web
První klientský rating bank v České republice


Komerční banka 61,6

Kvartál
1 2 3 4

1. čtvrtletí
2013
1. čtvrtletí
2010
3. čtvrtletí
2011
1. čtvrtletí
2011
Komerční banka, a. s.

Na Příkopě 33, č. p. 969, 114 07 Praha 1
Tel.: 222 432 111
E.mail: mojebanka@kb.cz, www.kb.cz

Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2011 NAN
Bedřich Danda

Komerční banka je silná banka v hypotékách, což mohou ocenit i podnikatelé. I ve druhém čtvrtletí tak u této banky došlo k poklesu úrokových sazeb u hypoték a hypotéky se tak staly opět o něco dostupnějšími.

Za ocenění stojí i servisní a poradenské služby pro podnikatele a živnostníky, které mají sice za cíl prodat produkty banky, nicméně jsou tyto služby a informace pro podnikatele velmi efektivní a využitelné.

Jan Brázda

KB v dubnu představila novou cenovou politiku zavedením konta MůjÚčet. Jedná se o účet nahrazující v nabídce KB dnes nejčastěji nabízená konta. Za 68 Kč mi nepřipadá tento účet jako výrazná úspora ve srovnání s minulostí či konkurencí.

Jinak banka nepředstavila ve druhém čtvrtletí ve srovnání s ostatními bankami žádné výraznější novinky.

Martina Hedvičáková

Jako jednu z nejaktivnější banku II. kvartálu můžeme hodnotit Komerční banku. Ta vytvořila nový balíček MůjÚčet, který je založen na odměnách za využívání služeb banky a Profi účet.

Komerční banka nahradila od 1. 4. 2011 nejrozšířenější balíčková konta v nabídce 2 účty: MůjÚčet pro občany a Profi účet pro firmy a podnikatele.

MůjÚčet je balíček základních bankovních služeb, který nahrazuje v nabídce KB dnes nejčastěji nabízená konta. MůjÚčet přináší na český trh zcela novou obchodní logiku: nabízí za atraktivní cenu všechny základní bankovní služby, klient navíc získá odměny v podobě vrácení až 50 % měsíčního poplatku za vedení balíčku.

MůjÚčet přináší klientům KB za 68 Kč měsíčně korunový běžný účet s elektronickými výpisy, všechny příchozí transakce, embosovanou mezinárodní platební kartu s cestovním pojištěním, telefonní, internetové a mobilní bankovnictví či výběry z bankomatů KB zdarma, pokud klient s kartou platí u obchodníků.

„Pro specifické skupiny klientů připravila KB výhodné programy, které jsou přizpůsobeny jejich požadavkům i možnostem. Programy jsou připraveny pro studenty, absolventy, rodiny i seniory,“ uvedla Monika Truchliková, zástupkyně výkonného ředitele pro Marketing a Business Development Komerční banky.

Například v rámci Programu Rodina mohou partneři propojit své účty a získat tak společně odměny až do výše 50 % poplatku za vedení obou účtů. Program Senior zase umožňuje klientům nad 60 let získat odměny za výrazně jednodušších podmínek.

V rámci konceptu MojeOdměny může od začátku roku každý klient KB svým chováním ovlivnit, kolik zaplatí bance na poplatcích za využívání bankovních služeb. MojeOdměny odstartovaly naplno v lednu vracením poplatků za výběr hotovosti z bankomatů KB, pokud klient aktivně platí kartou u obchodníků. Další zvýhodnění přináší kreditní Lady karta, která klienty KB také odměňuje: Komerční banka přispěje držitelkám 1 % z realizovaných transakcí kartou na spoření u Penzijního fondu Komerční banky.

 

Od dubna Komerční banka zpřístupnila na svém webu online žádost o balíček MůjÚčet. Zájemci si mohou o MůjÚčet požádat v několika krocích na internetové adrese mujucet.kb.cz.

Komerční banka připravila pro klienty atraktivní akční nabídku – výhodné hypotéky získají do konce května bez poplatku za zpracování úvěru a se sazbou již od 3,99 %.

Komerční banka získala prestižní ocenění "Nejlepší obchod roku 2010" časopisu Global Trade Review.

Komerční banka obsluhuje prostřednictvím specializované pobočky pro cizince EXPAT Premium Branch již 1 300 zahraničních klientů.

Skupina Komerční banky vykázala za první tři měsíce roku 2011 čistý zisk ve výši 3 376 milionů Kč, což znamená nárůst o 5,2 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2010.

Komerční banka nabízí od 13. června 2011 možnost investovat do nového fondu KB Absolutních výnosů.

Zaměstnanci skupiny Komerční banky vybrali na speciálním účtu Nadace KB Jistota určenému na pomoc zemětřesením postiženému Japonsku celkem 165 050 korun. Také nepotřebné autolékárničky od zaměstnanců Skupiny KB pomohou obyvatelům keňského střediska Tibo.

Eva Poláchová

Banka informuje o novince -  založení účtu Můj účet on line. Klienti si mohou  zařídit účet z pohodlí domova či z kanceláře a ušetří čas. I když následné návštěvě pobočky se tak nevyhnou. Líbí se mi také možnost odměn ve formě slevy za vedení účtu při splnění podmínek očištěného kreditního obratu či platby hypotéky, pojištění, stavebního spoření a investování u společností finanční skupiny KB.  Klienti vždy vítají jakékoliv ocenění jejich věrnosti vybrané bance.

Od dubna zavedla Komerční banka Hypotéku bez standardního doložení příjmů. Rozšířila tak skupinu bank, které klientům umožňují poskytnout úvěr na základě čestného prohlášení.  Za tuto možnost klienti zaplatí 1% k úrokové sazbě navíc.  Musí mít zároveň minimálně 30% vlastních zdrojů. Klienty na hypotéky se Komerční banka  snažila v květnu  přilákat 100% slevou z poplatku za zpracování a snížením úrokových sazeb hypoték.

V paměti mi utkvěla reklama na služby podnikatelům Podnikatelský servis. Do 30.6.2011 měli  noví klienti účet na jeden rok zdarma. 

František Pavelka

Komerční banka pokračuje ve zvyšování své úspěšnosti a vstřícnosti přes své dcery (viz např. SG Equipment Finance). Na rozdíl od 1. čtvrtletí nezapomíná na aktivizaci i své vlastní bankovní činnosti. Např. v aktivitách pro podnikatele, ale i v hypotečních úvěrech. Dá značnou práci nalézt na webu výroční zprávy.

Bankovní poplatky 2Q 2011 NAN
Bankovní poplatky.com

Jedna z nejaktivnějších bank v roce 2011. KB nejprve přišla od 1.1.2011 se změnou filozofie zpoplatňování konceptem MojeOdměny, kdy výši bankovních poplatků ovlivní chování klientů. Na tuto zásadní změnu pak banka navázala vytvořením jednoho konta MůjÚčet (pro fyzické osoby), který nahrazuje všechny balíčky a to s platnosti od 1.4.2011. MůjÚčet přináší novou obchodní logiku: za jednu cenu nabízí všechny základní bankovní služby. V případě, že je klient aktivní a nebo poptává i jiné služby u KB, získá také odměnu ve výši až 50 % měsíčního poplatku (68 Kč) za vedení balíčku. Vzhledem k těmto strukturálním změnám zvyšujeme opět hodnocení banky o 0,5 bodu.

Koncept MůjÚčet je postaven na principu jednoho účtu, kde aktivní klient může ještě ušetřit určitou částku, pokud splní určité podmínky. Podmínky jsou 4 – měsíční kreditní obrat (min. 15 000 Kč), depozita (vklady) u KB (min. 250 000 Kč), pravidelné platby na různé finanční produkty min. 2 000 Kč měsíčně (penzijní fond, pojištění apod.) a jakýkoliv úvěr v jakékoliv výši (hypotéka, stavební spoření, úvěr). Pokud klient splní jednu z těchto podmínek, získává slevu 25% z 68 Kč poplatku za vedení účtu (17 Kč). Pokud splní dvě a více, získává 50% slevu (34 Kč). Tyto podmínky jsou pak ještě „změkčeny“ pro vybrané cílové skupiny – lidé ve věku 26-30 let a absolventi VŠ mají poloviční podmínky, ale při jejich splnění slevy ve výši 50% (34 Kč) a 100% (68 Kč), senioři mají také poloviční podmínky při zachování slev ve výši 25% a 50%. Zajímavá situace nastává nově u rodin, kdy manželé sice mají oddělené balíčky, nicméně pro splnění podmínek se oba účty sčítají (splní-li podmínky jeden, slevu získávají oba). Studenti mají balíček zdarma bez podmínek. Samotný MůjÚčet stojí 68 Kč a obsahuje elektronické výpisy, všechny příchozí transakce, embosovanou mezinárodní platební kartu s cestovním pojištěním, telefonní, internetové a mobilní bankovnictví a výběry z bankomatů KB zdarma, pokud klient s kartou platí u obchodníků (koncept MojeOdměny). Všechny odchozí transakce si může přikoupit za 39 Kč měsíčně, ostatní služby se platí dle sazebníku. Na stejném principu pak KB přišla i s účtem pro podnikatele – ProfiÚčet (169 Kč měsíčně) s možností si přikoupit další komponenty k balíčku. Vzhledem k těmto revolučním změnám a celkem lehce splnitelným podmínkám, zvyšujeme hodnocení banky i v této části a to o 0,5 bodu.

Sazebník se díky změně konceptu ještě více zjednodušil a zredukoval a tak i nadále obhajuje pozici jednoho z nejpřehlednějších ceníků na českém trhu. Zejména je třeba podtrhnout uvádění ceny mimo balíček v jedné tabulce či tipy u každé kapitoly.

V různých porovnáních došlo tentokrát ke změnám. Je ale zajímavé, že různými směry. Vzhledem ke změně konceptu nyní záleží na metodice výpočtu nákladů klienta. Zatímco u Q Reportu Scott & Rose došlo ke zdražení u standardního klienta z 2035 Kč na 2296 a u aktivního klienta z 6992 Kč na 8138 Kč, tak v kalkulátoru bankovních poplatků si KB mírně polepšila. Zatímco pobočkový klient zaplatil za KB Extra konto 269 Kč měsíčně, přes koncept MůjÚčet to je 225 Kč a podobně to dopadlo i u průměrného internetového klienta – dříve 152 Kč, aktuálně 142 Kč měsíčně. Hodnocení tak zatím neměníme.

Veřejnost 2Q 2011 NAN
Tomáš Kučera
Zuzana Osohová

Vstřícný přístup bankovních poradců Komerční banky na dané pobočce neomlouvá nesmyslné poplatky za vedení účtu (dokonce i pro studenty) a posílání doporučených dopisů kvůli -20 Kč na běžném účtu. Poté, co klient minusový zůstatek dorovná, mu příjde další dopis, že je ještě potřeba uhradit 1.50 Kč (tehdy, kdy už je účet dávno zrušen). V dopise není srozumitelně vysvětleno, za co je potřeba  tu 1 Kč uhradit. 

Náklady na takový dopis jsou pro banku jistě větší než požadovaná 1 koruna. Přesto si s tím banka dá práci a dopis pošle, přitom už se člověk raduje, že má od banky dávno pokoj, když stačil účet mezitím zrušit. Ale bohužel.....

 

Petr Netopil
Tom Zimm
Lucie Janečková

Banka na vysoké úrovni, avšak spíše pro podnikatele. K obyčejným lidem se ráda chová arogantně a poplatkama také nešetří.

Tomáš Sláma
Daniel Suk

Jistě má nějaké klady, ale já vidím jen vysoké poplatky a strašné reklamy v TV..

Alfa steel
Pavel Och

Plusem je vstřícný přístup,kontokorent bez měsíčního paušálu a nabízené úvěry bez zajištění. Mínusem jsou poplatky za platby,které u mě představovaly i 500 Kč měsíčně.Proto jsem zkusil FIO a ono to ,světe div se,JDE I BEZ POPLATKŮ!


Tiskové zprávy Komerční banka

Již 100 tisíc klientů Komerční banky platí mobilem

Již 100 tisíc klientů Komerční banky platí mobilem

Již více než 100 tisíc klientů Komerční banky využívá některou z mobilních platebních služeb, které jsou dostupné v ČR: Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay. Klienti KB si ve svých zařízeních (mobilech, hodinkách či iPadech) aktivovali více než 115 000 karet. Měsíční objem transakcí stoupl čtvrtletně (březen – červen) o 40 % na 650 milionů Kč. V měsíci červenci pak jen prostřednictvím Apple Pay dosáhl počet transakcí jednoho milionu.

celý článek
Nadace KB Jistota má nového předsedu správní rady

Nadace KB Jistota má nového předsedu správní rady

Správní rada Nadace KB Jistota si zvolila nového předsedu. Od 1. srpna 2019 se jím stal Tomáš Doležal. V čele nadace vystřídal Sylvu Floríkovou, která byla předsedkyní správní rady od května 2013.

celý článek
Komerční banka vykázala v prvním pololetí 2019 růst výnosů, důslednou kontrolu nákladů a nadále vynikající výsledek řízení rizik

Komerční banka vykázala v prvním pololetí 2019 růst výnosů, důslednou kontrolu nákladů a nadále vynikající výsledek řízení rizik

  • Komerční banka zaznamenala meziroční nárůst klientů využívající Mobilní banku o 184 tisíc na 700 tisíc. To potvrdilo vedoucí pozici KB v mobilním bankovnictví.
  • V červnu už používalo novou aplikaci pro ověření totožnosti KB Klíč více než 260 tisíc zákazníků KB, a to pouhých sedm měsíců po jejím uvedení. Klienti KB si do svých mobilních platebních peněženek nainstalovali už 112 tisíc platebních karet, z čehož velkou část tvoří Apple Pay.
  • Objem poskytnutých půjček skupinou KB se zvýšil o 3,2 % meziročně na 644,8 mld. Kč. Nejvyšší dynamiku růstu vykázaly portfolio půjčky na bydlení poskytnuté Modrou pyramidou, meziročně o 13,7 %. Hypotéky KB vzrostly o 1,5 %.
  • Objem půjček podnikům a korporacím se zvedl o 3,1 %.
  • Celkový objem běžných klientských vkladů ve Skupině KB vzrostl o 4,0 % na 838,6 mld. Kč. Objem aktiv klientů ve správě penzijního fondu KB Penzijní společnosti byl vyšší o 8,2 % a majetek klientů KB v podílových fondech vzrostl meziročně o 9,4 %.
  • Růst výnosů dosáhl 5,0 %, zatímco provozní náklady očištěné o jednorázové vlivy stouply pouze o 2,9 %. Kvalita úvěrového portfolia zůstává vynikající, a tak Komerční banka mohla opět přistoupit ke snížení rezerv na kreditní rizika. Čistý zisk bez mimořádných položek vzrostl meziročně o 6,0 % na 7,2 mld. Kč.
celý článek
Ekonomická prognóza Komerční banky: Všude dole, doma nejvýš

Ekonomická prognóza Komerční banky: Všude dole, doma nejvýš

Česká ekonomika zatím čelí více než statečně zhoršujícímu se vnějšímu prostředí, i když i v Česku nálada průmyslových výrobců padá výrazně rychleji, než by (zatím) odpovídalo realitě. Americká i evropská centrální banka definitivně otáčí kormidlo opět směrem ke snižování úrokových sazeb. ČNB ale vzhledem k robustnímu inflačnímu výhledu úrokové sazby nesníží. Po zbytek letošního i celý příští rok nás tak bude na straně centrální banky provázet stabilita úrokových sazeb.

celý článek
Mobilním telefonem ovládá svůj účet již 700 tisíc klientů Komerční banky

Mobilním telefonem ovládá svůj účet již 700 tisíc klientů Komerční banky

Téměř 45 % klientů Komerční banky, tedy 700 tisíc, již ovládá svůj účet přes mobilní telefon. Meziročně došlo k nárůstu o 33 %. Zajímavostí je, že každé druhé přihlášení do mobilní bankovní aplikace Komerční banky je přes biometriku – otisk prstu nebo Face ID. Měsíční objem plateb zadaných přes chytrý telefon je téměř 6,5 miliardy Kč.

celý článek
Zlatá karta ke studentskému účtu G2.2 bourá hranice

Zlatá karta ke studentskému účtu G2.2 bourá hranice

Víte, co je hitem mezi českými studenty? Bezplatné vedení účtu G2.2 od Komerční banky (KB). Aktuální novinkou, která z tohoto oblíbeného účtu dělá navíc nepostradatelného cestovního průvodce, je zvýhodněná Zlatá karta. Ta svým držitelům přináší výhodné cestovní pojištění, výběry bez poplatku z jakéhokoli bankomatu na světě nebo bohaté asistenční služby pro motoristy. To jsou jen některé z jejích výhod. Studenti si ji ke svému účtu mohou pořídit jen za 100 Kč.

celý článek
Komerční banka nasazuje do multibankingu další tři banky, z toho poprvé i jednu zahraniční

Komerční banka nasazuje do multibankingu další tři banky, z toho poprvé i jednu zahraniční

Tatrabanka je první zahraniční bankou, kterou Komerční banka zapojuje do svého internetového bankovnictví MojeBanka a mobilní aplikace Mobilní banka. Kromě Tatrabanky se multibanking KB rozšiřuje ještě o J&T Banku a Wüstenrot. V nejbližší době přibydou další tři instituce, čímž celkový počet bank zařazených do multibankingu Komerční banky stoupne na 11.

celý článek
KB pokračuje v personálním posilování IT týmu

KB pokračuje v personálním posilování IT týmu

Od 1. července 2019 působí v Komerční bance na pozici Head of CoE Development Jindřich Kubát. Má bohaté zkušenosti s vývojem softwaru pro oblast e-commerce a značnou část své profesní kariéry prožil ve společnosti Mall. V Komerční bance bude významnou posilu „digitálního“ týmu pod vedením člena představenstva Marguse Simsona.

celý článek
Drive-up bankomaty lámou vkladové rekordy

Drive-up bankomaty lámou vkladové rekordy

Na třech drive-up bankomatech Komerční banky (umístěných na čerpacích stanicích Benzina v Praze, Hradci Králové a Ostravě) jsou průměrné vklady o 100% vyšší než v klasických bankomatech. 

Komerční banka chce mít do konce letošního roku 400 vkladových bankomatů, tedy již více než polovinu všech svých bankomatů.

celý článek
Komerční pojišťovna připsala klientům vysoké zhodnocení

Komerční pojišťovna připsala klientům vysoké zhodnocení

Dva z fondů nabízených v rámci investičního životního pojištění Komerční pojišťovny dosáhly mimořádných výnosů. V případě zajištěného fondu Certus se jedná o více než 12 %, u fondu Certus 2 dokonce přes 27 %. Za tímto úspěchem stojí zejména důkladně zvolená skladba podkladových aktiv ze sektoru potravin a farmacie, která jen minimálně podléhá výkyvům ekonomiky.

celý článek
všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři