web
První klientský rating bank v České republice


Hello Bank 65

Kvartál
1 2 3 4

Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2019 54,5
Miroslav Zeman

Hello Bank je spolu s Bankou Creditas nejmladšími hodnocenými bankami na tuzemském trhu. Původně poskytovaly pouze půjčky. Nyní nabízejí i další služby spojené s retailovým bankovnictvím. Zatím se banky hledají a usazují se na trhu. A my je pečlivě sledujeme.

CASH READER: digitální „oči“, co přečtou hodnotu bankovek za vás

Když zavřete oči a vezmete do ruky některou z českých bankovek, poznáte, v jaké je hodnotě? Podle váhy těžko, podle velikosti snad jen díky speciálním pomůckám. Je to tedy takřka nemožné a přitom lidé se zrakovým postižením se s touto situací setkávají denně. Usnadnění nově přináší aplikace Cash Reader pro chytré telefony, která rozpozná hodnotu bankovek 40 světových měn v 25 jazycích. Lidé tak už nemusí spoléhat na speciální znaky na bankovkách, ani na různé pomůcky. S aplikací stačí namířit kameru telefonu na bankovku a okamžitě znají její hodnotu. Ta se kontrastně zobrazí na displeji, což je určeno lidem se zbytky zraku, a zároveň aplikace buď její hodnotu vysloví, anebo zavibruje např. 1x u 100 Kč bankovky.

Toto je opravdu zajímavé téma, které Hello Bank přinesla a které se zabývá možnostmi lidí se zrakovým postižením rozpoznat hodnotu bankovek. Popisují tak velmi zajímavou inovaci v této oblasti. Velmi dobrá inovace, která se promítne v hodnocení této banky v kategorii Vstřícná banka – Handicap Friendly.

Bankovní poplatky 1Q 2019 82,5
Bankovní poplatky.com

2019 I. čtvrtletí (8.5, 7, 8, 10) = 8,25

Jedná se o zcela novou banku, která však není tak úplně nová. Transformovala se ze splátkové společnosti a na trh jako banka vstoupila na začátku roku. Hlavní doménou této banky je tak i nadále poskytování půjček spotřebitelského charakteru, k tomu si jako bonus můžete zřídit svůj účet.

Jako výchozí hodnotu poplatkové změny nastavujeme 7 bodů, banka tak má prostor pro změny ve své poplatkové politice a pozitivní změny v tomto hodnocení.

Hello Bank má velmi jednoduchý sazebník, ze kterého je přitom zřejmé, že většina bankovních transakcí souvisejících s ovládáním a vedením běžného účtu je zdarma. Sazebník se nachází na dvou stránkách a to jak k běžným účtům, tak i k úvěrům a dalším produktům. Kritiku si zaslouží těžší dohledatelnost sazebníku a jeho roztříštěnost do několika souborů. U jiných bank se nachází odkaz na sazebních na hlavní straně, nebo přehledně v dolní části hlavní stránky v rozcestníku. Zde musíte hledat přímo v dokumentech než příslušný soubor naleznete. Za přehlednost a jednoduchost sazebníku udělujeme 8,5 bodů.

V Q Reportu Scott & Rose standardní klient zaplatí ročně -68 Kč, což z této nové banky činí druhou nejlevnější banku. Hodnocení jsme proto v této části nastavili ve výši 10 bodů.

Veřejnost 1Q 2019 80
nejlepší spořící účet, žádné na půl roku jako jiné banky, a pak to spadne , ale stálé úročení bez podmínek.

Tiskové zprávy Hello Bank

všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři