web
První klientský rating bank v České republice


Komerční banka 69

Kvartál
1 2 3 4

1. čtvrtletí
2013
1. čtvrtletí
2010
3. čtvrtletí
2011
1. čtvrtletí
2011
Komerční banka, a. s.

Na Příkopě 33, č. p. 969, 114 07 Praha 1
Tel.: 222 432 111
E.mail: mojebanka@kb.cz, www.kb.cz

Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2015 73
Martina Hedvičáková

Méně aktivní byla v tomto čtvrtletí i KB, změnami však prošel její sazebník (viz. první kapitola).

Nová Karta Business World vrátí z každé platby 1 % na podnikatelský účet.

Komerční banka nabízí při financování Profi úvěrem bonus až 25 tisíc Kč.

Dle neauditovaných konsolidovaných hospodářských výsledků za rok 2014 velikost úvěrů poskytnutých klientům KB poprvé přesáhla hranici půl bilionu, když narostla o 4 % na 513,4 miliardy Kč. Pokračoval nárůst aktiv klientů spravovaných Skupinou KB: objem vkladů klientů1 stoupl o 8 % na 676,1 miliardy Kč, objem prostředků v podílových fondech vzrostl o 21 %, v penzijním spoření o 13 % a technické rezervy v životním pojištění narostly o 23 %. Čistý zisk připadající akcionářům dosáhl 13,0 miliard Kč, což představuje meziroční zvýšení o 4 %.

Komerční banka snížila úrokové sazby všech hypotečních úvěrů. V závislosti na typu úvěru a délce fixace se klesají úrokové sazby o 0,1 až 0,5 procentního bodu. U hypotečního úvěru Klasik mohou získat klienti Komerční banky při fixaci úrokové sazby na 3 až 5 let sazbu 1,99 % p.a.

Společnost SGEF poskytnula v roce 2014 financování v celkové hodnotě 9,7 miliard korun.

Miroslav Zeman

Komerční banka je banka se zajímavým image. Jedná se o velkou banku, kterou její klienti vnímají jako takový nadstandard. Není to \"jen\" spořitelna, je to prostě \"komerční\". A banka na této vlně a image docela dobře funguje a prezentuje se.

Banka spojila šikovnou poplatkovou politiku, která je poměrně vstřícná a z velkých bank je tato politika doslova nejvstřícnější, s individuálním přístupem ke klientům. K tomu nabízí velmi široký rozsah produktů a služeb, které jsou i velmi netradiční.

Komerční banku musíme také připomenou v souvislosti s naším projektem hodnocení bank GEEN Vstřícná banka. Komerčka je v našem hodnocení nejúspěšnější z největších bank. Stala se dokonce vítězem jednoho z hodnocených čtvrtletí.

Rok zahájila Komerční banka velmi sympaticky. Nadace Komerční banky Jistota předala organizaci SOS dětské vesničky dar ve výši částky 362 611 korun. Z poskytnutého příspěvku bude v Karlovarských SOS vesničkách opravena střecha domku, ve kterém aktuálně žije otec samoživitel se svými pěti dětmi.

V únoru přišla banka s nepříliš zajímavou nabídkou u své kreditní karty pro podnikatele. Z každé platby Kartou Business World, vyvinutou ve spolupráci se společností MasterCard, připisuje Komerční banka klientovi odměnu ve výši 1 %. Skutečně nic tak netradičního se nekoná.

Komerční banka také stejně jako ostatní velké banky představila v únoru své hospodářské výsledky za celý rok 2014. Čistý zisk připadající akcionářům dosáhl 13,0 miliard Kč, což představuje meziroční zvýšení o 4 %. Stejně jako u jiných zahraničních velkých bank kritizujeme odliv těchto prostředků do zahraničí a jejich minimální využití pro investice zpět do banky a tuzemské ekonomiky.

Na konci února se také Komerční banka zviditelnila na poli hypoték, kde oznámila snížení základní úrokové sazby pod 2 procenta.

Březen přinesl také vstřícné kroky této banky vůči podnikatelům. Komerční banka rozšířila nabídku pro malé firmy a podnikatele, kterým nově nabídla i možnost využít cenového zvýhodnění při čerpání Profi úvěru. Podnikatelům, kteří si do konce letošního dubna sjednali Profi úvěr, vrátila banka na splátkách úroků až 25 tisíc Kč. Pro nárok na bonus musel klient řádně splácet a mít běžný účet u Komerční banky.

Velmi dobrým nápadem byla akce Komerční banky, která zafinancovala vstupné do Nároční galerie, kam mohli všichni návštěvníci a zájemci o prohlídku do 18 let a studenti do 26 let jít zdarma. Dlouhodobý záměr bezplatného vstupného pro mladou generaci se podařilo naplnit ve spolupráci s Komerční bankou, která vstupenky za tuto část návštěvníků uhradí. Nulové vstupné se vztahuje jak na české, tak zahraniční návštěvníky, kteří Národní galerii v Praze navštíví v období od dubna do prosince 2015.

Bance se také podařilo trefit do černého. Tak musím nazvat vylepšení banky, která u hypoték na stavbu domu či rekonstrukci nepožaduje předkládání faktur. Komerční banka tak přestala vyžadovat u Hypotéky se zálohovým čerpáním dokládání faktur za stavební práce a materiál. Pro klienty banky se výrazně zjednodušila administrativa spojená s výstavbou nebo rekonstrukcí rodinného domu či bytu. Při sjednání hypotéky je potřeba hlavně předložit rozpočet. Skvělé zlepšení a velmi vstřícný krok reálně kopírující preference a přání velké části klientů.

Inovaci zavedla Komerční banka i u velmi sledované bezpečnosti finančních produktů, zejména platby kartou na internetu. Komerční banka zpřístupnila svým klientům zdarma speciální software IBM, který znásobí ochranu jejich počítače a minimalizuje riziko zneužití přihlašovacích údajů do internetového bankovnictví. Klienti si řešení IBM na ochranu svého počítače instalují z bezpečného prostředí internetového bankovnictví MojeBanka. Bezpečnostní software si dosud stáhlo více než 25 tisíc klientů Komerční banky.

Bedřich Danda
Otakar Schlossberger

Komerční banka nepatří mezi nejlevnější banky, ale její sazebník dostupný na internetu je strukturován a je po rozkliknutí celkem přehledný. Osobně bych řekl, že nepatří mezi agresivní banky, ale to neznamená, že je to chyba. Jako jiné banky, i ona operuje příznivými sazbami z úvěrů, zejména pro spotřebitele a na bydlení. Je však otázkou, zda takto prezentované sazby jsou skutečně reálně dosažitelné. Banka se snaží „nalákat“ současné i nové klienty na program „moje odměny“. Podle mého názoru jsou koncipovány moc složitě.

KB byla také označena ČNB jako systémově významná finanční instituce se všemi atributy, které byly uvedeny výše u ČS, a. s.

Společenská angažovanost banky je rozsáhlá, a to nejen potřebný, ale také vůči kultuře a sportu a vzdělávání. 

Markéta Grušáková

Komerční banka byla v prvním čtvrtletí symbolem novinek a prvenství. Jako první banka umožnila podnikatelům při platbě kreditní kartou spořit. Z každé platby vrátí jedno procento na podnikatelský účet. To však není všechno. Jako první banka umožňuje svým klientům SEPA inkaso v plném rozsahu. A stejně jako Česká spořitelna nezapomněla na bezpečnost. Svým klientům zdarma zpřístupnila software, který ochrání počítače, na nichž klienti využívají internetové bankovnictví. 

Bankovní poplatky 1Q 2015 72,5
Bankovní poplatky.com

Žádné změny

07. 01. 2019  11:44
Při vyřízení hypotéky jsem dodal potřebné papíry, následně jsem se zeptal, zda ještě něco, bylo mi odpovězeno, že nikoliv. Druhý den mi poradce volá, že je potřeba dodat nějaké materiály. Na zrušení účtu jsem musel do banky 4x, než mi jej zrušili. Na telefonické lince byl položen dotaz a opět jsem byl uveden v omyl, který jsem zjistil až po 3 týdnech. Rozhodně nedoporučuji (ale třeba je to jen o lidech.)
Veřejnost 1Q 2015 50
Peter Bramak
Jana Kovačiková

Stejně jako spořka je KB bankou spolehlivou, která má jetě o trochu kladnější a vstřícnější vztah ke klientům než právě ČS. 

Milan Mroczkowski

Mnoho podmínek pro vedení účtu zdarma.

Max Kuřátko

Pár let jsem měl účet u této banky, byl jsem celkem spokojený, pokud jsem nemusel jednat s jejími zaměstnanci - naprostá neochota a arogance.

Tibor Mičunek
Vladislav Král

Tiskové zprávy Komerční banka

Více než třetina klientů Komerční banky ovládá svůj účet přes mobilní aplikaci

Více než třetina klientů Komerční banky ovládá svůj účet přes mobilní aplikaci

Komerční banka (KB) má již 600 tisíc klientů, kteří si stáhli a aktivovali aplikaci pro mobilní bankovnictví Mobilní banka nebo Mobilní banka Business. Znamená to, že nejmodernější aplikaci mobilního bankovnictví v ČR využívá již každý třetí klient banky. Za strmým nárůstem zájmu o mobilní bankovnictví KB, který odstartoval v minulém roce, je unikátní a bezplatné bezpečnostní řešení Trusteer od IBM a rovněž řada inovativních vychytávek, jako například Face ID (identifikace obličejem), potvrzování transakcí otiskem prstů nebo propojení na chytré hodinky.

celý článek
Vkladové bankomaty jsou v KB stále oblíbenější, měsíčně jimi proteče téměř pět miliard korun

Vkladové bankomaty jsou v KB stále oblíbenější, měsíčně jimi proteče téměř pět miliard korun

Téměř pět miliard korun, to je částka, kterou klienti Komerční banky vloží měsíčně přes vkladové bankomaty. Meziročně tak došlo k téměř 100% nárůstů, protože průměrný měsíční vklad v roce 2017 byl jen 2,3 miliardy Kč.

celý článek
Komerční banka rozšiřuje do celé své pobočkové sítě koncept Firemních center

Komerční banka rozšiřuje do celé své pobočkové sítě koncept Firemních center

Komerční banka po několikaměsíčním pilotním provozu rozšiřuje do celé své pobočkové sítě koncept Firemních center. Jeho cílem je poskytovat i klientům z řad menších firem a podnikatelů služby a poradenství v rozsahu, který byl dosud vyhrazen pouze velkým firmám. Komerční banka v segmentu malých podniků (Small Business) aktuálně obsluhuje téměř 250 tisíc klientů s ročními tržbami do 60 milionů korun.

celý článek
Platební styk a otevírací doba poboček KB na konci roku 2018

Platební styk a otevírací doba poboček KB na konci roku 2018

Všechny pobočky Komerční banky budou v obchodních dnech v závěru roku 2018 v provozu ve standardních hodinách s výjimkou dne 31. prosince 2018, kdy bude zkrácena otevírací doba poboček do 13:00 hodin bez polední přestávky; pouze pobočka BRNO – KAMPUS bude mít otevírací dobu 9:30 – 14:00 hodin.

celý článek
Platby v rámci banky a vklady na bankomatech zpracovává Komerční banka okamžitě

Platby v rámci banky a vklady na bankomatech zpracovává Komerční banka okamžitě

Komerční banka v rámci svého plánu digitalizace služeb nabízených klientům změnila způsob provádění plateb nejen v rámci banky, ale i do jiných bank a zaměřila se také na úpravu zpracování vkladů přes bankomaty Komerční banky. V rámci Komerční banky nyní platby připíše okamžitě, kdykoli během dne.

celý článek
Komerční banka rozšiřuje bankovní chytré hodinářství o značky Garmin a Fitbit

Komerční banka rozšiřuje bankovní chytré hodinářství o značky Garmin a Fitbit

Komerční banka začala svým klientům nabízet možnost bezkontaktních plateb u obchodníků prostřednictvím chytrých hodinek značky Garmin (Garmin Pay) a Fitbit (Fitbit Pay). Vedle Google Pay, které banka spustila v prosinci minulého roku, se jedná o další inovativní alternativu ke klasickým „plastovým“ kartám. Od začátku roku 2016 umožňuje Komerční banka také pohodlně ovládat svůj účet přes chytré hodinky Apple Watch.

celý článek
Plaťte mobilem a vyhrajte poukázku na parfém

Plaťte mobilem a vyhrajte poukázku na parfém

Komerční banka spouští soutěž o 700 poukázek v hodnotě 500 Kč na nákup v internetové parfumerii www.notino.cz. Stačí každý den v týdnu od 19. do 25. listopadu 2018 zaplatit jakoukoli částku mobilním telefonem s Google Pay a kdykoliv během týdne se zaregistrovat na www.soutezkb.cz

celý článek
Zrychlení plateb v českých korunách do jiných bank v ČR si klienti oblíbili

Zrychlení plateb v českých korunách do jiných bank v ČR si klienti oblíbili

Klienti tuzemský bank se mohou už několik měsíců těšit ze zrychlených plateb, kdy jsou platby připsány ještě tentýž den, pokud klient příkaz zadá do 12, resp. 13 hodin. 

celý článek
Svaz měst a obcí ČR pokračuje ve spolupráci s Komerční bankou

Svaz měst a obcí ČR pokračuje ve spolupráci s Komerční bankou

Komerční banka a Svaz měst a obcí ČR navázaly na předchozí úspěšné partnerství a uzavřely další tříletou smlouvu. Pokračování spolupráce mezi bankovní institucí a organizací, která sdružuje česká města a obce, bude nadále přispívat k rozvoji samospráv, posilovat znalosti zastupitelů v oblasti financování a bankéřů v oblasti veřejné správy.

celý článek
Komerční banka obhájila pozici Nejlepší privátní banky v ČR

Komerční banka obhájila pozici Nejlepší privátní banky v ČR

Komerční banka (KB) opět získala titul - Nejlepší privátní banka v České republice. Toto ocenění pravidelně uděluje renomovaný finanční magazín The Banker patřící do mediální skupiny Financial Times. Odborní hodnotitelé ocenili na Privátním bankovnictví KB zejména dynamický růst počtu klientů, objem nových aktiv, vedoucí postavení v investičních inovacích, expertízu a dlouhodobou stabilitu obchodních týmů.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři