web
První klientský rating bank v České republice


Komerční banka 70,7

Kvartál
1 2 3 4

1. čtvrtletí
2013
1. čtvrtletí
2010
3. čtvrtletí
2011
1. čtvrtletí
2011
Komerční banka, a. s.

Na Příkopě 33, č. p. 969, 114 07 Praha 1
Tel.: 222 432 111
E.mail: mojebanka@kb.cz, www.kb.cz

Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2015 NAN
Miroslav Zeman

Komerční banka je banka se zajímavým image. Jedná se o velkou banku, kterou její klienti vnímají jako takový nadstandard. Není to \"jen\" spořitelna, je to prostě \"komerční\". A banka na této vlně a image docela dobře funguje a prezentuje se.

Komerční banka také vyčnívá mezi velkými bankami jako banka s nejrozumnější a nejvíce vstřícnou poplatkovou politikou. Nejlépe z velkých bank se tak umisťuje v hodnocení kategorie výše poplatků a přehlednosti a férovosti sazebníků.

Když se povede a je dobře řízená pobočka, dokážou zaměstnanci banky přinést klientovi výrazně nadstandardní přístup a výhody. Ačkoliv je tedy Komerční banka masovou, velkou bankou, dokáže, když chce, dobře pracovat i individuálními přáními či problémy svých klientů.

Komerční banku musíme také připomenou v souvislosti s naším projektem hodnocení bank GEEN Vstřícná banka. Komerčka je v našem hodnocení nejúspěšnější z největších bank. Stala se dokonce vítězem jednoho z hodnocených čtvrtletí.

S čím přišla Komerční banka ve druhém čtvrtletí roku 2015:

Banka se spojila s Národní galerií a financuje vstupné pro děti do 18 a studenty do 26 let do stálé expozice Národní galerie. Jedná se o velmi záslužný kulturní počin za který lze Komerční bance zatleskat. Děti ze škol, studenti i chudší děti tak mají možnost seznámit se s hodnotami, které by jinak nemohly na vlastní oči vidět.

Komerční banka prodloužila spolupráci s Asociací soukromého zemědělství, což umožní bance dále získávat cenné a potřebné informace k co nejlepšímu nastavení svých produktů a úvěrů určených pro financování zemědělců a farmářů.

Banka také oznámila, že opět nabídne klientům program EIF (Evropský investiční fond) pro financování inovací a jejich zavádění do praxe v objemu 4,2 miliardy korun. Tento projekt pomůže malým a středně velkým podnikatelům realizovat své nápady a inovace ve výrobě a umisťovat je na trhu. V souvislosti s podporou podnikání a podnikatelů spustila banka také projekt \"Nastartujte se\", který pomáhá s rozjezdem podnikání začínajícím podnikatelům.

V oblasti bezpečnosti byla rovněž Komerční banka aktivní a přinesla svým klientům bezplatnou možnost aplikace IBM, jako ochranu před napadením počítače a zneužití přístupových údajů do internetového bankovnictví a dalších aplikací.

Banka se ve druhém čtvrtletí také pochlubila, že je první bankou v České republice, která umožňuje svým klientům využívat SEPA inkaso, tedy banka nyní svým klientům umožňuje odesílat i přijímat platby prostřednictvím SEPA inkasa z jednoho eurového účtu napříč Evropou do/ze zemí, které podporují SEPA inkaso.

Komerční banka zaznamenala i další úspěch. Jako jedné z mála větších bank jí totiž vzrostl počet klientů o 2 procenta. Dosud se velké banky potýkají spíše s odlivem klientů k nízkonákladovým bankám.

V průběhu druhého čtvrtletí banka představila jednostránkové sazebníky pro občany i podnikatele. Tyto sazebníky se základními a nejpoužívanějšími bankovními úkony a službami přinášejí občanům a podnikatelům rychlý přehled o cenách nejdůležitějších produktů banky. Za tuto novinku banku musím velmi pochválit.

Komerční banka podpořila prostřednictvím zvýhodněného financování i firmy, které zaměstnají mladé lidi do třiceti let. Společně s EIB nabízí těmto společnostem zvýhodněné financování v objemu téměř dvě miliardy korun. Úroková sazba je nižší o 0,3 % v porovnání s tržním úrokem. Zvýhodněné financování lze kombinovat s evropskými dotacemi.

V červnu banka spustila možnost vybírat bez poplatku přímo z účtu částky v cizí měně. Bez poplatku byly nejen výběry, ale také vklady na účet. To klientům banky výrazným způsobem ulehčilo a ušetřilo starosti se zajištěním výměny cizích měn.

Petr Kučera

Jediná banka, která běžným klientům z řad občanů účtuje vítězný poplatek z nejnovějšího ročníku soutěže o nejabsurdnější poplatek. Měsíční výpis z účtu v elektronické podobě sice poskytuje zdarma, ale při týdenní frekvenci chce 40 korun měsíčně. Pokud klient vyžaduje výpis po každém dni, v němž dojde k pohybu na účtu, zaplatí Komerční bance 200 korun.

Markéta Grušáková

Komerční banka ve druhém čtvrtletí poměrně výrazně participovala na různých evropských projektech. Jedná se například o smlouvu mezi leasingovou společností Société Générale Equipment Finance v České republice a Rozvojovou bankou Rady Evropy (CEB) na podporu financování INVESTIC malých a středních podniků, měst a obcí. Celkově má velmi zajímavé programy pro malé a střední podnikatele. Nabízí také firemním klientům úvěr EuroInovace s výhodnějšími parametry, prostřednictvím nově uzavřeného kontraktu s Evropským investičním fondem (EIF). 

Miroslav Škvára
Otakar Schlossberger

Komerční banka nepatří mezi nejlevnější banky, ale její sazebník dostupný na internetu je strukturován a je po rozkliknutí celkem přehledný. Osobně bych řekl, že nepatří mezi agresivní banky, ale to neznamená, že je to chyba. Jako jiné banky, i ona operuje příznivými sazbami z úvěrů, zejména pro spotřebitele a na bydlení. Je však otázkou, zda takto prezentované sazby jsou skutečně reálně dosažitelné. Banka se snaží „nalákat“ současné i nové klienty na program „moje odměny“. Podle mého názoru jsou koncipovány moc složitě.

KB byla také označena ČNB jako systémově významná finanční instituce se všemi atributy, které byly uvedeny výše u ČS, a. s.

Společenská angažovanost banky je rozsáhlá, a to nejen potřebný, ale také vůči kultuře a sportu a vzdělávání. 

Bankovní poplatky 2Q 2015 NAN
Bankovní poplatky.com

Komerční banka dlouhodobě patří mezi aktivní banky, pokud jde o poplatkové změny, ale i o novinky v sazebníku. Vzhledem k tomu, že nedošlo ke strukturálním změnám, nebudeme v této části hodnocení měnit.

KB sjednocuje cenu jednorázové odchozí platby přes služby elektronického bankovnictví vyjma Expresní linky KB na jednotných 6 Kč bez ohledu na to, zda je to platba do KB, nebo do jiné banky (v rámci banky dříve 4 Kč). Platby, které jsou v rámci balíčku zdarma, zůstávají nadále zdarma. Banka zvyšuje cenu výběru na pokladně pobočky na 75 Kč (dříve 60 Kč).

Sazebník banky se díky změně konceptu ještě více zjednodušil a zredukoval a tak i nadále obhajuje pozici jednoho z nejpřehlednějších ceníků na českém trhu. Zejména je třeba podtrhnout uvádění ceny mimo balíček v jedné tabulce či tipy u každé kapitoly. Banka mimochodem nabízí oba koncepty pohledu na sazebník. Jeden soubor v pdf formátu ke stažení, kde je všechno na jednom místě a pak sazebník rozčleněn do jednotlivých kapitol (depozitní produkty, karty, platební styk, úvěry atd.), kde si klient může hledat jednotlivé služby a mezi kapitolami si přeskakovat. Hodnocení proto ponecháváme na stejné vysoké úrovni.

V Q Reportu Scott & Rose došlo díky poplatkovým změnám k mírným posunům. Standardní klient nově zaplatí 2.115 Kč (dříve 2.015 Kč) ročně a aktivní klient pak vysokých 7.934 Kč (před tím 7.534 Kč). Hodnocení v této části zatím měnit nebudeme.

Veřejnost 2Q 2015 NAN
tlustá byrokratická banka, kde pořád musí tisknout něco na papíř.
Banka se hodně zlepšuje!

Tiskové zprávy Komerční banka

Již 100 tisíc klientů Komerční banky platí mobilem

Již 100 tisíc klientů Komerční banky platí mobilem

Již více než 100 tisíc klientů Komerční banky využívá některou z mobilních platebních služeb, které jsou dostupné v ČR: Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay. Klienti KB si ve svých zařízeních (mobilech, hodinkách či iPadech) aktivovali více než 115 000 karet. Měsíční objem transakcí stoupl čtvrtletně (březen – červen) o 40 % na 650 milionů Kč. V měsíci červenci pak jen prostřednictvím Apple Pay dosáhl počet transakcí jednoho milionu.

celý článek
Nadace KB Jistota má nového předsedu správní rady

Nadace KB Jistota má nového předsedu správní rady

Správní rada Nadace KB Jistota si zvolila nového předsedu. Od 1. srpna 2019 se jím stal Tomáš Doležal. V čele nadace vystřídal Sylvu Floríkovou, která byla předsedkyní správní rady od května 2013.

celý článek
Komerční banka vykázala v prvním pololetí 2019 růst výnosů, důslednou kontrolu nákladů a nadále vynikající výsledek řízení rizik

Komerční banka vykázala v prvním pololetí 2019 růst výnosů, důslednou kontrolu nákladů a nadále vynikající výsledek řízení rizik

  • Komerční banka zaznamenala meziroční nárůst klientů využívající Mobilní banku o 184 tisíc na 700 tisíc. To potvrdilo vedoucí pozici KB v mobilním bankovnictví.
  • V červnu už používalo novou aplikaci pro ověření totožnosti KB Klíč více než 260 tisíc zákazníků KB, a to pouhých sedm měsíců po jejím uvedení. Klienti KB si do svých mobilních platebních peněženek nainstalovali už 112 tisíc platebních karet, z čehož velkou část tvoří Apple Pay.
  • Objem poskytnutých půjček skupinou KB se zvýšil o 3,2 % meziročně na 644,8 mld. Kč. Nejvyšší dynamiku růstu vykázaly portfolio půjčky na bydlení poskytnuté Modrou pyramidou, meziročně o 13,7 %. Hypotéky KB vzrostly o 1,5 %.
  • Objem půjček podnikům a korporacím se zvedl o 3,1 %.
  • Celkový objem běžných klientských vkladů ve Skupině KB vzrostl o 4,0 % na 838,6 mld. Kč. Objem aktiv klientů ve správě penzijního fondu KB Penzijní společnosti byl vyšší o 8,2 % a majetek klientů KB v podílových fondech vzrostl meziročně o 9,4 %.
  • Růst výnosů dosáhl 5,0 %, zatímco provozní náklady očištěné o jednorázové vlivy stouply pouze o 2,9 %. Kvalita úvěrového portfolia zůstává vynikající, a tak Komerční banka mohla opět přistoupit ke snížení rezerv na kreditní rizika. Čistý zisk bez mimořádných položek vzrostl meziročně o 6,0 % na 7,2 mld. Kč.
celý článek
Ekonomická prognóza Komerční banky: Všude dole, doma nejvýš

Ekonomická prognóza Komerční banky: Všude dole, doma nejvýš

Česká ekonomika zatím čelí více než statečně zhoršujícímu se vnějšímu prostředí, i když i v Česku nálada průmyslových výrobců padá výrazně rychleji, než by (zatím) odpovídalo realitě. Americká i evropská centrální banka definitivně otáčí kormidlo opět směrem ke snižování úrokových sazeb. ČNB ale vzhledem k robustnímu inflačnímu výhledu úrokové sazby nesníží. Po zbytek letošního i celý příští rok nás tak bude na straně centrální banky provázet stabilita úrokových sazeb.

celý článek
Mobilním telefonem ovládá svůj účet již 700 tisíc klientů Komerční banky

Mobilním telefonem ovládá svůj účet již 700 tisíc klientů Komerční banky

Téměř 45 % klientů Komerční banky, tedy 700 tisíc, již ovládá svůj účet přes mobilní telefon. Meziročně došlo k nárůstu o 33 %. Zajímavostí je, že každé druhé přihlášení do mobilní bankovní aplikace Komerční banky je přes biometriku – otisk prstu nebo Face ID. Měsíční objem plateb zadaných přes chytrý telefon je téměř 6,5 miliardy Kč.

celý článek
Zlatá karta ke studentskému účtu G2.2 bourá hranice

Zlatá karta ke studentskému účtu G2.2 bourá hranice

Víte, co je hitem mezi českými studenty? Bezplatné vedení účtu G2.2 od Komerční banky (KB). Aktuální novinkou, která z tohoto oblíbeného účtu dělá navíc nepostradatelného cestovního průvodce, je zvýhodněná Zlatá karta. Ta svým držitelům přináší výhodné cestovní pojištění, výběry bez poplatku z jakéhokoli bankomatu na světě nebo bohaté asistenční služby pro motoristy. To jsou jen některé z jejích výhod. Studenti si ji ke svému účtu mohou pořídit jen za 100 Kč.

celý článek
Komerční banka nasazuje do multibankingu další tři banky, z toho poprvé i jednu zahraniční

Komerční banka nasazuje do multibankingu další tři banky, z toho poprvé i jednu zahraniční

Tatrabanka je první zahraniční bankou, kterou Komerční banka zapojuje do svého internetového bankovnictví MojeBanka a mobilní aplikace Mobilní banka. Kromě Tatrabanky se multibanking KB rozšiřuje ještě o J&T Banku a Wüstenrot. V nejbližší době přibydou další tři instituce, čímž celkový počet bank zařazených do multibankingu Komerční banky stoupne na 11.

celý článek
KB pokračuje v personálním posilování IT týmu

KB pokračuje v personálním posilování IT týmu

Od 1. července 2019 působí v Komerční bance na pozici Head of CoE Development Jindřich Kubát. Má bohaté zkušenosti s vývojem softwaru pro oblast e-commerce a značnou část své profesní kariéry prožil ve společnosti Mall. V Komerční bance bude významnou posilu „digitálního“ týmu pod vedením člena představenstva Marguse Simsona.

celý článek
Drive-up bankomaty lámou vkladové rekordy

Drive-up bankomaty lámou vkladové rekordy

Na třech drive-up bankomatech Komerční banky (umístěných na čerpacích stanicích Benzina v Praze, Hradci Králové a Ostravě) jsou průměrné vklady o 100% vyšší než v klasických bankomatech. 

Komerční banka chce mít do konce letošního roku 400 vkladových bankomatů, tedy již více než polovinu všech svých bankomatů.

celý článek
Komerční pojišťovna připsala klientům vysoké zhodnocení

Komerční pojišťovna připsala klientům vysoké zhodnocení

Dva z fondů nabízených v rámci investičního životního pojištění Komerční pojišťovny dosáhly mimořádných výnosů. V případě zajištěného fondu Certus se jedná o více než 12 %, u fondu Certus 2 dokonce přes 27 %. Za tímto úspěchem stojí zejména důkladně zvolená skladba podkladových aktiv ze sektoru potravin a farmacie, která jen minimálně podléhá výkyvům ekonomiky.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři