web
První klientský rating bank v České republice


Fio banka 77,3

Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2015
Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2012
Fio banka, a.s.
Sídlo: V Celnici 10, 117 21 Praha 1
Tel.: 224 346 111
E-mail: fio@fio.cz, www.fio.cz
Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2015 76,9
Miroslav Zeman

U Fio banky nemůžeme začít jinak než zopakovat její prvenství a zisk titulu GEEN Nejvstřícnější banka roku 2014. Banka tento nejvyšší titul obhájila již po čtvrté. První klientský rating bank je přitom nejkomplexnější a nejcitovanějším projektem pro objektivní hodnocení tuzemských bank.

Fio banka je v rámci nízkonákladových bank tou výraznější bankou a společně s Air Bank představuje špičku segmentu nízkonákladových bank. Banka, stejně jako Air Bank vytváří opakovaně zisk a přichází na trh pravidelně s novinkami a inovacemi, které rychle zavádí do praxe. Fio banka také pravidelně rozšiřuje svou pobočkovou síť, kdy se snaží dostat se ke svým klientům co nejblíže.

Fio je banka, která je sice nyní už střední, ale je aktivní, inovativní, je dobře vidět a také je česká. Právě na českosti postavila banka svou novou image. Banku tedy hodnotím velmi pozitivně.

S čím novým Fio banka přišla ve druhém čtvrtletí roku 2015:

Na začátku druhého čtvrtletí oznámila banka výrazné snížení úroků u hypoték. Banka se tak přizpůsobila trendu trvalého poklesu indexu vývoje úroků u hypoték a stejně jako další banky snižovala své úroky. Úroková sazba se tak dostala na zajímavých 1,99 procenta a následně i na 1,71 procenta. Právě hypotéky jako dlouhodobý, výnosný a zajištěný produkt se stávají stále více nástrojem nízkonákladových bank pro rozvrstvení své nabídky a přilákání nových klientů.

Banka zaznamenala úspěchy i v hodnocení projektu Zlatá koruna. Fio podnikatelský účet se tak stal v rámci ceny podnikatelů nejlepším podnikatelským účtem na tuzemském trhu. To dokládá konkurenceschopnost této banky i v segmentu podnikatelů a živnostníků. Mimo toto umístění zaznamenala Fio banka i dalších devět ocenění, z toho šest zlatých.

I Fio banka se přidala k trendu a přinesla svým klientům nové bonusy za platbu kartou. Tentokrát se v rámci projektu Master Card Priceless vrátí klientům za platbu kartou část uhrazené částky zpět na jejich účet. Tuto formu bonusů známe i od dalších bank.

Fio banka pak oslavila v červnu dosažení mety 500 000 klientů. Tento úspěch zařadil Fio banku mezi středně velké banky a šestou největší bankou v ČR dle počtu klientů. Pokud však jde o další parametry, například objem úvěrů či úspor je místění této banky horší.

Druhé čtvrtletí zakončila Fio banka významnou inovací. Umožnila klientům přihlásit se do smartbankingu pomocí otisku prstu. Tuto inovaci u bank bedlivě sledujeme, protože se jedná o přelomový a velmi bezpečný způsob ovládání internetového bankovnictví.

Petr Kučera

Banka, za níž mluví činy, respektive nulové nebo nízké poplatky a snaha neždímat klienty za každou cenu. Jako jedna z prvních v tuzemsku zavedla i možnost vstupu do mobilního bankovnictví otiskem prstu včetně potvrzování plateb.

Markéta Grušáková

Fio banka je na trhu pět let. Drží si stále renomé mladé dynamické banky, která svým klientům vychází vstříc. Český bankovní trh jejím vstupem rozhodně získal. 

Miroslav Škvára

Banka nabízí několik zajímavých inovací a trvale pečuje o klientský servis. Kromě toho věnuje péči i vzdělávání - PROJEKT ŠKOLA INVESTOVÁNÍ. Přechod ze sektoru Družstevních záložen do bankovního sektoru. Posun do kategorie – střední banka s počtem klientů cca 520 tis. Proto za mě nejvyšší hodnocení

Otakar Schlossberger

Banka je zaměřena do oblasti investičních nástrojů peněžního nebo kapitálového trhu. Nicméně i přsto je bankou universální. Z jejich internetových stránek však není zřetelné rozdělení produktů pro spotřebitele a další klientelu. Nabídka služeb je komplexní bez rozdílu segmentu, banka rozděluje nabídku spíše podle druhů oblastí a produktů (akcie a deriváty, půjčky a úvěry, účet a internet) a až po kliknutí na produkt se tento rozdělí na příslušný segment. Je to také možný přístup, ale poněkud zdlouhavější, zejména pro spotřebitele. Sazebník je poměrně vstřícný a celkem jednoduchý. V rámci reklamy lze banku spatřovat v hodnoceném období zejména v tiskovinách, ale televizní spoty pominuly.  

Není však zřetelná její společenská odpovědnost, tedy já jsem nenašel odkazy na charitativní nebo jinou společensky potřebnou aktivitu. Proto hodnocení ponechávám na úrovni mého minulého hodnocení.

Bankovní poplatky 2Q 2015 86,3
Bankovní poplatky.com

Fio banka se stala Nejvstřícnější bankou i pro rok 2014. Uvidíme, jak si v souboji bank povede v novém roce 2015.

Vzhledem k pohybům oběma směry, ponecháváme zatím hodnocení na stejné úrovni, s negativním výhledem. Fio banka zdražila od 24. dubna 2015 vklad hotovosti v korunách na pokladně banky provedený třetí osobou z 60 na 70 Kč.

Poté, co v předminulém čtvrtletí zmodernizovala Fio banka svůj sazebník a my to ohodnotili zvýšeným hodnocením, v aktuálním kvartále k žádným grafickým úpravám nedošlo. Aktuálně se sazebník rozkládá na devíti stranách (minule osm). V sazebníku i nadále najdeme na relativně malém prostoru množství doprovodných a vysvětlujících textů. Ve II. čtvrtletí nemáme důvod naše hodnocení v této části měnit.

Fio banka se ve většině průzkumů umísťuje se svým běžným účtem na prvním nebo druhém místě. Nicméně v Q Reportu Scott & Rose se aktuálně pohybuje až na místě čtvrtém - roční náklady standardního klienta jsou 362 Kč. Hodnocení jsme tedy snížili o 0,5 bodu.

 

Veřejnost 2Q 2015 65,6
Fio banka již dlouho ukazuje, že banka dokáže být výdělečná, bezpoplatková a zároveň vstřícná. Několikrát jsem se přesvědčil, že banka naslouchá svým klientům a snaží se rozšiřovat služby podle jejich přání.
čekam 2 měsíce na kreditku a nic
wererw werewr
Bezkonkurenční banka s perfektní správou účtu, bez poplatků

Tiskové zprávy Fio banka

všechny tiskové zpravy

Organizátor         Záštita
Generální mediální partner

Mediální partneři

Partneři