web
První klientský rating bank v České republice


mBank 64,5

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2012
3. čtvrtletí
2012
1. čtvrtletí
2010
4. čtvrtletí
2011

mBank S.A., organizační složka, Sokolovská 668/136D, 186 00 Praha 8
Jugoslávská 1, 120 00 Praha 2
www.mbank.cz

Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2011 NAN
Bedřich Danda

mBank i přes útlum v uplynulých čtvrtletí dokázala velmi zvýšit počet svých klientů, která překročila počet 500 000. Každý však ví, že počet aktivních klientů není až takto vysoký, protože mnoho klientů si pouze založilo bezplatně účet, který ani aktivně nevyužívá.

I nadále platí, že účty v této bance mají především podnikatelé podnikající prostřednictvím internetu a v internetových službách. Pro větší firmy jsou internetové účty u mBank značně nepohodlné a nepraktické.

Jan Brázda

V oblasti svých služeb neudělala banka v posledním čtvrtletí skoro žádné změny.

Stejně jako její konkurenti přišla se snížením základní hypoteční sazby, ta bohužel zaostává za nabídkou velkých bank na trhu. Na druhou stranu banka umožňuje předčasné splácení až 20% roční anuity bez poplatku. Kdo si prošel vyřizováním hypotečního úvěru u mBank potvrdí, že proces schvalování je velmi zdlouhavý a neflexibilní ve srovnání s konkurencí a lidé, kteří jsou v časové tísni jsou většinou nuceni vybrat jiný bankovní ústav.

U banky stále čekám na zavedení mezinárodních plateb, pak je možno přistoupit k lepšímu hodnocení. To, že banka stále tyto platby neumožňuje, výrazně limituje její použití u určité ekonomicky aktivní části obyvatel.

Martina Hedvičáková

V červnu česká a slovenská mBank společně prolomily magickou hranici 500 000 klientů. Počet klientů v České republice narostl na více než 367 000, Slováci k tomuto výbornému výsledku přispěli více než 133 000 klientů. Celkem má mBank v obou republikách přes 960 000 účtů.

Od 1.4.2011 spustila mBank kampaň na hypoteční úvěry. V první fázi šlo o anonymní kampaň, kdy se na billboardech, citilightech a na internetu objevily vizuály se zavřenými kartonovými krabicemi a vzkazem Brzy to rozbalíme!

mBank navázala na úspěchy z minulého roku a získala dvě ocenění v hlasování veřejnosti a podnikatelů v anketě Zlatá Koruna 2011.

mBank nově nabízí pojištění výdajů k běžnému účtu mKONTO. Toto pojištění ochrání klienty při výpadku pravidelných příjmů a poskytuje tak jistotu pro případ nenadálých nepříznivých životních situací.

mBank chystá nový design pro své debetní a kreditní karty a vyzývá klienty, ať svými hlasy rozhodnou, jaké karty si přejí mít ve svých peněženkách.

Eva Poláchová

Žádné velké novinky jsem u mBank v minulém čtvrtletí nezaznamenala. Snad jen nové pojištění výdajů k běžnému účtu. Její bezplatná konta v soutěžích finančních produktů stále bodují. Nyní Zlatá Koruna 2011.  Přece jen cena je pro mnoho lidí při vybírání banky určující faktor. Dle sdělení jejího generálního ředitele mBank v současné době pracuje na vývoji nových, zejména vkladových produktů, které budou uváděny na trh postupně během roku 2011 a 2012. Takže se těším na novinky, kterých nyní moc nebylo. 

František Pavelka

Mbank vydržela pokračuje pomalu ale jistě v tendencích posledních dvou čtvrtletí. Zv\šuje ve spolupráci se slovenskou částí počty klientů, prohlubuje služby spojené s vedením běžných účtů atd

Bankovní poplatky 2Q 2011 NAN
Bankovní poplatky.com

Nízkonákladová banka, která svou politiku postavila na nulových poplatcích. V posledních měsících nedošlo k žádným významným strukturálním poplatkovým změnám. I nadále je tak banka z pohledu poplatků nejlevnější bankou u nás. Hodnocení neměníme.

Banka příliš poplatkových změn nedělá, protože není moc kde. Nicméně v poslední době jsme svědky několika zajímavých tahů, které jsou reakcí na upozornění klientů. Na konci května (k 30.5.2011) vstoupil v platnost nový sazebník mBank. Pozitivní změnou pro klienty byly úpravy v sekci Ostatní poplatky, kde byly vyjmuty dvě služby – potvrzení o trvalém příkazu a potvrzení o ukončení úvěru - u těchto služeb došlo ke snížení poplatku z 300 Kč na 100 Kč. K dalšímu snížení došlo u poplatku za odklad splátek u hypotečního úvěru (z 2 500 Kč na 1 000 Kč). Banka také pokračovala v kampani na hypoteční úvěry. Vzhledem k pozitivním změnám a nízkému základu hodnocení z minulých období, zvyšujeme hodnocení v této části o 0,5 bodu na 6,5.

Podoba sazebníku se ani v aktuálním čtvrtletí nezměnila. U sazebníku mBank je třeba opakovaně podtrhnout dvě věci. Zaprvé je sazebník snadno k nalezení hned na homepage. Zadruhé, že banka umístila na svůj web přehlednou tabulku s archívem změn a jakého okruhu služeb či produktů se tyto změny a kdy týkaly.

Ani Q Report Scott & Rose, ani kalkulátor bankovních poplatků nezaznamenaly významnou změnu. mBank je stále nejlevnější bankou, pokud klient nepotřebuje služby, které tato banka neposkytuje (hotovostní operace).

Veřejnost 2Q 2011 NAN
Tomáš Kučera
Petr Netopil
Tom Zimm
Lucie Janečková

Nejlevnější a spolehlivá banka, kterou má pod palcem druhá největší německá banka. Zde se není čeho obávat ani na co si stěžovat. Tzv. online banka :)

Alfa steel

Tiskové zprávy mBank

mBank přispěje dětem na jejich nový účet až tři stovky

mBank přispěje dětem na jejich nový účet až tři stovky

Získat zajímavý příspěvek ke kapesnému mohou noví klienti mBank z řad dětí, a to až 300 korun na jejich nové mKonto pro děti. mBank připravila pro rodiny s dětmi příjemné jarní překvapení. Pokud totiž rodiče do konce dubna za své potomky podají žádost o otevření mKonta pro děti pro každého z nich, přispěje na každý z těchto dětských účtů mBank až 300 Kč. 

celý článek
První mPůjčka na vyzkoušení bude nově také na 2 roky

První mPůjčka na vyzkoušení bude nově také na 2 roky

mBank nově umožňuje splácení své unikátní první mPůjčky na vyzkoušení také po dobu dvou let. Vychází tak vstříc klientům, kteří si chtěli tuto první mPůjčku nastavenou původně na jeden rok vyzkoušet, ale výše splátky pro ně mohla být vysoká.

celý článek
mKarta Svět od mBank přináší nejlevnější placení v zahraničí

mKarta Svět od mBank přináší nejlevnější placení v zahraničí

V nabídce mBank bude od pondělí 25. února nová debetní mKarta Svět. Díky ní lidé už nebudou muset do směnáren, placení jejím prostřednictvím je totiž téměř vždy ještě výhodnější než nákup cizí měny nejen na pobočkách bank, ale také v těch nejvýhodnějších směnárnách. Nyní je tak jednoduché platit debetní kartou výhodně jak doma, tak v zahraničí.

celý článek
Klienti mBank v ČR mohou od dnešního dne platit pomocí služby Apple Pay

Klienti mBank v ČR mohou od dnešního dne platit pomocí služby Apple Pay

mBank dnes svým klientům v České republice přináší službu Apple Pay, která poskytuje jednoduchý, bezpečný a pohodlný způsob platby mobilním telefonem se systémem iOS. Apple Pay lze využívat na 210 tisících prodejních míst s bezkontaktními platebními terminály v České republice.

celý článek
Novoroční novinky v mBank: debetní karta, veškeré převody ze spořicích účtů a eurové SEPA platby zcela zdarma

Novoroční novinky v mBank: debetní karta, veškeré převody ze spořicích účtů a eurové SEPA platby zcela zdarma

Novoroční novinky v mBank: debetní karta, veškeré převody ze spořicích účtů a eurové SEPA platby zcela zdarma

celý článek
Přejít k mBank se vyplatí:  noví klienti získají velkorysý bonus

Přejít k mBank se vyplatí: noví klienti získají velkorysý bonus

V rámci dvouměsíční promo akce obdrží noví klienti mBank za otevření a používání účtu bonus do výše 1 200 korun. Stávající klienty banka odmění za doporučení mKonta či mKonta Business částkou 600 korun.

celý článek
mBank: Tradičně velmi levná banka - I.q. 2018

mBank: Tradičně velmi levná banka - I.q. 2018

Jak si banky vedou z pohledu výše poplatků a přehlednosti sazebníků? Postupně vám přinášíme hodnocení všech bank v této kategorii. Porovnání bank si pak můžete vyhledat na serveru prvního klientského ratingu bank VSTŘÍCNÁ BANKA - www.VstricnaBanka.cz

celý článek
Vstřícná banka: Dejte mBank své vysvědčení - III. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka: Dejte mBank své vysvědčení - III. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla mBank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
Požahání medúzou v Chorvatsku či zlomenina v Rakousku.  Vyhněte se nepříjemnostem na dovolené  se správným pojištěním

Požahání medúzou v Chorvatsku či zlomenina v Rakousku. Vyhněte se nepříjemnostem na dovolené se správným pojištěním

Dovolenková sezóna je za rohem, pobyt u moře však není vždy jen o zábavě a relaxaci. Jako vyplývá z dat o pojistném plnění klientů největší internetové banky u nás mBank, mnoho potíží a úrazů hrozí právě v oblíbených destinacích Čechů jako je Chorvatsko či Rakousko. Odborníci z mBank radí, jak si užít vysněnou dovolenou bez starostí a díky správnému cestovnímu pojištění nejsnadněji vyřešit všechny nečekané události.

celý článek
Prasátku zvoní hrana:  Dětský účet je výhodný i pro rodiče

Prasátku zvoní hrana: Dětský účet je výhodný i pro rodiče

K nově otevřenému účtu mKonto pro děti nyní mladí klienti dostanou zajímavé dárky. Produkt však přináší celou řadu dalších benefitů pro děti i jejich rodiče.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři