web
První klientský rating bank v České republice


Komerční banka 70,2

Kvartál
1 2 3 4

1. čtvrtletí
2013
1. čtvrtletí
2010
3. čtvrtletí
2011
1. čtvrtletí
2011
Komerční banka, a. s.

Na Příkopě 33, č. p. 969, 114 07 Praha 1
Tel.: 222 432 111
E.mail: mojebanka@kb.cz, www.kb.cz

Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2013 74,1
Martina Hedvičáková

 

KB reagovala na potřeby svých klientů a spustila mobilní verzi korporátního webu. Nově tak klienti mohou přistupovat na web banky i z přenosných zařízení. Banka také rozšiřuje služby Videoporadce, kde specialisté radí klientům přes webovou kameru ohledně spoření na penzi.

KB se také snaží získat nové klienty zapojením co nejvíce členů rodiny. Klienty láká na vedení účtu zdarma s novým Programem KB Rodina. Klient musí ale uzavřít „strategické partnerství“ s kterýmkoli členem rodiny či blízkým přítelem, a společně mohou čerpat zajímavé odměny.

Po prezidentských volbách Komerční banka zařadila do nabídky službu Transparentní účet. Novinka umožňuje klientům zveřejnit na internetových stránkách KB náhled účetních transakcí realizovaných na jejich bankovním účtu. O službu může požádat jakýkoli klient Komerční banky bez ohledu na typ účtu, a to zcela zdarma.

Komerční banka získala od karetní asociace MasterCard ocenění Komerční karta roku 2012 pro svou korporátní kreditní kartu. 

Dalibor Z. Chvátal

 

Komerčka si chce udržet stávající klienty, proto našla způsoby, jak mít účet bez poplatku. Chvályhodné, ale v podstatě jde o očekávanou reakci na nabídku konkurence.

Hana Fojtová

 

S produkty banky poradí klientům Komerční banky Videoporadce. Komunikovat je možné přes telefon nebo chat. Poradce lze také vidět přes jeho webkameru. Klient může konzultovat svoje dotazy z pohodlí domova. Videobankéře pilotně zkoušela ČSOB v roce 2006. Jeho služby byly zaměřeny na hypoteční úvěry. Dnes tuto službu nabízí Hypoteční banka s názvem Virtuální pobočka od roku 2011.

Od března funguje nové KB Spořicí konto Bonus Aktiv. Maximální možná výše sazby je 1,35% p.a. A to ještě z nejnižšího zůstatku za  bonusové období. Není to nic závratného. Přesto možnost pro klienty banky, jak zúročit své vklady na bežných účtech o něco lépe.

Nový Program KB Rodina umožňuje získat při splnění podmínek slevu za vedení účtu. Dříve byl program v podstatě jen pro manžele, nyní se mohou zapojit i další členové rodiny. Společně plní podmínky Programu a všicni pak na svých účtech zíslávájí dosaženou slevu za vedení účtu. Je to vlastně ocenění klientů za využívání služeb banky. Čím více jich mají, tím vyšší je sleva. Program doplňuje koncept Moje odměny. 

Otakar Schlossberger

 

I tato banka poskytuje snad všechny produkty a služby, které by měla velká banka poskytovat. Disponuje rozsáhlou sítí poboček, má dobře propracovány systémy alternativních distribučních kanálů. Co se reklamních aktivit týká, nebyly v I. čtvrtletí nikterak patrné. Nepatří mezi nejlevnější banky, ale její sazebník dostupný na internetu je strukturován a je po rozkliknutí celkem přehledný. Osobně bych řekl, že nepatří mezi agresivní banky, ale to neznamená, že je to chyba. KB patří mezi stálice na trhu a snaží se svou pozici udržet. Pokud se „předvádí“ tzv. novými produkty, pak jsou to jen kombinace již stávajících, které jsou zabaleny do nového „hávu“. Jako jiné banky, operuje příznivými sazbami z úvěrů, zejména pro spotřebitele na bydlení. Je však otázkou, zda takto prezentované sazby jsou skutečně reálně dosažitelné. Banka se snaží „nalákat“ současné i nové klienty na program „moje odměny“. Podle mého názoru jsou koncipovány moc složitě a klient se jimi bude jen těžko „prokousávat“. Co mne osobně však „naštvalo“ byla nečekaná „bezpečností“ úprava SW pro aplikaci „Moje banka“. Z ničeho nic mi přestal fungovat prohlížeč Expolrer a ani po diskusi s pracovníkem banky na help desku jsme řešení nenašli. Přitom jsem si pořídil nový PC s novým SW. Do úpravy vše fungovalo bez problémů.  

Pak se banka, podle mého názoru, nechová zrovna eticky, když nadále podvazuje poskytování jednoho produktu produktem jiným a pokud toto nedodržíte, zvedne úrokovou sazbu z úvěru. Považuji to za „vydírání“ zejména z důvodu, že úvěr byl provázán na financování nemovitosti příslušným developerem.

Společenská angažovanost banky je rozsáhlá, a to nejen potřebný, ale také vůči kultuře a sportu a vzdělávání.

Hodnocení téměř ponechávám na stávající úrovni, zvedám hodnocení společenské angažovanosti. 

Jan Klička

 

Celou řadu novinek nabídla pro první kvartál 2013 Komerční banka. Jednak sází na spojenectví se sesterskou ruskou bankou Rosbank a usnadňuje finanční operace mezi ČR a Ruskem. To jí jistě přiláká další řadu klientů. Pro „běžný retail“ ale KB především pokračuje v rozvíjení projektu Mojeodměny a usnadňuje získání účtu zdarma. KB také zvýšila zhodnocení na spořicích kontech a zavedla funkci videoporadce, který lidem poradí z tepla domova pře web kameru. A KB také zdarma nabízí zřízení transparentního účtu, který si Češi pamatují z prezidentské kampaně.

Bankovní poplatky 1Q 2013 70
Bankovní poplatky.com
21. 03. 2019  16:39
jsem spokojen
08. 03. 2019  16:50
06. 02. 2019  07:24
07. 01. 2019  11:44
Při vyřízení hypotéky jsem dodal potřebné papíry, následně jsem se zeptal, zda ještě něco, bylo mi odpovězeno, že nikoliv. Druhý den mi poradce volá, že je potřeba dodat nějaké materiály. Na zrušení účtu jsem musel do banky 4x, než mi jej zrušili. Na telefonické lince byl položen dotaz a opět jsem byl uveden v omyl, který jsem zjistil až po 3 týdnech. Rozhodně nedoporučuji (ale třeba je to jen o lidech.)
Veřejnost 1Q 2013 56,9
Miloš Nohavica
Jan Komár
Jiří Křídlo

Velká, tabilní banka, která má co nabídnout a já rád jejích služeb využívám. Kvalitě prostě něco stojí

Jana Kovačiková
Petr Pavlos

Ochota bankéřů, vstřícnost, rychlost

Radek Olin

maximální spokojenost

Ivanka Hunkařová

Vstřícnost ke klientům, přijatelné poplatky. 

Jiří Hovorka
David Stříbrský
Jiri Paruzek

Tiskové zprávy Komerční banka

Komerční banka má historicky první platbu Apple pay v ČR

Komerční banka má historicky první platbu Apple pay v ČR

Pouhý týden stačil Apple Pay v Komerční bance na to, aby počtem klientů naprosto zastínil již přes rok dostupnou obdobnou službu Google Pay. Počet klientů - využívajících k platbám mobilní telefon se symbolem nakousnutého jablka - je za sedm dnů o 50 % vyšší, než kolik nasbíral Google Pay za 14 měsíců. Počet karet, které jsou aktivované na telefonech Apple Pay nebo hodinkách Apple Watch, dosáhl hranice 50 tisíc. Celkový týdenní objem transakcí v KB prostřednictvím Apple Pay činil 51 milionů Kč.

celý článek
Patrik Nový zdokonalí spolupráci Komerční banky se START-UPY a FINTECHY

Patrik Nový zdokonalí spolupráci Komerční banky se START-UPY a FINTECHY

Patrik Nový začal pracovat pro Komerční banku (KB), kde povede novou dceřinou společnost KB SmartSolutions. Ta se primárně zaměřuje na spolupráci s fintechy a finančními start-upy. Bohaté profesní zkušenosti Patrika Nového a jeho zájem o probíhající bankovní změny jasně signalizují odhodlání Komerční banky stát se inovativním lídrem v České republice.

celý článek
Komerční banka a potravinářská komora ČR prodloužily partnerství

Komerční banka a potravinářská komora ČR prodloužily partnerství

Komerční banka (KB) a Potravinářská komora ČR (PK ČR) podpisem smlouvy o partnerství na rok 2019 potvrdily tradičně dobré vztahy prověřené dlouholetou úspěšnou spoluprací. Prioritou (kooperace) zůstává efektivní financování potravinářských investic, zejména těch inovativních, které přispívají k vyšší konkurenceschopnosti českých potravinářů.

celý článek
KB ve spolupráci s evropskými finančními institucemi poskytla úvěry v objemu 53 miliard

KB ve spolupráci s evropskými finančními institucemi poskytla úvěry v objemu 53 miliard

Za deset let spolupráce s Evropskou investiční bankou (EIB), Evropským investičním fondem (EIF) a Rozvojovou bankou Rady Evropy (CEB) poskytla Komerční banka svým klientům zvýhodněné úvěry v objemu 53 miliard korun. Jen v minulém roce dosáhl objem těchto úvěrů téměř 12 miliard korun.

celý článek
Komerční banka má Apple pay

Komerční banka má Apple pay

Komerční banka umožňuje jako jedna z prvních českých bank svým klientům platit prostřednictvím služby Apple Pay. Službu stačí jednoduše aktivovat v aplikaci Wallet, která je předinstalovaná přímo v mobilním telefonu Apple.

celý článek
Ekonomická prognóza Komerční banky: na tenkém ledě

Ekonomická prognóza Komerční banky: na tenkém ledě

Česká ekonomika neroste nijak oslnivým tempem, když se již od poloviny roku 2017 drží v blízkosti svého potenciálu. Vyšší růstovou dynamiku limitují kapacitní omezení. Na straně druhé se ale ukazuje, že se jedná o udržitelný růst. Pravděpodobnost recese v české ekonomice hodnotíme jako velmi nízkou. Riziko výraznějšího zpomalení hospodářské dynamiky je ale ve světle velkých zahraničních nejistot značné.

celý článek
Novým členem představenstva a Chief Digital Officerem Komerční banky se stal Margus Simson

Novým členem představenstva a Chief Digital Officerem Komerční banky se stal Margus Simson

V průběhu své téměř dvacetileté kariéry pomohl realizovat digitální řešení pro tři největší banky v Estonsku a také pro řadu dalších významných pobaltských firem z různých průmyslových odvětví. Margus Simson rovněž získal bohaté zkušenosti s agilní pracovní metodou, jež je aktuálně součástí strategických změn realizovaných v Komerční bance. V představenstvu KB bude řídit digitalizaci, IT, data management a související oblasti.

celý článek
Více než třetina klientů Komerční banky ovládá svůj účet přes mobilní aplikaci

Více než třetina klientů Komerční banky ovládá svůj účet přes mobilní aplikaci

Komerční banka (KB) má již 600 tisíc klientů, kteří si stáhli a aktivovali aplikaci pro mobilní bankovnictví Mobilní banka nebo Mobilní banka Business. Znamená to, že nejmodernější aplikaci mobilního bankovnictví v ČR využívá již každý třetí klient banky. Za strmým nárůstem zájmu o mobilní bankovnictví KB, který odstartoval v minulém roce, je unikátní a bezplatné bezpečnostní řešení Trusteer od IBM a rovněž řada inovativních vychytávek, jako například Face ID (identifikace obličejem), potvrzování transakcí otiskem prstů nebo propojení na chytré hodinky.

celý článek
Vkladové bankomaty jsou v KB stále oblíbenější, měsíčně jimi proteče téměř pět miliard korun

Vkladové bankomaty jsou v KB stále oblíbenější, měsíčně jimi proteče téměř pět miliard korun

Téměř pět miliard korun, to je částka, kterou klienti Komerční banky vloží měsíčně přes vkladové bankomaty. Meziročně tak došlo k téměř 100% nárůstů, protože průměrný měsíční vklad v roce 2017 byl jen 2,3 miliardy Kč.

celý článek
Komerční banka rozšiřuje do celé své pobočkové sítě koncept Firemních center

Komerční banka rozšiřuje do celé své pobočkové sítě koncept Firemních center

Komerční banka po několikaměsíčním pilotním provozu rozšiřuje do celé své pobočkové sítě koncept Firemních center. Jeho cílem je poskytovat i klientům z řad menších firem a podnikatelů služby a poradenství v rozsahu, který byl dosud vyhrazen pouze velkým firmám. Komerční banka v segmentu malých podniků (Small Business) aktuálně obsluhuje téměř 250 tisíc klientů s ročními tržbami do 60 milionů korun.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři