web
První klientský rating bank v České republice


Komerční banka 70,2

Kvartál
1 2 3 4

1. čtvrtletí
2013
1. čtvrtletí
2010
3. čtvrtletí
2011
1. čtvrtletí
2011
Komerční banka, a. s.

Na Příkopě 33, č. p. 969, 114 07 Praha 1
Tel.: 222 432 111
E.mail: mojebanka@kb.cz, www.kb.cz

Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2013 NAN
Martina Hedvičáková

 

KB reagovala na potřeby svých klientů a spustila mobilní verzi korporátního webu. Nově tak klienti mohou přistupovat na web banky i z přenosných zařízení. Banka také rozšiřuje služby Videoporadce, kde specialisté radí klientům přes webovou kameru ohledně spoření na penzi.

KB se také snaží získat nové klienty zapojením co nejvíce členů rodiny. Klienty láká na vedení účtu zdarma s novým Programem KB Rodina. Klient musí ale uzavřít „strategické partnerství“ s kterýmkoli členem rodiny či blízkým přítelem, a společně mohou čerpat zajímavé odměny.

Po prezidentských volbách Komerční banka zařadila do nabídky službu Transparentní účet. Novinka umožňuje klientům zveřejnit na internetových stránkách KB náhled účetních transakcí realizovaných na jejich bankovním účtu. O službu může požádat jakýkoli klient Komerční banky bez ohledu na typ účtu, a to zcela zdarma.

Komerční banka získala od karetní asociace MasterCard ocenění Komerční karta roku 2012 pro svou korporátní kreditní kartu. 

Dalibor Z. Chvátal

 

Komerčka si chce udržet stávající klienty, proto našla způsoby, jak mít účet bez poplatku. Chvályhodné, ale v podstatě jde o očekávanou reakci na nabídku konkurence.

Hana Fojtová

 

S produkty banky poradí klientům Komerční banky Videoporadce. Komunikovat je možné přes telefon nebo chat. Poradce lze také vidět přes jeho webkameru. Klient může konzultovat svoje dotazy z pohodlí domova. Videobankéře pilotně zkoušela ČSOB v roce 2006. Jeho služby byly zaměřeny na hypoteční úvěry. Dnes tuto službu nabízí Hypoteční banka s názvem Virtuální pobočka od roku 2011.

Od března funguje nové KB Spořicí konto Bonus Aktiv. Maximální možná výše sazby je 1,35% p.a. A to ještě z nejnižšího zůstatku za  bonusové období. Není to nic závratného. Přesto možnost pro klienty banky, jak zúročit své vklady na bežných účtech o něco lépe.

Nový Program KB Rodina umožňuje získat při splnění podmínek slevu za vedení účtu. Dříve byl program v podstatě jen pro manžele, nyní se mohou zapojit i další členové rodiny. Společně plní podmínky Programu a všicni pak na svých účtech zíslávájí dosaženou slevu za vedení účtu. Je to vlastně ocenění klientů za využívání služeb banky. Čím více jich mají, tím vyšší je sleva. Program doplňuje koncept Moje odměny. 

Otakar Schlossberger

 

I tato banka poskytuje snad všechny produkty a služby, které by měla velká banka poskytovat. Disponuje rozsáhlou sítí poboček, má dobře propracovány systémy alternativních distribučních kanálů. Co se reklamních aktivit týká, nebyly v I. čtvrtletí nikterak patrné. Nepatří mezi nejlevnější banky, ale její sazebník dostupný na internetu je strukturován a je po rozkliknutí celkem přehledný. Osobně bych řekl, že nepatří mezi agresivní banky, ale to neznamená, že je to chyba. KB patří mezi stálice na trhu a snaží se svou pozici udržet. Pokud se „předvádí“ tzv. novými produkty, pak jsou to jen kombinace již stávajících, které jsou zabaleny do nového „hávu“. Jako jiné banky, operuje příznivými sazbami z úvěrů, zejména pro spotřebitele na bydlení. Je však otázkou, zda takto prezentované sazby jsou skutečně reálně dosažitelné. Banka se snaží „nalákat“ současné i nové klienty na program „moje odměny“. Podle mého názoru jsou koncipovány moc složitě a klient se jimi bude jen těžko „prokousávat“. Co mne osobně však „naštvalo“ byla nečekaná „bezpečností“ úprava SW pro aplikaci „Moje banka“. Z ničeho nic mi přestal fungovat prohlížeč Expolrer a ani po diskusi s pracovníkem banky na help desku jsme řešení nenašli. Přitom jsem si pořídil nový PC s novým SW. Do úpravy vše fungovalo bez problémů.  

Pak se banka, podle mého názoru, nechová zrovna eticky, když nadále podvazuje poskytování jednoho produktu produktem jiným a pokud toto nedodržíte, zvedne úrokovou sazbu z úvěru. Považuji to za „vydírání“ zejména z důvodu, že úvěr byl provázán na financování nemovitosti příslušným developerem.

Společenská angažovanost banky je rozsáhlá, a to nejen potřebný, ale také vůči kultuře a sportu a vzdělávání.

Hodnocení téměř ponechávám na stávající úrovni, zvedám hodnocení společenské angažovanosti. 

Jan Klička

 

Celou řadu novinek nabídla pro první kvartál 2013 Komerční banka. Jednak sází na spojenectví se sesterskou ruskou bankou Rosbank a usnadňuje finanční operace mezi ČR a Ruskem. To jí jistě přiláká další řadu klientů. Pro „běžný retail“ ale KB především pokračuje v rozvíjení projektu Mojeodměny a usnadňuje získání účtu zdarma. KB také zvýšila zhodnocení na spořicích kontech a zavedla funkci videoporadce, který lidem poradí z tepla domova pře web kameru. A KB také zdarma nabízí zřízení transparentního účtu, který si Češi pamatují z prezidentské kampaně.

Bankovní poplatky 1Q 2013 NAN
Bankovní poplatky.com
Veřejnost 1Q 2013 NAN
Miloš Nohavica
Jan Komár
Jiří Křídlo

Velká, tabilní banka, která má co nabídnout a já rád jejích služeb využívám. Kvalitě prostě něco stojí

Jana Kovačiková
Petr Pavlos

Ochota bankéřů, vstřícnost, rychlost

Radek Olin

maximální spokojenost

Ivanka Hunkařová

Vstřícnost ke klientům, přijatelné poplatky. 

Jiří Hovorka
David Stříbrský
Jiri Paruzek

Tiskové zprávy Komerční banka

Mohutný nárůst používání mobilního bankovnictví KB  Výnosy rostly, provozní náklady pod kontrolou a stále vynikající výsledky řízení rizik

Mohutný nárůst používání mobilního bankovnictví KB Výnosy rostly, provozní náklady pod kontrolou a stále vynikající výsledky řízení rizik

  • Komerční banka zaznamenala meziroční růst klientů využívající Mobilní banku o 38 % na 655 000. Objem transakcí zadaných prostřednictvím mobilního bankovnictví během prvních třech měsíců roku dosáhl 15,6 miliard Kč, což bylo meziročně o 82 % více. To potvrdilo pozici KB jako jedničky na trhu v mobilním bankovnictví;
  • Klienti Komerční banky si do svých mobilních platebních peněženek nainstalovali už 91 000 platebních karet, z čehož velká část přibyla od února, po zavedení Apple Pay na českém trhu;
  • V dubnu už používalo novou aplikaci pro ověření totožnosti KB Klíč více než 200 000 zákazníků KB, a to pouhých pět měsíců po jejím uvedení na trh;
  • Objem poskytnutých půjček skupinou KB se zvýšil o 4,0 % meziročně na 637,3 mld. Kč. Nejvyšší dynamiku růstu vykázalo portfolio půjček na bydlení poskytnutých Modrou pyramidou, 15,2 %. Spotřebitelské úvěry vzrostly o 3,4 % a půjčky podnikům a korporacím o 4,2 %;
  • Celkový objem běžných klientských vkladů ve Skupině KB vzrostl o 4,5 % na 826,1 mld. Kč. Vklady občanů v bance vzrostly o 7,7 % ve srovnání s obdobím před rokem;
  • Růst výnosů dosáhl 5,1 %, zatímco provozní náklady stouply pouze o 3,2 % i přes rychlejší růst průměrných mezd. Komerční banka mohla opět přistoupit ke snížení rezerv na kreditní rizika. Čistý zisk vzrostl meziročně o 5,9 % na 3,2 mld. Kč.
celý článek
Komerční banka má API bez hranic

Komerční banka má API bez hranic

Nový API portál Komerční banky přináší partnerům KB jedinečnou možnost být spolutvůrci našich API služeb. Nabízíme stabilní prostředí vývojářům a tvůrcům inovativních služeb pro otestování a vyladění jejich aplikací, které využívají možnosti našich API služeb.

celý článek
Ekonomická prognóza Komerční banky na minovém poli

Ekonomická prognóza Komerční banky na minovém poli

Česká ekonomika čelí celé řadě nepříjemností z domova i ze zahraničí. Pod palbou je zejména průmysl v čele s automobilovým. Domácí poptávka ale zůstává ve světle napjatého trhu práce solidní. Pravděpodobnost recese tuzemského hospodářství zůstává velmi nízká.

celý článek
Valná hromada Komerční banky schválila dividendu za rok 2018 ve výši 51 Kč na jednu akcii

Valná hromada Komerční banky schválila dividendu za rok 2018 ve výši 51 Kč na jednu akcii

Akcionáři Komerční banky na dnešní valné hromadě svým hlasováním potvrdili návrh představenstva banky na schválení podílu na zisku k rozdělení mezi akcionáře (dividendy) za rok 2018 ve výši 51 korun na jednu akcii.

celý článek
On-line investování v nové mobilní bance od Komerční banky

On-line investování v nové mobilní bance od Komerční banky

Z hodiny na deset minut, a ještě odkudkoli a kdykoli. Rovných 50 minut ušetří klient Komerční banky (KB), který uzavře smlouvu o investování do fondů Amundi ve svém mobilním telefonu a nikoli na pobočce. To je jedna z novinek v modernizované aplikaci Mobilní banka.

celý článek
QRECORDER otestoval ochranu mobilního bankovnictví KB – funguje na 100 %

QRECORDER otestoval ochranu mobilního bankovnictví KB – funguje na 100 %

Od prosince 2016 mají všichni klienti Komerční banky využívající aplikace mobilního bankovnictví (Mobilní banka a Mobilní banka Business) bezplatně k dispozici bezpečnostní řešení od IBM Trusteer. Nedávný útok prostřednictvím aplikace QRecorder stahované z Google Play potvrdil 100% funkčnost tohoto bezpečnostního řešení a nejvyšší úroveň ochrany bankovních klientů KB v ČR.

celý článek
Již 300 tisíc dětí a studentů využilo v Národní galerii Praha bezplatný vstup

Již 300 tisíc dětí a studentů využilo v Národní galerii Praha bezplatný vstup

Společný projekt Komerční banky a Národní galerie Praha umožňující bezplatné vstupné pro nejmladší věkové kategorie návštěvníků překonává všechna očekávání. Od dubna 2015 do konce minulého roku využilo možnost navštívit zdarma sbírkové expozice galerie již 300 tisíc dětí a studentů ve věku do 26 let. Jen v minulém roce zaznamenala Národní galerie téměř 80 tisíc návštěvníků v uvedeném věku.

celý článek
PROGRAM EXPANZE - nové záruky pro malé a střední podnikatele v objemu čtyř miliard Kč

PROGRAM EXPANZE - nové záruky pro malé a střední podnikatele v objemu čtyř miliard Kč

Komerční banka patří k nejúspěšnějším zprostředkovatelům záruk Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB). Na základě dlouhodobě úspěšné spolupráce uzavřela nyní Komerční banka s ČMZRB Smlouvu v rámci nového záručního programu EXPANZE (záruky v objemu čtyři miliardy Kč). Nový záruční program je zacílen na podporu malého a středního podnikání. Oproti aktuálně běžícím záručním programům přináší výhody v podobě vyšší hodnoty zaručovaných úvěrů a delší doby ručení.

celý článek
Komerční banka pomohla dokončit dílo Antonína Dvořáka

Komerční banka pomohla dokončit dílo Antonína Dvořáka

Komerční banka se stala partnerem v Evropě unikátního projektu - oživení
a dokončení necelé skladby Antonína Dvořáka pomocí umělé inteligence. Výsledkem je notový záznam skladby v délce 5 minut. Následně byly opět prostřednictvím umělé inteligence společnosti AIVA složeny další dvě věty, které rozšiřují Dvořákovu tvorbu na základě naučených motivů a vzorců komponování. „Z budoucího světa“ je naprosto unikátním hudebním dílem, které na Dvořákových základech dokončila nejmodernější technologie.

celý článek
Komerční banka má historicky první platbu Apple pay v ČR

Komerční banka má historicky první platbu Apple pay v ČR

Pouhý týden stačil Apple Pay v Komerční bance na to, aby počtem klientů naprosto zastínil již přes rok dostupnou obdobnou službu Google Pay. Počet klientů - využívajících k platbám mobilní telefon se symbolem nakousnutého jablka - je za sedm dnů o 50 % vyšší, než kolik nasbíral Google Pay za 14 měsíců. Počet karet, které jsou aktivované na telefonech Apple Pay nebo hodinkách Apple Watch, dosáhl hranice 50 tisíc. Celkový týdenní objem transakcí v KB prostřednictvím Apple Pay činil 51 milionů Kč.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři