web
První klientský rating bank v České republice


Komerční banka 62,6

Kvartál
1 2 3 4

1. čtvrtletí
2013
1. čtvrtletí
2010
3. čtvrtletí
2011
1. čtvrtletí
2011
Komerční banka, a. s.

Na Příkopě 33, č. p. 969, 114 07 Praha 1
Tel.: 222 432 111
E.mail: mojebanka@kb.cz, www.kb.cz

Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2012 68,3
Jan Klička

Také KB si zaslouží kladné body za zlehčení života pro studenty. Studentský účet
bude možné mít i po dokončení školy za zvýhodněných podmínek, a to až do věku 30
let. KB také pokračuje v rozšiřování sazebníku MojeOdměny. Pozitivní je i fakt,
že KB snížila sazby u pětiletých hypoték na sazbu už od 3,49 procenta. Méně
chvályhodné, i když v kontextu chování našich bank pochopitelné, je zdražené
některých papírových služeb na pobočkách. Dojít k němu má od června.

Helena Kadlecová

 

Oblast poplatků:

- ke změnám poplatků přistoupila banka v lednu tohoto roku. Bylo provedeno okolo 30 změn. Došlo k přidání několika položek do Sazebníků a u vybraných položek došlo k úpravě cen.

Oblast úrokových sazeb:

 - změnily se úrokové sazby u  hypotečního úvěrů - u hypotečního úvěru Klasik se sazby snížily a naopak u  hypotečního úvěru Plus( max. do 100%) sazby vzrostly

Inovace  a novinky:

 - banka  začala nabízet běžný účet v čínských jüanech. Je určen pro klienty, kteří mají své obchodní aktivity zaměřené na Čínu.

Marketingové aktivity, komunikace:

- klienti byli prostřednictvím zpráv v internetovém bankovnictví informováni o  chystané novince – mobilní platby pomocí iPhone

- marketingová kampaň na hypoteční úvěry

Otakar Schlossberger

 

I tato banka poskytuje snad všechny produkty a služby, které by měla velká banka poskytovat. Disponuje rozsáhlou sítí poboček, má dobře propracovány systémy alternativních distribučních kanálů. Je poměrně zřetelně vidět v reklamních spotech v médiích a na reklamních tabulích či v tisku. Nepatří mezi nejlevnější banky, ale její sazebník dostupný na internetu je strukturován a je po rozkliknutí celkem přehledný. Osobně bych řekl, že nepatří mezi agresivní banky, ale to neznamená, že je to chyba. KB patří mezi stálice na trhu a snaží se svou pozici udržet. Pokud se „předvádí“ tzv. novými produkty, pak jsou to jen kombinace již stávajících, které jsou zabaleny do nového „hávu“. Jako jiné banky, operuje příznivými sazbami z úvěrů, zejména pro spotřebitele na bydlení. Je však otázkou, zda takto prezentované sazby jsou skutečně reálně dosažitelné.

Banka se snaží „nalákat“ současné i nové klienty na program „moje odměny“. Podle mého názoru jsou koncipovány moc složitě a klient se jimi bude jen těžko „prokousávat“.

Společenská angažovanost banky je rozsáhlá, a to nejen potřebný, ale také vůči kultuře a sportu a vzdělávání. 

Martina Hedvičáková

 

Od nového roku uvedla Komerční banka nový sazebník.

Komerční banka vyplatila svým klientům na odměnách již více než 270 mil. Kč

Klientům, kteří mají své obchodní aktivity zaměřené na Čínu, nabízí Komerční banka výrazné usnadnění v oblasti bezhotovostního platebního styku - běžný účet v čínských jüanech (renminbi).

Komerční banka a Visa Europe spustí v polovině letošního roku bezkontaktní mobilní platby pro telefony iPhone 4 a iPhone 4S s využitím ochranného rámečku iCarte od společnosti Wireless Dynamics.

Komerční pojišťovna ve spolupráci s Komerční bankou nabízí v rámci pojištění Vital Invest od 6. února 2012 možnost investovat do Zajištěného fondu Optimo Komodity.

Penzijní fond Komerční banky byl hned dvakrát vyhlášen jako Nejlepší penzijní fond v ČR. V jednom případě přitom obhájil stejný titul z loňského roku.

Nová akční nabídka Komerční banky přináší od 1. března 2012 významné zvýhodnění hypotečních úvěrů s delší dobou fixace. Při pětileté fixaci začínají na hranici 3,49 % úrokové sazby.

 Studie prestižního magazínu Global Finance opakovaně vyhodnotila Komerční banku jako jednu z nejbezpečnějších bank na rychle se rozvíjejících trzích střední a východní Evropy. 

Bedřich Danda

Za určitou brzdu dynamičtějšího rozvoje lze považovat dosti tradicionalistický přístup  Přesto KB dokázala v roce 2009 zajistit další růst svého úvěrového portfolia.  Bohužel KB také patří mezi banky, které si dodnes účtují některé poplatky vyhlášené v anketě jako absurdní. 

Bankovní poplatky 1Q 2012 68,8
Bankovní poplatky.com

 

Komerční banka patří mezi nejaktivnější banky, pokud jde o poplatkové změny, ale i o novinky v sazebníku. Jinak tomu nebylo ani I. čtvrtletí 2012. Banka opět připravila řadu poplatkových změn hned na začátek roku, tedy od 1.1.2012. Především šlo o sjednocení poplatků u karetních transakcí. KB dále rozvíjí svou novou filozofii zpoplatňování, tedy koncept MojeOdměny (klienti prý dostali na odměnách od banky už více než 270 milionů Kč), změny připravuje banka od 1.6.2012 a budou tak předmětem hodnocení v příštím čtvrtletí. Dle informací, které jsou již dostupné, bude například možné získat až 100% slevu z poplatku za vedení účtu (dnes 50%). V aktuálním čtvrtletí hodnocení neměníme, ale očekáváme, že v dalším kvartálu můžeme zvýšit hodnocení v této části o 0,5 bodu.

KB reagovala na nástup nových bank už v minulém kvartálu (konto MůjÚčet na jeden rok zdarma pro nové klienty). V aktuálním I. čtvrtletí došlo ke změnám zejména u platebních karet a u zpoplatňování transakční historie. Majitele kreditních karet zaplatí při výběru z bankomatu jiné banky i nadále 1% poplatek, minimálně však 100 Kč (dříve 50 Kč). Banka také změnila hodně kritizovaný poplatek za přístup k transakční historii - za jednu stranu elektronického archivního výpisu zaplatí klient nově 1 Kč (původně 5 Kč), u papírového výpisu pak 2,50 Kč (původně 5 Kč), nicméně za tisk za papír si klient za výpis připočte 100 Kč. Banka dále sjednotila poplatek za výběr hotovosti na přepážce v tuzemsku i zahraničí na 1 %, minimálně 100 Kč. Expresní odblokování platební karty při pětkrát chybně zadaném PIN kódu bude poskytováno nově zdarma, a to do 30 minut. Vydání duplikátu či náhradní karty po stoplistaci bude stát 200 Kč. Poplatek za expresní vydání platební karty a PIN kódu banka snížila na 1 500 Kč (původně 4 000 Kč – tato cena i nadále platí při vydání nové karty v zahraničí). U debetních karet dále v sazebníku přibude poplatek za změnu týdenních limitů přes Expresní linku (14 Kč) a přes přepážku (59 Kč). Nově zdarma bude mít klient možnost zadávat trvalé příkazy k úhradě na účty dceřiných a partnerských společnosti Komerční banky. Zdarma i bez použití sběrného boxu budou také automatické převody a povolení k inkasu, včetně SIPO. Pokud přes přepážku vložíte více jak 50 kusů mincí, bude si banka účtovat nově 3% z celkové částky (původně 2%), minimálně 100 Kč. Vzhledem k tomu, že jsme v této části zvýšili hodnocení minule, pro tentokrát jej necháme beze změn.

Sazebník se díky změně konceptu ještě více zjednodušil a zredukoval a tak i nadále obhajuje pozici jednoho z nejpřehlednějších ceníků na českém trhu. Zejména je třeba podtrhnout uvádění ceny mimo balíček v jedné tabulce či tipy u každé kapitoly. Hodnocení ponecháváme na stejné výši.

V Q Reportu Scott & Rose, ani v Kalkulátoru bankovních poplatků tentokrát nedošlo k žádným změnám a tak hodnocení v této části neměníme.

Nový sazebník Komerční banky, 1.1.2012

Unikátní koncept poplatkové politiky MojeOdměny zaznamenal další úspěch. V rámci hodnocení vstřícnosti v oblasti poplatkové politiky prováděné internetovým serverem Bankovnípoplatky.com získala Komerční banka hodnocení Skokan roku. Podle serveru zlepšila KB nejvíce z českých bank oblast poplatků i přehlednost sazebníku.

Komerční banka vyplatila svým klientům na odměnách již více než 270 mil. Kč, 31.1.2012

Od startu konceptu MojeOdměny vyplatila Komerční banka na odměnách svým klientům již více než čtvrt miliardy korun. V České republice ojedinělý koncept cenové politiky umožňuje klientům sbírat finanční odměny za to, že využívají běžné bankovní služby.

Nabídka hypoték v KB se sazbou od 3,49 % pro fixaci na 5 let a nulový poplatek za zpracování,  29.02.2012

Nová nabídka Komerční banky přináší od 1. března 2012 významné zvýhodnění hypotečních úvěrů s delší dobou fixace. Díky snížení úrokové sazby na hranici 3,49 % pro pětiletou fixaci a nulovému poplatku za zpracování úvěru mohou klienti KB ušetřit v průběhu splácení hypotéky až několik desítek tisíc korun.

21. 03. 2019  16:39
jsem spokojen
08. 03. 2019  16:50
06. 02. 2019  07:24
07. 01. 2019  11:44
Při vyřízení hypotéky jsem dodal potřebné papíry, následně jsem se zeptal, zda ještě něco, bylo mi odpovězeno, že nikoliv. Druhý den mi poradce volá, že je potřeba dodat nějaké materiály. Na zrušení účtu jsem musel do banky 4x, než mi jej zrušili. Na telefonické lince byl položen dotaz a opět jsem byl uveden v omyl, který jsem zjistil až po 3 týdnech. Rozhodně nedoporučuji (ale třeba je to jen o lidech.)
Veřejnost 1Q 2012 33,6
Svatopluk Čech
Romana Šupitarová
libor tluka

zlodějbank,drahý

Josef Marcián
Roman Bárta

Také jeden z drahých molochů.

Jiří Hovorka
Eva HAvličková
Tomáš Hejda

Měl jsem u banky studentský účet Gaudeamus. I přes to jsem měsíčně platil kromě výběrů z bankomatu desítky korun i za další položky. Smlouvu jsem vypověděl hned po dostudování. Dalším důvodem, proč dávám nízké hodnocení, je fakt, že banka není s to průhledně informovat o poplatcích za účet (klientovi podala informaci, že účet G2 s mezinárodní embosovanou kartou plus dalšími dvěma kartami je zcela zdarma), následně strhává z účtu, který není prakticky využíván, poplatky za vedení, po přečerpání účtu díky poplatkům účet bez jakékohokoliv předchozího upozornění klientovi zruší a až po několika letech, kdy se klient dostaví osobně na pobočku, se tuto skutečnost dozví i s tím, že musí uhradit cca 700 Kč. Posledním faktem je jednoduchá možnost získání kreditní karty člověkem, který není z důvodu svého zdravotního stavu fakticky kompetentní spravovat své finance.

Daniel Cemper
Barbora Malíková

Tiskové zprávy Komerční banka

Komerční banka má historicky první platbu Apple pay v ČR

Komerční banka má historicky první platbu Apple pay v ČR

Pouhý týden stačil Apple Pay v Komerční bance na to, aby počtem klientů naprosto zastínil již přes rok dostupnou obdobnou službu Google Pay. Počet klientů - využívajících k platbám mobilní telefon se symbolem nakousnutého jablka - je za sedm dnů o 50 % vyšší, než kolik nasbíral Google Pay za 14 měsíců. Počet karet, které jsou aktivované na telefonech Apple Pay nebo hodinkách Apple Watch, dosáhl hranice 50 tisíc. Celkový týdenní objem transakcí v KB prostřednictvím Apple Pay činil 51 milionů Kč.

celý článek
Patrik Nový zdokonalí spolupráci Komerční banky se START-UPY a FINTECHY

Patrik Nový zdokonalí spolupráci Komerční banky se START-UPY a FINTECHY

Patrik Nový začal pracovat pro Komerční banku (KB), kde povede novou dceřinou společnost KB SmartSolutions. Ta se primárně zaměřuje na spolupráci s fintechy a finančními start-upy. Bohaté profesní zkušenosti Patrika Nového a jeho zájem o probíhající bankovní změny jasně signalizují odhodlání Komerční banky stát se inovativním lídrem v České republice.

celý článek
Komerční banka a potravinářská komora ČR prodloužily partnerství

Komerční banka a potravinářská komora ČR prodloužily partnerství

Komerční banka (KB) a Potravinářská komora ČR (PK ČR) podpisem smlouvy o partnerství na rok 2019 potvrdily tradičně dobré vztahy prověřené dlouholetou úspěšnou spoluprací. Prioritou (kooperace) zůstává efektivní financování potravinářských investic, zejména těch inovativních, které přispívají k vyšší konkurenceschopnosti českých potravinářů.

celý článek
KB ve spolupráci s evropskými finančními institucemi poskytla úvěry v objemu 53 miliard

KB ve spolupráci s evropskými finančními institucemi poskytla úvěry v objemu 53 miliard

Za deset let spolupráce s Evropskou investiční bankou (EIB), Evropským investičním fondem (EIF) a Rozvojovou bankou Rady Evropy (CEB) poskytla Komerční banka svým klientům zvýhodněné úvěry v objemu 53 miliard korun. Jen v minulém roce dosáhl objem těchto úvěrů téměř 12 miliard korun.

celý článek
Komerční banka má Apple pay

Komerční banka má Apple pay

Komerční banka umožňuje jako jedna z prvních českých bank svým klientům platit prostřednictvím služby Apple Pay. Službu stačí jednoduše aktivovat v aplikaci Wallet, která je předinstalovaná přímo v mobilním telefonu Apple.

celý článek
Ekonomická prognóza Komerční banky: na tenkém ledě

Ekonomická prognóza Komerční banky: na tenkém ledě

Česká ekonomika neroste nijak oslnivým tempem, když se již od poloviny roku 2017 drží v blízkosti svého potenciálu. Vyšší růstovou dynamiku limitují kapacitní omezení. Na straně druhé se ale ukazuje, že se jedná o udržitelný růst. Pravděpodobnost recese v české ekonomice hodnotíme jako velmi nízkou. Riziko výraznějšího zpomalení hospodářské dynamiky je ale ve světle velkých zahraničních nejistot značné.

celý článek
Novým členem představenstva a Chief Digital Officerem Komerční banky se stal Margus Simson

Novým členem představenstva a Chief Digital Officerem Komerční banky se stal Margus Simson

V průběhu své téměř dvacetileté kariéry pomohl realizovat digitální řešení pro tři největší banky v Estonsku a také pro řadu dalších významných pobaltských firem z různých průmyslových odvětví. Margus Simson rovněž získal bohaté zkušenosti s agilní pracovní metodou, jež je aktuálně součástí strategických změn realizovaných v Komerční bance. V představenstvu KB bude řídit digitalizaci, IT, data management a související oblasti.

celý článek
Více než třetina klientů Komerční banky ovládá svůj účet přes mobilní aplikaci

Více než třetina klientů Komerční banky ovládá svůj účet přes mobilní aplikaci

Komerční banka (KB) má již 600 tisíc klientů, kteří si stáhli a aktivovali aplikaci pro mobilní bankovnictví Mobilní banka nebo Mobilní banka Business. Znamená to, že nejmodernější aplikaci mobilního bankovnictví v ČR využívá již každý třetí klient banky. Za strmým nárůstem zájmu o mobilní bankovnictví KB, který odstartoval v minulém roce, je unikátní a bezplatné bezpečnostní řešení Trusteer od IBM a rovněž řada inovativních vychytávek, jako například Face ID (identifikace obličejem), potvrzování transakcí otiskem prstů nebo propojení na chytré hodinky.

celý článek
Vkladové bankomaty jsou v KB stále oblíbenější, měsíčně jimi proteče téměř pět miliard korun

Vkladové bankomaty jsou v KB stále oblíbenější, měsíčně jimi proteče téměř pět miliard korun

Téměř pět miliard korun, to je částka, kterou klienti Komerční banky vloží měsíčně přes vkladové bankomaty. Meziročně tak došlo k téměř 100% nárůstů, protože průměrný měsíční vklad v roce 2017 byl jen 2,3 miliardy Kč.

celý článek
Komerční banka rozšiřuje do celé své pobočkové sítě koncept Firemních center

Komerční banka rozšiřuje do celé své pobočkové sítě koncept Firemních center

Komerční banka po několikaměsíčním pilotním provozu rozšiřuje do celé své pobočkové sítě koncept Firemních center. Jeho cílem je poskytovat i klientům z řad menších firem a podnikatelů služby a poradenství v rozsahu, který byl dosud vyhrazen pouze velkým firmám. Komerční banka v segmentu malých podniků (Small Business) aktuálně obsluhuje téměř 250 tisíc klientů s ročními tržbami do 60 milionů korun.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři