web
První klientský rating bank v České republice


mBank 70,1

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2012
3. čtvrtletí
2012
1. čtvrtletí
2010
4. čtvrtletí
2011

mBank S.A., organizační složka, Sokolovská 668/136D, 186 00 Praha 8
Jugoslávská 1, 120 00 Praha 2
www.mbank.cz

Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2014 NAN
Bedřich Danda
Petr Kučera
Miroslav Zeman

Banka na začátku roku změnila svůj image i logo. Stejně tak přišla s poměrně velkou změnou svého internetového bankovnictví čímž oživila pocit změn a novátorství této banky z doby, kdy vstupovala na tuzemský trh.

Banka následně již představovala a upravovala své internetové bankovnictví a nové služby, které díky této změně svým klientům nabízí.

 

Jedinou změnou v nabídce produktů byla odměna za doporučení konta u mBank známým. Odměna činí 500 korun.

Martina Hedvičáková

V tomto čtvrtletí přišla mBank s novým logem, designem a internetovým bankovnictvím.

Jan Klička

Kdysi bývali štikou v bankovním rybníce, v poslední době ale ztráceli dobyté pozice na bankovním trhu. A proto přišla změna – od února je tu nová mBank s jednodušším internetovým bankovnictvím, s novým logem a designem. To vše je jasné plus. V porovnání s konkurencí by to však chtělo vytasit ještě nějakou neodolatelnou nabídku, třeba na spoření. Jen slib 500 Kč za každého nového klienta, kterého ten stávající přivede, stačit skutečně nemusí.

Bankovní poplatky 1Q 2014 NAN
Bankovní poplatky.com

Nízkonákladová banka, která svou politiku postavila na nulových poplatcích. V aktuálním I. čtvrtletí došlo k oznámené změně poplatků a to od 9. 2. 2014, ale především banka změnila logo, image, název a internetového bankovnictví. Poplatková struktura zůstala zachována, takže i my zatím ponecháváme hodnocení v této části beze změny.

Banka příliš poplatkových změn nedělá, protože není moc kde. I přesto, jak již bylo zmíněno, mBank od 9. 2. 2014 zrušila poplatek za vedení kontokorentu mRezerva, který se dříve pohyboval v rozmezí od 19 Kč do 150 Kč podle tarifu. Ze sazebníku dále vypadly poplatky, které byly zdarma, ale i poplatek za změnu osobních údajů ve smlouvě (dříve 300 Kč). Do sazebníku banka nově doplnila sankce při předčasném splacení hypotéky a pokuty za různá porušení smlouvy o hypotečním úvěru. Klient tak tyto údaje najde přehledně v sazebníku a nikoliv až v samotné smlouvě. Vzhledem k pozitivním poplatkovým změnám, jsme se rozhodli zvýšit hodnocení banky v této části o 0,5 bodu.

Podoba sazebníku se v aktuálním čtvrtletí drobně změnila z hlediska nového loga, grafiky apod.. Nicméně v principu zůstal sazebník stejný. Sazebník mBank je stále snadno k nalezení hned na homepage. Dále v něm klient najde přehlednou tabulku s archívem změn, a jakého okruhu služeb či produktů se tyto změny a kdy týkaly (jednotlivé minulé sazebníky jsou stáhnutelné v pdf formátu). Bohužel jednotlivé změny nejsou nijak zvlášť označeny a tak je třeba sazebníky porovnávat. Hodnocení pro aktuální I. kvartál neměníme.

V Q Reportu Scott & Rose zatím nedošlo k žádným pohybům a tak i nadále standardní klient zaplatí 634 Kč ročně. I přesto je v tomto průzkumu banka překvapivě až na 4. místě (za Fio bankou, Equa bank a Air Bank). Vzhledem k tomu, že nedošlo k žádným posunům, hodnocení v této části neměníme.

Nová mBank bude levnější, ušetří desetitisíce zákazníků, 9. 2. 2014

 

mBank představila sazebník poplatků osobních financí platný od 9. února 2014. Ve stejný den, kdy banka v rámci projektu Nová mBank změní logo, firemní image a nabídne zákazníkům nové internetové bankovnictví, zmizí z jejího sazebníku poplatky za vedení  povoleného přečerpání (kontokorentu) a za změnu osobních údajů v hypoteční smlouvě. Desítky tisíc zákazníků ušetří řádově stokoruny ročně.

Veřejnost 1Q 2014 NAN
Peter Bramak
Jana Kovačiková
Jan Vávra
Jaroslav Číhal

Účet jsem zrušil jako banka bez poplatků při standraním chování klienta omezuje zejména ve výběrech. Slovo standardní vztahuji na sebe na ne to, že vybírám jednou dvakrát měsíčně to už není v dnešní době standard. Trochu mě odrazují jejich reklamy, holka s vyplazeným jazykem apod. Máme určitou úroveň chování a vystupování. Poplatky platitit můžeme a nemusíme a tato reklamaa mi nepřijde nejvkusnější. Je vidět posun v internetováém bankovnictví. marketingu došli nápady, tak se zaměřiili na ekonomickou část  řízení klientského portoflia pomocí sledování příjmů a výdajů.  Banka nabízí běžné služby co může vyhovovat části klientů pro část může být omezující a nekomfortní.

Václav Král

Tiskové zprávy mBank

mBank přispěje dětem na jejich nový účet až tři stovky

mBank přispěje dětem na jejich nový účet až tři stovky

Získat zajímavý příspěvek ke kapesnému mohou noví klienti mBank z řad dětí, a to až 300 korun na jejich nové mKonto pro děti. mBank připravila pro rodiny s dětmi příjemné jarní překvapení. Pokud totiž rodiče do konce dubna za své potomky podají žádost o otevření mKonta pro děti pro každého z nich, přispěje na každý z těchto dětských účtů mBank až 300 Kč. 

celý článek
První mPůjčka na vyzkoušení bude nově také na 2 roky

První mPůjčka na vyzkoušení bude nově také na 2 roky

mBank nově umožňuje splácení své unikátní první mPůjčky na vyzkoušení také po dobu dvou let. Vychází tak vstříc klientům, kteří si chtěli tuto první mPůjčku nastavenou původně na jeden rok vyzkoušet, ale výše splátky pro ně mohla být vysoká.

celý článek
mKarta Svět od mBank přináší nejlevnější placení v zahraničí

mKarta Svět od mBank přináší nejlevnější placení v zahraničí

V nabídce mBank bude od pondělí 25. února nová debetní mKarta Svět. Díky ní lidé už nebudou muset do směnáren, placení jejím prostřednictvím je totiž téměř vždy ještě výhodnější než nákup cizí měny nejen na pobočkách bank, ale také v těch nejvýhodnějších směnárnách. Nyní je tak jednoduché platit debetní kartou výhodně jak doma, tak v zahraničí.

celý článek
Klienti mBank v ČR mohou od dnešního dne platit pomocí služby Apple Pay

Klienti mBank v ČR mohou od dnešního dne platit pomocí služby Apple Pay

mBank dnes svým klientům v České republice přináší službu Apple Pay, která poskytuje jednoduchý, bezpečný a pohodlný způsob platby mobilním telefonem se systémem iOS. Apple Pay lze využívat na 210 tisících prodejních míst s bezkontaktními platebními terminály v České republice.

celý článek
Novoroční novinky v mBank: debetní karta, veškeré převody ze spořicích účtů a eurové SEPA platby zcela zdarma

Novoroční novinky v mBank: debetní karta, veškeré převody ze spořicích účtů a eurové SEPA platby zcela zdarma

Novoroční novinky v mBank: debetní karta, veškeré převody ze spořicích účtů a eurové SEPA platby zcela zdarma

celý článek
Přejít k mBank se vyplatí:  noví klienti získají velkorysý bonus

Přejít k mBank se vyplatí: noví klienti získají velkorysý bonus

V rámci dvouměsíční promo akce obdrží noví klienti mBank za otevření a používání účtu bonus do výše 1 200 korun. Stávající klienty banka odmění za doporučení mKonta či mKonta Business částkou 600 korun.

celý článek
mBank: Tradičně velmi levná banka - I.q. 2018

mBank: Tradičně velmi levná banka - I.q. 2018

Jak si banky vedou z pohledu výše poplatků a přehlednosti sazebníků? Postupně vám přinášíme hodnocení všech bank v této kategorii. Porovnání bank si pak můžete vyhledat na serveru prvního klientského ratingu bank VSTŘÍCNÁ BANKA - www.VstricnaBanka.cz

celý článek
Vstřícná banka: Dejte mBank své vysvědčení - III. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka: Dejte mBank své vysvědčení - III. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla mBank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
Požahání medúzou v Chorvatsku či zlomenina v Rakousku.  Vyhněte se nepříjemnostem na dovolené  se správným pojištěním

Požahání medúzou v Chorvatsku či zlomenina v Rakousku. Vyhněte se nepříjemnostem na dovolené se správným pojištěním

Dovolenková sezóna je za rohem, pobyt u moře však není vždy jen o zábavě a relaxaci. Jako vyplývá z dat o pojistném plnění klientů největší internetové banky u nás mBank, mnoho potíží a úrazů hrozí právě v oblíbených destinacích Čechů jako je Chorvatsko či Rakousko. Odborníci z mBank radí, jak si užít vysněnou dovolenou bez starostí a díky správnému cestovnímu pojištění nejsnadněji vyřešit všechny nečekané události.

celý článek
Prasátku zvoní hrana:  Dětský účet je výhodný i pro rodiče

Prasátku zvoní hrana: Dětský účet je výhodný i pro rodiče

K nově otevřenému účtu mKonto pro děti nyní mladí klienti dostanou zajímavé dárky. Produkt však přináší celou řadu dalších benefitů pro děti i jejich rodiče.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři