí 2017 byla velmi nízká. Banka v podstatě s ničím zajímavým nepřišla. Jedeme tak i dále z minulosti a zatím dobře fungujícího bankovního portfolia. Dříve nebo později však bude muset banka trošku šlápnout na plyn, aby nezaostávala za svou konkurencí. Umístění v nadregionální soutěži a otevření jedné pobočky ke zvýšení vstřícnosti banky rozhodně nestačí.

Raiffeisenbank sponzoruje veterány

Raiffeisenbank se stala generálním partnerem letošního ročníku jedné z nejprestižnějších evropských motoristických akcí, Concours d´ Elegance, která se koná 3. – 4. června na zámku Loučeň. Akci pořádá Společnost Veteránská krása a sdružení Chateau Loučeň Concours d\' Elegance. Celkem budou moci návštěvníci obdivovat na 70 vozů, přičemž nejstarší exponát bude z roku 1914. Tato zpráva by nebyla z hlediska hodnocení banky natolik důležitá, pokud by banka byla aktivnější a bylo by z čeho vybírat. Podpora motoristických akcí a veteránů, ač se zdá velmi skvělá, působí spíše jako projev zájmu nějakého vysokého manažera banky, který si prosadil podporu svého koníčku. Banky tedy sponzorují leda co, ale je spíše otázkou dle jakého klíče a podle jakých kritérií se rozhoduje o přidělování podpor a výběr sponzorovaných akcí.

S eKontem bude letos placení v Chorvatsku snažší

Raiffeisenbank letos cestovatelům přináší pozitivní novinku, která jim výše popsané komplikace alespoň částečně vynahradí. U účtů eKonto Komplet, eKonto Smart a eKonto Student Premium nově rozšířila počet měn, ve kterých mohou být vedeny, z devíti na devatenáct. Mezi nimi je i chorvatská kuna. „Přidáním této měny do tzv. multiměnového účtu našim klientům umožňujeme pohodlně platit i v Chorvatsku, bez toho aniž by museli řešit aktuální kurz kuny vůči české koruně. I na dovolené tak mají své peníze vždy plně pod kontrolou. Skvělý produkt pro dovolenou, nebo pro ty co hodně cestují. Jedná se o mnohem lepší a využitelnější krok, než směna cizí měny bez poplatku, který jinak nabízí pravidelně konkurenční banky. Ještě větší výhodou pro klienty RB je pak již delší dobu platná možnost vybírat z bankomatu kdekoliv v zahraničí bez poplatku za výběry. Pro klienty to znamená pravidelnou úsporu kolem 100 korun za jeden výběr hotovosti a to není málo.

Miroslav Škvára
Peter Michajlov
Petr Kučera

Nejvýraznějším krokem v prvním pololetí bylo spuštění nového internetového bankovnictví.

Olga Ortová Šeflová

Raiffeisenbank zahájila převod klientů do nového, výrazně vylepšeného internetového bankovnictví. Kromě toho, že umožnila vedení běžného účtu v chorvatské kuně, žádné výrazné novinky nepřipravila. Její podmínky např. pro bezpoplatkové vedení účtu jsou však stále nekonkurence schopné (příliš zapodmínkované), a to i ve srovnání s velkými bankami.

Bankovní poplatky 2Q 2017 73,8
Bankovní poplatky.com

Raiffeisenbank svoji poplatkovou politikou směřuje klienty k maximálnímu využívání vždy aktuální verze eKonta (Komplet) při splnění podmínek pro věrnostní výhody. A v aktuálním kvartálu došlo k významným strukturálním změnám a to od 1. dubna 2017. Banka jednak zavedla nové eKonto EXCLUSIVE, které je zdarma v případě splnění podmínek, jinak stojí 500 Kč měsíčně a účet eKonto STUDENT PREMIUM. Ten je zdarma, pokud je aktivně využíván, pokud nikoliv stojí 49 Kč měsíčně. Součástí eKonta EXCLUSIVE je vedení účtu až ve 14 cizích měnách současně, neomezený počet výběrů ze všech bankomatů v ČR a v zahraničí, neomezený počet tuzemských elektronických plateb a příchozích zahraničních plateb, zlatá debetní karta s cestovním pojištěním pro celou rodinu, bezkontaktní nálepka Mastercard, sjednání, změna nebo zrušení povoleného debetu, internetové a mobilní bankovnictví a úrazové pojištění Protect. Vzhledem k čerstvým změnám, nebudeme zatím měnit hodnocení banky v této části s mírně negativním výhledem do dalšího kvartálu.

V aktuálním II. kvartále došlo dále k zajímavým poplatkovým posunům. Jednak banka přestala nabízet od 1. dubna 2017 tzv. nadstavbové balíčky. Zároveň změnila některé poplatky. Například doposud byly všechny vklady na účet zdarma, nově je to jen jeden v měsíci druhý a další (v případě eKonto KOMPLET pátý a další) stojí nově 25 Kč. Raiffeisenbank dále zvýšila poplatek za vklad na účet třetí osobou, a to z 65 Kč na 95 Kč a výběr na pobočce z původních 60 Kč na 85 Kč. Banka dále odstranila několik položek ze svého sazebníku – například u povoleného debetu či spotřebitelského úvěru změna smluvních podmínek z podnětu klienta (dříve 200 Kč, respektive 300 Kč), některé položky u sekce hypotéky, debetní a kreditní karty. Vzhledem k těmto změnám jsme se rozhodli snížit hodnocení v této části o 0,5 bodu.

Sazebník nedoznal žádných výraznějších grafických změn a patří tak stále k těm přehlednějším a klienti by se v něm měli dobře orientovat. Jasně je poznat, co všechno patří do preferovaného eKonta. To navíc banka zdůrazní ještě speciálním dokumentem – tarify. U RB je třeba vyzdvihnout, že jako jedna z mála bank vydává při změnách sazebníku speciální pdf. dokument, kde nejen, že popíše seznam změn s původní a novou cenou (dokonce i s výpočtem rozdílu), ale také přidá tipy a alternativy pro klienty, kteří jsou změnou nějak postiženi. Pro aktuální II. čtvrtletí jsme se rozhodli hodnocení v této části neměnit.

Q Report Scott & Rose u standardního klienta nezaznamenal ve srovnání s minulým kvartálem žádnou změnu a tak jsme stále na úrovni 389 Kč ročně, zato u aktivního klienta došlo z výše uvedených důvodů ke zdražení na 2.755 Kč (minule 2.215 Kč) ročně. Z tohoto důvodu snižujeme hodnocení v této části o 0,5 bodu.

20. 08. 2017  12:53
bets
Veřejnost 2Q 2017 53,3
dfs
Klientsky nejhorší banka v České republice!

Tiskové zprávy Raiffeisenbank

GEEN Vstřícná banka: Dejte Raiffeisenbank své vysvědčení - III. čtvrtletí 2017

GEEN Vstřícná banka: Dejte Raiffeisenbank své vysvědčení - III. čtvrtletí 2017

GEEN Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla Raiffeisenbank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
Tři čtvrtiny Čechů provádí většinu úprav v domácnosti svépomocí

Tři čtvrtiny Čechů provádí většinu úprav v domácnosti svépomocí

Tvrzení, že Češi jsou národem kutilů, se stále potvrzuje. Vylepšení svého bydlení a veškeré drobné, ale i náročnější rekonstrukce, totiž lidé většinou provádějí na vlastní pěst. Jak vyplynulo z průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny, veškeré úpravy, které jsou potřeba, si dělají sami především lidé ve věku 45–59 let a obyvatelé malých obcí.

celý článek
Za první pololetí 2017 vykázala Raiffeisenbank zisk 
ve výši 1,7 miliardy korun

Za první pololetí 2017 vykázala Raiffeisenbank zisk 
ve výši 1,7 miliardy korun

  • Meziroční růst klientských úvěrů o 8,3 % na 220 miliard Kč
  • Klientské vklady meziročně narostly o 19,1 % a dosáhly výše 250 miliard Kč
  • Celková aktiva banky meziročně vzrostla o 27,2 % na 362 miliard Kč
  • Čistý zisk se meziročně zvýšil o 24,5 % na 1,7 miliardy Kč
  • Silná kapitálová pozice: kapitálová přiměřenost ve výši 17,99 %
celý článek
Zadávat otisk prstu nevadí, ale o čip pod kůži Češi nestojí

Zadávat otisk prstu nevadí, ale o čip pod kůži Češi nestojí

Inovace v bankovnictví s příchodem chytrých telefonů zrychlují a povědomí o nich
je mezi lidmi poměrně vysoké. O možnosti platit mobilním telefonem slyšelo podle průzkumu Raiffeisenbank devět z deseti respondentů. Nedílnou součástí přihlašování do nejrůznějších aplikací na správu osobních financí se brzy stanou biometrické údaje. Otisk prstu by pravidelně používaly více než dvě třetiny dotázaných. Zda a kdy se dočkáme čipu implantovaného pod kůží, zatím jasné není. Tato technologie budí mezi lidmi obavy, 80 % respondentů by ji odmítlo vyzkoušet.

celý článek
6 z 10 majitelů rekreačních objektů chystá v letošním roce rekonstrukci

6 z 10 majitelů rekreačních objektů chystá v letošním roce rekonstrukci

Vášeň Čechů k chataření neustále roste. Jak vyplynulo z nedávného výzkumu Raiffeisen stavební spořitelny, Češi si své rekreační objekty „přetváří“ na plnohodnotné nemovitosti, aby měli stejný komfort jako doma. Až
52 % respondentů chce mít k dispozici televizi, silný mobilní signál a internet. Zároveň lidé vnímají své letní sídlo jako oázu klidu a relaxace, kde si odpočinou od městského ruchu.

celý článek

Tradiční design versus moderní technologie aneb V zajetí sítě i na chalupě

Myslíte si, že se na chalupu jezdí hlavně odpočívat od ruchu města a takříkajíc vyčistit hlava od starostí a plné mailové schránky? Částečně to možná pravda bude, ale podle průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny se více než 50 % Čechů na chatě či chalupě připojí na internet alespoň přes mobilní telefon. Pro 23 % respondentů je pak nezbytné mít ve svém rekreačním objektu vysokorychlostní internet, který jim umožní vyřizování pracovních mailů či brouzdání po sociálních sítích.

celý článek
Raiffeisenbank odmění klienty bonusovou sazbou 
za řádné splácení úvěru

Raiffeisenbank odmění klienty bonusovou sazbou 
za řádné splácení úvěru

Od začátku srpna letošního roku nabídne Raiffeisenbank žadatelům o půjčku výhodné bonusové sazby. Za řádné splacení úvěru klienti získají bonusovou úrokovou sazbu od 4,9 % do 10,9 %. Bonusová sazba bude vždy určena předem, a to na základě výše půjčky a počtu splátek. Novinka je platná jak pro Rychlou půjčku, tak i konsolidace a refinancování úvěrů.

celý článek
Investorům se otevírá nový Raiffeisen fond amerických akcií

Investorům se otevírá nový Raiffeisen fond amerických akcií

Raiffeisen investiční společnost (RIS) uvede na trh v úterý 25. července nový fond amerických akcií, jež investuje hlavně do akcií v Severní Americe. Zájemci věřící v dlouhodobý růst akciových trhů v USA ocení především možnost investovat do cenných papírů, které jsou pro drobné investory běžně nedostupné v českých korunách. Fond je vhodný pro investory, kteří jsou připraveni investovat své finanční prostředky v horizontu alespoň 10 let.

celý článek
Region CEE začal rok silným růstem

Region CEE začal rok silným růstem

 

  • Rostoucí vzestup regionu CEE
  • Dynamika inflace dočasně slábne
  • ATX: Rakousko opět v centru pozornosti

 

 

celý článek
RAIFFEISENBANK spolupracuje s předním českým designérem Rony Pleslem

RAIFFEISENBANK spolupracuje s předním českým designérem Rony Pleslem

Raiffeisenbank již tradičně pořádá pro své klienty setkání na golfových a tenisových turnajích. Všechny tyto akce mají charitativní podtext a jejich prostřednictvím chce banka zároveň při neformální příležitosti klientům poděkovat za projevenou důvěru, dosavadní spolupráci a vzájemné partnerství. V letošním roce čeká na účastníky novinka v podobě možnosti získat unikátní pohár vyrobený nižborskou sklárnou RÜCKL pod vedením uměleckého ředitele Ronyho Plesla. Ti, kteří se navíc aktivně zapojí do charitativního projektu banky s názvem „Dobrá rána pomáhá“, si domů jako poděkování odnesou skleničky z dílny tohoto uznávaného českého výtvarníka.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Generální partner
Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři