web
První klientský rating bank v České republice


Komerční banka 63,2

Kvartál
1 2 3 4

1. čtvrtletí
2013
1. čtvrtletí
2010
3. čtvrtletí
2011
1. čtvrtletí
2011
Komerční banka, a. s.

Na Příkopě 33, č. p. 969, 114 07 Praha 1
Tel.: 222 432 111
E.mail: mojebanka@kb.cz, www.kb.cz

Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2012 NAN
Bedřich Danda
Petr Kučera
Miroslav Zeman

 

Komerční banka byla prestižním magazínem Global Finance opětovně vyhodnocena jako jedna z nejbezpečnějších bank na rychle se rozvíjejících trzích střední a východní Evropy. Tohle hodnocení jakoby Komerční banku nakoplo a ta v druhém čtvrtletí rozhodně nezahálela.

Představila změny sazebníku platné k 1. červnu 2012. Jejich cílem je zpřístupnit výhody konceptu MojeOdměny širší skupině klientů a zároveň umožnit dosažení vyšších odměn za používání běžných bankovních služeb. Dochází také k dalšímu zjednodušení sazebníku KB.

Rozšířila svoji spolupráci s Benzinou v oblasti platebních karet pro podnikatele. Držitelé Kreditní karty pro podnikatele získají nově při platbě za pohonné hmoty u čerpacích stanic Benzina slevu ve výši 2,2 %. Komerční banka také upevnila svoji spolupráci s Potravinářskou komorou v ČR. Nová smlouva formálně stvrzuje tradičně dobré vztahy mezi Komerční bankou a komorou, která sdružuje celou řadu jejích klientů.

Při další spolupráci s Komerční pojišťovnou nabídla od poloviny dubna nový produkt v oblasti rizikového životního pojištění – pojištění schopnosti splácet k Profi úvěru.

Vydá limitovanou edici platebních karet k letním olympijským hrám v Londýně. Od konce dubna 2012 přijímá jako první banka v České republice platební karty čínské asociace UnionPay. Kreditní karty Lady karta a A karta patří k nejoblíbenějším na českém trhu.

Ani inovacím v oblasti tolik oblíbených hypoték se Komerční banka nevyhnula. Nejenže je zlevnila, ale navíc je zpracování úvěru a ocenění nemovitosti zdarma.

Připravila pro své klienty inovovanou podobu svých webových stránek a to na základě klientských podnětů. Jde vidět, že banka nejen poslouchá a vnímá požadavky klientů, ale je aktivní a stále přichází na trh s novými zajímavými produkty. Oproti posledně si rozhodně napravila reputaci a její hodnocení znovu navyšuji. 

Jan Klička

KB se odvážně pustila do segmentu, který až dosud velmi silně akcentovala hlavně GE Money – půjčky pro zemědělský sektor. Příkladem budiž Agroúvěr PGRLF 3+. To se cení a bude zajímavé, jakých výsledků KB na tomto poli dosáhne. Z hlediska běžného klienta je ale šikovná jiná věc – nová telefonní linka KB věnovaná důchodové reformě. Změna penzijního systému od ledna 2013 bude v druhé polovině roku dalším „megahitem“ pro klienty. I v tomto případě platí, že kdo nestihne začátek, prohraje boj o klienta. U KB bude v dalším kvartále rovněž zajímavé sledovat, jak zareaguje na hypoteční válku. 

Martina Hedvičáková

 

Komerční banka a společnost Benzina rozšiřují od 1. dubna 2012 spolupráci v oblasti platebních karet pro podnikatele. Držitelé Kreditní karty pro podnikatele získají nově při platbě za pohonné hmoty u čerpacích stanic Benzina slevu ve výši 2,2 %.

Komerční banka přijímá od 25. dubna 2012 jako první banka v České republice platební karty čínské asociace UnionPay.

Valná hromada Komerční banky schválila výplatu dividendy 160 Kč na jednu akcii.

Komerční banka zlevnila hypotéky – od května je zpracování úvěru a ocenění nemovitosti zdarma.

Přestože Komerční banka upravila své webové stránky podle požadavků klientů, je, dle mého názoru, nutné zapracovat i na internetovém bankovnictví.

Pozitivně hodnotím spuštění služby Videobankéř. Zájemci o účet nebo kreditní kartu se díky ní mohou spojit on-line s bankovními poradci, kteří doporučí nejlepší produkt a pomohou vyplnit žádost.

Bankovní poplatky 2Q 2012 NAN
Bankovní poplatky.com

 

Komerční banka patří mezi nejaktivnější banky, pokud jde o poplatkové změny, ale i o novinky v sazebníku. Jinak tomu nebylo ani ve II. čtvrtletí 2012. Banka tentokrát k 1. 6. 2012 připravila rozsáhlejší změny a dokonce i rozšíření konceptu MojeOdměny. Nově se koncept dotkne širší skupiny klientů a zároveň banka umožní dosažení vyšších odměn. Majitelé balíčku MůjÚčet budou moci nově čerpat formou odměny zpět až 100 % poplatku za jeho vedení (doposud 50 %). Za každou splněnou podmínku pro získání bonusu vyplatí KB odměnu ve výši 25 % měsíčního poplatku za vedení účtu. Pro snadnější dosažení na odměny upravuje banka u balíčků MůjÚčet a G2.2 jednu ze čtyř podmínek - připsání jedné došlé platby na účet měsíčně bez určení její výše (dříve musela být vyšší než 15 tisíc). Na základě těchto změn a dle dřívějšího našeho vyjádření o pozitivních očekáváních, zvyšujeme naše hodnocení v této části o 0,5 bodu.

Kromě pozitivní změny konceptu MojeOdměny připravila banka i několik poplatkových novinek a ty už tak pozitivní nejsou. Od 1. 6. 2012 došlo ke zvýšení cen u služeb, které zajišťují zaměstnanci banky. Zdražují se platby zadané na papírovém nosiči (na 39 Kč) a platby zadané telefonicky (na 19 Kč). KB také zdražuje papírový výpis z účtu o 5 Kč, respektive o 10 Kč. Vzhledem k těmto změnám, snižujeme hodnocení v této části o 0,5 bodu.

Sazebník banky se díky změně konceptu ještě více zjednodušil a zredukoval a tak i nadále obhajuje pozici jednoho z nejpřehlednějších ceníků na českém trhu. Zejména je třeba podtrhnout uvádění ceny mimo balíček v jedné tabulce či tipy u každé kapitoly. Hodnocení ponecháváme na stejné výši.

V Q Reportu Scott & Rose došlo ke změnám oběma směry. U standardního klienta došlo ke zdražení vlivem zvýšení poplatků a to z 2.092 Kč na 2.192 Kč ročně, zatímco u aktivního klienta naopak ke snížení nákladů z 8.138 Kč na 7.334 Kč ročně. V Kalkulátoru bankovních poplatků došlo ke zvýšení poplatkových nákladů jen u pobočkového klienta z 242 Kč na 270 Kč. Vývoj banky v porovnávačích budeme i nadále důkladně sledovat s možností změny hodnocení v této části.

Zlevněné hypotéky – zpracování úvěrů a ocenění nemovitostí zdarma, 4.5.2012

U hypoték s fixací na 5 a více let byla úroková sazba snížena až o 0,6 procentního bodu. Díky tomuto snížení, odpuštění poplatku za zpracování úvěru a ocenění nemovitosti, mohou klienti KB ušetřit v průběhu splácení až několik desítek tisíc korun.

Komerční banka zpřístupní odměny širší skupině klientů, 1.6.2012

Komerční banka představila změny sazebníku platné k 1. červnu 2012. Jejich cílem je zpřístupnit výhody konceptu MojeOdměny širší skupině klientů a zároveň umožnit dosažení vyšších odměn za používání běžných bankovních služeb. Majitelé balíčku MůjÚčet budou moci nově čerpat formou odměny zpět až 100 % poplatku za jeho vedení. Za každou splněnou podmínku pro získání bonusu vyplatí Komerční banka odměnu ve výši 25 % měsíčního poplatku za vedení účtu. Při splnění všech čtyř podmínek tak získají klienti zpět celý měsíční poplatek za vedení účtu.

Veřejnost 2Q 2012 NAN
Petr Svoboda
Petr Vít

Nevyniká ničím. I po 2 letech po zrušení účtu přišel e-mail abych změnil certifikát. 

Psenda Psendovic
Hynek Folwarczny

Tiskové zprávy Komerční banka

Již 100 tisíc klientů Komerční banky platí mobilem

Již 100 tisíc klientů Komerční banky platí mobilem

Již více než 100 tisíc klientů Komerční banky využívá některou z mobilních platebních služeb, které jsou dostupné v ČR: Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay. Klienti KB si ve svých zařízeních (mobilech, hodinkách či iPadech) aktivovali více než 115 000 karet. Měsíční objem transakcí stoupl čtvrtletně (březen – červen) o 40 % na 650 milionů Kč. V měsíci červenci pak jen prostřednictvím Apple Pay dosáhl počet transakcí jednoho milionu.

celý článek
Nadace KB Jistota má nového předsedu správní rady

Nadace KB Jistota má nového předsedu správní rady

Správní rada Nadace KB Jistota si zvolila nového předsedu. Od 1. srpna 2019 se jím stal Tomáš Doležal. V čele nadace vystřídal Sylvu Floríkovou, která byla předsedkyní správní rady od května 2013.

celý článek
Komerční banka vykázala v prvním pololetí 2019 růst výnosů, důslednou kontrolu nákladů a nadále vynikající výsledek řízení rizik

Komerční banka vykázala v prvním pololetí 2019 růst výnosů, důslednou kontrolu nákladů a nadále vynikající výsledek řízení rizik

  • Komerční banka zaznamenala meziroční nárůst klientů využívající Mobilní banku o 184 tisíc na 700 tisíc. To potvrdilo vedoucí pozici KB v mobilním bankovnictví.
  • V červnu už používalo novou aplikaci pro ověření totožnosti KB Klíč více než 260 tisíc zákazníků KB, a to pouhých sedm měsíců po jejím uvedení. Klienti KB si do svých mobilních platebních peněženek nainstalovali už 112 tisíc platebních karet, z čehož velkou část tvoří Apple Pay.
  • Objem poskytnutých půjček skupinou KB se zvýšil o 3,2 % meziročně na 644,8 mld. Kč. Nejvyšší dynamiku růstu vykázaly portfolio půjčky na bydlení poskytnuté Modrou pyramidou, meziročně o 13,7 %. Hypotéky KB vzrostly o 1,5 %.
  • Objem půjček podnikům a korporacím se zvedl o 3,1 %.
  • Celkový objem běžných klientských vkladů ve Skupině KB vzrostl o 4,0 % na 838,6 mld. Kč. Objem aktiv klientů ve správě penzijního fondu KB Penzijní společnosti byl vyšší o 8,2 % a majetek klientů KB v podílových fondech vzrostl meziročně o 9,4 %.
  • Růst výnosů dosáhl 5,0 %, zatímco provozní náklady očištěné o jednorázové vlivy stouply pouze o 2,9 %. Kvalita úvěrového portfolia zůstává vynikající, a tak Komerční banka mohla opět přistoupit ke snížení rezerv na kreditní rizika. Čistý zisk bez mimořádných položek vzrostl meziročně o 6,0 % na 7,2 mld. Kč.
celý článek
Ekonomická prognóza Komerční banky: Všude dole, doma nejvýš

Ekonomická prognóza Komerční banky: Všude dole, doma nejvýš

Česká ekonomika zatím čelí více než statečně zhoršujícímu se vnějšímu prostředí, i když i v Česku nálada průmyslových výrobců padá výrazně rychleji, než by (zatím) odpovídalo realitě. Americká i evropská centrální banka definitivně otáčí kormidlo opět směrem ke snižování úrokových sazeb. ČNB ale vzhledem k robustnímu inflačnímu výhledu úrokové sazby nesníží. Po zbytek letošního i celý příští rok nás tak bude na straně centrální banky provázet stabilita úrokových sazeb.

celý článek
Mobilním telefonem ovládá svůj účet již 700 tisíc klientů Komerční banky

Mobilním telefonem ovládá svůj účet již 700 tisíc klientů Komerční banky

Téměř 45 % klientů Komerční banky, tedy 700 tisíc, již ovládá svůj účet přes mobilní telefon. Meziročně došlo k nárůstu o 33 %. Zajímavostí je, že každé druhé přihlášení do mobilní bankovní aplikace Komerční banky je přes biometriku – otisk prstu nebo Face ID. Měsíční objem plateb zadaných přes chytrý telefon je téměř 6,5 miliardy Kč.

celý článek
Zlatá karta ke studentskému účtu G2.2 bourá hranice

Zlatá karta ke studentskému účtu G2.2 bourá hranice

Víte, co je hitem mezi českými studenty? Bezplatné vedení účtu G2.2 od Komerční banky (KB). Aktuální novinkou, která z tohoto oblíbeného účtu dělá navíc nepostradatelného cestovního průvodce, je zvýhodněná Zlatá karta. Ta svým držitelům přináší výhodné cestovní pojištění, výběry bez poplatku z jakéhokoli bankomatu na světě nebo bohaté asistenční služby pro motoristy. To jsou jen některé z jejích výhod. Studenti si ji ke svému účtu mohou pořídit jen za 100 Kč.

celý článek
Komerční banka nasazuje do multibankingu další tři banky, z toho poprvé i jednu zahraniční

Komerční banka nasazuje do multibankingu další tři banky, z toho poprvé i jednu zahraniční

Tatrabanka je první zahraniční bankou, kterou Komerční banka zapojuje do svého internetového bankovnictví MojeBanka a mobilní aplikace Mobilní banka. Kromě Tatrabanky se multibanking KB rozšiřuje ještě o J&T Banku a Wüstenrot. V nejbližší době přibydou další tři instituce, čímž celkový počet bank zařazených do multibankingu Komerční banky stoupne na 11.

celý článek
KB pokračuje v personálním posilování IT týmu

KB pokračuje v personálním posilování IT týmu

Od 1. července 2019 působí v Komerční bance na pozici Head of CoE Development Jindřich Kubát. Má bohaté zkušenosti s vývojem softwaru pro oblast e-commerce a značnou část své profesní kariéry prožil ve společnosti Mall. V Komerční bance bude významnou posilu „digitálního“ týmu pod vedením člena představenstva Marguse Simsona.

celý článek
Drive-up bankomaty lámou vkladové rekordy

Drive-up bankomaty lámou vkladové rekordy

Na třech drive-up bankomatech Komerční banky (umístěných na čerpacích stanicích Benzina v Praze, Hradci Králové a Ostravě) jsou průměrné vklady o 100% vyšší než v klasických bankomatech. 

Komerční banka chce mít do konce letošního roku 400 vkladových bankomatů, tedy již více než polovinu všech svých bankomatů.

celý článek
Komerční pojišťovna připsala klientům vysoké zhodnocení

Komerční pojišťovna připsala klientům vysoké zhodnocení

Dva z fondů nabízených v rámci investičního životního pojištění Komerční pojišťovny dosáhly mimořádných výnosů. V případě zajištěného fondu Certus se jedná o více než 12 %, u fondu Certus 2 dokonce přes 27 %. Za tímto úspěchem stojí zejména důkladně zvolená skladba podkladových aktiv ze sektoru potravin a farmacie, která jen minimálně podléhá výkyvům ekonomiky.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři