web
První klientský rating bank v České republice


Poštovní spořitelna 60,2

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2010
2. čtvrtletí
2010
4. čtvrtletí
2010
3. čtvrtletí
2010

Československá obchodní banka, a.s.
Poštovní spořitelna
Roztylská 1
225 95 Praha 025

Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2012 NAN
Bedřich Danda
Petr Kučera
Miroslav Zeman

 

Poštovní spořitelna, nově Era, se ve spolupráci se silným partnerem ČSOB neztratí. Spolu trhají rekordy ve Smartbankingu, avšak i její samostatné kroky stojí za zmínku. Společně také v rámci Menších komunitních grantů 2012 podpořily celkem 46 projektů, mezi které letos rozdělily více než 2 miliony korun. Dvě nezávislé komise vybraly vítěze z 252 žádostí, které dorazily do Nadace VIA k datu uzávěrky 16. března 2012. Od roku 2009 ČSOB a Era podpořily regiony celkovou částkou přesahující 16 milionů korun.

Spustila vlastní účet na Facebooku. V rámci rozšíření svých možností komunikace s klienty zprovoznila svůj profil na Facebooku, tedy v současnosti největší a nejznámější sociální síti na světě. Oficiální kanál Ery je v první fázi zaměřen hlavně na péči o spokojenost klientů.

Era vyhlásila druhý ročník soutěže Era účetní roku 2012. Prvního ročníku, jehož vyhlášení proběhlo v rámci prestižní soutěže Era Živnostník roku 2011, se zúčastnilo 241 účetních z celé republiky. Také se pustila do již čtvrtého ročníku úspěšné soutěže Era Starosta roku. Od začátku června do 5. září mohou obyvatelé malých obcí nominovat svou starostku či starostu, kteří se podle nich velkou měrou zasazují o rozvoj spravované obce. Vítěz získá čtvrt milionu korun do obecního rozpočtu a navíc tradiční Rychtářské právo, symbol dobrého vedení obce. Soutěž společně organizují Era a Nadace VIA, mediálním partnerem je Deník.

Co se týče produktů, Era osobní účet zvýhodnil podmínky užívání pro klienty od 15 do 26 let. Nově je jim veden účet bezplatně bez ohledu, zda stále studují. K dalším benefitům patří například dva výběry hotovosti v bankomatech Poštovní spořitelny a ČSOB zdarma nebo možnost využití slevových karet EURO<26. Era však myslí i na své starší klienty. Dle statistik jsou senioři nejčastější obětí zločinců, kteří je okrádají i o několik málo korun. Proto má Era vplánu přijímat v zájmu bezpečnosti seniorů žádosti o výplatu důchodů na Era osobní účet. Jde o výsledek spolupráce s Českou správou sociálního zabezpečení, díky které se senioři zbaví rizika spojeného s držením větší hotovosti.

Era se taktéž věnuje nadaci i sponzorství. Koncem května si veřejnost mohla na všech Finančních centrech Ery zakoupit za 30 Kč modrý kvítek a pomoci ztraceným dětem najít cestu domů. Pomněnkový týden pořádala už pošesté Linka bezpečí, která použije výtěžek z prodeje květů na provoz Linky vzkaz domů.

Stejně tak jako ČSOB i Poštovní spořitelna si pro svoji aktivitu zaslouží vysoké hodnocení. 

Jan Klička

O tomto finančním ústavu je známo, že má velký podíl „spících“ peněz neboli vkladů od seniorů, kteří nejsou nijak finančně aktivní. Peníze prostě mají na účtu a nijak je neinvestují. Celkem sympaticky tak vyznívá pokus PS vtáhnout více seniory do hry o jejich vlastní peníze. Banka nově ve spolupráci s ČSSZ nabízí výplatu důchodů na účet namísto přebírání peněz v hotovosti. Jako vždy zaslouží PS pochvalu za podporu různých komunitárních programů. Jde hlavně o soutěž Starosta roku, ke které přibyla i oborová soutěž Účetní roku.

Martina Hedvičáková

 

Era rozšiřuje své možnosti komunikace s klienty. Zprovoznila svůj profil na Facebooku. Oficiální kanál Ery je v první fázi zaměřen hlavně na péči o spokojenost klientů.

Era v Třebíči otevřela nové Finanční centrum, jeho součástí je i samoobslužná zóna Era Point. V současné chvíli tak mají zákazníci Ery k dispozici už 63 Finančních center po celé České republice, letos jich přibude ještě dalších 12.

Era osobní účet zvýhodnil podmínky užívání pro klienty od 15 do 26 let. Nově je jim veden účet bezplatně bez ohledu, zda stále studují. K dalším benefitům patří například dva výběry hotovosti v bankomatech Poštovní spořitelny a ČSOB zdarma nebo možnost využití slevových karet EURO<26.

Era odmění nejvěrnější klienty, kteří mají účet u PS přes 20 let.

Popularita smartbankingu ČSOB a Ery se zvyšuje ode dne jeho spuštění. Od začátku roku, kdy začala být aplikace oficiálně dostupná, si ji stáhlo přes 52 tisíc klientů, přičemž aktivně ji používá bezmála 30 tisíc uživatelů, kteří provedli transakce v celkové hodnotě přes 1 miliardu korun. V anketě Mobilní aplikace roku 2012, v kategorii Peníze a nakupování, ve které bylo nominováno celkem 13 aplikací, obsadila první dvě místa.

Od 1. července 2012 bude PS přijímat v zájmu bezpečnosti seniorů žádosti o výplatu důchodů na Era osobní účet. Jde o výsledek spolupráce s Českou správou sociálního zabezpečení, díky které se senioři zbaví rizika spojeného s držením větší hotovosti. Celkový přínos pro seniory ukáže čas. 

Bankovní poplatky 2Q 2012 NAN
Bankovní poplatky.com

 

Většinu změn, které PS prezentuje, aplikuje společně s ČSOB. V aktuálním II. čtvrtletí ale nedošlo k žádné strukturální poplatkové změně a tak hodnocení ponecháváme na stávající výši jako minule. Jinak banka připravuje další změny k 1. 7. 2012.

Poštovní spořitelna v minulém čtvrtletí zrušila poplatek za zrušení trvalého příkazu. V aktuálním čtvrtletí přišla banka s nabídkou zvýhodněné podmínky užívání účtu pro klienty do 26 let. Nově bude veden účet pro klienty této věkové kategorie bezplatně bez ohledu na fakt, zda-li ještě studují. Hodnocení v této části zatím neměníme, ale budeme banku důkladně sledovat s výhledem na možné zlepšení hodnocení.

Sazebník PS patří k těm méně přehledným. Je příliš dlouhý, komplikovaný a graficky nepřehledný. Nicméně změnou sazebníku v minulém kvartále (k 1. 2. 2012) došlo přece jen ke zlepšení. Hned na začátku sazebníku v pdf formátu je celkem přehledná tabulka, která znázorňuje poplatky u jednotlivých druhů kont a to za vedení účtu a za transakce. Pro klienty je příjemné, že je tabulka rozdělená podle druhu účtů, komunikačního kanálu, který klient použije a na jednotlivé transakční služby. Může si tak snadněji než dosud najít, kolik a za co zaplatí. Po této tabulce již pokračuje původní sazebník PS. V aktuálním čtvrtletí k významným grafickým změnám nedošlo a tak hodnocení nemáme důvod měnit.

Ani v Q Reportu Scott & Rose ani v Kalkulátoru bankovních poplatků nedošlo ke změnám. A tak podle Q Reportu Scott & Rose zaplatí standardní klient stále 1.614 Kč ročně. A stejně tak platí, že Osobní účet a Online účet se pravidelně objevují v TOP 15 ve všech čtyřech klientských profilech Kalkulátoru bankovních poplatků. Hodnocení v této části zatím ponecháváme beze změny.

Era osobní účet je pro mladé klienty ještě výhodnější, 3.5.2012

Era osobní účet zvýhodnil podmínky užívání pro klienty od 15 do 26 let. Nově je jim veden účet bezplatně bez ohledu, zda stále studují. K dalším benefitům patří například dva výběry hotovosti v bankomatech Poštovní spořitelny a ČSOB zdarma nebo možnost využití slevových karet EURO<26.

Veřejnost 2Q 2012 NAN
Petr Svoboda
Petr Vít

Za Era online účet, ne za klasicke Era účty.

Pavel Dvořák
Psenda Psendovic
Hynek Folwarczny

Tiskové zprávy Poštovní spořitelna

Češi do svých chat investují i 30 000 Kč ročně. Sehnat opraváře je ale téměř nemožné

Češi do svých chat investují i 30 000 Kč ročně. Sehnat opraváře je ale téměř nemožné

Každý pátý Čech vlastní chatu nebo chalupu. Do údržby svého druhého domova přitom neváháme investovat. Aktuální průzkum Poštovní spořitelny ukázal, že majitelé jsou připraveni ročně na provoz a opravy vynaložit i 30 000 Kč a celých 64 % má své chatky pojištěné. Sehnat v případě potřeby opraváře ale polovina považuje za opravdový oříšek.

celý článek
Poštovní spořitelna vítá konec školního roku akčními nabídkami pro děti

Poštovní spořitelna vítá konec školního roku akčními nabídkami pro děti

Během června běží na obchodních místech Poštovní spořitelny hned několik akcí na dětské produkty. Jejich zřízení se tak do konce měsíce vyplatí ještě více. Odměnu mohou klienti získat za každý nově zřízený dětský produkt.

celý článek
Vstřícná banka: Dejte Poštovní spořitelně své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka: Dejte Poštovní spořitelně své vysvědčení - IV. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla mBank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
V domácnostech škodí hlavně voda, čidla ale má málokdo

V domácnostech škodí hlavně voda, čidla ale má málokdo

Nejčastějšími pojistnými událostmi v bytech a domech jsou škody způsobené únikem vody, které tvoří bezmála čtvrtinu všech případů. Přitom čidla, která mohou na prasklá potrubí nebo poruchy praček včas upozornit, mají jen tři procenta domácností. Vyplývá to ze statistik a průzkumu Poštovní spořitelny.

celý článek
Poštovní spořitelna: Poplatková politika je vstřícná

Poštovní spořitelna: Poplatková politika je vstřícná

Jak si banky vedou z pohledu výše poplatků a přehlednosti sazebníků? Postupně vám přinášíme hodnocení všech bank v této kategorii. Porovnání bank si pak můžete vyhledat na serveru prvního klientského ratingu bank VSTŘÍCNÁ BANKA - www.VstricnaBanka.cz

celý článek
Můj partner utrácí dvakrát víc než já, říkají Češi

Můj partner utrácí dvakrát víc než já, říkají Češi

Češi příliš nevěří ve schopnost svých partnerů hospodařit s penězi. Podezřívají své protějšky ze zbytečných výdajů a nedůvěra jde často tak daleko, že svým drahým polovičkám nejsou ochotni půjčit vůbec žádné peníze. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu Poštovní spořitelny, který mapuje finanční chování a návyky Čechů.

celý článek
Vstřícná banka: Dejte Poštovní spořitelně své vysvědčení - III. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka: Dejte Poštovní spořitelně své vysvědčení - III. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla mBank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
GEEN Vstřícná banka: Dejte Poštovní spořitelně své vysvědčení - I. čtvrtletí 2018

GEEN Vstřícná banka: Dejte Poštovní spořitelně své vysvědčení - I. čtvrtletí 2018

GEEN Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla Poštovní spořitelna a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
Dovolená hraje prim. České páry si střádají, úspory ale utrácejí hlavně za požitky

Dovolená hraje prim. České páry si střádají, úspory ale utrácejí hlavně za požitky

Více než polovina Čechů žije v současné době ve vztahu. A k partnerskému soužití patří i otázka financí. Téměř polovina českých párů má společný účet (46 procent) a také si společně spoří (45 procent). Více jak třetina z nich plánuje utratit společné úspory za dovolenou (38 procent), na druhém místě je pak rekonstrukce bytu či domu (37 procent). I přesto, že Čechy nejvíce láká utratit nastřádané prostředky za rekreaci, zadlužit by se kvůli ní rozhodně nechtěli. Půjčit si peníze na její pořízení by byla ochotná pouze 2 procenta populace.

celý článek
Poštovní spořitelna - III. čtvrtletí 2017: Poplatková politika je vstřícná

Poštovní spořitelna - III. čtvrtletí 2017: Poplatková politika je vstřícná

Jak si banky vedou z pohledu výše poplatků a přehlednosti sazebníků? Postupně vám přinášíme hodnocení všech bank v této kategorii. Porovnání bank si pak můžete vyhledat na serveru prvního klientského ratingu bank GEEN VSTŘÍCNÁ BANKA - www.VstricnaBanka.cz

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři