web
První klientský rating bank v České republice


Komerční banka 62,6

Kvartál
1 2 3 4

1. čtvrtletí
2013
1. čtvrtletí
2010
3. čtvrtletí
2011
1. čtvrtletí
2011
Komerční banka, a. s.

Na Příkopě 33, č. p. 969, 114 07 Praha 1
Tel.: 222 432 111
E.mail: mojebanka@kb.cz, www.kb.cz

Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2012 NAN
Jan Klička

Také KB si zaslouží kladné body za zlehčení života pro studenty. Studentský účet
bude možné mít i po dokončení školy za zvýhodněných podmínek, a to až do věku 30
let. KB také pokračuje v rozšiřování sazebníku MojeOdměny. Pozitivní je i fakt,
že KB snížila sazby u pětiletých hypoték na sazbu už od 3,49 procenta. Méně
chvályhodné, i když v kontextu chování našich bank pochopitelné, je zdražené
některých papírových služeb na pobočkách. Dojít k němu má od června.

Helena Kadlecová

 

Oblast poplatků:

- ke změnám poplatků přistoupila banka v lednu tohoto roku. Bylo provedeno okolo 30 změn. Došlo k přidání několika položek do Sazebníků a u vybraných položek došlo k úpravě cen.

Oblast úrokových sazeb:

 - změnily se úrokové sazby u  hypotečního úvěrů - u hypotečního úvěru Klasik se sazby snížily a naopak u  hypotečního úvěru Plus( max. do 100%) sazby vzrostly

Inovace  a novinky:

 - banka  začala nabízet běžný účet v čínských jüanech. Je určen pro klienty, kteří mají své obchodní aktivity zaměřené na Čínu.

Marketingové aktivity, komunikace:

- klienti byli prostřednictvím zpráv v internetovém bankovnictví informováni o  chystané novince – mobilní platby pomocí iPhone

- marketingová kampaň na hypoteční úvěry

Otakar Schlossberger

 

I tato banka poskytuje snad všechny produkty a služby, které by měla velká banka poskytovat. Disponuje rozsáhlou sítí poboček, má dobře propracovány systémy alternativních distribučních kanálů. Je poměrně zřetelně vidět v reklamních spotech v médiích a na reklamních tabulích či v tisku. Nepatří mezi nejlevnější banky, ale její sazebník dostupný na internetu je strukturován a je po rozkliknutí celkem přehledný. Osobně bych řekl, že nepatří mezi agresivní banky, ale to neznamená, že je to chyba. KB patří mezi stálice na trhu a snaží se svou pozici udržet. Pokud se „předvádí“ tzv. novými produkty, pak jsou to jen kombinace již stávajících, které jsou zabaleny do nového „hávu“. Jako jiné banky, operuje příznivými sazbami z úvěrů, zejména pro spotřebitele na bydlení. Je však otázkou, zda takto prezentované sazby jsou skutečně reálně dosažitelné.

Banka se snaží „nalákat“ současné i nové klienty na program „moje odměny“. Podle mého názoru jsou koncipovány moc složitě a klient se jimi bude jen těžko „prokousávat“.

Společenská angažovanost banky je rozsáhlá, a to nejen potřebný, ale také vůči kultuře a sportu a vzdělávání. 

Martina Hedvičáková

 

Od nového roku uvedla Komerční banka nový sazebník.

Komerční banka vyplatila svým klientům na odměnách již více než 270 mil. Kč

Klientům, kteří mají své obchodní aktivity zaměřené na Čínu, nabízí Komerční banka výrazné usnadnění v oblasti bezhotovostního platebního styku - běžný účet v čínských jüanech (renminbi).

Komerční banka a Visa Europe spustí v polovině letošního roku bezkontaktní mobilní platby pro telefony iPhone 4 a iPhone 4S s využitím ochranného rámečku iCarte od společnosti Wireless Dynamics.

Komerční pojišťovna ve spolupráci s Komerční bankou nabízí v rámci pojištění Vital Invest od 6. února 2012 možnost investovat do Zajištěného fondu Optimo Komodity.

Penzijní fond Komerční banky byl hned dvakrát vyhlášen jako Nejlepší penzijní fond v ČR. V jednom případě přitom obhájil stejný titul z loňského roku.

Nová akční nabídka Komerční banky přináší od 1. března 2012 významné zvýhodnění hypotečních úvěrů s delší dobou fixace. Při pětileté fixaci začínají na hranici 3,49 % úrokové sazby.

 Studie prestižního magazínu Global Finance opakovaně vyhodnotila Komerční banku jako jednu z nejbezpečnějších bank na rychle se rozvíjejících trzích střední a východní Evropy. 

Bedřich Danda

Za určitou brzdu dynamičtějšího rozvoje lze považovat dosti tradicionalistický přístup  Přesto KB dokázala v roce 2009 zajistit další růst svého úvěrového portfolia.  Bohužel KB také patří mezi banky, které si dodnes účtují některé poplatky vyhlášené v anketě jako absurdní. 

Bankovní poplatky 1Q 2012 NAN
Bankovní poplatky.com

 

Komerční banka patří mezi nejaktivnější banky, pokud jde o poplatkové změny, ale i o novinky v sazebníku. Jinak tomu nebylo ani I. čtvrtletí 2012. Banka opět připravila řadu poplatkových změn hned na začátek roku, tedy od 1.1.2012. Především šlo o sjednocení poplatků u karetních transakcí. KB dále rozvíjí svou novou filozofii zpoplatňování, tedy koncept MojeOdměny (klienti prý dostali na odměnách od banky už více než 270 milionů Kč), změny připravuje banka od 1.6.2012 a budou tak předmětem hodnocení v příštím čtvrtletí. Dle informací, které jsou již dostupné, bude například možné získat až 100% slevu z poplatku za vedení účtu (dnes 50%). V aktuálním čtvrtletí hodnocení neměníme, ale očekáváme, že v dalším kvartálu můžeme zvýšit hodnocení v této části o 0,5 bodu.

KB reagovala na nástup nových bank už v minulém kvartálu (konto MůjÚčet na jeden rok zdarma pro nové klienty). V aktuálním I. čtvrtletí došlo ke změnám zejména u platebních karet a u zpoplatňování transakční historie. Majitele kreditních karet zaplatí při výběru z bankomatu jiné banky i nadále 1% poplatek, minimálně však 100 Kč (dříve 50 Kč). Banka také změnila hodně kritizovaný poplatek za přístup k transakční historii - za jednu stranu elektronického archivního výpisu zaplatí klient nově 1 Kč (původně 5 Kč), u papírového výpisu pak 2,50 Kč (původně 5 Kč), nicméně za tisk za papír si klient za výpis připočte 100 Kč. Banka dále sjednotila poplatek za výběr hotovosti na přepážce v tuzemsku i zahraničí na 1 %, minimálně 100 Kč. Expresní odblokování platební karty při pětkrát chybně zadaném PIN kódu bude poskytováno nově zdarma, a to do 30 minut. Vydání duplikátu či náhradní karty po stoplistaci bude stát 200 Kč. Poplatek za expresní vydání platební karty a PIN kódu banka snížila na 1 500 Kč (původně 4 000 Kč – tato cena i nadále platí při vydání nové karty v zahraničí). U debetních karet dále v sazebníku přibude poplatek za změnu týdenních limitů přes Expresní linku (14 Kč) a přes přepážku (59 Kč). Nově zdarma bude mít klient možnost zadávat trvalé příkazy k úhradě na účty dceřiných a partnerských společnosti Komerční banky. Zdarma i bez použití sběrného boxu budou také automatické převody a povolení k inkasu, včetně SIPO. Pokud přes přepážku vložíte více jak 50 kusů mincí, bude si banka účtovat nově 3% z celkové částky (původně 2%), minimálně 100 Kč. Vzhledem k tomu, že jsme v této části zvýšili hodnocení minule, pro tentokrát jej necháme beze změn.

Sazebník se díky změně konceptu ještě více zjednodušil a zredukoval a tak i nadále obhajuje pozici jednoho z nejpřehlednějších ceníků na českém trhu. Zejména je třeba podtrhnout uvádění ceny mimo balíček v jedné tabulce či tipy u každé kapitoly. Hodnocení ponecháváme na stejné výši.

V Q Reportu Scott & Rose, ani v Kalkulátoru bankovních poplatků tentokrát nedošlo k žádným změnám a tak hodnocení v této části neměníme.

Nový sazebník Komerční banky, 1.1.2012

Unikátní koncept poplatkové politiky MojeOdměny zaznamenal další úspěch. V rámci hodnocení vstřícnosti v oblasti poplatkové politiky prováděné internetovým serverem Bankovnípoplatky.com získala Komerční banka hodnocení Skokan roku. Podle serveru zlepšila KB nejvíce z českých bank oblast poplatků i přehlednost sazebníku.

Komerční banka vyplatila svým klientům na odměnách již více než 270 mil. Kč, 31.1.2012

Od startu konceptu MojeOdměny vyplatila Komerční banka na odměnách svým klientům již více než čtvrt miliardy korun. V České republice ojedinělý koncept cenové politiky umožňuje klientům sbírat finanční odměny za to, že využívají běžné bankovní služby.

Nabídka hypoték v KB se sazbou od 3,49 % pro fixaci na 5 let a nulový poplatek za zpracování,  29.02.2012

Nová nabídka Komerční banky přináší od 1. března 2012 významné zvýhodnění hypotečních úvěrů s delší dobou fixace. Díky snížení úrokové sazby na hranici 3,49 % pro pětiletou fixaci a nulovému poplatku za zpracování úvěru mohou klienti KB ušetřit v průběhu splácení hypotéky až několik desítek tisíc korun.

Veřejnost 1Q 2012 NAN
Svatopluk Čech
Romana Šupitarová
libor tluka

zlodějbank,drahý

Josef Marcián
Roman Bárta

Také jeden z drahých molochů.

Jiří Hovorka
Eva HAvličková
Tomáš Hejda

Měl jsem u banky studentský účet Gaudeamus. I přes to jsem měsíčně platil kromě výběrů z bankomatu desítky korun i za další položky. Smlouvu jsem vypověděl hned po dostudování. Dalším důvodem, proč dávám nízké hodnocení, je fakt, že banka není s to průhledně informovat o poplatcích za účet (klientovi podala informaci, že účet G2 s mezinárodní embosovanou kartou plus dalšími dvěma kartami je zcela zdarma), následně strhává z účtu, který není prakticky využíván, poplatky za vedení, po přečerpání účtu díky poplatkům účet bez jakékohokoliv předchozího upozornění klientovi zruší a až po několika letech, kdy se klient dostaví osobně na pobočku, se tuto skutečnost dozví i s tím, že musí uhradit cca 700 Kč. Posledním faktem je jednoduchá možnost získání kreditní karty člověkem, který není z důvodu svého zdravotního stavu fakticky kompetentní spravovat své finance.

Daniel Cemper
Barbora Malíková

Tiskové zprávy Komerční banka

Mohutný nárůst používání mobilního bankovnictví KB  Výnosy rostly, provozní náklady pod kontrolou a stále vynikající výsledky řízení rizik

Mohutný nárůst používání mobilního bankovnictví KB Výnosy rostly, provozní náklady pod kontrolou a stále vynikající výsledky řízení rizik

  • Komerční banka zaznamenala meziroční růst klientů využívající Mobilní banku o 38 % na 655 000. Objem transakcí zadaných prostřednictvím mobilního bankovnictví během prvních třech měsíců roku dosáhl 15,6 miliard Kč, což bylo meziročně o 82 % více. To potvrdilo pozici KB jako jedničky na trhu v mobilním bankovnictví;
  • Klienti Komerční banky si do svých mobilních platebních peněženek nainstalovali už 91 000 platebních karet, z čehož velká část přibyla od února, po zavedení Apple Pay na českém trhu;
  • V dubnu už používalo novou aplikaci pro ověření totožnosti KB Klíč více než 200 000 zákazníků KB, a to pouhých pět měsíců po jejím uvedení na trh;
  • Objem poskytnutých půjček skupinou KB se zvýšil o 4,0 % meziročně na 637,3 mld. Kč. Nejvyšší dynamiku růstu vykázalo portfolio půjček na bydlení poskytnutých Modrou pyramidou, 15,2 %. Spotřebitelské úvěry vzrostly o 3,4 % a půjčky podnikům a korporacím o 4,2 %;
  • Celkový objem běžných klientských vkladů ve Skupině KB vzrostl o 4,5 % na 826,1 mld. Kč. Vklady občanů v bance vzrostly o 7,7 % ve srovnání s obdobím před rokem;
  • Růst výnosů dosáhl 5,1 %, zatímco provozní náklady stouply pouze o 3,2 % i přes rychlejší růst průměrných mezd. Komerční banka mohla opět přistoupit ke snížení rezerv na kreditní rizika. Čistý zisk vzrostl meziročně o 5,9 % na 3,2 mld. Kč.
celý článek
Komerční banka má API bez hranic

Komerční banka má API bez hranic

Nový API portál Komerční banky přináší partnerům KB jedinečnou možnost být spolutvůrci našich API služeb. Nabízíme stabilní prostředí vývojářům a tvůrcům inovativních služeb pro otestování a vyladění jejich aplikací, které využívají možnosti našich API služeb.

celý článek
Ekonomická prognóza Komerční banky na minovém poli

Ekonomická prognóza Komerční banky na minovém poli

Česká ekonomika čelí celé řadě nepříjemností z domova i ze zahraničí. Pod palbou je zejména průmysl v čele s automobilovým. Domácí poptávka ale zůstává ve světle napjatého trhu práce solidní. Pravděpodobnost recese tuzemského hospodářství zůstává velmi nízká.

celý článek
Valná hromada Komerční banky schválila dividendu za rok 2018 ve výši 51 Kč na jednu akcii

Valná hromada Komerční banky schválila dividendu za rok 2018 ve výši 51 Kč na jednu akcii

Akcionáři Komerční banky na dnešní valné hromadě svým hlasováním potvrdili návrh představenstva banky na schválení podílu na zisku k rozdělení mezi akcionáře (dividendy) za rok 2018 ve výši 51 korun na jednu akcii.

celý článek
On-line investování v nové mobilní bance od Komerční banky

On-line investování v nové mobilní bance od Komerční banky

Z hodiny na deset minut, a ještě odkudkoli a kdykoli. Rovných 50 minut ušetří klient Komerční banky (KB), který uzavře smlouvu o investování do fondů Amundi ve svém mobilním telefonu a nikoli na pobočce. To je jedna z novinek v modernizované aplikaci Mobilní banka.

celý článek
QRECORDER otestoval ochranu mobilního bankovnictví KB – funguje na 100 %

QRECORDER otestoval ochranu mobilního bankovnictví KB – funguje na 100 %

Od prosince 2016 mají všichni klienti Komerční banky využívající aplikace mobilního bankovnictví (Mobilní banka a Mobilní banka Business) bezplatně k dispozici bezpečnostní řešení od IBM Trusteer. Nedávný útok prostřednictvím aplikace QRecorder stahované z Google Play potvrdil 100% funkčnost tohoto bezpečnostního řešení a nejvyšší úroveň ochrany bankovních klientů KB v ČR.

celý článek
Již 300 tisíc dětí a studentů využilo v Národní galerii Praha bezplatný vstup

Již 300 tisíc dětí a studentů využilo v Národní galerii Praha bezplatný vstup

Společný projekt Komerční banky a Národní galerie Praha umožňující bezplatné vstupné pro nejmladší věkové kategorie návštěvníků překonává všechna očekávání. Od dubna 2015 do konce minulého roku využilo možnost navštívit zdarma sbírkové expozice galerie již 300 tisíc dětí a studentů ve věku do 26 let. Jen v minulém roce zaznamenala Národní galerie téměř 80 tisíc návštěvníků v uvedeném věku.

celý článek
PROGRAM EXPANZE - nové záruky pro malé a střední podnikatele v objemu čtyř miliard Kč

PROGRAM EXPANZE - nové záruky pro malé a střední podnikatele v objemu čtyř miliard Kč

Komerční banka patří k nejúspěšnějším zprostředkovatelům záruk Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB). Na základě dlouhodobě úspěšné spolupráce uzavřela nyní Komerční banka s ČMZRB Smlouvu v rámci nového záručního programu EXPANZE (záruky v objemu čtyři miliardy Kč). Nový záruční program je zacílen na podporu malého a středního podnikání. Oproti aktuálně běžícím záručním programům přináší výhody v podobě vyšší hodnoty zaručovaných úvěrů a delší doby ručení.

celý článek
Komerční banka pomohla dokončit dílo Antonína Dvořáka

Komerční banka pomohla dokončit dílo Antonína Dvořáka

Komerční banka se stala partnerem v Evropě unikátního projektu - oživení
a dokončení necelé skladby Antonína Dvořáka pomocí umělé inteligence. Výsledkem je notový záznam skladby v délce 5 minut. Následně byly opět prostřednictvím umělé inteligence společnosti AIVA složeny další dvě věty, které rozšiřují Dvořákovu tvorbu na základě naučených motivů a vzorců komponování. „Z budoucího světa“ je naprosto unikátním hudebním dílem, které na Dvořákových základech dokončila nejmodernější technologie.

celý článek
Komerční banka má historicky první platbu Apple pay v ČR

Komerční banka má historicky první platbu Apple pay v ČR

Pouhý týden stačil Apple Pay v Komerční bance na to, aby počtem klientů naprosto zastínil již přes rok dostupnou obdobnou službu Google Pay. Počet klientů - využívajících k platbám mobilní telefon se symbolem nakousnutého jablka - je za sedm dnů o 50 % vyšší, než kolik nasbíral Google Pay za 14 měsíců. Počet karet, které jsou aktivované na telefonech Apple Pay nebo hodinkách Apple Watch, dosáhl hranice 50 tisíc. Celkový týdenní objem transakcí v KB prostřednictvím Apple Pay činil 51 milionů Kč.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři