web
První klientský rating bank v České republice


mBank 61,7

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2012
3. čtvrtletí
2012
1. čtvrtletí
2010
4. čtvrtletí
2011

mBank S.A., organizační složka, Sokolovská 668/136D, 186 00 Praha 8
Jugoslávská 1, 120 00 Praha 2
www.mbank.cz

Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2010 NAN
Bedřich Danda

mBank nepřinesla pro podnikatele ve druhém čtvrtletí absolutně žádné pozitivní opatření. Banka působí dojmem jako když spíš zimním spánkem, což je v letních měsících spíše kuriózní.

 

Jedinou zprávou, kterou mohla banka překvapit je poměrně negativní zpráva o zavádění nových poplatků ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

 

Především nenároční podnikatelé však mohou ocenit přehlednost a rychlost využívání on-line bankovních služeb této banky.

Dalibor Z. Chvátal

To, co předvádí mBank v posledních týdnech je sice profesně pochopitelné, ale klientsky nikoli. Banka se potřebuje dostat do černých čísel a to doslova za každou cenu. Nejde tak ani o to, že dochází k „přehodnocení“ poplatkové politiky a že slovo zdarma už v mBank od srpna neuslyšíme, průšvih je, že toto u mBank nikdo nečekal. Zatímco velká banka má dostatek možností, jak dražší služby nahradí pestrou nabídkou a kvalitním přístupem, na to mBank jednoduše nemá, ne v Česku. Od základu je lowcostová a takto i zůstatne, jen s poplatky. Banka spustila novou hypotéku Light, kde ujišťovala, že původní mHypotéka zůstává v nabídce i nadále. Jenže to není pravda, stávající klienti ji sice mají, ale ti noví jinou volbu nemají a buď si vezmou Light nebo žádnou. Naoko nízká úroková sazba s povinným životním pojištěním už tak sexy není a k tomu přidejte i horší schvalovací procesy, než má její hypoteční konkurence. Banka také posbírala  v soutěžích ocenění svých produktů, přitom již v době jejich hodnocení moc dobře věděla, že se jejich parametry změní. Ale pravda, papír snese všechno, tak ať se ten následující rok klidně chlubí.

Eva Poláchová

Zavedla novinku mHypotéku Light. Má nižší sazby než mHypotéka, ale klient již nemá možnost kdykoliv ji splatit bez poplatku. Pouze 20% jistiny ročně. Sazby (fixované) s pojištěním začínají na 3,98% p.a. , variabilní sazby na 3,7% p. a. s pojištěním. Nabídka je to poměrně pěkná, nicméně trochu neguje trend a profilaci mBanky jako „banky bez poplatků“. I mBank avizovala změny v sazebníku, takže bude velmi zajímavé, jakým směrem se nepoplatková struktura bude vyvíjet.

Otakar Schlossberger

Banka poskytuje základní množství produktů zaměřených zejména na depozita. Vedle toho banka nabízí také úvěry a platební karty. Škála produktů je však stále užší, zejména co se týká vztahů do zahraničí nebo v oblasti investování. Nicméně základní služby pro spotřebitele jsou zajištěny, a to zejména elektronickou formou. Banka původně deklarovala, že bude jen a pouze elektronická, nakonec však začala budovat i ona tzv. kontaktní centra. Nicméně obsluha na nich je více-méně sporná (osobní zkušenost). Bez znalosti přístupových práv do systému IB není klient v podstatě obsloužen. Banka oznámila změnu sazebníku (zavedení některých poplatků), ty však nejsou nikterak dramatické oproti konkurenci. Nicméně již postupně ustupuje od své původní vize – všechny služby zdarma. Alespoň takto to vnímala veřejnost. Úprava internetových stránek se podle mého názoru zlepšila.

 

Z praxe lze sdělit, že IB banky funguje celkem dobře, banka nabádá své klienty k dodržování bezpečných pravidel. Nicméně již nebylo možné nalézt na jejich stránkách nic o hospodaření banky, banka se také nepřihlásila ke společenské odpovědnosti a nepodporuje žádné aktivity potřebným, kultuře nebo sportu.

 

Miroslav Zeman

I ve II. čtvrtletí potvrdila mBank ústup ze své bývalé slávy. Aktivita banky byla skutečně velmi nízká a spíš než vstřícné kroky jsme se mohli dozvědět o plánovaném zvýšení poplatků či snížení úročení u vybraných spořících produktů.

Banka tak pomalu opouští pro ni poměrně drahou pověst „banky bez poplatků“.

Bank oznámila na začátku dubna změnu způsobu úročení u jejích spořicích účtů. Úročení bude prováděno pásmově. Vklady do 600 000 korun budou úročeny pouhým 1 %. Vklady nad tuto hranici budou úročeny 1,82 %. Banka se tak snaží motivovat klienty, aby si na spořicích účtech ukládali co nejvyšší částky. Do jaké míry se jí to tímto opatřením podaří, je poměrně sporné.

I mBank oznámila na druhou polovinu roku výrazné změny ve svém sazebníku. Tyto změny však mnoha klientům radost neudělají. Hodnocení dopadů změn však bude zveřejněno až v následujícím čtvrtletí.

Bankovní poplatky 2Q 2010 NAN
Bankovní poplatky.com

Nízkonákladová banka, která svou politiku postavila na nulových poplatcích. V aktuálním čtvrtletí sice k žádným změnám nedošlo, ale banka ohlásila zavedení některých bankovních poplatků od 1. srpna. Jakkoliv mohou být některé změny logické, bude mBank z tohoto úhlu pohledu jednou z mála bank, která změní svoji základní filozofii a poplatkovou strukturu. To se samozřejmě poté projeví i při hodnocení v následujícím čtvrtletí. I nadále banka nemá ani jeden nejabsurdnější bankovní poplatek (nebo příslušnou službu vůbec nenabízí - vklad na účet).

Jak již bylo popsáno výše, k žádným změnám v aktuálním čtvrtletí nedošlo, nicméně od 1. srpna se klienti této banky dočkají některých nových bankovních poplatků (výběry z bankomatů pomocí dodatkových platebních karet, výběry z bankomatů v ČR a v zahraničí či omezený počet bezplatných příkazů k úhradě) – což mohou nést citlivěji než u bank, kde si na bankovní poplatky jejich klienti již zvykli. Zajímavý pak bude rozbor poplatků a poplatkové srovnání mezi mBank a nově zařazenou Fio bankou, která může zamíchat s pořadím.

Sazebník se ve II. čtvrtletí nezměnil a zůstal tak vzhledem k omezenému množství služeb a s ohledem na nulové poplatky přehledný. Budoucí změny najde klient bez větších potíží v již uveřejněném novém sazebníku.

Ani Bankovní ročenka Scott & Rose ani kalkulátor bankovních poplatků nezaznamenal žádnou změnu. To se může změnit v následujícím čtvrtletí.

Veřejnost 2Q 2010 NAN
Kamila Damaská
Eliška Sládková
Lucie Trnečková

Banka, která mě sice nalákala na téměř nulové poplatky, ale neudržela moc dlouho. Absolutní nespokojenost s personálem na infolince. I sebemenší problém byl v podstatě neřešitelný + minimum poboček.. Radši si připlatit pár korunek za kvalitu než se rozčilovat s tímto :-).

Radek Klouda
Klára Zemanová
Jitka Čechovská
Kristýna Drsová
Marek Kolář

Dávám deset bodů protože je to moje banka kterou používám a nemám sní žáný problém .

Romana Koudeláková
Andrea Křížová

mají dobré reklamy, ale zkušennost s ní nemám žádnou


Tiskové zprávy mBank

mBank přispěje dětem na jejich nový účet až tři stovky

mBank přispěje dětem na jejich nový účet až tři stovky

Získat zajímavý příspěvek ke kapesnému mohou noví klienti mBank z řad dětí, a to až 300 korun na jejich nové mKonto pro děti. mBank připravila pro rodiny s dětmi příjemné jarní překvapení. Pokud totiž rodiče do konce dubna za své potomky podají žádost o otevření mKonta pro děti pro každého z nich, přispěje na každý z těchto dětských účtů mBank až 300 Kč. 

celý článek
První mPůjčka na vyzkoušení bude nově také na 2 roky

První mPůjčka na vyzkoušení bude nově také na 2 roky

mBank nově umožňuje splácení své unikátní první mPůjčky na vyzkoušení také po dobu dvou let. Vychází tak vstříc klientům, kteří si chtěli tuto první mPůjčku nastavenou původně na jeden rok vyzkoušet, ale výše splátky pro ně mohla být vysoká.

celý článek
mKarta Svět od mBank přináší nejlevnější placení v zahraničí

mKarta Svět od mBank přináší nejlevnější placení v zahraničí

V nabídce mBank bude od pondělí 25. února nová debetní mKarta Svět. Díky ní lidé už nebudou muset do směnáren, placení jejím prostřednictvím je totiž téměř vždy ještě výhodnější než nákup cizí měny nejen na pobočkách bank, ale také v těch nejvýhodnějších směnárnách. Nyní je tak jednoduché platit debetní kartou výhodně jak doma, tak v zahraničí.

celý článek
Klienti mBank v ČR mohou od dnešního dne platit pomocí služby Apple Pay

Klienti mBank v ČR mohou od dnešního dne platit pomocí služby Apple Pay

mBank dnes svým klientům v České republice přináší službu Apple Pay, která poskytuje jednoduchý, bezpečný a pohodlný způsob platby mobilním telefonem se systémem iOS. Apple Pay lze využívat na 210 tisících prodejních míst s bezkontaktními platebními terminály v České republice.

celý článek
Novoroční novinky v mBank: debetní karta, veškeré převody ze spořicích účtů a eurové SEPA platby zcela zdarma

Novoroční novinky v mBank: debetní karta, veškeré převody ze spořicích účtů a eurové SEPA platby zcela zdarma

Novoroční novinky v mBank: debetní karta, veškeré převody ze spořicích účtů a eurové SEPA platby zcela zdarma

celý článek
Přejít k mBank se vyplatí:  noví klienti získají velkorysý bonus

Přejít k mBank se vyplatí: noví klienti získají velkorysý bonus

V rámci dvouměsíční promo akce obdrží noví klienti mBank za otevření a používání účtu bonus do výše 1 200 korun. Stávající klienty banka odmění za doporučení mKonta či mKonta Business částkou 600 korun.

celý článek
mBank: Tradičně velmi levná banka - I.q. 2018

mBank: Tradičně velmi levná banka - I.q. 2018

Jak si banky vedou z pohledu výše poplatků a přehlednosti sazebníků? Postupně vám přinášíme hodnocení všech bank v této kategorii. Porovnání bank si pak můžete vyhledat na serveru prvního klientského ratingu bank VSTŘÍCNÁ BANKA - www.VstricnaBanka.cz

celý článek
Vstřícná banka: Dejte mBank své vysvědčení - III. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka: Dejte mBank své vysvědčení - III. čtvrtletí 2018

Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla mBank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

celý článek
Požahání medúzou v Chorvatsku či zlomenina v Rakousku.  Vyhněte se nepříjemnostem na dovolené  se správným pojištěním

Požahání medúzou v Chorvatsku či zlomenina v Rakousku. Vyhněte se nepříjemnostem na dovolené se správným pojištěním

Dovolenková sezóna je za rohem, pobyt u moře však není vždy jen o zábavě a relaxaci. Jako vyplývá z dat o pojistném plnění klientů největší internetové banky u nás mBank, mnoho potíží a úrazů hrozí právě v oblíbených destinacích Čechů jako je Chorvatsko či Rakousko. Odborníci z mBank radí, jak si užít vysněnou dovolenou bez starostí a díky správnému cestovnímu pojištění nejsnadněji vyřešit všechny nečekané události.

celý článek
Prasátku zvoní hrana:  Dětský účet je výhodný i pro rodiče

Prasátku zvoní hrana: Dětský účet je výhodný i pro rodiče

K nově otevřenému účtu mKonto pro děti nyní mladí klienti dostanou zajímavé dárky. Produkt však přináší celou řadu dalších benefitů pro děti i jejich rodiče.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři