web
První klientský rating bank v České republice


mBank 74,8

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2012
3. čtvrtletí
2012
1. čtvrtletí
2010
4. čtvrtletí
2011

mBank S.A., organizační složka, Sokolovská 668/136D, 186 00 Praha 8
Jugoslávská 1, 120 00 Praha 2
www.mbank.cz

Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2016 NAN
Olga Ortová Šeflová

mBank stále získává ceny odborníků i klientské veřejnosti za řadu svých bankovních produktů – jako jsou osobní účet mKonto, podnikatelský účet mKonto Business a mHypotéka Light. Otevření mKonta a mKonta Business je podporováno finančním bonusem 5OO Kč pro každého nového klienta i pro stávajícího klienta, který banku doporučil, či bezplatným cestovním pojištěním. K refinancování půjček zase nabízí banka klientům mobilní telefon. Banka pokračuje v rozšiřování funkcionalit mobilního bankovnictví (nastavení limitů platebních karet, přímé spojení s call centrem) pro systémy Android a iOS. V karetní oblasti se jedná o novou nabídku Zlaté mKarty, mKartu Business a mNálepku. Vysoce hodnocena je banka i jako top značka českého spotřebitelského trhu (Czech Superbrands 2016). Její nová služba „Centrum žádosti“ umožňuje on-line vyřízení spotřebitelského úvěru přímo v internetovém bankovnictví (oficielní žádost, potvrzení, reference) a dodatečné bezplatné zaslání dokumentů poštou. O tom, že se mBank mimořádně daří, svědčí i rasantní meziroční nárůst objemu hypotečních úvěrů (o 25%) a spotřebitelských úvěrů (dokonce o 41%). To se samozřejmě odráží i v její ziskovosti, i když se stále jedná o nízkonákladovou banku.

Miroslav Zeman

mBank je zajímavá banka. V trhla na náš trh před léty jako vítr. Bylo o ní všude slyšet. Zvedla první vlnu přechodu klientů od velkých bank k této nové. Vše bylo zdarma, vše bylo jednoduché a snadné. Základem byl přitom do té doby zatím ne úplně rozšířený internet a internetové bankovnictví. mBank zavedla do tuzemského slovníku pojem \"internetové banka\".

Od té doby jakoby banka usnula. Ze dne na den se vytratila. Snad dosáhla toho co chtěla a o více už neusiluje. Je to škoda. Banka měla velkou perspektivu a naději stát se skutečně významnou tuzemskou bankou. To by se však nesměla leknout svého úspěchu. Nyní už co do úspěšnosti a počtu klientů tuto banku v podstatě dohnaly její stejně velcí a stejně zaměření konkurenti jako Fio či Air Bank. Teprve příchod těchto bank jako přímé konkurence trošku nastartoval aktivitu této banky a také její nové inovace.

S čím přišla banka v II. čtvrtletí 2016

mBank jako první banka v České republice spustila samoobslužné on-line vyřízení žádostí

mBank propaguje své obchody poslední dobou velmi inteligentně. Netlačí zbytečně na pilu a motivuje nové či stávající klienty zajímavými a hlavně logickými bonusy a výhodami. Poskytování dárečků jako tabletů k půjčce apod. je zde spíše výjimkou. Nyní si mohou klienti vyřídit své žádosti on-line ze svého internetového bankovnictví. mBank toto prezentuje jako nějakou zásadní novinku, nicméně klienti bank a zejména ti klienti mladí už jsou dávno někde jinde. Pro ně je veškeré vyřizování věcí přes internet jakýmsi standardem. Nové opatření mBank tak spíše zařadíme do standardních doháněcích opatření.

mBank: Velikonoční nabídka mBank je ještě sladší, stávající i noví klienti dostanou při doporučení každý 600 Kč

Hody, hody doprovody..A zase ta mBank. mBank je stále aktivnější a aktivnější. Musíme jí za její aktivitu chválit jak jen to jde. Její aktivita se už také postupně projevuje na zvyšujícím se hodnocení v našem klientském ratingu GEEN Vstřícná banka. Tentokrát se opět budeme motat okolo odměn za dohození klienta. Prostě Kecal v Česku funguje i po více než stu letech. Dohazujte, doporučujte, dostanete odměnu. U mBank to může být až 3000 korun za dohození pěti nových klientů. Za jednoho klienta pak 600 korun na svůj účet u mBank.

mBank: mBank opět odměňuje za doporučení a dává poplatkům za cestovní pojištění prázdniny

Zrovna nedávno jsme mBank chválili za její přístup ke klientům a lákání klientů nových formou logických a nevtíravých bonusů. Jakého typu je tento nový benefit? Musím konstatovat, že mnohem lepší než tablet k půjčce. Banka i nadále odměňuje nové i stávající klienty za doporučení nového klienta částkou pětset korun a současně před letními prázdninami zřídit cestovní pojištění. Klient si ale musí v daném období zřídit mKonto na doporučení stávajícího nebo nového klienta.

mBank: mBank rozdává chytré telefony při refinancování a konsolidaci půjček

Ajajaj, tak dlouho jsme mBank chválili za její logické a nevtíravé bonusy u konsolidací a refinancování až nám mBank vytřela zrak. Půjdete si opět kvůli mobilnímu telefonu, nikterak drahému refinancovat půjčku právě k mBank? Nebo by jste k ní šli, jako spokojení klienti či kvůli parametrům tohoto refinancování. V tom je řečeno vše. Úplatky klientů hračkami, kočičkami či tablety je nedůstojné sebevědomé banky a sebevědomého klienta banky.

Markéta Grušáková
Bedřich Danda
Martina Hedvičáková

mBank pokračuje v rozšiřování funkcionalit bankovní aplikace a přináší nové verze pro Android a iOS. Přibyla nejžádanější funkce ze strany klientů v podobě možnosti měnit limity platebních karet přímo v aplikaci. Novinkou je také možnost zavolat na call centrum přímo z aplikace bez nutnosti další identifikace.

mBank dále rozšiřuje nabídku platebních nástrojů. Přináší zlatou kartu, platební nálepku a debetní mKartu Business.

mBank jako první banka v České republice spustila samoobslužné on-line vyřízení žádostí.

V pátém ročníku soutěže „Finparáda – Finanční produkt roku“ opět vyhrála mHypotéka Light od mBank. V kategorii Hypotéka roku obhájila mBank první místo počtvrté za sebou. Se svým běžným účtem mKonto pak obsadila, stejně jako v předchozích letech, bronzovou příčku. V soutěži Zlatá koruna obsadila mBank první místo za mKonto Business a stříbro za mKonto. Dále mBank získala prestižní ocenění Superbrands 2016.

mBank opět odměňuje za doporučení: nový klient dostane na své nové mKonto pětistovku, stávající až 2500 Kč.

Česká mBank v roce 2015 zažila další úspěšný rok. Největší internetová banka dosáhla meziročního nárůstu objemu spotřebitelských úvěrů o 41 % a objem hypoték vzrostl o 25 %. Zisk před zdaněním dosáhl výše 279 milionů korun.

Bankovní poplatky 2Q 2016 NAN
Bankovní poplatky.com

Nízkonákladová banka, která svou politiku postavila na nulových poplatcích. Poplatková struktura zůstala zachována, takže i my zatím ponecháváme hodnocení v této části beze změny.

V aktuálním II. kvartále banka žádné změny nerealizovala, ale oznámila změnu sazebníku k 1. září. Tyto poplatkové pohyby proto budou součástí našeho hodnocení v příštím čtvrtletí.

Sazebník mBank je stále snadno k nalezení hned na homepage. Dále v něm klient najde přehlednou tabulku s archívem změn, a jakého okruhu služeb či produktů se tyto změny a kdy týkaly (jednotlivé minulé sazebníky jsou stáhnutelné v pdf formátu). Bohužel jednotlivé změny nejsou nijak zvlášť označeny a tak je třeba sazebníky porovnávat. Hodnocení pro aktuální II. kvartál neměníme.

V Q Reportu Scott & Rose nedošlo ke změnám, tudíž standardní klient stále platí 744 Kč ročně. I přesto je v tomto průzkumu banka překvapivě až na 7. místě (minule na 8.). Nedávno jsme kvůli tomu o 0,5 bodu snížili naše hodnocení v této části. 

Veřejnost 2Q 2016 NAN
nic moc, problémy s IB
Milan Štěpek
Jsem u banky pátým rokem a pozoruju, jak mizí možnosti, benefity, služby zdarma... prostě musím sponzorovat nové klienty. Hnus.
Skvele
Kdysi skvělá banka, ale dnes je to takové torzo. Nevím v čem je jiná než její nejbližší konkurentky

Tiskové zprávy mBank

mBank přispěje dětem na jejich nový účet až tři stovky

mBank přispěje dětem na jejich nový účet až tři stovky

Získat zajímavý příspěvek ke kapesnému mohou noví klienti mBank z řad dětí, a to až 300 korun na jejich nové mKonto pro děti. mBank připravila pro rodiny s dětmi příjemné jarní překvapení. Pokud totiž rodiče do konce dubna za své potomky podají žádost o otevření mKonta pro děti pro každého z nich, přispěje na každý z těchto dětských účtů mBank až 300 Kč. 

celý článek
První mPůjčka na vyzkoušení bude nově také na 2 roky

První mPůjčka na vyzkoušení bude nově také na 2 roky

mBank nově umožňuje splácení své unikátní první mPůjčky na vyzkoušení také po dobu dvou let. Vychází tak vstříc klientům, kteří si chtěli tuto první mPůjčku nastavenou původně na jeden rok vyzkoušet, ale výše splátky pro ně mohla být vysoká.

celý článek
mKarta Svět od mBank přináší nejlevnější placení v zahraničí

mKarta Svět od mBank přináší nejlevnější placení v zahraničí

V nabídce mBank bude od pondělí 25. února nová debetní mKarta Svět. Díky ní lidé už nebudou muset do směnáren, placení jejím prostřednictvím je totiž téměř vždy ještě výhodnější než nákup cizí měny nejen na pobočkách bank, ale také v těch nejvýhodnějších směnárnách. Nyní je tak jednoduché platit debetní kartou výhodně jak doma, tak v zahraničí.

celý článek
Klienti mBank v ČR mohou od dnešního dne platit pomocí služby Apple Pay

Klienti mBank v ČR mohou od dnešního dne platit pomocí služby Apple Pay

mBank dnes svým klientům v České republice přináší službu Apple Pay, která poskytuje jednoduchý, bezpečný a pohodlný způsob platby mobilním telefonem se systémem iOS. Apple Pay lze využívat na 210 tisících prodejních míst s bezkontaktními platebními terminály v České republice.

celý článek
Novoroční novinky v mBank: debetní karta, veškeré převody ze spořicích účtů a eurové SEPA platby zcela zdarma

Novoroční novinky v mBank: debetní karta, veškeré převody ze spořicích účtů a eurové SEPA platby zcela zdarma

Novoroční novinky v mBank: debetní karta, veškeré převody ze spořicích účtů a eurové SEPA platby zcela zdarma

celý článek
Přejít k mBank se vyplatí:  noví klienti získají velkorysý bonus

Přejít k mBank se vyplatí: noví klienti získají velkorysý bonus

V rámci dvouměsíční promo akce obdrží noví klienti mBank za otevření a používání účtu bonus do výše 1 200 korun. Stávající klienty banka odmění za doporučení mKonta či mKonta Business částkou 600 korun.

celý článek
mBank: Tradičně velmi levná banka - I.q. 2018

mBank: Tradičně velmi levná banka - I.q. 2018

Jak si banky vedou z pohledu výše poplatků a přehlednosti sazebníků? Postupně vám přinášíme hodnocení všech bank v této kategorii. Porovnání bank si pak můžete vyhledat na serveru prvního klientského ratingu bank VSTŘÍCNÁ BANKA - www.VstricnaBanka.cz

celý článek
Vstřícná banka: Dejte mBank své vysvědčení - III. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka: Dejte mBank své vysvědčení - III. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla mBank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
Požahání medúzou v Chorvatsku či zlomenina v Rakousku.  Vyhněte se nepříjemnostem na dovolené  se správným pojištěním

Požahání medúzou v Chorvatsku či zlomenina v Rakousku. Vyhněte se nepříjemnostem na dovolené se správným pojištěním

Dovolenková sezóna je za rohem, pobyt u moře však není vždy jen o zábavě a relaxaci. Jako vyplývá z dat o pojistném plnění klientů největší internetové banky u nás mBank, mnoho potíží a úrazů hrozí právě v oblíbených destinacích Čechů jako je Chorvatsko či Rakousko. Odborníci z mBank radí, jak si užít vysněnou dovolenou bez starostí a díky správnému cestovnímu pojištění nejsnadněji vyřešit všechny nečekané události.

celý článek
Prasátku zvoní hrana:  Dětský účet je výhodný i pro rodiče

Prasátku zvoní hrana: Dětský účet je výhodný i pro rodiče

K nově otevřenému účtu mKonto pro děti nyní mladí klienti dostanou zajímavé dárky. Produkt však přináší celou řadu dalších benefitů pro děti i jejich rodiče.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři