web
První klientský rating bank v České republice


Komerční banka 70

Kvartál
1 2 3 4

1. čtvrtletí
2013
1. čtvrtletí
2010
3. čtvrtletí
2011
1. čtvrtletí
2011
Komerční banka, a. s.

Na Příkopě 33, č. p. 969, 114 07 Praha 1
Tel.: 222 432 111
E.mail: mojebanka@kb.cz, www.kb.cz

Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2014 71,7
Bedřich Danda
Petr Kučera
Miroslav Zeman

Začátek roku zahájila Komerční banka pomocí postiženým sportovcům, kterým věnovala částku 215 000 korun. Na konci února nabídla Komerční banka svým klientům bezkontaktní debetní kartu Visa.

 

Komerční banka instalovala ve spolupráci s MasterCard jako první na českém trhu automaty s možností platby kartou prostřednictvím kontaktní i bezkontaktní technologie. Technologie usnadní placení na parkovištích, v automatech s občerstvením či jiných samoobslužných terminálech.

Martina Hedvičáková

Komerční banka v únoru oznámila konsolidovaný čistý zisk připadající akcionářům ve výši 12,5 miliardy Kč, což představuje meziroční pokles o 10,2 %. Skupina KB vykázala silný růst objemu obchodů: výše úvěrů poskytnutých klientům narostla o 4,8 % na 491,5 miliardy Kč a objem vkladů klientů stoupl o 9,1 % na 624,6 miliardy Kč. Pokles čistého zisku po očištění o jednorázové položky činil meziročně 5,6 %.

 

 

Jan Klička

Také KB se snaží držet krok s bojem o hypotékáře. Kromě toho představila sympatický úvěr pro farmáře a pokračuje v nabídce konsolidace úvěrů. KB se nebojí ani rozvíjet bezkontaktní technologie, takže v globálu si zaslouží palec nahoru.

Bankovní poplatky 1Q 2014 72,5
Bankovní poplatky.com

Komerční banka dlouhodobě patří mezi aktivní banky, pokud jde o poplatkové změny, ale i o novinky v sazebníku. Loni v I. čtvrtletí 2013 se ji tato aktivita vyplatila, když získala titul nejvstřícnější banky za tento kvartál. V aktuálním I. čtvrtletí 2014 došlo k určitému uklidnění, jakkoliv jsme byli opět svědky několika poplatkových změn. Vzhledem k tomu, že nedošlo ke strukturálním změnám, nebudeme v této části hodnocení měnit.

V aktuálním I. čtvrtletí, jak již bylo napsáno, došlo k několika poplatkovým posunům. Banka nově upřesňuje způsoby předávání příkazu k úhradě na pobočce a k tomu související poplatek. U Dětského konta se například položka samoobslužný box zlevňuje ze 45 Kč na 39 Kč. Vklad hotovosti prostřednictvím vkladového bankomatu KB je nově od 1. 1. 2014 zdarma (dříve 9 Kč). Naopak za předání výpisu z platební karty na pobočce si klient nově zaplatí 5 Kč (pro Prima kartu a kartu Platinum i nadále zdarma). Výběr hotovosti z bankomatu jiných bank v tuzemsku kreditní kartou VISA Electron bude stát nově 1 %, min. 50 Kč (dříve 1 %, min. 100 Kč). SEPA platby ze zahraničí nad 50 000 EUR stojí nově 1.095 Kč (dříve 0,9 %, min. 225 Kč, max. 1.095 Kč) a SEPA platby do zahraničí nad 50 000 EUR stojí nově 1.500 Kč (dříve 0,9 %, min. 250 Kč, max. 1.500 Kč). KB dále od 1. 2. 2014 nově zavedla poplatek za odchozí platbu na základě SEPA inkasa ve výši 195 Kč a snížila měsíční poplatek za vedení účtu pro podniky a municipality – balíček 500 transakcí na 930 Kč (dříve 1.125 Kč), balíček 800 transakcí na 1.390 Kč (dříve 1.760 Kč) a balíček 1000 transakcí na 1.690 Kč (dříve 2.100 Kč). Změny jdou oběma směry a tak po minulém zvýšení, ponecháváme hodnocení v této části na stejné úrovni jako minule.

Sazebník banky se díky změně konceptu ještě více zjednodušil a zredukoval a tak i nadále obhajuje pozici jednoho z nejpřehlednějších ceníků na českém trhu. Zejména je třeba podtrhnout uvádění ceny mimo balíček v jedné tabulce či tipy u každé kapitoly. Banka mimochodem nabízí oba koncepty pohledu na sazebník. Jeden soubor v pdf formátu ke stažení, kde je všechno na jednom místě a pak sazebník rozčleněn do jednotlivých kapitol (depozitní produkty, karty, platební styk, úvěry atd.), kde si klient může hledat jednotlivé služby a mezi kapitolami si přeskakovat. Hodnocení proto ponecháváme na stejné vysoké úrovni.

 

V Q Reportu Scott & Rose zatím nedošlo k žádným posunům. Standardní klient tak i nadále zaplatí 1.988 Kč ročně a aktivní klient pak vysokých 7.334 Kč. Hodnocení v této části tedy nemáme důvod měnit. 

21. 03. 2019  16:39
jsem spokojen
08. 03. 2019  16:50
06. 02. 2019  07:24
07. 01. 2019  11:44
Při vyřízení hypotéky jsem dodal potřebné papíry, následně jsem se zeptal, zda ještě něco, bylo mi odpovězeno, že nikoliv. Druhý den mi poradce volá, že je potřeba dodat nějaké materiály. Na zrušení účtu jsem musel do banky 4x, než mi jej zrušili. Na telefonické lince byl položen dotaz a opět jsem byl uveden v omyl, který jsem zjistil až po 3 týdnech. Rozhodně nedoporučuji (ale třeba je to jen o lidech.)
Veřejnost 1Q 2014 60
Peter Bramak
Jana Kovačiková

Co nabízí tato banko o proti konkurenci navíc?

Poplatky za vedení, pokud budete plnit jejich požadavky, poplatky mohou klesnout až na nulu, tedy na úroveň konkurence kde neplatíte za vedení automaticky.

Petr Petr

Banka neřeší potřeby klientů, namátkou historie několika posledních let - jj jsem poučen, banku změním.

Podal jsem několik námětů (cca 5) na úpravu aplikace internetového bankovnictví, které by uživateli ušetřily spoustu práce - všechny byly odmítnuty s odkazem, že o tyto úpravy nemají ostatní klienti zájem - nevím o tom, že by mě kdy někdo oslovil s dotazem, zda bych nějakou úpravu, kterou navrhl někdo jiný, považoval za užitečnou.

Požádal jsem o možnost sjednání pojištění za škody způsobené výkonem mé pracovní činnosti - tuto službu (finanční krytí škod) nejsou schopni zajistit

Upozornil jsem na opakovanou závadu na bankomatu u místně příslušné pobočky, dozvěděl jsem se, že si mám po 5 dnech zkontrolovat výpis z účtu, případně si vyměnit kartu ... Jinými slovy "řešte si problém s naším bankomatem sám"

V cizině (Švýcarsko) jsem neměl možnost zaplatit prostřednictvím platební karty - odpověď od poradce v bance? karta je v pořádku, na vině je systém v dané zemi. Že jsem o kus dále, na benzince, tou samou kartou, v té samé zem,i zaplatil, bylo zřejmě druhotné

Jan Vávra
Jaroslav Číhal

Banka hodně zlepšila kvalitu svých služeb, ale zase je to zaměstnanec od zěmastnance. Mám skvělého poradce, který se dokáže vžít do mých potřeb a cílů. Pomáhá mi z jejich realizací a nenabízí mi nesmyslné produkty. Banka přišla i se zajímavou nabídkou pro občany a podnikatele a musím říct, že mě její směr velice zaujal. V této chvíli hraje prim nad všemi bankami na trhu. Chce to ale udržet kvalitní poradce na pobočkách a nejenom poradce ale i ředitele, kteří nepřímo svým chováním přispívají k celkovému dojmu.

Václav Hofman

Tiskové zprávy Komerční banka

Komerční banka má historicky první platbu Apple pay v ČR

Komerční banka má historicky první platbu Apple pay v ČR

Pouhý týden stačil Apple Pay v Komerční bance na to, aby počtem klientů naprosto zastínil již přes rok dostupnou obdobnou službu Google Pay. Počet klientů - využívajících k platbám mobilní telefon se symbolem nakousnutého jablka - je za sedm dnů o 50 % vyšší, než kolik nasbíral Google Pay za 14 měsíců. Počet karet, které jsou aktivované na telefonech Apple Pay nebo hodinkách Apple Watch, dosáhl hranice 50 tisíc. Celkový týdenní objem transakcí v KB prostřednictvím Apple Pay činil 51 milionů Kč.

celý článek
Patrik Nový zdokonalí spolupráci Komerční banky se START-UPY a FINTECHY

Patrik Nový zdokonalí spolupráci Komerční banky se START-UPY a FINTECHY

Patrik Nový začal pracovat pro Komerční banku (KB), kde povede novou dceřinou společnost KB SmartSolutions. Ta se primárně zaměřuje na spolupráci s fintechy a finančními start-upy. Bohaté profesní zkušenosti Patrika Nového a jeho zájem o probíhající bankovní změny jasně signalizují odhodlání Komerční banky stát se inovativním lídrem v České republice.

celý článek
Komerční banka a potravinářská komora ČR prodloužily partnerství

Komerční banka a potravinářská komora ČR prodloužily partnerství

Komerční banka (KB) a Potravinářská komora ČR (PK ČR) podpisem smlouvy o partnerství na rok 2019 potvrdily tradičně dobré vztahy prověřené dlouholetou úspěšnou spoluprací. Prioritou (kooperace) zůstává efektivní financování potravinářských investic, zejména těch inovativních, které přispívají k vyšší konkurenceschopnosti českých potravinářů.

celý článek
KB ve spolupráci s evropskými finančními institucemi poskytla úvěry v objemu 53 miliard

KB ve spolupráci s evropskými finančními institucemi poskytla úvěry v objemu 53 miliard

Za deset let spolupráce s Evropskou investiční bankou (EIB), Evropským investičním fondem (EIF) a Rozvojovou bankou Rady Evropy (CEB) poskytla Komerční banka svým klientům zvýhodněné úvěry v objemu 53 miliard korun. Jen v minulém roce dosáhl objem těchto úvěrů téměř 12 miliard korun.

celý článek
Komerční banka má Apple pay

Komerční banka má Apple pay

Komerční banka umožňuje jako jedna z prvních českých bank svým klientům platit prostřednictvím služby Apple Pay. Službu stačí jednoduše aktivovat v aplikaci Wallet, která je předinstalovaná přímo v mobilním telefonu Apple.

celý článek
Ekonomická prognóza Komerční banky: na tenkém ledě

Ekonomická prognóza Komerční banky: na tenkém ledě

Česká ekonomika neroste nijak oslnivým tempem, když se již od poloviny roku 2017 drží v blízkosti svého potenciálu. Vyšší růstovou dynamiku limitují kapacitní omezení. Na straně druhé se ale ukazuje, že se jedná o udržitelný růst. Pravděpodobnost recese v české ekonomice hodnotíme jako velmi nízkou. Riziko výraznějšího zpomalení hospodářské dynamiky je ale ve světle velkých zahraničních nejistot značné.

celý článek
Novým členem představenstva a Chief Digital Officerem Komerční banky se stal Margus Simson

Novým členem představenstva a Chief Digital Officerem Komerční banky se stal Margus Simson

V průběhu své téměř dvacetileté kariéry pomohl realizovat digitální řešení pro tři největší banky v Estonsku a také pro řadu dalších významných pobaltských firem z různých průmyslových odvětví. Margus Simson rovněž získal bohaté zkušenosti s agilní pracovní metodou, jež je aktuálně součástí strategických změn realizovaných v Komerční bance. V představenstvu KB bude řídit digitalizaci, IT, data management a související oblasti.

celý článek
Více než třetina klientů Komerční banky ovládá svůj účet přes mobilní aplikaci

Více než třetina klientů Komerční banky ovládá svůj účet přes mobilní aplikaci

Komerční banka (KB) má již 600 tisíc klientů, kteří si stáhli a aktivovali aplikaci pro mobilní bankovnictví Mobilní banka nebo Mobilní banka Business. Znamená to, že nejmodernější aplikaci mobilního bankovnictví v ČR využívá již každý třetí klient banky. Za strmým nárůstem zájmu o mobilní bankovnictví KB, který odstartoval v minulém roce, je unikátní a bezplatné bezpečnostní řešení Trusteer od IBM a rovněž řada inovativních vychytávek, jako například Face ID (identifikace obličejem), potvrzování transakcí otiskem prstů nebo propojení na chytré hodinky.

celý článek
Vkladové bankomaty jsou v KB stále oblíbenější, měsíčně jimi proteče téměř pět miliard korun

Vkladové bankomaty jsou v KB stále oblíbenější, měsíčně jimi proteče téměř pět miliard korun

Téměř pět miliard korun, to je částka, kterou klienti Komerční banky vloží měsíčně přes vkladové bankomaty. Meziročně tak došlo k téměř 100% nárůstů, protože průměrný měsíční vklad v roce 2017 byl jen 2,3 miliardy Kč.

celý článek
Komerční banka rozšiřuje do celé své pobočkové sítě koncept Firemních center

Komerční banka rozšiřuje do celé své pobočkové sítě koncept Firemních center

Komerční banka po několikaměsíčním pilotním provozu rozšiřuje do celé své pobočkové sítě koncept Firemních center. Jeho cílem je poskytovat i klientům z řad menších firem a podnikatelů služby a poradenství v rozsahu, který byl dosud vyhrazen pouze velkým firmám. Komerční banka v segmentu malých podniků (Small Business) aktuálně obsluhuje téměř 250 tisíc klientů s ročními tržbami do 60 milionů korun.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři