web
První klientský rating bank v České republice


mBank 67,8

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2012
3. čtvrtletí
2012
1. čtvrtletí
2010
4. čtvrtletí
2011

mBank S.A., organizační složka, Sokolovská 668/136D, 186 00 Praha 8
Jugoslávská 1, 120 00 Praha 2
www.mbank.cz

Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2015 NAN
Martina Hedvičáková

Skupina mBank v posledním čtvrtletí 2014 vykázala stabilní výsledky. Čistý zisk dosažený v roce 2014 dosáhl úroveň 1,3 miliard polských zlotých a jen v posledních třech měsících roku představoval 309 milionů zlotých.

Koncem loňského roku přinesla mBank na český trh jedinečnou bankovní aplikaci pro mobilní telefony s operačním systémem Android. V lednu 2015 mBank zpřístupnila její verzi pro operační systém iOS.

Miroslav Zeman

mBank je zajímavá banka. V trhla na náš trh před léty jako vítr. Bylo o ní všude slyšet. Zvedla první vlnu přechodu klientů od velkých bank k této nové. Vše bylo zdarma, vše bylo jednoduché a snadné. Základem byl přitom do té doby zatím ne úplně rozšířený internet a internetové bankovnictví. mBank zavedla do tuzemského slovníku pojem \"internetové banka\".

Od té doby jakoby banka usnula. Ze dne na den se vytratila. Snad dosáhla toho co chtěla a o více už neusiluje. Je to škoda. Banka měla velkou perspektivu a naději stát se skutečně významnou tuzemskou bankou. To by se však nesměla leknout svého úspěchu. Nyní už co do úspěšnosti a počtu klientů tuto banku v podstatě dohnaly její stejně velcí a stejně zaměření konkurenti jako Fio či Air Bank. Teprve příchod těchto bank jako přímé konkurence trošku nastartoval aktivitu této banky a také její nové inovace.

V lednu tohoto roku banka spustila novou aplikaci pro své mobilní bankovnictví. Jedná se o velmi zajímavou bankovní aplikaci pro mobilní telefony s operačním systémem Android. U zákazníků dle tvrzení banky zaznamenala velký úspěch hned po svém zpřístupnění. Už za jeden měsíc od uvedení na ni přešla téměř polovina českých zákazníků využívajících mobilní bankovnictví. Je třeba potvrdit, že banka používá ve svých aplikacích velmi netradiční řešení, která jsou svou moderností a nenormálností velmi přitažlivá zejména pro mladší klienty a studenty.

Banka se také v únoru pochlubila svými hospodářskými výsledky. Jedná se však o výsledky celé polské skupiny. Čistý zisk dosažený v roce 2014 dosáhl úroveň 1,3 miliard polských zlotých a jen v posledních třech měsících roku představoval 309 milionů zlotých, řekl Cezary Stypułkowski, předseda představenstva mBank.

Bedřich Danda
Otakar Schlossberger

Internetové stránky této banky jsou v tuto chvíli nějaké zmatečné. Pestré až moc na můj vkus. Sazebník banky stále patří mezi nejpřehlednější, i když už i ten je složitější. Bylo je možné najít až přes vyhledávač banky. Banka není v současné době v reklamách vidět, a to ani v tisku. Tedy alespoň já jsem nic nezaregistroval. Dále nebyly k nalezení ani finanční ukazatele a další dokumenty, které je banka povinna sdělovat veřejnosti.

Co se týká společenské odpovědnosti, opět a stále jsem nic nenašel. Proto bance ponechávám hodnocení z minula. 

Markéta Grušáková

mBank dnes již patří mezi tradiční banky. Mezi lidmi se jedná o populární banku primárně díky bezplatnému vedení účtu. Nevýhodou je nízké, dalo by se říci, že až neznatelné úročení. V prvním čtvrtletí tohoto roku mBank nepřišla s žádnou novinkou. Budeme si asi muset počkat.

Bankovní poplatky 1Q 2015 NAN
Bankovní poplatky.com

Nízkonákladová banka, která svou politiku postavila na nulových poplatcích. Poplatková struktura zůstala zachována, takže i my zatím ponecháváme hodnocení v této části beze změny.

Banka příliš poplatkových změn nedělá, protože není moc kde. Nicméně od 1. března došlo v bance téměř k poplatkové revoluci. Spořicí účet eMax Plus, mSpoření, Spořicí účet pro podnikatele eMax Business- změna ceny u 2. a každé další vnitrobankovní nebo mezibankovní platby přes Internetové bankovnictví měsíčně z 19 Kč na 29 Kč a přes mLinku z 39 Kč na 49 Kč. Zrušení poplatku za poskytnutí Povoleného přečerpání k mKontu Business (dříve 1 % z výše schváleného limitu) a úprava poplatku za vedení tohoto přečerpání měsíčně z „0,15 % z nevyužité částky limitu měsíčně (bude účtovaný v případě, že klient čerpá v daném měsíci méně než 50 % úvěrového limitu)“ na „0,25 % z nevyužité částky limitu měsíčně (účtuje se v případě, že čerpání limitu v daný měsíc nepřesáhne 30 %)“. První až třetí výběr hotovosti debetní kartou ze všech bankomatů v ČR měsíčně je nově zdarma. Čtvrtý a každý další výběr pak stojí 35 Kč. Zjištění disponibilního zůstatku na účtu prostřednictvím bankomatu je nově zpoplatněno částkou 9 Kč (dříve zdarma), a to jak pro debetní, tak pro kreditní karty. Pojištění pro případ zneužití debetní i kreditní karty se zdražilo z 19 Kč na 29 Kč měsíčně. Výběr hotovosti u obchodníků (cash back) je nově zdarma s debetní kartou ke spořicímu účtu eMax (dříve 35 Kč). Odeslání jednorázové SMS notifikace v rámci služby SMS Push se zdražuje z 1,40 Kč / 1 SMS na 2 Kč / 1 SMS. Zaslání pravidelného výpisu z běžného nebo úvěrového účtu a informace o zůstatku na konci roku poštou zdražilo z 30 Kč na 50 Kč. Hlavní debetní karta je nově zdarma, pokud klient s kartou utratí alespoň 500 Kč měsíčně (jinak banka účtuje 29 Kč měsíčně), dodatková karta stojí nově 100 Kč ročně. Připsání zahraniční platby stojí aktuálně 99 Kč (dříve 49 Kč).

Podoba sazebníku se v aktuálním čtvrtletí drobně změnila z hlediska nového loga, grafiky apod.. Nicméně v principu zůstal sazebník stejný. Sazebník mBank je stále snadno k nalezení hned na homepage. Dále v něm klient najde přehlednou tabulku s archívem změn, a jakého okruhu služeb či produktů se tyto změny a kdy týkaly (jednotlivé minulé sazebníky jsou stáhnutelné v pdf formátu). Bohužel jednotlivé změny nejsou nijak zvlášť označeny a tak je třeba sazebníky porovnávat. Hodnocení pro aktuální I. kvartál neměníme.

V Q Reportu Scott & Rose došlo ke zvýšení nákladů, takže standardní klient nově zaplatí 744 Kč (dříve 634 Kč) ročně. I přesto je v tomto průzkumu banka překvapivě až na 8. místě. Vzhledem k tomu jsme o 0,5 bodu snížili naše hodnocení v této části. 

Veřejnost 1Q 2015 NAN
Peter Bramak
Jana Kovačiková

mBank také ukázala, že umí pracovat s klienta a umí být vůči nim pozorná. Jako od první nízkonákladové banky jsem však od ní čekala více

Milan Mroczkowski

Europlatby (SEPA) platby jsou zdarma, pro někoho i zajímavé balíčky na volání.

Vladislav Král

Tiskové zprávy mBank

mBank přispěje dětem na jejich nový účet až tři stovky

mBank přispěje dětem na jejich nový účet až tři stovky

Získat zajímavý příspěvek ke kapesnému mohou noví klienti mBank z řad dětí, a to až 300 korun na jejich nové mKonto pro děti. mBank připravila pro rodiny s dětmi příjemné jarní překvapení. Pokud totiž rodiče do konce dubna za své potomky podají žádost o otevření mKonta pro děti pro každého z nich, přispěje na každý z těchto dětských účtů mBank až 300 Kč. 

celý článek
První mPůjčka na vyzkoušení bude nově také na 2 roky

První mPůjčka na vyzkoušení bude nově také na 2 roky

mBank nově umožňuje splácení své unikátní první mPůjčky na vyzkoušení také po dobu dvou let. Vychází tak vstříc klientům, kteří si chtěli tuto první mPůjčku nastavenou původně na jeden rok vyzkoušet, ale výše splátky pro ně mohla být vysoká.

celý článek
mKarta Svět od mBank přináší nejlevnější placení v zahraničí

mKarta Svět od mBank přináší nejlevnější placení v zahraničí

V nabídce mBank bude od pondělí 25. února nová debetní mKarta Svět. Díky ní lidé už nebudou muset do směnáren, placení jejím prostřednictvím je totiž téměř vždy ještě výhodnější než nákup cizí měny nejen na pobočkách bank, ale také v těch nejvýhodnějších směnárnách. Nyní je tak jednoduché platit debetní kartou výhodně jak doma, tak v zahraničí.

celý článek
Klienti mBank v ČR mohou od dnešního dne platit pomocí služby Apple Pay

Klienti mBank v ČR mohou od dnešního dne platit pomocí služby Apple Pay

mBank dnes svým klientům v České republice přináší službu Apple Pay, která poskytuje jednoduchý, bezpečný a pohodlný způsob platby mobilním telefonem se systémem iOS. Apple Pay lze využívat na 210 tisících prodejních míst s bezkontaktními platebními terminály v České republice.

celý článek
Novoroční novinky v mBank: debetní karta, veškeré převody ze spořicích účtů a eurové SEPA platby zcela zdarma

Novoroční novinky v mBank: debetní karta, veškeré převody ze spořicích účtů a eurové SEPA platby zcela zdarma

Novoroční novinky v mBank: debetní karta, veškeré převody ze spořicích účtů a eurové SEPA platby zcela zdarma

celý článek
Přejít k mBank se vyplatí:  noví klienti získají velkorysý bonus

Přejít k mBank se vyplatí: noví klienti získají velkorysý bonus

V rámci dvouměsíční promo akce obdrží noví klienti mBank za otevření a používání účtu bonus do výše 1 200 korun. Stávající klienty banka odmění za doporučení mKonta či mKonta Business částkou 600 korun.

celý článek
mBank: Tradičně velmi levná banka - I.q. 2018

mBank: Tradičně velmi levná banka - I.q. 2018

Jak si banky vedou z pohledu výše poplatků a přehlednosti sazebníků? Postupně vám přinášíme hodnocení všech bank v této kategorii. Porovnání bank si pak můžete vyhledat na serveru prvního klientského ratingu bank VSTŘÍCNÁ BANKA - www.VstricnaBanka.cz

celý článek
Vstřícná banka: Dejte mBank své vysvědčení - III. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka: Dejte mBank své vysvědčení - III. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla mBank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
Požahání medúzou v Chorvatsku či zlomenina v Rakousku.  Vyhněte se nepříjemnostem na dovolené  se správným pojištěním

Požahání medúzou v Chorvatsku či zlomenina v Rakousku. Vyhněte se nepříjemnostem na dovolené se správným pojištěním

Dovolenková sezóna je za rohem, pobyt u moře však není vždy jen o zábavě a relaxaci. Jako vyplývá z dat o pojistném plnění klientů největší internetové banky u nás mBank, mnoho potíží a úrazů hrozí právě v oblíbených destinacích Čechů jako je Chorvatsko či Rakousko. Odborníci z mBank radí, jak si užít vysněnou dovolenou bez starostí a díky správnému cestovnímu pojištění nejsnadněji vyřešit všechny nečekané události.

celý článek
Prasátku zvoní hrana:  Dětský účet je výhodný i pro rodiče

Prasátku zvoní hrana: Dětský účet je výhodný i pro rodiče

K nově otevřenému účtu mKonto pro děti nyní mladí klienti dostanou zajímavé dárky. Produkt však přináší celou řadu dalších benefitů pro děti i jejich rodiče.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři