web
První klientský rating bank v České republice


Komerční banka 70

Kvartál
1 2 3 4

1. čtvrtletí
2013
1. čtvrtletí
2010
3. čtvrtletí
2011
1. čtvrtletí
2011
Komerční banka, a. s.

Na Příkopě 33, č. p. 969, 114 07 Praha 1
Tel.: 222 432 111
E.mail: mojebanka@kb.cz, www.kb.cz

Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2014 71,7
Bedřich Danda
Petr Kučera
Miroslav Zeman

Začátek roku zahájila Komerční banka pomocí postiženým sportovcům, kterým věnovala částku 215 000 korun. Na konci února nabídla Komerční banka svým klientům bezkontaktní debetní kartu Visa.

 

Komerční banka instalovala ve spolupráci s MasterCard jako první na českém trhu automaty s možností platby kartou prostřednictvím kontaktní i bezkontaktní technologie. Technologie usnadní placení na parkovištích, v automatech s občerstvením či jiných samoobslužných terminálech.

Martina Hedvičáková

Komerční banka v únoru oznámila konsolidovaný čistý zisk připadající akcionářům ve výši 12,5 miliardy Kč, což představuje meziroční pokles o 10,2 %. Skupina KB vykázala silný růst objemu obchodů: výše úvěrů poskytnutých klientům narostla o 4,8 % na 491,5 miliardy Kč a objem vkladů klientů stoupl o 9,1 % na 624,6 miliardy Kč. Pokles čistého zisku po očištění o jednorázové položky činil meziročně 5,6 %.

 

 

Jan Klička

Také KB se snaží držet krok s bojem o hypotékáře. Kromě toho představila sympatický úvěr pro farmáře a pokračuje v nabídce konsolidace úvěrů. KB se nebojí ani rozvíjet bezkontaktní technologie, takže v globálu si zaslouží palec nahoru.

Bankovní poplatky 1Q 2014 72,5
Bankovní poplatky.com

Komerční banka dlouhodobě patří mezi aktivní banky, pokud jde o poplatkové změny, ale i o novinky v sazebníku. Loni v I. čtvrtletí 2013 se ji tato aktivita vyplatila, když získala titul nejvstřícnější banky za tento kvartál. V aktuálním I. čtvrtletí 2014 došlo k určitému uklidnění, jakkoliv jsme byli opět svědky několika poplatkových změn. Vzhledem k tomu, že nedošlo ke strukturálním změnám, nebudeme v této části hodnocení měnit.

V aktuálním I. čtvrtletí, jak již bylo napsáno, došlo k několika poplatkovým posunům. Banka nově upřesňuje způsoby předávání příkazu k úhradě na pobočce a k tomu související poplatek. U Dětského konta se například položka samoobslužný box zlevňuje ze 45 Kč na 39 Kč. Vklad hotovosti prostřednictvím vkladového bankomatu KB je nově od 1. 1. 2014 zdarma (dříve 9 Kč). Naopak za předání výpisu z platební karty na pobočce si klient nově zaplatí 5 Kč (pro Prima kartu a kartu Platinum i nadále zdarma). Výběr hotovosti z bankomatu jiných bank v tuzemsku kreditní kartou VISA Electron bude stát nově 1 %, min. 50 Kč (dříve 1 %, min. 100 Kč). SEPA platby ze zahraničí nad 50 000 EUR stojí nově 1.095 Kč (dříve 0,9 %, min. 225 Kč, max. 1.095 Kč) a SEPA platby do zahraničí nad 50 000 EUR stojí nově 1.500 Kč (dříve 0,9 %, min. 250 Kč, max. 1.500 Kč). KB dále od 1. 2. 2014 nově zavedla poplatek za odchozí platbu na základě SEPA inkasa ve výši 195 Kč a snížila měsíční poplatek za vedení účtu pro podniky a municipality – balíček 500 transakcí na 930 Kč (dříve 1.125 Kč), balíček 800 transakcí na 1.390 Kč (dříve 1.760 Kč) a balíček 1000 transakcí na 1.690 Kč (dříve 2.100 Kč). Změny jdou oběma směry a tak po minulém zvýšení, ponecháváme hodnocení v této části na stejné úrovni jako minule.

Sazebník banky se díky změně konceptu ještě více zjednodušil a zredukoval a tak i nadále obhajuje pozici jednoho z nejpřehlednějších ceníků na českém trhu. Zejména je třeba podtrhnout uvádění ceny mimo balíček v jedné tabulce či tipy u každé kapitoly. Banka mimochodem nabízí oba koncepty pohledu na sazebník. Jeden soubor v pdf formátu ke stažení, kde je všechno na jednom místě a pak sazebník rozčleněn do jednotlivých kapitol (depozitní produkty, karty, platební styk, úvěry atd.), kde si klient může hledat jednotlivé služby a mezi kapitolami si přeskakovat. Hodnocení proto ponecháváme na stejné vysoké úrovni.

 

V Q Reportu Scott & Rose zatím nedošlo k žádným posunům. Standardní klient tak i nadále zaplatí 1.988 Kč ročně a aktivní klient pak vysokých 7.334 Kč. Hodnocení v této části tedy nemáme důvod měnit. 

07. 01. 2019  11:44
Při vyřízení hypotéky jsem dodal potřebné papíry, následně jsem se zeptal, zda ještě něco, bylo mi odpovězeno, že nikoliv. Druhý den mi poradce volá, že je potřeba dodat nějaké materiály. Na zrušení účtu jsem musel do banky 4x, než mi jej zrušili. Na telefonické lince byl položen dotaz a opět jsem byl uveden v omyl, který jsem zjistil až po 3 týdnech. Rozhodně nedoporučuji (ale třeba je to jen o lidech.)
Veřejnost 1Q 2014 60
Peter Bramak
Jana Kovačiková

Co nabízí tato banko o proti konkurenci navíc?

Poplatky za vedení, pokud budete plnit jejich požadavky, poplatky mohou klesnout až na nulu, tedy na úroveň konkurence kde neplatíte za vedení automaticky.

Petr Petr

Banka neřeší potřeby klientů, namátkou historie několika posledních let - jj jsem poučen, banku změním.

Podal jsem několik námětů (cca 5) na úpravu aplikace internetového bankovnictví, které by uživateli ušetřily spoustu práce - všechny byly odmítnuty s odkazem, že o tyto úpravy nemají ostatní klienti zájem - nevím o tom, že by mě kdy někdo oslovil s dotazem, zda bych nějakou úpravu, kterou navrhl někdo jiný, považoval za užitečnou.

Požádal jsem o možnost sjednání pojištění za škody způsobené výkonem mé pracovní činnosti - tuto službu (finanční krytí škod) nejsou schopni zajistit

Upozornil jsem na opakovanou závadu na bankomatu u místně příslušné pobočky, dozvěděl jsem se, že si mám po 5 dnech zkontrolovat výpis z účtu, případně si vyměnit kartu ... Jinými slovy "řešte si problém s naším bankomatem sám"

V cizině (Švýcarsko) jsem neměl možnost zaplatit prostřednictvím platební karty - odpověď od poradce v bance? karta je v pořádku, na vině je systém v dané zemi. Že jsem o kus dále, na benzince, tou samou kartou, v té samé zem,i zaplatil, bylo zřejmě druhotné

Jan Vávra
Jaroslav Číhal

Banka hodně zlepšila kvalitu svých služeb, ale zase je to zaměstnanec od zěmastnance. Mám skvělého poradce, který se dokáže vžít do mých potřeb a cílů. Pomáhá mi z jejich realizací a nenabízí mi nesmyslné produkty. Banka přišla i se zajímavou nabídkou pro občany a podnikatele a musím říct, že mě její směr velice zaujal. V této chvíli hraje prim nad všemi bankami na trhu. Chce to ale udržet kvalitní poradce na pobočkách a nejenom poradce ale i ředitele, kteří nepřímo svým chováním přispívají k celkovému dojmu.

Václav Hofman

Tiskové zprávy Komerční banka

Více než třetina klientů Komerční banky ovládá svůj účet přes mobilní aplikaci

Více než třetina klientů Komerční banky ovládá svůj účet přes mobilní aplikaci

Komerční banka (KB) má již 600 tisíc klientů, kteří si stáhli a aktivovali aplikaci pro mobilní bankovnictví Mobilní banka nebo Mobilní banka Business. Znamená to, že nejmodernější aplikaci mobilního bankovnictví v ČR využívá již každý třetí klient banky. Za strmým nárůstem zájmu o mobilní bankovnictví KB, který odstartoval v minulém roce, je unikátní a bezplatné bezpečnostní řešení Trusteer od IBM a rovněž řada inovativních vychytávek, jako například Face ID (identifikace obličejem), potvrzování transakcí otiskem prstů nebo propojení na chytré hodinky.

celý článek
Vkladové bankomaty jsou v KB stále oblíbenější, měsíčně jimi proteče téměř pět miliard korun

Vkladové bankomaty jsou v KB stále oblíbenější, měsíčně jimi proteče téměř pět miliard korun

Téměř pět miliard korun, to je částka, kterou klienti Komerční banky vloží měsíčně přes vkladové bankomaty. Meziročně tak došlo k téměř 100% nárůstů, protože průměrný měsíční vklad v roce 2017 byl jen 2,3 miliardy Kč.

celý článek
Komerční banka rozšiřuje do celé své pobočkové sítě koncept Firemních center

Komerční banka rozšiřuje do celé své pobočkové sítě koncept Firemních center

Komerční banka po několikaměsíčním pilotním provozu rozšiřuje do celé své pobočkové sítě koncept Firemních center. Jeho cílem je poskytovat i klientům z řad menších firem a podnikatelů služby a poradenství v rozsahu, který byl dosud vyhrazen pouze velkým firmám. Komerční banka v segmentu malých podniků (Small Business) aktuálně obsluhuje téměř 250 tisíc klientů s ročními tržbami do 60 milionů korun.

celý článek
Platební styk a otevírací doba poboček KB na konci roku 2018

Platební styk a otevírací doba poboček KB na konci roku 2018

Všechny pobočky Komerční banky budou v obchodních dnech v závěru roku 2018 v provozu ve standardních hodinách s výjimkou dne 31. prosince 2018, kdy bude zkrácena otevírací doba poboček do 13:00 hodin bez polední přestávky; pouze pobočka BRNO – KAMPUS bude mít otevírací dobu 9:30 – 14:00 hodin.

celý článek
Platby v rámci banky a vklady na bankomatech zpracovává Komerční banka okamžitě

Platby v rámci banky a vklady na bankomatech zpracovává Komerční banka okamžitě

Komerční banka v rámci svého plánu digitalizace služeb nabízených klientům změnila způsob provádění plateb nejen v rámci banky, ale i do jiných bank a zaměřila se také na úpravu zpracování vkladů přes bankomaty Komerční banky. V rámci Komerční banky nyní platby připíše okamžitě, kdykoli během dne.

celý článek
Komerční banka rozšiřuje bankovní chytré hodinářství o značky Garmin a Fitbit

Komerční banka rozšiřuje bankovní chytré hodinářství o značky Garmin a Fitbit

Komerční banka začala svým klientům nabízet možnost bezkontaktních plateb u obchodníků prostřednictvím chytrých hodinek značky Garmin (Garmin Pay) a Fitbit (Fitbit Pay). Vedle Google Pay, které banka spustila v prosinci minulého roku, se jedná o další inovativní alternativu ke klasickým „plastovým“ kartám. Od začátku roku 2016 umožňuje Komerční banka také pohodlně ovládat svůj účet přes chytré hodinky Apple Watch.

celý článek
Plaťte mobilem a vyhrajte poukázku na parfém

Plaťte mobilem a vyhrajte poukázku na parfém

Komerční banka spouští soutěž o 700 poukázek v hodnotě 500 Kč na nákup v internetové parfumerii www.notino.cz. Stačí každý den v týdnu od 19. do 25. listopadu 2018 zaplatit jakoukoli částku mobilním telefonem s Google Pay a kdykoliv během týdne se zaregistrovat na www.soutezkb.cz

celý článek
Zrychlení plateb v českých korunách do jiných bank v ČR si klienti oblíbili

Zrychlení plateb v českých korunách do jiných bank v ČR si klienti oblíbili

Klienti tuzemský bank se mohou už několik měsíců těšit ze zrychlených plateb, kdy jsou platby připsány ještě tentýž den, pokud klient příkaz zadá do 12, resp. 13 hodin. 

celý článek
Svaz měst a obcí ČR pokračuje ve spolupráci s Komerční bankou

Svaz měst a obcí ČR pokračuje ve spolupráci s Komerční bankou

Komerční banka a Svaz měst a obcí ČR navázaly na předchozí úspěšné partnerství a uzavřely další tříletou smlouvu. Pokračování spolupráce mezi bankovní institucí a organizací, která sdružuje česká města a obce, bude nadále přispívat k rozvoji samospráv, posilovat znalosti zastupitelů v oblasti financování a bankéřů v oblasti veřejné správy.

celý článek
Komerční banka obhájila pozici Nejlepší privátní banky v ČR

Komerční banka obhájila pozici Nejlepší privátní banky v ČR

Komerční banka (KB) opět získala titul - Nejlepší privátní banka v České republice. Toto ocenění pravidelně uděluje renomovaný finanční magazín The Banker patřící do mediální skupiny Financial Times. Odborní hodnotitelé ocenili na Privátním bankovnictví KB zejména dynamický růst počtu klientů, objem nových aktiv, vedoucí postavení v investičních inovacích, expertízu a dlouhodobou stabilitu obchodních týmů.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři